Skočiť na obsah

Prezidentské voľby SR 2019


game

Prezidentské voľby 2019  

14 členovia hlasovali

  1. 1. Za koho zahlasujete?

    • Bugár Béla
      0
    • Čaputová Zuzana
    • Drobová Gabriela
      0
    • Harabin Štefan
      0
    • Chmelár Eduard
    • Kotleba Marián
      0
    • Krajniak Milan
      0
    • Menyhárt József - vzdal sa kandidatúry 20.2.2019 - nehlasovať
      0
    • Mikloško František
      0
    • Mistrík Robert - kandidatúry sa vzdal 26.2.2019 - nehlasovať
      0
    • Šefčovič Maroš
    • Švec Róbert
      0
    • Tauchmannová Bohumila
      0
    • Zábojník Juraj
      0
    • Znášik Radovan
      0
    • Martin Daňo
      0
    • ani jeden


Odporúčané príspevky

ked už som skúšala ten link, nazrela som do toho blogu.

 

pán straší juvenilnou justíciou, ktorou sa prestalo strašiť už pred pár rokmi, stračí istanbulským protokolom, úplne slovami farára Kuffu, nepredpokladám, že ho čítal - keď áno, má problém s pochopením čítaného textu... a trochu sa mi z jeho pohľadu na svet spravilo nevoľno. ale na postoj blog to tak akurát stačí.

a to píšem ako človek, ktorý si prečíta občas aj sme, aj dennikn, aj pravdu, aj hn aj idnes aj reflex aj kdečo iné a občas  aj seriózny postoj...

 

patrí sa poznať názory všetkých strán, aby sa človek orientoval a nehľadel na svet cez jeden vypadnutý suk v plote.

tento pán... pardon. :ermm:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Druhý link obsahuje http a https, to ktorý zver takto píše odkazy?

 

Čo sa týka voľby, riešia sa blbosti, v prípade Čaputovej, už včera začal ten skrachovanec Fico vyťahovať LGBT kartu. Však vieme prečo.

 

K Čaputovej mám neutrálny postoj, Šefčofica voliť rozhodne nebudem. Nebudem voliť niekoho, kto je tam nasadený za jasným účelom, aby pomohol na 12 rokov zašiť na teplé miesto najväčšieho tunelára všetkých čias, ktorý tak unikne pred spravodlivosťou. Fico už napáchal toľko škody, že potrvá dlhé roky, pokým sa dá všetko doporiadku. Ktovie či sa toho ešte dožijem.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som volil Caputovu asi okolo deviatej,ci osmej? Nik tam nebol. teda ucast bude nizsia. Pred dvoma tyzdnami o tomto case som musel cakat za tromi ludmi. Teda kotlebovci a harabinovci velmi nechodia. Ucast v druhom kole ocakavam, ci predpovedam 45 percent,ci menej.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zdrhli z tejto krajiny,ale maju ju radi.

 

10:11 V Kútoch sa v sobotu stretlo takmer celé Slovensko. Len kvôli prezidentským voľbám prišli s voličskými preukazmi voliť Slováci, ktorí pracujú alebo študujú v Českej republike.

https://spravy.pravda.sk/prezidentske-volby-2019/clanok/507231-slovensko-si-voli-novu-hlavu-statu/

 

Boli ste voliť aj v prvom kole, keď ste mali v Hradci Králové tesne pred štvrťfinále play off?

"Áno, podarilo sa mi to. Mal som šťastie, že sme prvý zápas hrali až v pondelok. Vybavil som si voličský preukaz, keďže autom z Hradca Králové do Trenčína by to bolo vyčerpávajúce.

V sobotu doobeda sme ešte mali tréning a po ňom som sa autom presunul do Pardubíc, kde som nastúpil na vlak a šiel do Bratislavy.

Bolo to najjednoduchšie riešenie. Odvolil som a o štyri hodiny som bol naspäť.

https://sport.sme.sk/c/22084089/dominik-granak-prezidentske-volby-a-politika-na-slovensku.html

„Voliť pôjdem preto, lebo som ešte taký naivný, že verím, že sa to dá zmeniť.“ Prezident má podľa neho reprezentovať všetkých Slovákov, aj tých čo žijú v zahraničí.

https://style.hnonline.sk/cestovanie/1907597-boris-sa-vracia-z-danska-kvoli-volbam-som-naivny-verim-ze-sa-to-da-zmenit

Ja im dakujem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes mi je zle jak psovi, ale toto nevynechám... idem si odvoliť, majú tam schody, snáď tam dojdem... -_-

ako kdesi dnes ktosi kamsi napísal - niekde v komentároch neviem kde ...:

 

"nemusím vyberať z menšieho zla? to si dnes vychutnám" ... pekné, nie?

 

 

 

odvolené.

ľudia chodili priebežne... aj po jednom aj po pároch, jeden vyšiel, ďalší vošiel...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ked už som skúšala ten link, nazrela som do toho blogu.

 

pán straší juvenilnou justíciou, ktorou sa prestalo strašiť už pred pár rokmi, stračí istanbulským protokolom, úplne slovami farára Kuffu, nepredpokladám, že ho čítal - keď áno, má problém s pochopením čítaného textu... a trochu sa mi z jeho pohľadu na svet spravilo nevoľno. ale na postoj blog to tak akurát stačí.

a to píšem ako človek, ktorý si prečíta občas aj sme, aj dennikn, aj pravdu, aj hn aj idnes aj reflex aj kdečo iné a občas  aj seriózny postoj...

 

patrí sa poznať názory všetkých strán, aby sa človek orientoval a nehľadel na svet cez jeden vypadnutý suk v plote.

 

tento pán... pardon. :ermm:

 

neviem ci ten pan niecim strasi, ale mne ten clanok sa paci.....je to moj pohlad na p.Caputovu, a to nepisem, ze v case je pre mna neznamou osobou, a ako som bol uz pisal, som sa poucil na Kiskovi a nevolit mne nezname osoby...teraz ju uz sice +- poznam, ale to ma este viac utvrdilo v rozhodnuti ju nevolit....ty mas obavu z niecoho ineho, ja zasa z ludi typu Caputova a jej Progresivci......takze asi takto...co pre teba predstavuje Kuffa, to pre mna predstavuje liberalny fasizmus a neomarxizmus v podani nejakych "pokrokovych" samozvancov a hlasatelov jedinej moznej pravdy...sudenie a popravovanie ludi davom na namestiach mne nie je po srsti......

 

a som uz tiez odvolil...samozrejme Sefcovica..... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

odvolené.

okrem volebnej komisie sme boli vo volebnej miestnosti len my dvaja s manželom, keď sme odchádzali, prichádzal voliť jeden mládenec.

dúfam, že do 22.hodiny  bude nakoniec vysoká volebná účasť. týmto rada by som aj tuná povzbudila tých, ktorí ešte neboli voliť.. stačí naozaj len  chvíľku nájsť si čas, a ísť voliť.

každý  hlas vo voľbách je dôležitý. áno, aj tvoj, aj tvoj, aj tvoj.. každý hlas je dôležitý!

  :)

Hlasovať prišli Slováci z Viedne, Prahy, ale i Argentíny
 https://myzilina.sme.sk/c/22087416/hlasovat-prisli-slovaci-z-viedne-prahy-ale-i-argentiny.html#ixzz5jg2fiGNN

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a čakáme.
Č. vyhlásila, že podľa nej budú výsledky veľmi tesné, Š. sa teší z intenzívnych pocitov.

nedokážem si tipnúť. vážne nie.
najviac voličov chodilo večer, aj na dedinách, aj u nás - večer a okolo 20. hodiny stáli vo vol.miestnostiach rady, nie pridlhé, ale rady.

viacmenej to bolo rovnaké všade, aj v xy oblastiach, kde žená má byť v kuchyni.

 

22:40 pán Šefčovič sa obáva nízkej účasti.

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22087339/maros-sefcovic-online-prenos-z-volebneho-stabu.html#ixzz5jh4W65XC

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

spočítaných 86 % hlasov, rozdiel stále rovnakých 15 % pre Čaputovú.


kto to ešte videl? tlačovka pána Šefčoviča bola o úplne inom, ako celé kortešačky - ten chlap bol uvoľnený, spokojný, žiadne kŕče v sánkach, jemu sa viditeľne uľavilo, že to má za sebou a môže utiecť bez akéhokoľvek bremena a vymýšľancov raz ho podporuje smer, potom ho nepodporuje smer, potom je kresťan, potom nie je až taký veľký kresťan, potom ho nefinancuje smer, nakoniec ho financuje smer... späť do Bruselu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kšeftovič to zvládol diplomaticky a profesionálne. Ako správny smerák pred kamerami zahral kvalitné divadlo. Teraz doma vrieska na ženu, že jej sere zajtrajšie rezne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Cest coho nevolilo 60 percent.

 

https://www.revuca.sk/download_file_f.php?id=1113008

 

Nase vysledky. 1570 hlasov pre prezidentku. Ten co ho nechce 60 percent mal 1626. Slabe cisla.

 

Pritom primatora (1 760)a to ..ja som volil az tretieho v poradi(teda uz vobec nebolo z coho vyberat)  volilo viac. Pri tridsatsedem percentnej ucasti.

http://volby.statistics.sk/oso/oso2018/sk/data02.html

 

Gratulujem Prezidentke. Ja som bol spokojny aj s Kiskom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Naopak, mobilizácia jej tábora v druhom kole bola pomerne vlažná a volebná účasť zahanbujúco nízka. Podobná, ako v roku 2004, keď proti sebe stáli Mečiar a Gašparovič – a mnohí voliči usúdili, že „ponuka“ ich neoslovila...

 

https://www.aktuality.sk/clanok/680583/komentar-daga-danisa-fica-opaet-skaredo-vypiskali/

 

 

 

 

Ona viac volicov nema, Ale z 870 000 to dotiahnut na milionpatdesiat tisic nevidim zle. Ja osobne som nepredpokladal ze zena moze byt prezidentkou, ze ju ludia zvolia, tu som sa mylil, hlavne som predpokladal,ze zeny ju volit nebudu. Tu bol moj najvacsi omyl. Zeny ju volili.

 

Ucast bola slaba preto nemohla mat jeden a polmiliona hlasov. Keby namiesto Sefcovica bol v kampani Fico - som si isty,ze by nejaku debilitu zadrel a mala by aj jeden a pol miliona hlasov.Mozno aj dva miliony. Ona mala velky naskok uz v prvom kole. Tolko hlasov v prvom kole podla mna nik nedostal nepozearal som statistiky. Uz nebolo o com,ani Sefcovicovi.

 

Je to dobre tak ako to je.

 

Dochodok je porieseny a ideme vyberat ustavnych sudcov - my sa mozme na to kukat.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Maroša Šefčoviča s poslancom Ficom na chrbte považovali za tvár systému, ktorý odmietajú. Keby stál proti nej v druhom kole Harabin, mohol byť pre sympatizantov Smeru vcelku prijateľný, účasť vyššia a výsledok prinajlepšom tesný.

https://www.noviny.sk/komentare/427388-caputovu-caka-zodpovednost-aku-este-hlava-nasho-statu-nemala

 

 

Mohlo by byt aj toto. Dnes koncim s internetom som tu od jednej. Len si nemyslim ze Harabin by vyhral,ani proti Mistrikovi. Skor je mozne keby Mistrik ostal v kampani na druhe kolo som nemusel ist ani by som... ja so nevidel ziadnu debatu , Caputovu poznam  a ati ostatni ma nezaujimaju.

Zuzane  este raz gratulujem. A vdaka.

 

Stala sa živým symbolom, ktorý môže na desaťročia ovplyvniť osud krqjiny. Vo svojom úrade môže presvedčiť väčšinu, že politika sa dá robiť čestne, úprimne a slušne. No stačí jediné drobné zakopnutie a môže ten sen navždy pochovať. Držme jej palce.

 

Ja ju budem podporovat, ja som ju volil. Pri zakopnuti pomozem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://dennikn.sk/1427772/caputova-zvitazila-na-zapade-strede-aj-gemeri-sefcovica-podrzal-vychod-a-kysuce-mapa/?ref=tit1

 

Okres Revuca je modry/vdaka madarom), je mi luto ,serema.. ze mesto nie o 56 hlasov. Ale zas ne viem ake percenta u nas dostala Radicova - iste horsie ako Caputova  - teda aj u nas je progres. PROgresivne slovensko ci ako sa vola ta ich strana nikdy volit nebudem. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 Gratulujem  pani Zuzane Čaputovej k zvoleniu za prezidentku Slovenskej republiky.  Verím, že Slovensko bude ďalej napredovať  demokratickou cestou..  cesta neskončila, naopak, začala ...nebude to bez prekážok, nebude to bez chýb.. no  verím, že      spoločne  podarí sa urobiť našu krajinu lepšou a lepšou.. Slovensko je krásna krajina..  zaslúži si slušnosť, otvorenosť a korektnosť, namiesto konfliktov, konfrontácie , nepravdy...

 volili sme budúcnosť Slovenska pre naše deti a vnukov.

 príjemný sviatočný deň prajem. 

   

 

 

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

trošku štatistiky k voľbám  https://dennikn.sk/1428572/sefcovic-zvitazil-vo-viac-obciach-ako-caputova-boli-vsak-mensie-kto-vyhral-u-vas-na-mape/?ref=tema

nie sú tam ešte na mape všetky obce, ale je výpovedná
 

Stupava:  Čaputová: 76.8% (3907)  Šefčovič: 23.2% (1180)

Šaľa:        Čaputová: 71.33% (5576)  Šefčovič: 28.67% (2241)

 

prakticky celý juh podržal Čaputovú, klasické doliny a malé dediny, kde žena má byť za sporákom a nie v paláci, tam to bral Šefčovič.

 

ešte jedna mapa podľa okresov  https://dennikn.sk/1427772/caputova-zvitazila-na-zapade-strede-aj-gemeri-sefcovica-podrzal-vychod-a-kysuce-mapa/?ref=tit

post-3-0-72946000-1554040091.jpg

 

Desať obcí, v ktorých získala Čaputová najväčší podiel platných hlasov

 

Desať obcí, v ktorých  získal Šefčovič najväčší podiel platných hlasov

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Paradox je že v obci, kde žije moja polofrajerka (ďaleko na východe), Čaputová s prehľadom vyhrala :D

 

Čo sa týka Čaputovej - uvidíme. U mňa veľmi zaboduje, keď sa odosobní od Pata a Mata - Štefunka s Beblavým. Kto včera sledoval, vie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

podľa okresov je to zaujímavé zvyčajne v samotných okresoch.

 

odkedy sa Šaľa znovu stala po dlhých desaťročiach okresom (kedysi bola, pred 25 rokmi sa okres vrátil) - sledujem jeden zaujímavý volebný jav:

v okrese je okrem ústrednej Šale s cca 25 tisíc obyvateľmi 11 menších obcí rôznej veľkosti.

z toho je deväť tých, ktoré sú tradične viacmenej maďarské, 2, ktoré sú "slovenské" ...

 

tie 2 slovenské volia vždy ináč než ostatný okres... Čaputová s prehľadom vyhrala vo všetkých obciach s okolo 70 %,

v slovenských tradičných obciach Močenok a Hájske bol rozdiel okolo 1 - 2 %, v Hájskom viselo na dvoch hlasoch, aby nevyhral pán Šefčovič.

 

a takéto enklávy sú v mnohých okresoch, nie vo všetkých, ale v mnohých, aj opačné - len taká zaujímavosť : )

 

post-3-0-57742400-1554045933_thumb.jpg
https://domov.sme.sk/c/22088245/volebna-mapa-kde-ziskali-hlasy-caputova-a-sefcovic.html?ref=njct

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kšeftovič to zvládol diplomaticky a profesionálne. Ako správny smerák pred kamerami zahral kvalitné divadlo. Teraz doma vrieska na ženu, že jej sere zajtrajšie rezne.

 

Ja som ho preto volil, ze ma diplomaticke skusenosti a aj sa tak sprava...a urcite nepochybujes, ze kazdy politik hra divadlo a nezalezi z akeho je zaradeniia...ten treti "dodatok" je usmevny... :)

 

Účasť bola preto nižšia, lebo časť voličov verila, že náskok z prvého kola jej bude stačiť. Kľudne mohlo ísť o desiatky tisíc ľudí.

 

ucast bola taka, aku doveru mali obaja kandidati na verejnosti....a ak si to vysvetlujes tak, ako si to hore popisal, tak skor to bude tak, ze tym, co akoze verili v naskok Caputovej, bolo sumafuk, kto z tejto dvojice vyhra a preto neprisli....

 

 ........... Slovensko je krásna krajina..  zaslúži si slušnosť, otvorenosť a korektnosť, namiesto konfliktov, konfrontácie , nepravdy...

 volili sme budúcnosť Slovenska pre naše deti a vnukov.

 

v to verime vsetci....problem je, ze kazdy si pod tymto predstavuje nieco ineho...lepsie povedana, vsetci sa snazia vsetko robit tak, ako popisujes, ale neka inou metodou...takze uvidime, teda pockame.....

 

 

U mňa veľmi zaboduje, keď sa odosobní od Pata a Mata - Štefunka s Beblavým. Kto včera sledoval, vie.

 

Zobud sa....ako sa moze taka zaciatocnicka v politika odosobnit od ludi, co jej vlastne vydlazdili cestu do palaca..... a to nepisem o medialnych oligarchoch.....Eset a Penta....ja si pockam na jej "poradcov"....som zvedavy na jej boj proti zlu a pod. predsavzatiam v predvolebnej euforii....hlavne na jej spajanie nespojitelneho....akysi most medzi konzervatizmom a (neo)liberalizmom.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sropkov ,Snina, Svidnik. to treba vzdelat. Treba im pomoct aspon vzdelani. Nie naliat tam financie pre rozkovu. Ale som si isty ze pomoct im treba.Kludne tam moze zit clovek ako ja. Ktory tam chce zit  a chce spravit lepsiu krajinu(priestor) okolo seba. Tich ludi by som podporil. 

 

Gemer bol smeracky, HZDS, si pozrite statistiky.  Aj je tu viac starcov.  Aj Revuca sa meni.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som ho preto volil, ze ma diplomaticke skusenosti a aj sa tak sprava...a urcite nepochybujes, ze kazdy politik hra divadlo a nezalezi z akeho je zaradeniia...ten treti "dodatok" je usmevny...

 

https://dennikn.sk/1429040/prvy-april-alebo-kto-bol-kandidatom-smeru/

 

Usmievať sa môžeš aj ty a zároveň sa zmieriť s tým, že Čaputová bude na 5 rokov aj tvoja prezidentka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov