Skočiť na obsah

Motivačné citáty, motivačné prednášky, motivátori a podobní šmejdi...


dead

Odporúčané príspevky

Nedokazem posudit, nakolko je tento fenomen znamenim doby, ci ludia v dnesnom uponahlanom svete nemaju cas, alebo volnu kapacitu. Jednoducho, uz nejaky cas zijeme v dobe jednohubkovych filozofii. Motivacne stranky na slovenskom fb maju v pohode 200 000 lajkov (pozrel som dve) -mimochodom tolko nema ziadne slovenske medium. Ich cinnost pozostava z postovania beznych viet (ktore normalneho cloveka napadnu, ked ..nocojaviem -dojeda stiplavu fazulovu polievku), ako napriklad: "mozes plakat, ale nesmies to vzdat!", s ciernobielou fotkou Brada Pitta na pozadi (1 700 lajkov, 870 zdielani) V mojom okoli vidim a vnimam spustu ludi, co svoj mentalny svet verejne prezentuju vyhradne sirenim tychto chujovin.

 

Baricak si melie piate cez deviate uz roky, asi sa aj opakuje, lebo skutocne si neviem predstavit, do coho sa da este na tejto plytcine ponorit a co sa tam da este vymysliet. Jeho Slabikar stastia ma uz 4 casti a akurat pozeram (je utorok), ze pred dvadsiatimi hodinami urobil viac ako desat konzultacii od zaciatku tyzdna. Asi to aj celkom dobre vynasa (Helle ma skusenost.. :) ) Nejde vsak len o Baricaka, Coelha, ci Deepaka Chopru. V kazdom meste maju podobni podvodnici zariadenu slusnu kancelariu, s kvietkami a plnym kalendarom na stole..

Suseda z chaty, okrem toho, ze nerobi a nevie robit nic, sa zivi aj ako mentalna koucka. Minule leto som jej nechtiac presiel kosackou po chryzantemach. Je to iba taky uzky chodnicek a ked ho chces pokosit, musi nieco padnut za obet.. Nastala ta chvila, ked si clovek uvedomi zbytocnost motivacnej literatury, lebo tolko nadavok som dovtedy nepocul, taku zmenu farby ksichtu nevidel a tolko potu na celo hadam cloveku ani nedokaze vyjst.. Lupienky si zbierala po jednom do servitky a lieky na tlak mala nastastie v supliku..
 

Ina baba robila dlhe roky u nas v krcme. Trpela nutkavou potrebou riesit problemy druhych. Susedy a kamaratky k nej chodili po rozumy. Neviem, ci jej za to aj nieco davali, ale tesila sa ich priazni a zaujmu. Ked mala zmenu, odvykol som si sadat k pultu, lebo tam sa clovek napocuval mudrosti.. Zakaznikom kecala do pitia (a nalievala im), do vztahov (druhykrat rozvedena bola), do zivota, do penazi a do vsetkeho. Majitelka ju vyhodila, ked zistila, ze sa v praci po zaverecnej pobila s dcerou. Valali sa ozrate pri hracich automatoch, aj manko mala slusne..

 

Tym samozrejme nechcem povedat, ze ti ludia nevedia zit, ale zda sa mi, ze ked uz trebars aj nevedia, radi by boli aspon vzorom, mozno aj autoritou pre ostatnych. Mozno je to pre vsetkych zucastnenych nieco ako nahradne nabozenstvo, s prorokom a oveckami. Ti prvi v poslednom stadiu zrejme aj sami uveria sebaklamu, ze tie davy bez nich nedokazu zit a ti druhi kliknu parkrat denne na share a chvilu nato, s dokonalym pocitom aboslutnej dusevnej rovnovahy pojdu cez kvetinky a srdiecka umlatit suseda motyckou.

Napriek tomu nemam nic proti, je to pre nich iba zle investovany cas a a peniaze. Ich zbytocny zivot.

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Najlepsie su tie v zmysle - nesud ma pokial nekracas v mojich botach... Nepotrebujem byt prefajcena slobodna rozvedena mamicka pracujuca ako zavodna kucharka, so styrmi dedmi, kazde s inym chlapom, aby som mohol zhodnotit, ze ten zivot nema zrovna najidealnejsie zariadeny, a ze rovnaku blbost nespravila raz, ale hned styri-krat. Alebo mlada baba, co ma plny facebook citatov o tom, ako je laska krasna, ako treba o nu bojovat, ale zaroven nema problem supnut sa do postele s kazdym chlapom... ci ma priatela, alebo nie.

 

By ma zaujimalo, co ludia, ktori podobne "filozoficky hlboke" citaty zdielaju vlastne sleduju. Ci ich to len proste zaujalo a prislo im to zaujimave (pri menatlnej kapacite vacsiny naroda, by ma to ani neprekvapilo)..ci je to nejaky podvedomy pocit viny a snaha o ospravedlnenie, alebo skutocne maju pocit paralely medzi sebou a nejakou uspesnou osobnostou. Neviem. Ale rozhodne pozorujem korelaciu, ze cim menej uspesny clovek, tym viac "hlbokych" myslienok o tom, ako sa nezvdat, ako ist dalej, ako vsetko vytrpiet.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

By ma zaujimalo, co ludia, ktori podobne "filozoficky hlboke" citaty zdielaju vlastne sleduju

 

Myslim, ze to su skor ludia, co nemaju cas a keby nemali socialne siete, ani by zivotnu filozofiu nejako zvlast neriesili. Prisli by poobede unaveni z prace, postarali sa o decka. vecer by sadli pred telku a isli by spat. Teraz vidia toto (obrazky to su pekne) a je to pre nich maximum, co su schopni poznat a mozno si aj uvedomit. Niekto zazdiela udalost, ze Palko Von Sralko je zajtra v meste a ked sa im zvysia styri eura z nakupu, tak tam pojdu a zrejme si aj budu mysliet, ze tym obsiahli vsetku mudrost sveta. Nabozenstvo robi ludom podobnu sluzbu, stavia pred nich ideal a dava im sancu priblizit sa mu. Avsak Biblia ma 2300 stran, nie je to jeden obrazok ..a zajtra iny. Toto co ziju dnes je jednoduchy, instantny svetonazor, ktory si dnes zalejes a zajtra nevies, co si jedol.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

keď pred takými cca 20 rokmi začal tu svoje prvé kroky internet, postupne maile, každý blbeček sa cítil byť povinný vyrábať a preposielať motivačné heslá, výroky a návody na život, všetky opentlené blikajucimi hviezdičkami a poskakujúcimi anjelíčkami,

prvý mesia po zavedení mailu to bolo jéj, po mesiaci to niekto automaticky preposielal, ja mazala a blokovala, akonáhle sa to dalo.

dnes, práve dnes ako na potvoru - po dvadsiatich rokoch som našla jeden úplne čerstvý motivačný obrázkový výrok: sedí tam Sylvester Stallone aka Rambo a výrok dňa hovorí čosi o tom, že kto v živote nikdy nespadol, nevie, čo je skutočne žiť...
o cestách životom ich je neskutočne veľa, a o každom možnom hnutí človeka rovnako...
spravidla sú to múdrosti, ktoré každý normálny človek vie bežne zo života, nepotrebuje k tomu sentimentálne obrázky načinčané kvetinkami a babičkami a detičkami a popísané múdrosťami...
sprostý to nepochopí, múdry to dávno vie, a väčšina stáda na to hľadí so slzou v očku, ako na obrovskú ľudovú múdrosť, ktorú práve objavil... a nutne je prepošle.

jeden by neveril, že podobnými tapetami sú ešte dnes schopní mnohí a mnohí inteligentní a vzdelaní ľudia tapetovať nielen svoje facebooky, ale tapetujú kam siahnu a kam sa len dostanú.

občas sa zatúlam na fb, keď tam vidím stránku oblepenú motivačnými výrokmi, ktoré niekto kdesi vymyslel v dlhej chvíli pri počítači, pacol do obrázku šlohnutého z netu a je to... , to je dosť demotivačné.
našťastie ich je už spravidla menej, ale zato ešte sú... oni nie sú spravidla zlé, ani priveľmi hlúpe, hrajú na city, sú milé, zvyčajne chytia za srdce, ale nehovoria nič nové... a sú pripentlené sentimentálnymi obrázkami úplne zbytočné.
a to sú len motivačné výroky. pre začiatok.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Teraz som predaval stary pocitac a jedna poziadavka bola, aby som tam nainstaloval powerpoint, aby si mala na com otvarat prezentacie z mailov :)

 

Ked pozriem na stranky Odin - odkaz pre buducnost, alebo Svet bohatych, vacsinu lajkov z mojho friendlistu tam maju zeny -iba taka zaujimavost.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ja motivacne citaty a podobne blbosti z duse neznasam. Patrala som , ako to vzniklo ale asi je to vrodene, lebo uz na zakladke ma vytacali vety--v jednote je sila, prip. ked mi tvrdili, ze mensina sa musi podriadit vacsine, ked som nechcela hrat debilne hry v druzine a hovorila som si, ze ked vyrastiem, nik ma nebude nutit robit, to co nechcem /keby to citali teraz moji zamestnavatelia asi by sa urehotali/ :zubiska:

potom ficali take tie pamatnicky, kde odo mna chceli aby som im nieco pekne nakreslila alebo napisala..keby som uz vtedy mala vsetky chlpy, tak sa mi urcite zjezia..vyhybala som sa tomu ako sa dalo. Na strednej to iste..doriti, vsetky spoluziacky zbierali citaty a nadchchynali sa nesmiernou mudrostou /ano bola to doba bez netu../

 

Po stuzkovej vsetci spoluziaci si zalozili pamatnicek a otravovali na vsetky strany aby im tam ostatní nieco na pamiatku napisali.

Hm..napislala som im tam nejaky Leninov citat..bez uvedenia zdroja..taka mala osobna zlomyselnost :smilieee: bola som jedina, co ziaden pamatnik nemala..napriek tomu so spoluziakmi super vychadzam a pri pive teraz padaju nie take mudrosti...

 

no a prisla doba pozitivneho myslenia..pamatate? kedze som bola vtedy ocarena existencionalistickou filozofiou, nic mi nebolo viac vzdialene..no zial moj vtedajsi sef sa na to statocne namotal.

Ked nam vo firme s vaznou tvarou vysvetloval, ze za mrtvymi nemame smutit a plakat /ani ked sa jedna o deti / zdalo sa mi, ze je nieco zle. 

Ked mi potom hovoril, ze kazdy ma pravo na stastie a snazil sa ma dostat do postele, vedela som, ze je zle uz fakt vsetko :zubiska:

/ale zas je pravda, ze sme mohli  vo firme lezat pod pyramidou a naberat  vesmirnu energiu..ale to je do inej temy/

 

no a potom prisiel net a ludia zacali zdielat svoje posrate zivoty ...chodila zaplava mailov a prezentacii so zapadmi slnka a instantnymi mudrostami, samozrejme s dolezitym upozornenim, ze to musim preposlat polke sveta. inac zomru maciatka a zubne protezy nebudu sediet a ja nikdy nezbohatnem, nevyrastiem, spravi sa mi vyrazka a tak.

Jedine, co skapalo boli tie maily v mojom kosi..jeden vytrvalec to robi tak raz za rok doteraz..a nejaku stupiditu posle. :zubiska:

 

chcem len podotknut, ze plynule citam od prvej triedy a bola som ukazkovy knihomol..takze som nepadla na zadok, ked sa ku mne dostal Alchymista a ani Maly princ ma neocaril..na rozdiel od ludi okolo mna

 

odtial aj pochadzaju citaty, ktore ja zvlast nenavidim, a ked to zas pocujem, stavam sa agresivnou

 

veta o tom, ze dobre vidime iba srdcom je fajn motto pre Skolu nevidiacich v Levoci, zvysok ludstva, ktore zrakom prijima cca 90 percent informacii snad nema byt preco nadsene.

 

o vete, ze ak nieco velmi chces, cely vesmir sa spoji, aby si to dosiahol je skoda uz cokolvek hovorit..to spadnu hviezdy, ked budem chciet ist na zachod? ci kieho..inac vesmir na vas serie..kludne si to niekde napiste..je to pravda  ;)

 

proste kde niekto mi hovori taketo vety ako nevyvratitelne pravdy, o ktorych sa nediskutuje tak ble.. :bad:

 

takisto do vyvrtky na dostava veta -bud sam sebou- a tie citaty a obrazky co tu postuje iskra..viem, problem je vo mne..ale nemienim s tym nic robit

 

 

tak zatial tolko..k motivatorom neskor nieco

  • Pridať bod 3
  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a toto mi pripomenulo, že v tých pionierskych časoch netu a prvých pridelených pracovných mailov, ktorých množstvo sa pomaly rozširovalo,

bol raj pre iskriace, blikajúce, zlatom a striebrom obsypané panny márie a ježiškov, s gloriolami z farebných hviezdičiek,

nejakým nádherne banálnym citátom a motlitbičkou, ktorú bolo treba poslať 5, 10, 20 svojim priateľom,

 

keď to nespravíš, do pol roka, do mesiaca, do roka sa stane niečo hrozné - nasledoval poučný príbeh o tom, ako John W. z Orlanda zabudol preposlať potrebný počet modlitieb  a do mesiaca prišiel o auto, o dom, rozpadla sa mu rodina a skončil pod mostom...

 

https://img1.picmix.com/output/pic/normal/8/1/7/3/4323718_267cb.gif

https://i.pinimg.com/originals/a6/fd/c4/a6fdc4787c36fd3f3070276f94553011.gif

https://lh6.googleusercontent.com/-rGmXo0u54eo/VW5r3XnqlPI/AAAAAAAESCA/WKE-38X5OXo/w441-h391-no/sagrado_cora_o_de_jesus.gif

takéto čosi plus citát, modlitba a nutne prepošli presne určenému počtu ľudí!

 

tak tieto gýče ma vytáčali ešte viac, než múdrosti od Coelha, z Malého princa, z Chalúpky, Byrneovej Tajomstva a podobných krásot...

 

aby som nebola v tých časoch za blbca, dokonca som to konzultovala s veriacimi osôbkami - natrafila som na dva druhy: jeden druh to považoval za diablovo dielo, hlboko ju urážalo, že viera sa takto nerobí, druhý druh to považuje za kravinu, ktorá padá priamo do spamu a nezaoberá sa tým.

 

mala som jednu kolegyňu, ktorá bola na tieto veci neskutočne namotaná - bola to veľmi milá a dobrá duša, súcitná a láskavá, ale myslela si, že všetko možno vyliečiť zasielaním blikacích Márií a svätých Michalov s príslušnými vetičkami z modlitbičiek... to bolo počas zamestnania a ešte aj potom, keď som z tohto zamestnania už vypadla,

ona to myslela v dobrom, viem...

nechcela som ju uraziť, nezaslúžila si to, zakaždým som jej poslala späť aspoň jedného usmievavého smajlíka...

 

ale keď mi blikacie modlitby len chodili a chodili, začala som ich ignorovať... trvalo to asi pol roka, kým sa blikajúci svätí vytratili nadobro.

odvtedy už ani netuším, či ešte takéto chodí, mne nikto neposiela, kamarátka veriaca hovorí, že jedna jej známa jej občas pošle...

takže aj toto ešte existuje stále.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

krásny motivačný citát, ktorý sa potuluje netom, na facebooku sa preberá ako poklad.

typický predstaviteľ, dokonca vydaný knižne.

je to krásne napísané,

na prvý pohľad aj zbežný pohľad je to úžasná motivácia, okamžite prestať s hlúposťami a žiť hodnotný život,

pretože je pravda, že do hrobu ideš v papierových botách, alebo dokonca v ponožkách... :)

 

ešte aj na druhý pohľad je to niečo, čo keď si možno doteraz nevedel, tak si vlastne žil ako nevedomý hlupák bažiaci po podivných veciach...

odporúčam ale tretíkrát to už nečítať - a zrejme to na superrýchlom fb nikto tretíkrát nečíta, v tom bude úspech tejto knihy a príslušného citátu....

 

vidíte ten motivačný blaf s kopou nezmyslov tam aj vy, moji milí ?

 

post-3-0-67148000-1548441854.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

krásny motivačný citát, ktorý sa potuluje netom, na facebooku sa preberá ako poklad.

 

vidíte ten motivačný blaf s kopou nezmyslov tam aj vy, moji milí ?

 

attachicon.gifmotivačný blaf.jpg

 

čo vyzerá na prvý pohľad úžasne skromne a ľudsky, hovorí vlastne toto:

 

takže prestaňme pracovať, napime sa vody, prestaňme sa šatiť, chybu urobil už pračlovek, keď začal navliekať na seba kožušinu, zrušme peniaze, zahoďme diplomy a vysvedčenia, a žime ako zvieratká, veď ten život už nejako prejde, aj keď budeme sedieť na zadkoch a čučať do ohňa,

alebo jednoducho budeme zbierať zážitky - hladní, smädní, bez batoha a bez korunky, veď to tak dobre znie...

 

a práve preto, že nevieme, kedy nám tá tehla padne na hlavu, prestaňme sa učiť, prestaňme pracovať, venujme sa len tomu, čo nás baví, veď sme nahí prišli na svet, tak čo. načo sa učíme čítať a písať, načo komu diplom, načo byt. aj tak skapeme a necháme to tu, tak čo.

 

a dokonca aj trepe nezmysly - ani spomienky se nezoberie so sebou, tie skončia spolu s ním.

 

ach jaj :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Uz neviem kolko rokov dozadu tomu je, ale isiel som vtedy domov vlakom zo Ziliny a sadol som si do kupecka k partii mladych antiglobalistov. Bolo to v case, ked sa konali protesty aj v BA (uz si nepamatam, pri akej prilezitosti) a najvacsie hrdinstvo vtedy bolo, ked si hodil dlazobnu kocku do lubovolneho vykladu. Cely cas sa rozpravali, ako nas zmykaju a drancuju velke korporacie a ako fajn by bolo, keby sa ludia vratili na stromy. Na nohach mali znackove tenisky, v rukach mobily a na kolenach notebooky. Taka prvotnopospolna skupinka :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No podla toho citatu ma najplnohodnotnejsi zivot Tomas:-)

 

Nemyslim si, ze je to tak ako pise, game,..ono ide iba o to, aby nejaky namotivovany hajzlik mal pohodlny zivot..keby toto urobili hoci kuchari v hajzlikovom oblubenom bistre alebo jeho rodica..to by kopkal nozickami:-)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kedysi som mal kamosku (pamatate si Jay Lu z Post fora?) Ona povazovala za dolezite rozposielat hromadne maily vsetkym naokolo a takym sposobom, ze poslala lubovolny obrazok s nejakym beznym citatom a napisala o tom na dve A4ky textu, ako sa velmi zamyslela, ako ju to zaujalo a ze si je ista, ze to zaujme aj nas. Skusal som to hadzat do spamu a ked to v gmaili nepomahalo, tak som jej hromadne odpovedal tak, aby to videlo aj tych niekolko desiatok ludi, ktorych tym otravovala. Strucne som ju poziadal, aby ma vyskrtla z toho zoznamu. Prvy den bolo ticho a potom sa zacali postupne ozyvat dalsi a pytali si to iste, co ja. O par dni mala mailling list zredukovany asi na polovicu. Ina baba mi neskor vravela, ze jej maily prestali chodit, aj ked o to neziadala, takze jaylu asi urazena prestala obstastnovat svoje okolie. Dalsia vec, ktora ma pri tychto spravach dokazala nasrat, ze moju adresu videlo X dalsich ludi a to si ti tupci neuvedomuju. Teraz musim poklopat po dreve, uz roky mi nechodi nic.

Asi preto, ze este nie som dochodca. Z casu na cas pride mama a poprosi ma, aby som jej vycistil mailovu schranku. Sice neviem naco, ale cistim ju a obcas do niecoho nakuknem. Uz davnejsie som niekde pisal, ze dochodcovia maju svoju socialnu siet a sice cez forwardnute maily. Neuveritelne veci si medzi sebou rozposielaju. Raz som takto pri cisteni konstatoval, ze ujo Vlado uz dva dni nic neposlal. Dalsi den prislo smutocne oznamenie. Pozrel som do schranky este raz a zistil som, ze v den svojej smrti este stihol poslat tri spamy..

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

práve mi došlo z databázy kníh, zajtra má vyjsť  nemecká obdoba Hiraxových Šlabikárov šťastia... takýchto je na trhu do tucta dvanásť....

 

tak hľaďte, toto je úplne, ale úplne úplne iné, stačí prečítať trailer a človek zmení život od základu... :doh:

 

Právě teď nastal čas napravit klamný pocit nedostatku a naplno prožít bohatství, a to jak vnitřní, tak vnější, a velkoryse je sdílet se světem! Autoři, jedni z nejznámějších duchovních učitelů, v této knize společně píšou o nedostatku povědomí, který činí náš život těžším, a vlastně vnitřně i zevně chudým, který má dokonce i tu zlou moc zničit naše vztahy a učinit nás fyzicky nemocnými. Autoři nám ukazují cestu k procesu, který začíná v našich srdcích a má sílu hluboce transformovat naše životy.

 

https://www.databazeknih.cz/knihy/omega-jak-nalezt-vnitrni-bohatstvi-398941

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred nejakými 7 - 8 rokmi som sa od spolužiačky dozvedela, že ona, taký veľmi komunikatívny typ, prestala takmer úplne komunikovať s jedným naším spolužiakom, pretože jej už išiel na nervy...

ja som ho nevidela dávno, možno 15 rokov, aj viac, ona ho mala aj na fb ako priateľa, a dozvedela som sa pomaličky, že on, v BP vyštudovaný elektrotechnický inžinier sa kedysi v koncom 90. rokov dal na ... motivátorstvo.

založil si firmu, má aj meno, nebudem je tu ovšem robiť reklamu : )

- tak mi spolužiačka popísala, že zrejme sa mu v jednom čase neveľmi darilo, lanáril na svoje prednášky a motivačné trojuholníčky kreslené kohokoľvek, koho mal poruke, ju volal cez skype svojho času minimálne týždenne raz, a otravoval kdekoho... keď si nedal povedať, aby s tým prestal, tak s ním prestala na chvíľu komunikovať...

 

možno sa mu firma nakoniec rozbehla, vyzeralo to tak - našla som ho na fb, mal tam zopár fotiek ako na konci motivačného kurzu odovzdáva nejaké diplomy asi trom poslucháčom... a potom ďalším dvom, a tak... ale neviem o tom, ako mu to ide, nič, tak nemôžem posudzovať, ale robí to stále, tak to zrejme ide.

 

potom sa objavili reklamy, oni sú spred vyše roka, ale ilustrujú pekne jeho motivátorstvo :)

potom som zistila, že vydal aj brožúrku o pár stranách... ako sa mu darí, netuším, ale zrejme to zato nejako ide - ľudia radi počúvajú, že keď na tabuľu nakreslíme trojuholník s tromi vrcholmi, kde nakoniec oni sa prepracujú na samý vrchol, bude už len dobre... prajem im to : )

 

takže máme takmer v rodine - je to múdry a vysoko vzdelaný človek, deti má veľmi vydarené, talentované a vzdelané,

ale keď ho vidím na tých jeho fotkách ako tam dvom trom študentom vysvetľuje pred obrazmi z počítača na bielej stene, ako na to,... je mi to také. mno.

 

takže takto nejako vyzerajú reklamy, a to som musela po xy rokoch znovu pozrieť, čo to NLP je... už som to dávno zabudla ....

( NLP ako Neurolinguistické programovanie, prosím pekne... )

 

post-3-0-35844900-1548785711.jpg      post-3-0-95831400-1548785710.jpg

post-3-0-53202300-1548785711.jpg            post-3-0-18703000-1548785711.jpg

 

obrázky požičané z FB pána motivátora

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mňa tie také motivačné prednášky a písané veci k smrti nudili...a nudia. Párkrát som sa dostala na nejaké hromadné prednášky či ako to nazvať, a stále netuším, či tí ľudia, čo tam vstávali a tlieskali o dušu, to tak aj naozaj cítili, alebo im to bolo blbé nevstať a netlieskať, keď sa tam nejakí ľudia postavili a začali s tým...nechápem to. So mnou to nič nerobilo. :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som nebola na motivačnej prednáške, čo tu popisujete. Ani nemám v pláne. 

 

 Citáty, výroky, prečítam si.  Ak ma  osloví,  ok, ak nie, tak nie. Nemusí sa mi všetko páčiť, nemusím sa so všetkým stotožňovať. Neirituje ma to. 

 

 

Bol tu spomenutý citát: 

Zdroj: https://citaty-slavnych.sk/citaty/302214-antoine-de-saint-exupery-dobre-vidime-iba-srdcom-to-hlavne-je-ociam-nevidi/

Kniha,  ktorú napísal Antoine de Sant Exupéry  - Malý princ 

:) Páči sa mi.  Prečítala som ju ako dieťa, aj ako dospelá. 

https://sk.wikipedia.org/wiki/Antoine_de_Saint-Exup%C3%A9ry

 

 

Tiež si rada čítam:

Marcus Tullius Cicero

https://sk.wikiquote.org/wiki/Marcus_Tullius_Cicero

 

Lucius Annaeus Seneca 

https://sk.wikipedia.org/wiki/Lucius_Annaeus_Seneca

 

Mám aj také malé zbierky ich citátov:

 

 

 

 

 

post-2385-0-47857300-1548945411.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kedysi v stredoveku, ked pocitace boli velke ako V3S a jediny scanner bol fotoparat na kinofilm, som si robil vypisky z knih

rozne, co ma oslovili, aj citaty, basnicky... kdesi mam este odlozeny taky maly husto popisany zositok, niekedy vam z neho zacitujem :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bol som dnes kupit slnecnicove semienka pre vtacky, lebo tie y uz vsetko vyzobali. Ako som prechadzal nakupnym centrom, stretol som jednu znamu. dlhsie sme sa nevideli, taka prijemna zena to je a hned ma aj pozvala na kavu, lebo bola "rada, ze ma po takom dlhom case vidi". Povedal som, ze nedbam.

 

Zacalo to obycajne, ako normalny priatelsky pokec. Kontrolka sa mi rozsvietila az potom, ako zacala rozpravat o mojej ziarivej buducnost, svetle na konci tunela, cele priehrstie motivacnych dristov vysypala na stol a ja (uz som vedel o co ide) som kontroval dekadentnymi Krchovskeho basnami o nevyhnutnosti konca (nase heslo je - No Future). Dva svety sa stretli, ona sa samozrejme chcela dostat k financnemu poradenstvu a ja som ju nepustil k nicomu konkretnemu. nakoniec odo mna vyzobrala mailovu adresu. 
-mas pero? pis si: dead@....

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mám jednu spolužiačku na FB, okrem tort, ktoré pečie na xy rodinných osláv, prakticky vždy rovnaké, a kvetov, ktoré pestuje a dostáva, má plnú stenu motivačných výrokov.

málokedy sú to výroky niekoho známeho, slávneho - hoci spravidla aj tie vedia byť občas znervózňujúce, má to jediný dôvod: každý, kto urobil nejakú dieru do sveta, či si to aspoň o sebe myslel, sa cítil byť povinný vysloviť výrok na veci sveta... spravidla úplne opačné, závislé od náhľadu na život, svetonázoru, svojho osudu a kdečoho...

každý má možnosť vybrať si to svoje, aj keď na veledôležitú otázku čo je život, aký je zmysel života a čo je láska sú celé knihy výrokov.

čo nevadí, niekto to tak cítil...

D'Ady tu spomenul, že kedysi si písali do zošitkov výroky... áno, aj my sme v svojho času písali, a niekto mal aj zošit, ja len taký malý, kde som zapísala pár myšlienok a medzitým, keď som natrafila na nejaký malý vyšitý vzor kdesi, aj ten sa dostal do zošitka... a kdečo.

 

ale ako výrok, s ktorým som sa na roky puberty a postpuberty stotožnila, so mnou vtedy išli len dve veci, jeden kúsok jednej českej básničky a jeden kohosi výrok, ktorý som počula v Maďarsku, a dodnes mi ho pripomína aj moja mama, tak som bola vtedy na neho upnutá... nehovorí vlastne nič... ale strašne sa mi páči, zrejme práve preto - a dodnes h používam :)

a neskôr jedna veta z jednej knihy, ohromne vystihuje istú sortu škodiacich ľudí. jednoducho a geniálne.

 

tá spústa internetových motivačných výrokov, ktoré s doplnenými obrázkami putujú bez autorov po nete, ktoré dal dokopy niekto, kto sa v práci nudil a pustil do sveta svoj výtvor... tak tie nie... nemusím.

ten dnešný od kamarátky - bez toho, že to niekto zozbieral, by sme to nevedeli, že... všetci sme hlúpi:

 

post-3-0-61863700-1550168338.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov