Skočiť na obsah

Prezidentské voľby SR 2019


game

Prezidentské voľby 2019  

14 členovia hlasovali

  1. 1. Za koho zahlasujete?

    • Bugár Béla
      0
    • Čaputová Zuzana
    • Drobová Gabriela
      0
    • Harabin Štefan
      0
    • Chmelár Eduard
    • Kotleba Marián
      0
    • Krajniak Milan
      0
    • Menyhárt József - vzdal sa kandidatúry 20.2.2019 - nehlasovať
      0
    • Mikloško František
      0
    • Mistrík Robert - kandidatúry sa vzdal 26.2.2019 - nehlasovať
      0
    • Šefčovič Maroš
    • Švec Róbert
      0
    • Tauchmannová Bohumila
      0
    • Zábojník Juraj
      0
    • Znášik Radovan
      0
    • Martin Daňo
      0
    • ani jeden


Odporúčané príspevky

Druhe kolo volby v kazdom pripade bude:

 

 

§ 31

Druhé kolo voľby
(1) Ak v prvom kole voľby nezískal ani jeden z kandidátov nadpolovičnú väčšinu platných hlasov OPRÁVNENÝCH voličov, druhé kolo voľby sa uskutoční v čase určenom v rozhodnutí predsedu Národnej rady Slovenskej republiky o vyhlásení voľby.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak by sa mala stat prezidentkou po prvom kole, musela by ziskat hlasy nadpolovicnej vacsiny vsetkych opravnenych volicov, co je viac ako 2 000 000 hlasov. To je nerealne, budeme radi, ked bude taka ucast. Pre zaujimavost, Kiska ziskal v druhom kole  1 307 065 hlasov, pri 50% ucasti

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je to dobre nastavene, v prvom kole potrebujes na vyhru absolutnu vascinu, kdezto v druhom kole uz iba relativnu. Je to sice drahsie, ale zamedzi to zvoleniu prezidenta pri nizkej ucasti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja by som vymyslel podmienky aj na tretiu volbu. Preco len dve? Kto nedostane 65 percent nebude prezidentom.

 

Je to blbost ako kvorum pri referende. Preco v II.kole su len dvaja?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie je to blbost, je to nastavene dobre, nie idealne, ale najlepsie ako moze byt. Pre referendum uz uplne. Zopar peknych hluposti vhodnych pre uzky okruh ludi by tu bez kvora uz bolo odreferendovanych, z toho mam vzdy krce, aby nikomu nenapadlo kvorum raz zrusit.

To same plati pre volbu prezidenta, nie je napriklad taky dolezity ako podaktore referendove otazky, ale tu formu tomu dajme - a nechajme ju.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pri ustvanych sudcov to bolo ako? Poslanci tie zastupuju len mozno ani 50 percent opravnenych volicov.

 

Do volieb NRSR pride len Danko a hned bude armadny general. A stopadesiat debilov poslancov. Jeden Danko vyberie vsetko. Urobi zakon aky chce. ALe jeden milion volicov nemoze rozhodnut o nicom. Zruste volby. V I.kole potrebujes cez dva milionov hlasov. V II.kole staci ,ze pojde volit Danko.

 

Ja to respektujem,ze mame debilny zakon a zakony,vacsinu respektujem.

 

V Ustave je napisane "50% platnych hlasov opravnenych volicov", co teda asi nikto nevie zadefinovat kolko to vlastne je, kolko je spolu PLATNYCH hlasov OPRAVNENYCH volicov. Take cislo neexistuje.

No a potom tu mame volebny zakon 180/2014, ktory hovori toto:

"Ak v prvom kole volieb nezískal ani jeden z kandidátov nadpolovičnú väčšinu platných hlasov voličov, koná sa do 14 dní druhé kolo volieb."

Čítajte viac: https://domov.sme.sk#ixzz5guqWkFPV

 

To cislo nikto nevie a nebude vediet. Kolko je opravnenych volicov.

 

-------------

Ved je tam slovko platnych hlasov. Co je platny hlas? opravnenych volicov - znamena,ze nemozu volit moje deti. platny hlas - je len taky co sa zucastni a nehodi zle vyplneny hlasovaci listok ako naposledy smeraci.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Politológ Juraj Marušiak nepovažuje ani jeden z dvoch dnes zverejnených prieskumov za dôveryhodný. Riaditelia agentúr si za nimi však stoja.

Agentúry si koledujú o stratu dobrého mena.

https://spravy.pravda.sk/prezidentske-volby-2019/clanok/503925-koleduju-si-agentury-o-stratu-dobreho-mena/?utm_source=pravda&utm_medium=box-sidebar-links&utm_campaign=mostread

 

prvý prieskum agentúra AKO: Čaputová prekročila 50 percentnú hranicu

https://spravy.pravda.sk/prezidentske-volby-2019/clanok/503888-caputova-v-prieskume-ako-prekrocila-50-percentnu-hranicu/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box-najcitanejsie&utm_campaign=shp_rightbox

Čaputová 52,9 %, na druhom mieste je Maroš Šefčovič s 16,7%, na treťom Štefan Harabin s 11,4%.

 

druhý prieskum agentúra Phoenix má úplne iné čísla a posunul Šefčoviča na prvé miesto

https://spravy.pravda.sk/prezidentske-volby-2019/clanok/503872-bleskovy-prieskum-posunul-sefcovica-na-prve-miesto-caputova-je-tesne-za-nim/?utm_source=pravda&utm_medium=box-sidebar-links&utm_campaign=mostread

Šefčovič 19,%, na druhom mieste je Zuzana Čaputová 18,5%, tretí je Štefan Harabin 15,2%.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://www.aktuality.sk/clanok/671704/danko-kritizuje-prieskumy-z-neznamej-dievciny-je-prezidentka/

 

Danko gratuluje Caputovej.

 

https://www.aktuality.sk/clanok/671723/na-rovinu-s-robertom-mistrikom-z-politiky-treba-vyhnat-gangstrov-a-mafianov/

 

Mistrik ma celkom prekvapil,nikdy som ho nevidel rozpravat(nezaujimal ma, toto som si pozrel cele, bol v celku uvolneny a dobry). Ale volil by som ho ak by ma nejak nesklamal.

 

Game prieskum  MVK.  Som hladal asi dal dady prrieskum z pondelka,kde ma Sefcovic tridsat percent. 

 

Uvidime.

https://spravy.pravda.sk/prezidentske-volby-2019/clanok/503420-prieskum-potvrdil-naskok-sefcovica-caputova-mierne-pred-mistrikom/

 

Ze ma Sefcovic do dvadsat percent verim. Ci ma Caputova nad 40? Moze.  Ci da cez 50 moze. Druhe kolo by uz nemalo byt. Ak bude mat cez 50 percent.

 

-----------------

Ja este k tym zakonom.

Podľa čl. 101 ods. 4 Ústavy SR „Za prezidenta je zvolený kandidát, ktorý získa nadpolovičnú väčšinu platných hlasov oprávnených voličov. Ak ani jeden z kandidátov nezíska potrebnú väčšinu hlasov voličov, koná sa do 14 dní druhé kolo volieb. Do druhého kola volieb postupujú tí dvaja kandidáti, ktorí získali najväčší počet platných hlasov. V druhom kole volieb je za prezidenta zvolený ten kandidát, ktorý získal najväčší počet platných hlasov zúčastnených voličov.

Pri volebnej účasti napr. 55% by za kandidáta muselo v prvom kole hlasovať až 90% voličov. Až v druhom kole voľby bude stačiť nadpolovičná väčšina zúčastnených voličov.

Problém je aj rozpor volebného zákona s ústavou. Ustanovenie § 115 ods. 1 zákona č. 180/2014 Z. z. o podmienkach výkonu volebného práva hovorí, že „Ak v prvom kole volieb nezískal ani jeden z kandidátov nadpolovičnú väčšinu platných hlasov voličov, koná sa do 14 dní druhé kolo volieb.“

 

 

https://milanpilip.blog.sme.sk/c/503388/50-v-prvom-kole-na-prezidenta-nemusi-stacit-zakon-odporuje-ustave-a-moze-nastat-chaos.html

 

Napriek tomu, že niektorí sa chytili tézy, že ústava je v tomto prípade nejasná, a možno existuje nejaká kľučka, ktorá by Čaputovú dostala do paláca, práve v tejto veci hovorí najvyšší zákon celkom jasnou rečou.

 
 
 
 


Čítajte viac: https://komentare.sme.sk/c/22065203/prezidentske-volby-caputova-v-prvom-kle-zrejme-nevyhra.html#ixzz5gwhDeEUc

 

Nemam preplatene SMe,teda neviem co sa pise dalej,cim argumentuje. Ale skusim prvu vetu z ustavi.

 

Za prezidenta je zvolený kandidát, ktorý získa nadpolovičnú väčšinu platných hlasov oprávnených voličov.

 

Caputova ziska milion platnych hlasov, ostatni 9.ti dostanu 900 000 platnych hlasov. Je Caputova zvolena za prezidentku?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no musím... :innocent:

„Som v úžase, keď dnes vidím, že PR a mediálne silné agentúry dnes dokážu urobiť z neznámej dievčiny urobiť prezidentku Slovenskej republiky,“ uviedol šéf národniarov.

 

by snáď nebolo od veci prehlásiť, ako z neznámeho chlapca spravili predsedu strany, predsedu parlamentu, z vojaka kapitána, bez regulérnej rigorózky JUDr., kotrý rozpráva občas hodne divne, človeka, ktorý si osobuje právo rozprávať o špinách :)

no šak keby necúvol, mohli aj z neho spraviť prezidenta :)

 

toto je krásne:

„Mám úctu k ženám, urobil som dve ministerky v tejto vláde.

:)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak by sa Čaputová stretla v druhom kole so Šefčovičom, porazila by ho v pomere 64:36 percent hlasov.

Ak by ľudia do druhého kola poslali Čaputovú a Harabina, zvíťazila by so ziskom 72,4 percenta hlasov. Jej protikandidát by získal 27,6 percenta.

https://spravy.pravda.sk/prezidentske-volby-2019/clanok/503963-prieskum-focusu-v-druhom-kole-by-caputova-porazila-sefcovica-i-harabina/

 

Myslim,ze to je realne. Som zachytil,ze aj zeny ju volia. Toho som sa bal,ze nebudu. Mylil som sa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

právnici v podstate hovoria, že teoreticky sa to môže stať, prakticky je to zrejme nemožné.

v podstate sa zhodujú na tom, že nadpolovičná väčšina platných hlasov oprávnených voličov - znamená všetkých voličov, nielen tých, ktorí prišli k voľbám.

Hlasy, ktoré nepadli do urny, nie sú platné - teda bez odovzdania hlas oprávneného voliča nemôže byť platný.

 

takže po prvom kole nemusí kandidátovi, ktorémukoľvek, platiť ani 51 % spočítaných hlasov, ktoré hodili do urien tí, čo prišli hádzať do urien.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie je to tak celkom, ale teda  prveho kola sa nemusim ucastnit. Pravnici, mozno sa uz vykaslem na vsetky volby.

 

Za prezidenta je, podľa ústavy, zvolený kandidát, ktorý získa nadpolovičnú väčšinu platných hlasov oprávnených voličov. Pojem oprávnení voliči je jednoduché interpretovať. To sú všetci, ktorí majú právo voliť, bez ohľadu na to, či sa volieb zúčastnia alebo nie. Nadpolovičnú väčšinu platných hlasov v prvom kole tvorí polovica všetkých oprávnených voličov plus jeden hlas. Na podporu takého záveru treba uviesť, že za prezidenta je zvolený v druhom kole ten kandidát, ktorý získal najväčší počet platných hlasov zúčastnených voličov. V tomto prípade ústava ustanovuje o zúčastnených voličoch, nie o oprávnených. To je veľmi významné, pretože v ústave sa žiaden pojem nepoužíva tak, aby nemal svoj význam vo vzájomných súvislostiach. Jediné, čo je na tejto situácii mätúce, je § 115 zákona o voľbách, podľa ktorého ak v prvom kole volieb nezískal ani jeden z kandidátov nadpolovičnú väčšinu platných hlasov voličov, koná sa do 14 dní druhé kolo volieb. Podľa citovaného paragrafu by sa zdalo, že v prvom kole stačí nadpolovičná väčšina platných hlasov. Zákon nepoužíva pojem „oprávnených voličov“, len „voličov“. Ústava je však nad zákonom a nedostatok v zákone na tom nemôže nič zmeniť.

 

Nazor Mazaka. Teda ustredna volebna komisia, ci aky statistici kaslu na zakon. Mazak tiez. mazaka by som sa spytal co rozumie pod pojmom väčšinu platných hlasov oprávnených voličov.  Je jasne co znamena opravneny volic, co znamena platny hlas a cela ta veta.

 

https://dennikn.sk/1397576/preco-caputova-nemoze-byt-zvolena-v-prvom-kole-lebo-meciar/?ref=tit

 

Dostal,ze prijimaju nezmyselne zakony, dobre. 

 

Takze neplati veta ustavi,ktora jedina hovori kto ma byt prezident(plati tretia,ktora pojednava o II volbe, to je ako Bugar). Ani zakon o volbach neplati. To su pravnici.

 

-----------------

Naco sa vzdaval Mistrik?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a co je na tom zakone take nepochopitelne?....v prvom kole su volici opravneny a v druhom staci zucastneny....ak by to bolo tak ako aj v prvom kole, tak by sa prezident nezvolil nikdy...takze prve kolo je zavisle na % opravnenej zakladne a druhe kolo na % zucastnenej zakladne....ked tomu rozumiem ja (ako pravny analfabet podla tu pravneho experta tysa), tak tomu musi rozumiet kazdy ....jedine ze by to chcel niekto silou mocou z neplatnit...ja navrhujem zrusit stat a je vymalovane...podla pochybovacov jedine spravne pravne riesenie.... :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Informator cital som ta,teraz ta nevidim. Si precitaj otazku kto ma byt prezident. To je hola veta.

 

Hola veta neplati, neplati zakon. Kaslem uz na tento stat. em aj na tie volby.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Po odstúpení Mistríka je Čaputová jediná rozumná voľba. Zistil som, že ju idú voliť aj ľudia, ktorí k voľbám bežne nechodia. Už majú dosť smeráckej pliagy a čohokoľvek s ňou spojené.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sniper ja to pisem dost dlho-teda aj dost dlho sa to deje ,ze SMER a SNS uz ani ludi v Revucej nebavia maju strnast percent. Ale pride 80 percent co budu volit inak.

 

Podla mna ak Caputova dosiahne cez 50 percent. Ostatni kandiati do druheho kola by nemali ani nastupit. Vzdaju sa ako Mistrik. 

Preco? Urobili by nieco normalne - mame tu nenormalne zakony, nemame ustavny sud, statisticky urad, ci kto je za tym nerespektuje zakon. Harabin a Kotleba to asi nespravia.

-----------

https://dennikn.sk/1398610/este-raz-k-nadpolovicnej-vacsine-hlasov-potrebnej-k-volbe-prezidenta/?ref=mpm

 

neviem ci je to pravnik,asi nie. 

 

Statisticky urad odo mna nedostane ziadnu pravdivu informaciu, nedostane ziadnu, Pri scitani ludu som im nedal informacie,lebo som si myslel,ze je to spravne(lebo tie informacie stat ma a ich "praca" je zbytocna). Statny urad nerespektuje zakon, Fasa a dobre. Ten urad zruste. Pre mna uz neexistuje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Informator cital som ta,teraz ta nevidim. Si precitaj otazku kto ma byt prezident. To je hola veta.

 

Hola veta neplati, neplati zakon. Kaslem uz na tento stat. ######em aj na tie volby.

 

prezidentom bude ten, ktoreho zvolia volici vo volbach, ktore su dvojkolove...druhe kolo vylucuje vysledok v prvom kole....ak kandidat ziska 50% + jeden hlas opravnenych volicov na svoju stranu...ak nie, tak sa ide do druheho kola a tam staci vacsina zo zucastnenych volicov na zvolenie prezidenta....nechapem, co na tom nechapes.... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a začíname pritvrdzovať - pán pod zelenou zástavou? má problém. člen kolektívu Komplex škôl... atď.

 

Bývalý prednosta Krajského úradu v B. Bystrici, bývalý vedúci úradu Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky, bývalý funkcionár HZDS a súčasný predseda Rady Občianskeho spoločenstva Štúrov Zvolen a člen kolektívu Komplex škôl športu a umenia Pinkharmony, Ing. Jozef Pinka:

 

post-3-0-05758900-1551888454.jpg

https://www.facebook.com/jozef.pinka.1

keď chcete vidieť do hlavy takémuto funkcionárovi, stačí prezrieť jeho stenu na fb.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prave som sa vratil z krcmy, Krcmarky som sa pytal, koho bude volit, Povedala, ze bud Caputovu, alebo Harabina. Ludia nevedia, ludia neriesia, ludia su stastni :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov