Skočiť na obsah

Prezidentka Zuzana Čaputová


alamo

Odporúčané príspevky

pravne to logiku nema, a Harabin to vie.   Sud by musel dat predbezne opatrenie a to nedal.     Samotne podanie zaloby nema ziadne ucinky. 

ale vidim ze sa mu dari oklamat tych jednoduchsich.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď si to tak spočítam, tak si pamätám Husáka, Havla, Kováča, Mečiara (zastupujúci), Schustera, Gašparoviča, Kisku a teraz Čaputová. No uvidíme, možno to bude zaujímavá zmena, ešte budúci rok povyhadzovať z vlády smerácke prasce a bude to ešte lepšie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kto  dnes zachytil toto Harabinovo oddovodnenie o neinauguracii p.Caputovej?....ja som sa k tomu dostal teraz a nemam pochybnosti o tom, ze Harabin ma podla prava, ktore u nas plati a je aj uzakonene, pravdu......a dal aj dobre priklady z minulosti a aj priklad tot nedavno v Rakusku....moze byt nanho nazor rozny, ale pravne to ma vsetko logiku....

 

https://www.facebook.com/harabinstefan/videos/393400714717392/UzpfSTE2ODA3MzExMzg4NzAzOTE6Vks6MzkzNDAwNzE0NzE3Mzky/

vážený pán Harabin, keď sa postaví pred mikrofóny, rozpráva svojmu ľudu, nie právnikom... : )

ako si jeho ľud o ňom myslí /padlo to už tu niekoľkokrát/ že on dokonale pozná právo, tak bude dokonalý a bude mať pravdu, nech rozpráva hocičo, aj na prezidenta by bol býval preto dokonalý, lebo pozná dokonale právo (ako povedal svojho času clovekovi2 jeden kolega) ... : )

len je tam jeden malý zádrhel - a pán Harabin to veľmi dobre vie: prečo sú paragrafy krivé, a v akých kdejakých krivkách ich možno predložiť svojmu ľudu... : )

 

zjavne sa ho hodne dotklo, že z neho nie je pán prezident.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pravne to logiku nema, a Harabin to vie.   Sud by musel dat predbezne opatrenie a to nedal.     Samotne podanie zaloby nema ziadne ucinky. 

ale vidim ze sa mu dari oklamat tych jednoduchsich.

 

co nema pravne logiku?......a kto o tom rozhodol?...policajt na okrsku?

 

..............a pán Harabin to veľmi dobre vie: prečo sú paragrafy krivé, a v akých kdejakých krivkách ich možno predložiť svojmu ľudu... : )

 

a vie to iba Harabin?.....alebo to vie kazdy pravnik a preto sa pravo na slovensku nejako nenosi?.....potom ale ostava iba na nepravnikoch, ako si svojer pravo budu narokovat...ci s lopatou spoza rohu, alebo s pravnikom za sebou a potom cakat x rokov na spravodlivy sud.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neviem, co nosi v hlave a co splieta, ale pocujem co rozprava (podla teba mozno trepe a mozno mas pravdu) a logicky to vyargumantoval......je to o jeho podani staznosti na US SR  ohladom zakonnej-nezakonnej kampane a naslednej volby p.Caputovej.....to co by som ti ja tu napisal by ti aj tak nepomohlo, treba si to asi najlesie vypocut a dat nabok vsetky osobne antipatie.....kazdy tu rozprva o pravnom state a tu sa v priamom prenose obchadza pravo.....

 

tu ti dam ukazku, ako zacal tento skrachavanec (Beblavy) a politicky bludny holandan, uz mozno pripravovat ocistu p.Kisku.....

 

 

Ak politik poruší zákon odíde, u nás sú však podozrenia zo zneužívania polície voči nepohodlným politikom, hovorí o Kiskovom daňovom škandále Miroslav Beblavý (Spolu).

 

 

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/515938-beblavy-pri-kiskovom-danovom-skandale-pripusta-aj-zneuzivanie-policie/

 

........uz len dockat na podobnu obhajobu Basternaka, Hascaka (mozneho objednavatela podla Zsuzsovej) a celeh bandy pod oznacenim Gorila.....aj takto sa zavadza pravo do pravneho statui?.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pán Harabin by celkom vážne utrpel nejakú zdravotnú újmu, keby nemohol podávať sťažnosti a trestné zoznámenia a podľa možnosti na nich dobre zarobiť.


Tak...  od včera je Zuzana Čaputová prezidentkou - prvou ženou prezidentkou na SLovensku.
post-3-0-77581300-1560694797.jpg
https://domov.sme.sk/c/22145591/inauguracia-zuzana-caputova-prezidentka.html?ref=njctse
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

k prezidentke sa nejdem vyjadrovat, ale k tomu podaniu Harabina skusim nieco napisat....sme clenom EU a teda sme zakonite aj pravnym statom...no a v pravnom state rozhoduju o tom, co je pravne a co je protipravne sudy....ak je teda harabin chorobnym podavatelom nejakych staznosti, tak to zhodnoti kto?.....policajt z okrsku alebo nejaky prokurator?....tak bud nejaky sudny znalec z odboru psycho oznaci Harabina ako psychicky choru osobu a nejaky psychicky zdravy sudca ho na tomto zaklade zbavi svojpravnosti, nemam potom ziadny strach o osud pravneho poriadku u nas doma.....ale ak je Harabin svojpravny a ma podozrenie, ktore ma aj nejako dolozene argumentcne, tak jedine sudca moze rozhodnut o tom ci jeho podanie je na mieste alebo nie je a potom ho zamietne.....ty suhlasis, aby sa stat spraval ako sukromna osoba, ktora si svoje problemy ide riesit formou lopaty spoza rohu (napr ako ich riesim ja)?............ potom take postihy pri nejakej automobilovej nehode su vlastne pravny podfuk.....policati beru vodicaky a zadrzia ich az do vyriesenia nehody.....myslis, zly priklad?....podla mna je to to iste, ako v pripade podania Harabina....smutne je to, ze takto sa organ moze zachovat potom ku kazdemu podatelovi nejakej staznosti....neviem, ako by sa tiez tvavrili pravnicke alebo fyzicke osoby, ktore podaju staznost po verejnom obstaravani......vybrata firma by okamzite mohla zacat s pracou a oni by sa mohli iba pozerat a respektovat (mozny) podvod....pekna perspektiva pre pravny stat na slovensku....k odstaveniu Harabina je dobra kazda, aj protipravna, konina...verejnost to zhltne... :) ....tak dobru chut, pretoze mna sa taketo veci netykaju, nakolko ja svoje "staznosti" riesim lopatou spoza rohu....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no skus to domysliet, kedze sud nic nepovedal tak jeho nazor ze nema prebehnut inauguracia je potom co?

je to hlas pravnika alebo politika? a len taka drobnost, ustavny sud nemohol rozhodnut pretoze harabin jedneho sudcu namietol pre zaujatost, cize procesne spravil vsetko preto aby k rozhodnutiu nedoslo. a to ze kazdy pravnik tusi ze to ze mistrik sa vzdal nie je dovodom na neplatnost volieb. sud by to aj povedal len to harabin znemoznil

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď si to tak spočítam, tak si pamätám Husáka, Havla, Kováča, Mečiara (zastupujúci), Schustera, Gašparoviča, Kisku a teraz Čaputová. No uvidíme, možno to bude zaujímavá zmena, ešte budúci rok povyhadzovať z vlády smerácke prasce a bude to ešte lepšie.

 

ja si pamatam este Svobodu

ako deti sme v skole povinne sledovali jeho "inauguraciu", len sa to asi inak volalo

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no skus to domysliet, kedze sud nic nepovedal tak jeho nazor ze nema prebehnut inauguracia je potom co?

je to hlas pravnika alebo politika? a len taka drobnost, ustavny sud nemohol rozhodnut pretoze harabin jedneho sudcu namietol pre zaujatost, cize procesne spravil vsetko preto aby k rozhodnutiu nedoslo. a to ze kazdy pravnik tusi ze to ze mistrik sa vzdal nie je dovodom na neplatnost volieb. sud by to aj povedal len to harabin znemoznil

 

mna nezaujma nazor Harabina, ale nazor US, ktory jediny je kompetentny v tejto veci rozhodnut...a taktiez ma nezaujmaju nazory "vsetkych" pravnikov na platnost-neplatnost volieb....pokial US neda k tomuto stanovisko, tak nemoze byt ani ukoceny prezidentsky volebny cyklus.....ak ty toto nepovazujes za plne zakonnu a jedine moznu cestu, ako dat zelenu pravnemu poriadku, tak si asi tiez nejaky "messuge" .....takto chces pretavovat pravo do spolocnosti?.....je tiez zaujmave, ze nejako o tomto ani "hlavny prud" neinformuje.....Kiska verejne porusoval zakony a aj ustavu a teraz sa tiez ide verejne legitimizovat tato prax aj do spolocnosti...pekny signal.........neviem ci ty, alebo niekto iny, sem dal niekde poznamku, ze Merkelova sa vyjadrila..... obcania v EU, by sa mali vzdat niektorych svojich prav v zaujme vyssich cielov.....ak si to premietnem do tohoto nasho pravneho "kade vietor, tade plast", tak aky to je tu ten vyssi ciel, ak teda sa maju obetovat prava cestou US?....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a kedze US zatial len odmietol prve Harabinove podanie, tak  plati ze je menovany prezident podla ustavy.  To je vsetko, ved chapes ze pokial US nerozhodne ani nevyda predbezne opatrenie  tak plati dnesny stav.   Inak by porusene vsetky zasady prava, to je ako keby sm dal trestne oznamenie na teba a pokial nerozhodne sud, tak by si bol vinny.    A pekne si spotvoril merkelovej poznamku, ta sa tykala statov a nie obcanov.  Ale pre vas fasistov, to je asi jedno, ze ?  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

odmietol alebo nerozhodol?.....napis to presne.....

 

uz som sem daval priklad z verejnym obstaravanim....ak neuspesny ucastnik poda staznost na podozrenie z podvodu pri sutazi, tak vybrany ucastnik moze bez problemov zacat s jemu pridelenou a teda nim vyhratou pracou a nemusi sa vobec obzerat po stazovatelovi?....a je rozdiel s coho ides niekoho obvinit, ze spachal nejaku "necestnost"....ak obvinis starostu z nekalej finanncnej cinnosti, tak ten starosta si svoju pracu moze nadalej veselo vykonavat a nemusi sa tiez starat o nejake udanie na jeho cinnost?.....

 

 

a mas pravdu, bolo tam pisane o statoch...sa ospravedlnujem...ale zasa si treba uvedomit, ze tie staty su obyvane iba neoliberalnou opicou tlupou, alebo su tam aj ine skupiny opic?.....to je vlastne jedno, ale podstatne je to, ze su to vsetko obcania predmetnych statov a teda oni sa musia podla pravdy vzdat nejakych svojich prav a nie stat, pretoze oni su stat....ci nie?....

 

 

uvedom si, ze tu sa porusuje zakon a porusuje ho ten, ktory sa musi spravat iba v ramci zakona.......teraz nemyslim prezidentku, ale organ, co ma dohliadat na ustavnost v state.....neoliberalne opice sa tomu vytesuju, pretoze ucel svati prostriedky....Kiskovi sa tolerovalo (doteraz) porusovanie zakona v priamom prenose, no ked danko mal o 7 minut dlhsi monolog na inauguracii(?) prezidentky, tak niektore medialne celebrity sa isli potrha s toho, ze sme boli 7 minut bez hlavy statu....co sme neboli, lebo ustava ma svojich prezidentskych nahradnikov.....ale ked sa zakony nedodrzuju, tak mozno aj mali pravdu... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a este som zabudol na tie verejne tolerovane kiskoidiny zo zakonom....

 

us.zakon c. 357 z r.2004...hovori o ochrane verejneho zaujmu pri vykone funkcie verejneho funkcionara a v cl. 4 ods. . sa pise, co nemoze verejny funcionar vykonavat....podla pismena f; sa zakazuje pouzivat svoju personu, svoje meno a priezvisko, svoju podobizen. zaznam svojho hlasu, obrazovu snimku alebo svoj podpis na reklamu.....za porusenie cl.4 je podla tohoto zakona pokuta mozna az do vysky 12-nasobku jeho platu.....

 

 

https://jenasviac.sk/?fbclid=IwAR3X47EiPhrlq…

 

 

https://www.zakonypreludi.sk/zz/2004-357

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=fZZZBAZ_ECM

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ani pri verejnom obstaravani to nie je tak:) , a co tebe uslo ze harabin podal rovnaky podnet uz po prvom kole a ustavny sud ho zamietol? a teraz ho podal opat a zaroven s tym namietku zaujatosti, a procesne nie je dost sudcov na us aby o nej rozhodli. a kym fico neprestane blokovat volby sudcov tak ani nebude rozhodnute. cele to spravil len preto ze takych ako si ty je dost a budu volit “obrancu pravneho statu”,

a ku kiskovi, nieco mi uslo? ved oznamil nazov strany v case ked uz nebol prezidentom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja si pamatam este Svobodu

ako deti sme v skole povinne sledovali jeho "inauguraciu", len sa to asi inak volalo

tú inauguráciu sme pozerali doma na starom televízore na starom dome, prvý veľký televízor značky Lotos,...

ale pamätám aj Novotného... ale mieša sa mi to - bol v nejakej učebnici a potom už nebol v tej učebnici... ale že kedy a ako, to už neviem... ale vidím pred sebou tú fotku z nejakej vlastivedy či čoho....

no nič, to len moc pamatám :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuz, Novotny bol az do marca 1968 (zdroj wikipedia), takze pamatat si ho mozes (aj ja), taktiez obrazky v ucebniciach asi este pretrvavali nejaku dobu

 

inak realne mam v pamati to Svobodovo druhe zvolenie - od 1973

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ani pri verejnom obstaravani to nie je tak:) , a co tebe uslo ze harabin podal rovnaky podnet uz po prvom kole a ustavny sud ho zamietol? a teraz ho podal opat a zaroven s tym namietku zaujatosti, a procesne nie je dost sudcov na us aby o nej rozhodli. a kym fico neprestane blokovat volby sudcov tak ani nebude rozhodnute. cele to spravil len preto ze takych ako si ty je dost a budu volit “obrancu pravneho statu”,

a ku kiskovi, nieco mi uslo? ved oznamil nazov strany v case ked uz nebol prezidentom.

 

jasne, ze to tak presne nie je, ale princip je ten isty....do vyriesenia si nikto ani neprdne.....

 

a ozaj som si nevsimol, ze Harabin uz jedno podanie dal, co ale na veci nic nemeni......ak teraz podal dalsie, tak je to to iste?...lebo ak nie, tak vsetko je o niecom inom a nie o tom, co bolo predmetom prveho podania.....a za ten nefunkcny US moze Harabin....ja som myslel, ze to Kiska tam nenamenoval potrebny pocet sudcov....sa tu dozvedam veci......

 

neviem ci ti nieco uslo, ale tie linky predsa dokazuju Kiskovo porusovanie zakona o verejnom funcionarovi.....precital si si zakon?......a tie Kiskove agitcne prehlasenia maju svoj datum a on vtedy este prezidencil.....ci nie?....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ano princip je ten isty, UVO moze nariadit nepodpisat zmluvu, tu moze US nariadit opakovat volby.  Samotne podanie nema ziadny ucinok.       A kedze US to nenariadil, tak to ide podla zakona, len s vtipnou vlozkou od hlupaka Danka, ktory sa vtlacil do programu a tak bol 7 minut zastupujuci prezident.  

 

Harabin namietal sudcu zjavne ucelovo,   inak by US rozhodol a zamietol,  nic nove v podani nie je, stale je o tom ze mistrik odstupil a odporucil volicom volit caputovu cim caputova ziskala podla haranina neopravnenu vyhodu.   A Kiska nemenoval potrebny pocet lebo ho nedostal od narodnej rady.  Ci to tvoji kamarati vidia inak ?

 

Kiska zacal propagovat svoju stranu potom ako ukoncil svoju funkciu,    podla mna ju neporusil ale ked niekto rozhodne ze ano, prosim.  Len to bude taky smiesny dopad ze zakon potom porusia vsetci co boli poslanci alebo vo vlade, kedze budu propagovat svoje strany vo volbach.  Ale na Slovensku je mozne vselico.   Agitacne prehlasenia v zakone nie su, je tam len vystupovanie v reklame.  A ano da sa to aj takto vylozit, ale bolo by to absurdne.  reklama vlastnej politickej strany, ktoru si platis zrejme nie je to co bolo cielom.  V takom pripade Harabin ako sudca rovnako porusil  zakon pri volbe prezidenta.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

US to teda nenariadil a mas istotu, ze je to podla zakona,.....teda ked nenariadil, tak sa uz k tomu nema vratit?.....preco to nenariadil?.....z dovodu nenaplnenia toho, co bolo pricinou na co sa stazoval Harabin?.....vyjadri sa jasne....

 

to je co za pravny argument?....Harabin namietal sudcu ucelovo.....tymto sa da uzavriet nejaka staznost v pravnom state?.....a ta premudra Benatska komisia, na ktoru sa obartil Kiska, aby ozrejmila problem, tam potom co riesila a vyriesila?....podla jej zaveru Kiska pochybil...toto tvoji neoliberalny kamaraden neberu uz do uvahy?.....Kiska ma na hlave minimalne take iste mazivo, ako poslanci na ktorych sa vyhovara.....

 

podla teba Kiska neporusil zakon o verejnom cinitelovi, podla mna zakon porusil.....podla teba US uz rozhodol o staznosti Harabina ustnym vyjadrenim roznych "expertov" na pravo......sice v zastupeni, ale podla prava na slovensku je to pravne ciste.....ako sa vravi , kolko nazorov, tolko pravnych noriem...takto sa prejavuje pravny stat?.....ked nejaky chronicky zlodej pride na policiu niekoho udat, ze ho videl ukradnut penazenku nejakemu cestujucemu v autobuse, tak prijimatel udania to nemusi prijat, lebo predsa taky delikvent nema predsa narok na to, by sa jeho staznost riesila podla pravneho poriadku a daneho zakona.....toto je neoliberalna pravna norma?.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

skus citat, us nemoze rozhodnut o namietke zaujatosti kym nie su dalsi sudcovia, ked budu menovani tak rozhodne o namietke a nasledne o podani. bud ju zamietne co vsetci predpokladaju alebo vyhlasi ze volby neboli v poriadku a nasledne budu dalsie volby. presne podla zakona, rovnako o tom ci kiska porusil zakon rozhoduje v prvom kroku nr, v pripade odvolania sud a sankcia je urcena v zakone. v com je problem? moj ani tvoj nazor nehra rolu

 

a co tu splietas benatsku komisiu? parlament ma navolit 18 kandidatov a prezident z nich vybrat 9. mozes mu jedine vycitat ze siel na hranu ked menoval 3. to je potencialne problem, aj ked zase podla ustavy sa snazil zachovat funkcnost us. ale je to na hrane a moze to priniest zaloby

a us normalne zamietol jeho prvu staznosr, pouzi internet a nie tvojich kamaratov

a us normalne prijal podanie, nema lehotu na rozhodnutie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takze nerozhodol, ale vsetko pokracuje ako by bol rozhodol o staznosti, ako o neopodstatnenej.....co mozno casom aj rozhodne, ale dovtedy moze nasa p.prezidentka velit armade a robit rozne rozhodnutia a taktiez menovat ustavnych sudcov?....ty vravis, ze pravdepodobne staznost po doplneni poctu ustavnych sudcov, zamietne....no ale mame dovtedy pravne uznanu prezidentku?....a co ked si teraz prezidentka namenuje sudcov za odplatu, ze tu staznost odmietnu?.....mozno preto ziada vsetkych sudcov razom a nie na dekady....nevravim, ze je to pravda, iba konspirujem, ze tu uz teraz je moznost spochybnenia vsetkych ustavnych sudcov, co prezidentka bude menovat....a nielen sudcov....aj taka statna cestza do zahranicia v pripade uznania, Harabinovej staznosti, by potom bola hradena ako?......p.Caputova by to potom mala zaplatit z vlastneho vrecka :)  ....ci nie?

 

a co sa tyka porusenia zakone zo strany Kisku....ja som presvedceny, ze zakon porusil....ty opacne.....tu to nevyriesime, takze davam od toho ruky prec...a benatska skupina riesila staznost Kisku...dal som ju sem ako priklad toho, ked si tu spomenul, ze za nedostatok sudcov moze iba NR....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuz, Novotny bol az do marca 1968 (zdroj wikipedia), takze pamatat si ho mozes (aj ja), taktiez obrazky v ucebniciach asi este pretrvavali nejaku dobu

 

inak realne mam v pamati to Svobodovo druhe zvolenie - od 1973

tak to mám domotané úplne, ale pamätám si aj inauguráciu, aj Novotného v učebnici... ale s tým Svobodom to bude zrejme podobne... asi to bude ten rok 73.... :hmmm:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator, kedze bola normalne podla ustavy zvolena, tak pokial US nerozhodne inak je platna prezidentka a  vsetko co urobi je platne.  ak si uveril harabinovi, to je tvoj problem.   Tak hovori pravo.    A faktom je NR uz par mesiacov nie je schopna zvolit 18 kandidatov,     vinnik je teda jasny.   A vsetci vieme ze preco, teda okrem teba.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no neviem....ale ak teda legalne zvolena osoba ide zastavat nejaky urad a niekto poda staznost na jej mozne porusenie zakona v ramci volebneho procesu, tak aj vtedy ta zvolena osoba moze legalne a bez obmedzenia vykonavat svoju verejnu funkciu?....to potom ten dotycny rozhodovatel kludne moze o tejto staznosti rozhodovat do aleluja a nakoniec pred koncom mandatu rozhodne, ze staznost bola opodstatnena a zvolena osoba bola v urade nepravom...tym padom aj vsetky jej ukony spojene z jej pravomocou su pravne neplatne......ci nie?....ja iba spekulujem a ziadny Harabin tu vedla mna nestoji.... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov