Skočiť na obsah

Motivačné citáty, motivačné prednášky, motivátori a podobní šmejdi...


dead

Odporúčané príspevky

Ja som mal za mlada tiez motivacne obdobie. Kupil som si Nietzscheho Mimo dobro a zlo (polovicu toho diela tvoria kratke citaty) a chodil som mudrovat po krcmach. Predstavte si situaciu, styria ludia sedia a nadavaju pri piatom pive, ja medzi nimi, odgrgnem si a poviem:

 

-najlepsie je clovek trestany za svoje cnosti (nietzsche)

 

Davalo to pitiu filozoficky rozmer.

 

Neskor som si vsimol, ze niektori ludia dokazu komunikovat iba citatmi. Nemyslim tym bezhlave postovanie na fb, ale normalnu verbalnu komunikaciu. Niekolko beznych viet maju v pamati a iba ich kladu pred teba:

a ) nieco je medzi nebom a zemou
b ) neverim
a ) pravda je vo hviezdach
b ) tak kde potom?
a ) clovek je prilis maly na to, aby to vedel

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

z motivačných citátov najradšej používam Murphyho zákony :thumbsup: napríklad na kolegu, ktorý sa prple s nejakým plošákom, ohromne motivačne pôsobí: Nenamáhaj sa, nájdi si väčšie kladivo!

... už po mne dokonca aj nejaký plošák letel, a to som mal ešte šťastie, že nemal po ruke to kladivo :D

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

z motivačných citátov najradšej používam Murphyho zákony :thumbsup: napríklad na kolegu, ktorý sa prple s nejakým plošákom, ohromne motivačne pôsobí: Nenamáhaj sa, nájdi si väčšie kladivo!

... už po mne dokonca aj nejaký plošák letel, a to som mal ešte šťastie, že nemal po ruke to kladivo :D

 

alebo: Situácia sa vždy vyvinie tak, aby vznikla čo najväčšia škoda.Tiež som si kedysi Murphyho zákony kúpila. určite som sa pri ich čítaní nenudila :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak toto na nete rozbúrilo vody... typická odrbávačka od motivátorov, ktorá chytí za srdiečko 80 ľudí zo sto, a sú úplne namäkko,

a dámy v rokoch dokážu poslať každého dorásť vekom aj rozumovo, keď náhodou protestuje proti tej nebotyčne blbej rozprávke...

potrebujú vysvetliť ako decká v škôlke, že zasa naleteli nejakému chytrému motivátorovi, čo sa nudil pri počítači, pretože

tam vymyslel úplne nepravdepodobný príbeh, aby to napasoval na pointu, ktorá mu mala vyjsť a ktorá mala ohromiť

poslucháčov a čitateľov - aby im ani nenapadlo, že každý normálny človek poučenie z tohto vývoja dávno vie, a motivátor nič nové nepovedal.

 

poslali ma do teplých krajov, a že som ešte nedorástla na hlbokú myšlienku, ktorú toto posolstvo obsahuje....

 

tak neskutočne ľahko je zblbnúť ľudí... poučili ma, že starostlivosť o dušu je dôležitá, a keď to neviem, mám sa to doučiť... :(

 

https://www.facebook.com/Jenzeny.cz/videos/157365131873405/UzpfSTEwMDAwMzgxNjcxNjMxMTpWSzo2MTM5ODQwNzU3NDE3MjI/?comment_id=615408442265952&notif_id=1551558008769220&notif_t=group_comment_reply

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 2 týždňami...

jo, to je presne ten druh motivačného príspevku, ktorý neslobodno hĺbkovo študovať a už vôbec nie niekto, kto má nejakú inteligenciu aspoň na úrovni 90 -100 bodov a ešte k tomu dobrú strednú, nebodaj vysokú školu s nadpriemerom iq, tak to už vôbec nie.

 

takéto motivačné príspevky tvoria analfabeti, ktorým sa páči poskladať slovíčka tak, aby to znelo krásne a aby to bez rozumu posielali ľudia ďalej alebo si tým tapetovali steny na faceboooooku.

 

mimochodom, o tom to tu je :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...
On 18. 4. 2019 at 8:31, D'Ady napísal:

"Pomocí kanibalismu se dá snížit vlastní uhlíková stopa o sto procent a mnohonásobně víc jí snížíte, když sežerete pilota letadla." Frankie Boyle

Krematóriá sú z hľadiska uhlíkovej stopy tou najhoršou alternatívou. Napríklad v Tibete sa praktizuje nebeský pohreb, čo znamená, že nebožtíka dajú doslova zožrať divým zverom. My o takomto romantickom ukončení našej fyzickej existencie môžeme len snívať. Pre mnohých z nás  by to bol aj spôsob, ako dať svojmu životu aspoň raz nejaký zmysel. Nehľadiac na to, že u nás je tých divých zverov už neporovnateľne menej ako ľudí, naša náboženská tradícia a kultúra to zakazuje. Tá sa spolieha na červov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov