Skočiť na obsah

Zmena operátora, nie čísla


Sniper

Odporúčané príspevky

Práveže nie. Tak v skratke. Existuje taký mobilný operátor že Radosť. Používa sieť O2 a za 20€ ponúka nekomečno a za 10€ ponúka 8GB a 200 minút/sms. Takže už žiadne kombinácie netreba.

Keby už niekto chcel za čo najmenej peňazí najviac objemu a chce mať na kredit, tak použije telefón s podporou dualsim, prenesie si číslo k operátorovi Juro, ktoré bude mať ako primárne svoje číslo na volanie a sms ktoré bude mať za 2 centy a na dáta použije druhú simkartu od Swanu kde je najlacnejší gigabajt za 2€.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

20€ máš na 30 dní a potom čo, ďalší mesiac si zaplatíš ďalších 20€, či ako? Takže za 240€ ročne si spravíš radosť?

No pozrel som sa na moju spotrebu.

17.1. som si dobil kredit, celkový kredit som mal 12,90€

Teraz, zhodou okolností presne po dvoch mesiacoch mám 6,89€, takže za 2 mesiace som minul 6€. To v priemere vychádza 36€ ročne, takže oproti tvojej radosti mám ročnú úsporu vyše 200€ a to ma internet živí. A ešte musím podotknúť, že snáď aj 2/3 minutého kreditu som presurfoval len tak z nudy, aby som čerpal kredit, lebo po dobití som zistil, že už mi neplatí na rok ale len pol roka. Ty tu každý mesiac kvičíš od hladu, ale náklady na internet a telefonovanie máš 6 a pol krát vyššie ako ja.

Tak kto má mať teraz väčšiu radosť?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale zase v témach o telefónoch keď poviem že mi stači tlačidlový seniorsky mobil tak sa mi všetci smejú že dnes sa už bez smartfónu nedá. A smartfón nieje smart bez internetu. 

Za ďalšie nemôžme sa porovnávať, leno každý je v inej situácii. Niekto má doma router (pevný internet) platí za to mesačne 10€ teda ročne 120€ ale pracuje doma a živí ho to, alebo keď ho má niekto na zábavu že veľa času trávi doma a tak to využije. Ale plus k tomu ajtak potrebuje aj v mobile mať internet keď je mimo domu, tak to má plus ešte niečo na kredit. Takže domáci internet 120€ + 40€ ročne nech dá na kredit a je na 160€. 

Sú ludia čo cestujú do vzdialeného zamestnania, doma trávia málo času, a keď sú doma tak spia, tak pre nich je domáci router zbytočný. Všetko musia mať na mobile.

Potom je verzia že keď niekoho internet neživí, tak vlastne nepotrebuje lebo zábava nieje životne dôležitá. Tak mu stači tlačidlový mobil za 20€ (myslím nový nie nokia z bazáru) a nech si ide k takému operátorovi kde je najdlhšia lehota medzi dobitiami kreditu a je vybavené. Číslo mu zostane a môže prevádzkovať mobil za 10€ celý rok.

Nieje to na viazanosť. Ja môžem tohto operátora kedykolvek zrušiť a ísť do telekomu za tebou na to isté easy čo máš ty a číslo mi zostane. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Ja som zase dobre doplatil na štátne sviatky. Prešiel som na toho operátora Radosť ale zistil som že to neni pre mňa a musím rýchlo odísť. Stala sa taká vec že som uviazol že tam sa dopredu zaplatí 10€ a za to dajú určitý objem minú/sms/dát. Lenže stala sa taká vec že som to skôr vyčerpal ako to je to obdobie, a kebyže to prečerpám, tak platím nadrámec ale keďže toto je virtuálny operátor (nemá pobočky) tak sa dá len tak platiť že sťahujú z účtu. Neni to klasický paušál že vystavia faktúru a vy ju zaplatíte. Ale podobne ako to má služba Bolt, sa napáruje platobná karta do aplikácie, a oni si poplatok automaticky stiahnú. A ja na účte nič nemám, tak by si nevedeli stiahnúť poplatok. Ja by som musel volať na zákaznícku linku a dohodnúť sa snimi. No a teraz je také riešenie že rýchlo utiecť k inému operátorovi lebo teraz im nič nedĺžim zatial. Nemôžem poslať ani SMS ani zavolať lebo by som už išiel nad rámec. Ale prenos môžem začať až v utorok lebo akurát sú sviatky a žiaden operátor nemá otvorenú predajňu a ja neviem či vydržím 2 dni nepoužiť telefón. Budem musieť ísť buď do O2 alebo Tesco Mobile lebo títo traja operátori sú partnerskí a tam je prenos okamžitý. Ale ak by som šiel do Orange, Telekomu, Swanu, tak ešte +3 dni trvá prenos a 5 dní by som už nevydržal.

  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov