Skočiť na obsah

Prezidentka Zuzana Čaputová


alamo

Odporúčané príspevky

aha, cize nic konkretne nemas. ok

 

ked ti nestaci "karierny" rast sudruha Leska, tak tu je aj jeho vysledok, ako zurnalistu bez hany....

 

https://www.ustavnysud.sk/documents/10182/991999/Tlacove+informacie_+30_13_Lesko_1.pdf

 

....a co myslis by sa stalo, ak by mal svojho casu nejaky prezident (ci nejaka volena "celebrita"), ako poradcu pre zahranicnu politiku, nejakeho byvaleho aktivneho clena NSDAP?.......mozno aj na urovni Lesku...myslim spolocenske postavenie....

 

 

informator robiaci psychologicke rozbory osobnosti...pobavilo  :zubiska:

 

ale no...to nie je ziadna psychostudia, ale slusne pomenoivanie ucinkovania sudruha Lesku v case minulom a v case realnom.....ak chce tomuto umeniu ucit obcanov SK, tak ja sa urcite "vyucit" nenecham.....nechcem stratit tvar a zlomit si chrbtovu kost....nie som preda Lesko a jemu podobny "demokrati".... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuz,  tak toto sa vola racionalizacia,   vadi ti lesko, ktory pred 30 rokmi pisal do noveho slova.   Ale nevadi ti Harabin, ktory bol clenom KSC do roku 89,  dokonca sudil v politickom procese

 

a uz som aj ja odvolil....Harabina....v druhom kole sa uvidi... :)

https://www.sme.sk/c/2802375/navrat-k-davnemu-pripadu-za-co-odsudili-knaza.html

 

A to hovorime o poradcovi, ktoreho naplnou je mat znalosti a radit, nie konat a nenesie za svoje rady politicku zodpovednost a prezidentovi ako symbolu statu.   

 

No povedzme teda ze si to naozaj myslis a nie si len ofca, potom sa to vola racionalizacia.  Rozhodne sa tvoje zmanipulovana  mysel ale ty si k tomu vytvoris vlastnu historku, ktorej veris.

https://sk.wikipedia.org/wiki/Racionaliz%C3%A1cia_(psychol%C3%B3gia)

 

 

A mne vadi taketo primitivne kadrovanie s extraplus,  preco nedokazu napisat s ktorymi nazormi nesuhlasia a povazuju ich za uletene.  Ved ked im vadi ze bol proti Meciarovi, tak nech napisu ze meciar je otec naroda a lesko mu ublizoval, ze komentoval Ficove kroky a ze teda fuj to bude radit.   A podobne u Harabina mame dokaz ze ohol chrbat ked bolo treba, ale jeho spravanie po 89  nebolo lepsie.  A na rozdiel od Leska sa nikdy od neho nedistancoval.   Je teda fajn podla informatora ze neprezliekol kabat a ostal rovnakym ako bol do 89.  Ale podla mna nie,   ani podla biblie nie.    Lesko sa nepridal k meciarovi ked vladol, ani k Ficovi ked vladol.   Minimalne si zasluzi aby sme ho kritizovali za to akym je posledne roky, nie za to co robil za mladi.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

omyl, vazeny neomarxisticky ideolog.....mne nevadi Lesko ako osoba, ale mne vadia ludia, co sa prejavuju sposobom ako on.....teda po slovensky...."kde vetor, tade plast"....pochopil?....

 

a Harabin sa tak nesprava (tym ho nejako neobhajujem).....akym bol pred 1989-tym, tak takym je aj po 1989-tom.....a ja osobne mam vacsiu doveru k ludom, co nie su ...."kade vetor, tade plast"...pochopil?....

 

a co sa tyka tej racionalizacie z Wiki, tak ja ti sem dam priklad z racionalizacie reality u nasich medialnych manipulatorov z hlavneho prudu....ty si sem dal vzor racionalizacie od pravdumilujucich z dennika SME a tu mas zasa racionalizaciu od pravdumilujucich z dennika N......

 

https://dennikn.sk/50712/lesko-keby-tu-platili-standardy-v-novinach-som-uz-robit-nemal/ 

 

cakam tvoj racionalizujci postreh...vdaka...

 

 

no a este by som rad sa dozvedel od teba, ci ten Harabin svojho casu bol aj policajt, vysetrovatel, prokurator a na zaklade svojich setreni ptom vyniesol aj rozsudok....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

 

citala si vobec ten moj prispevok?.....urcite nie, pretpze by si vobec takto nemohla reagovat....si v odpovedi uplne mimo a na inu temu...toto sa zas podarilo tebe.... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:)

 

....mne nevadi Lesko ako osoba, ale mne vadia ludia, co sa prejavuju sposobom ako on.....teda po slovensky...."kde vetor, tade plast"....pochopil?....

 

a Harabin sa tak nesprava (tym ho nejako neobhajujem).....akym bol pred 1989-tym, tak takym je aj po 1989-tom.....a ja osobne mam vacsiu doveru k ludom, co nie su ...."kade vetor, tade plast"...pochopil?....

:doh:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak nezaplo?....ja predsa porovnam cas pred rokom 1989 a nasledne cas po roku 1989.....ty si sem dala konanie Harabina pred prezidenstkymi volbami...co je uplne mimo toho, co ja som porovnaval....tal skor si "buchni" na svoju hlavu  :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ani náhodou som sem nedala to, čo si zasa vymyslel, že som sem dala... zasa si vymýšľaš podľa toho ako sa hodí.

ja som sem dala komplet účinkovanie pána Harabina od začatia účinkovania po VŠ až po dnešok. a nie raz. je tu viackrát, a nie len odo mňa.

 

:klobuk:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a co si teda sem dala?...v tebe sa uz nejako prestavam orientovat....spominala si tam hore Harabinovo spravanie pred prezidentskymi volbami, alebo nie?....jedine, ze by sim mala na mysli napr. prve prezidenstke volb u nas (myslim priamu volbu), tak ale ja som vtedy o Harabinovi vela nepocul v tych volbach...ty ano?....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takmer všetci tí, čo sa hrozili jeho kandidatúry a možnej voľby od voličov, ktorým pán Harabin ťahal medové motúzy popod nos a močil s nimi pod mkrčmovými bránami , resp, susedoi vedľa krčiem, sledovali jeho činnosti za posledných cca 25 - 30 rokov .... tak výrazná a kontroverzná postava, že sa nedalo nesledovať, aj keď sa človek o politiku nezaujímal.

tebe, milý informator, sa to podarilo.

 

ešte než sa spýtaš, všetko je popísané v téme Štefan Harabin.

:ahooj:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no vidis a ten Harabin je stale taky isty Harabin, ako pred rokom 1989...co sa ale neda povedat o "nahlom" demokratickom precitnuti komunistickeho aparatcika Leska...myslis, ze za sefredaktora nejakeho dennika za komunistov sa mohol "vypracovat" hocikto?...a v takom Novom Slove, ktore bolo vykladnou skrinou medialnej politiky KSS, boli "profesne" naroky este ovela vyssie....akurat ze tie profesne naroky boli vlastne obycajne "progersivne" myslenie zvoleneho....skratka Lesko bol komunisticky prominent, ktory sa teraz ocitol v podruci nasej buducej prezidentky, ako poradca v zahranicnej oblasti....mas nejaky podobny svetly priklad z povojnoveho casu v Europe, ktory by sa podobala tomuto?.....nacisticke medialne prostredie a jeho sefredaktor po ospravedlneni sa mal dvere otvorene do spolocnosti a boli mu ponukane rozne poradne miosta po boku volenych zastupcv ludu?....toto sa moze stat iba u nas a este v podani progresivnej prezidentky.....Lesko je iba obrazom toho, co je v skutocnosti cela EU.....chameleonsky predator....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no vidis a ten Harabin je stale taky isty Harabin, ako pred rokom 1989...

žiaľ.

človek, ktorý nie je schopný sebareflexie a vývoja v takých funkciách, aké zastával, len sa točil ako na obrtlíku vždy odkiaľ vial vietor. to je práve problém, že je to stále ten istý Harabin. tie jeho skoky z jednej strany do ďalšej a ďalšej nie sú osobnostná či politická zmena, len kohút vo vetre.

 

howgh.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dobre nebudeme tu preberat Harabina.....rec bola o komunistickom ideologovi Leskovi a jeho nadejnej novej funkcii v podruci nasej novej buducej prezidentky, ktora si ho, ako odbornika, vybrala  ako poradcu pre zahranicnu politiku....podla teba stacila Leskova sebareflexia a ospravedlnenie za svoju idelologicku budovatelsku cinnost v casoch nedavno minulych a je z neho vycibreny demokrat a odbornik?.....ked som ti sem dal priklad z takym nacistickym medialnym ideologom v casoch Hitlera, tak si sa k tomu nemala, aby si to porovnala s ospravedlnenim Lesku a jeho sebareflexiou....ked sa ten mozny nacisticky medialny ideolog ospravedlnil, tak tiez by malo byt vsetko v poriadku a mohol "narukovat" ako poradca politika (mozno aj prezidenta) v byvalom zapadnom nemecku....no ale to asi nebolo mozne a tu u nas, cuduj sa svete, sa prezidentka znizila ku kovanemu komunistovi a verejnost v liberalnej demokracii mlci a berie to ako normalnu vec.....Lesko nebol ziadny radovy clen od sustruha, ale skoleny komunista a ideolog....argumentujes ako tyso a zastavas komunistickych ideologov argumentom o Harabinovi, ktory samozrejme nema s tymto nic spolcne...iba taky tvoj vykrik do eteru....Harabin bol sudca a nie idelog...aj teraz je sudca a nie odrazu kovany demokrat ako Lesko....Caputova kopla do politickej mrtvoly, ktora sa osparvedlnila ludom a svojou sebareflexiou je v ociach liberalnej demokracie nevinnost sama....je mi s tej "demokracie", ktora si dala privlastok liberalna na zvracanie...a uz dost dlho a viditelne som sa v nej nemylil..... :(

 

taktiez zostavam s pozdravom howgh.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator,  vybrala si ho na vnutornu politiku :),   a jasne ze tebe je sympaticky ten co sudil nepriatelov statu a vstupil do strany.   A hlavne v tom pokracuje, to je ten spravny hrdina :),  

A len tak bokom dodam, dost pochybujem ze si poznal Leska ked pisal do Noveho slova,   vsetko co o nom vies je od tvojich vodcov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

beriem nazad...nie je to zahranicna politika, ale domaca...co u mna na veci nic nemeni....nasa nova p. prezidentka si vybralai za poradcu komunistickeho ideologa, ktory sa stal vystavnym demokratom po zmene spolocenskeho systemu....a ze to nebol obycajny radovy clen KSS dokazuje aj jeho spolocenske postavenie za komunistov....a sa oprav....mne nie je sympaticky Harabin (na ktoreho narazas), ale mne je sympaticke to, ze nemeni nazor podla toho, ake je momentalne spolocenske politicke ovzdusie...co Lesko robi a nevadi to ziadnemu liberalnemu "demokratovi".... liberalna ideologia je poplatna marxisticko leninskej...takze Caputovia zdiela neomarxisticke hodnoty a Lesko je ich predstavitelom.....dnes som komunista...zajtra som fasista....potom zasa demokrat...mam obavy, ze zioadny kabat nema tolko dier, ako liberalny "demokrat" farieb... :(  to uz Meciar ma vyssi spolocensky level ako Lesko, pretoze toho normalizatori pozbavili clenstva v strane za jeho nazory na "bratsku" pomoc od statov VZ...

 

a co sa tyka clankov od Leska v Novom Slove, tak mas pravdu nepoznam ich a ani ma nezaujmaju....ja som za komunistov cital iba Sport a Katolicke noviny (inzeraty)....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

co myslis, keby sa sefredaktor tohoto dennika NSDAP po pade nacizmu bol ospravedlnil verejnosti, tak ho kludne mohol prezident (ci kancelar) v zapadnom nemecku delegovat za svojho poradcu v politike?...a je jedno ci domacej alebo zahranicnej.....lebo podla videnia sveta  liberanych "demokratov" je to v poriadku a ospravedlnenie staci na dalsie spolocenske fungovanie byvaleho stranickeho bossa v stranickom denniku...

 

https://sk.wikipedia.org/wiki/V%C3%B6lkischer_Beobachter

 

 

 

 

 

Völkischer Beobachter (doslova Ľudový pozorovateľ) boli nemecké noviny, ktoré vychádzali dvakrát týždenne vo vydavateľstve Franz-Eher-Verlag v náklade 7 000 kusov. 17. decembra 1920, keď vydavateľstvo za 155 000 mariek nadobudla NSDAP, prešla kontrola nad vydavateľstvom na Antona Drexlera, predsedu robotníckej DAP a noviny sa stali oficiálnym straníckym orgánom NSDAP.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie ozaj nebol sefredaktor toho medialneho exponatu (Nove Slovo), ale podla pravdy (skutocnej) bol "iba" menej cerveny zastupca sefredaktora.....ale na tej jeho "profesorskej" kariere v ulohe skolitela studentov v odbore marxizmus a vedecky komunizmus, ktory prednasal ako odborny asistent na Presovskej univerzite nezmeni nic ani tvoja obhajoba jeho demokratickej cinnosti....a ked sa stal v r. 1982 ako 28 rocny redaktorom "demokratickeho" Noveho Slova tiez vela napoveda o jeho pozitivnom kadrovom profile a vysokom stupni kvality  v nomenklaturnej stupnici KSS....

 

a Machala sa nebal ohlasovat a pisat v novom slove v rokoch aj o temach, ktore komunisticky "kader" a teraz vysoko odborne fundovany demokrat Lesko si zo strachu alebo s presvedcenia komunistu sa bal, co len pustit do hlavy, aj  ako sen....Leskovi sa radsej racilo byt zadobre z rezimom, ktory este mal dost sily na revans.....poradim ti a aj caputovej....ak zbadate, ze Lesko napr. v case vyrocie smrti sudr.Bilaga si da do okna smutocnu stuzku, tak rataj s tym, ze zacina era neomarxisticka...toto je teraz iba predohra....Lesko sa svojim konanim verne podoba barometru... 

  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

a co sa tyka clankov od Leska v Novom Slove, tak mas pravdu nepoznam ich a ani ma nezaujmaju....ja som za komunistov cital iba Sport a Katolicke noviny (inzeraty)....

 

 

a Machala sa nebal ohlasovat a pisat v novom slove v rokoch aj o temach, ktore komunisticky "kader" a teraz vysoko odborne fundovany demokrat Lesko si zo strachu alebo s presvedcenia komunistu sa bal, co len pustit do hlavy, aj  ako sen

 

Toto jak vies, ked si necital???

 

Machalu informator iste obdivuje, sak zmlatil Janovica...s STB spoluopracoval:-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hehe, takze machala s uplne rovnakym zamestnanim je ok, lesko je problem. no dobre racionalizaciu si predviedol ukazkovo. staci

 

nie je OK...je na tej istej palube ako Lesko...akurat s rozdielom tym, ze mal urcitu odvahu v casoch ked ho Lesko a jeho spolustranicky kolegovia v Novom Slove museli krotit..Leskove vyjadrenie..

 

 

 

 
Ako ste vtedy vnímali Drahoslava Machalu?
 
Možno to bude pre niekoho prekvapením, ale poviem to, lebo ide o historický fakt. Drahoš bol vtedy šéfom kultúrneho oddelenia a ako prvý na veľkom priestore ôsmich strán otvoril prípad Vladimíra Clementisa.
 
Bol jeho veľkým obdivovateľom, osobne poznal jeho manželku. Keď si myslel, že už je doba, v ktorej sa dá o tom písať, nehľadel napravo ani naľavo, šiel do rizika a urobil o tom osem strán. Dovtedy tu bolo o Clementisovi hlboké ticho. Týmto krokom vlastne Machala čitateľom naznačil, že keď už sa môže písať aj o tomto, niečo sa naozaj deje.
 
Čo sa potom s Machalom ľudsky stalo? Predpokladám, že v tých časoch nikoho, ako neskôr Tomáša Janovica a jeho manželku, fyzicky nenapádal.
 
Nie, to nie. Na to, že šiel s Clementisom do rizika, dokonca doplatil. Z pozície šéfa kultúrnej rubriky ho odvolali, neboli tu však už ani 50. roky, a tak ho aspoň nechali v redakcii. Jemu to napriek všetkému stálo za to.
 
A práve jeho silné presvedčenia a ich rázne presadzovanie ho ako človeka charakterizujú najviac. Tak ako mal silné presvedčenie v jednej veci, mal ho aj v iných, akurát z dnešného a objektívneho pohľadu to je neobhájiteľné.
 
On naozaj nerobil veci pre kalkul a vlastný prospech, konal úprimne. Hovorím to napriek tomu, že my okolo sme s ním nesúhlasili. Videli sme totiž, že to už chytá rozmery, s ktorými sa nedá stotožniť.
 
Čiže nebol karieristom, ale človekom neschopným robiť kompromisy, čo v kombinácii s cholerickou povahou vyústilo do jeho neskoršej zlej povesti?
 
Presne tak. V redakcii robil aj veci, ktoré sme nechápali, faktom však je, že tak konal len preto, lebo sa vedel pre niečo veľmi nadchnúť. Výsledkom bolo, že potom strašne preháňal a zveličoval, privádzal veci až do absurdností.
 
Neboli sme u neho populárni, dokonca nás neznášal, lebo sme sa ho snažili okresávať, umierniť, aby nebol až taký uletený, uprieť mu však, že spôsob jeho práce bol úprimný, sa naozaj nedá.
 

 

https://dennikn.sk/50712/lesko-keby-tu-platili-standardy-v-novinach-som-uz-robit-nemal/

 

 

 

Toto jak vies, ked si necital???

 

Machalu informator iste obdivuje, sak zmlatil Janovica...s STB spoluopracoval:-)

 

necital som propagandisticke clanky  a Nove Slovo uz vobec....zo tzasady....

 

Machalu neobdivujem a keby sem tyso nedal jeho meno, tak ani si nevsimnem, ze tento clovej existoval a ze bol dokonca poradcom Fica....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nova p.prezidentka sa v poradcoch tak siroko otvorila, ze neviem ci jej za ten honorar bude niekto aj radit...:) lebo cim viac poradcov, tam menej euracov na rozdelovanie....rozpocet ma hranice... :(

 

mna v tom nabore poradcov zaujal post poradcu pre nove mensiny....aj ked mam obavu, ze neviem presne o ake "nove" mensiny sa jedna.....

 

 

Čaputová napísala, že už počas kampane hovorila, že chce byť prezidentkou všetkých ľudí.

"Preto zakladám novú tradíciu a rozhodla som sa prizvať k spolupráci aj zástupcov a zástupkyne národnostným menšín a odborníčku pre oblasť nových menšín a menšinových práv," napísala Čaputová.

 

https://domov.sme.sk/c/22139796/caputova-predstavila-specialny-odborny-poradny-organ-pre-oblast-mensin.html

 

....mozno ma na mysli aj tu mensinu, co ju volila..... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kto  dnes zachytil toto Harabinovo oddovodnenie o neinauguracii p.Caputovej?....ja som sa k tomu dostal teraz a nemam pochybnosti o tom, ze Harabin ma podla prava, ktore u nas plati a je aj uzakonene, pravdu......a dal aj dobre priklady z minulosti a aj priklad tot nedavno v Rakusku....moze byt nanho nazor rozny, ale pravne to ma vsetko logiku....

 

https://www.facebook.com/harabinstefan/videos/393400714717392/UzpfSTE2ODA3MzExMzg4NzAzOTE6Vks6MzkzNDAwNzE0NzE3Mzky/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov