Skočiť na obsah

MS v ľadovom hokeji 2019 (Slovensko)


game

Odporúčané príspevky

Majstrovstvá sveta v hokeji 2019 na Slovensku sa konajú 10. až 26. mája 2019.

Zápasy hostia Bratislava a Košice  -   Slovensko sa predstaví v A-skupine.

 

                                                               post-3-0-77408100-1553609328.jpg

 

maskotom týchto MS bude medveď s jánošíkovským opaskom, ľudia mu vyberali meno a bude to jánošík Macejko...

 

                                    post-3-0-03340400-1553609411.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

v časoch mojej bujarej mladosti by som pohla nebo aj zem, aby som sa dostala na čo najviac zápasov, a šetrila by som si na to aj keby čo bolo...teraz niežeby som hokej nemala rada, ale vytratilo sa z neho niečo, čo som považovala za dôležité. Už to nie je ono. A už ma to tam neláka. Skôr mi je trápne aj za našich hráčov, lebo z toho nič dobré nekuká. Zakaždým je to rečí, aký dobrý tím máme a ako prekvapia, silácke reči...ale tie ešte nikomu zápasy nevayhrali. Potom keď príde na samotnú hru, tá je bezzubá a k ničomu nevedie. No, mám obavy. ešteže nebývame nikde v okolí ZŠ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

funkcionári sú teraz dôležití, reči dopredu, na to sme experti, nie je to lacný šport,  a do detí treba nesmierne veľa investovať, je to hodne komplexné, ale žiadny šport nepríde len tak k vrcholu... mohli by ísť na skusy do česka, ako to tam robia.... lebo to vyzerá tak, že v tom je nejaký zásah zhora.... a psychika, samozrjeme.
večne máme problém so psychikou, nech je to akýkoľvek šport... a ke´d máme hrať hokej, psychika je na zadku úplne.
je mi ľúto tých mladých, vážne. doma by mali zažiť ten triumf, ktorý zažívali generácie pred nimi

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

presne si to trafila. Tu doma by mali zažiť to, čo zažili pred necelými 20 rokmi predošlá generácia. 

Tá psychika sa u našich odráža hlavne v kolektívnych športoch. Inak máme skvelých reprezentantov vo vioacerých športoch...ale to už sa hokeja netýka.

Tiež mi to pripadá, ako keby sa tí saši úplne zosypali a rozklepali - pred slabšími, lebo boli v úlohe favorita, pred silnejšími, lebo sú za outsidera, pred papierovo rovnakými, lebo fero má natiahnutý sval, a ja neviem pre čo ďalšie ešte. Zdá sa mi, že by tam mal pôsobiť nejaký psychiater, lebo psychológ tuším nestačí. A aj ked tam máme silné individuality, je nám to platné ako mŕtvemu čižmy. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne sa nechce ani tomu veriť, že za týždeň tomu bude už 17 rokov, čo sme s Rusmi získali zlato. Práve pozerám záver toho zápasu, na také niečo sa nezabúda, vtedy sme mali výnimočnú generáciu hráčov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

štátnoznaková aféra, ktorá poputovala až do parlamentu, sa zjavne končí... možno.

mújtysmutku....

 

„Po dlhých debatách, ktoré zašli až do parlamentu, sme to vyriešili tak, že budeme hrať v podobných dresoch, v akých sme hrávali v minulosti. Hráči potrebujú počas MS pokoj a určite nemajú záujem o nejaké kontroverzie. Preto sme túto tému uzavreli zvolením dresov so slovenským znakom,“ poznamenal Šatan.

 

Reagoval aj predseda parlamentu Andrej Danko, ktorého SNS predložila novelu zákona o štátnych znakoch. Ak poslanci v piatok prelomia veto prezidenta Andreja Kisku, na dresoch nebude môcť byť žiadne grafické vyobrazenie (okrem čísla) dominantnejšie ako štátny znak.

 

„Verejne ďakujem prezidentovi SZĽH Martinovi Kohútovi a generálnemu manažérovi Miroslavovi Šatanovi za to, že odložili politiku pred týmto hokejovým sviatkom bokom. Je to naozaj skvelá správa pre Slovensko, skvelá príležitosť sa vo svete odprezentovať naším štátnym znakom,“ uviedol Danko.

....

https://dennikn.sk/1461845/satan-a-ramsay-zverejnili-nominaciu-na-hokejove-ms-otazky-a-odpovede/?utm_source=daily_digest&utm_medium=email&utm_campaign=mnt-daily-09.05.2019&utm_content=30017#

 

post-3-0-79383600-1557406246.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

10.5.2019  prvé zápasy na MS v hokeji 2019:  začína Skupinová fáza:

 

post-3-0-52007700-1557484482.jpg

 

 

tak to začalo.... prvé výsledky - a pámboh snami a zlépreč.... nech aspoň priveľkú hanbu nevyrobíme :innocent: nevyrobili!!!!!! miracle :slovakia:

 

Fínsko    -     Kanada           3 : 1
Rusko     -     Nórsko            5 : 2

 

USA        -     Slovensko       1 : 4               :slovakia:

Česko     -     Švédsko          5 : 2

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

samozrejme sme nažive.... po včerajšku?!  :D

 

uvidíme po dnešku.... okrem aljaka nutne držať crossfinger všetci, povinne :)  :slovakia:

tak čo vy na to, analyzátorovia naši? prvá eufória? ale zasa by som im strašne dopriala trochu skvelého pocitu... a nám :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

včera sme hrali vážne dobre. aj s odstupom, po prvej eufórii, aj dnes to vyzerá dobre.hra, nielen výsledok.

dnes čaká a neminie:

 

post-3-0-66003900-1557579379.jpg

 

 

Dánsko - Francúzsko 5 : 4 SN

Švajčiarsko - Taliansko 9 : 0

Nemecko - Veľká Británia 3 : 1

Lotyšsko - Rakúsko 5 : 2

 

Slovensko - Fínsko 2 : 4 toto je zatiaľ ajajaj - zatiaľ klasika....

Nórsko - Česko 2 : 7 Česi drvia Nórov.... klasika

 

No klasika... skoda no :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

12. 5. 2019 nedeľa pokračuje:

 

post-3-0-11038800-1557657435.jpg

 

máme oddych, zaslúžený, len nech sa pozbierajú a nemajú zasa psychické problémy, prosím pekne, to nie... hrajú dobre, preto sú tam, chlapci zlatí.

 

USA                -     Francúzsko        7 : 1             usa trochu rozbíjajú francúzov hneď od začiatku

Rusko             -     Rakúsko            5 : 0             v prvej tretine rusi len o gól, pianko? potom to prišlo...

 

Dánsko           -     Nemecko           1 : 2

Taliansko        -     Švédsko             0 : 8

 

Veľká Británia -     Kanada              0 :8

Lotyšsko         -     Švajčiarsko        1 : 3

 

včera bol deň veľkých čísel, zjavne :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

13. 5. 2019 pokračujeme .... toto zrejme nebude deň veľkých čísel, teda dúfajme, že nebude na našu škodu. finger crossed, mládež Ramsayova.... :slovakia:

 

post-3-0-66596000-1557742833.jpg

 

USA - Fínsko 3 : 2 PP

Rusko - Česko 3 : 0

 

Slovensko - Kanada 5 : 6

Nórsko - Švédsko 1 : 9

 

 

edit.

no.... Fíni idú ako utrhnutý vagón,

bratia Česi zatiaľ prehrávajú s Rusmi.... mieša sa nám to trochu :) nakoniec sa odmiešalo.... zatiaľ :)

 

edit.

no a bratia Slováci.... já to tušila.... toto bude teraz ping pong... ?

no nehovorila som?!

zatiaľ kanonáda ako u Verdunu :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak dnešné zrejme trochu voľnejšie zápasy, teda voľnejšie ako voľnejšie... vedia aj títo chlapci poriadne prekvapiť.

po včerajšej kanonáde a nešťastnom góle v posledných troch sekundách, no br....

 

post-3-0-15436000-1557832723.jpg

 

 

Veľ. Británia - Dánsko 0 : 9

Taliansko - Lotyšsko 0 : 3

 

Nemecko - Francúzsko 4 : 1

Švajčiarsko - Rakúsko 4 : 0

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov