Skočiť na obsah

Prezidentské voľby SR 2019


game

Prezidentské voľby 2019  

14 členovia hlasovali

  1. 1. Za koho zahlasujete?

    • Bugár Béla
      0
    • Čaputová Zuzana
    • Drobová Gabriela
      0
    • Harabin Štefan
      0
    • Chmelár Eduard
    • Kotleba Marián
      0
    • Krajniak Milan
      0
    • Menyhárt József - vzdal sa kandidatúry 20.2.2019 - nehlasovať
      0
    • Mikloško František
      0
    • Mistrík Robert - kandidatúry sa vzdal 26.2.2019 - nehlasovať
      0
    • Šefčovič Maroš
    • Švec Róbert
      0
    • Tauchmannová Bohumila
      0
    • Zábojník Juraj
      0
    • Znášik Radovan
      0
    • Martin Daňo
      0
    • ani jeden


Odporúčané príspevky

U Caputovej - riziko je ze je zena. Myslim si ze to tak moze byt. Neviem ci prezidentku si nevedia viac predstavit muzi, ci zeny a z akeho tabora. 

 

Pre mna najvacsie riziko je to. Ak by vyhrala, prekvapilo by ma to a prial by som si to. Znamenalo by to ,ze Slovensko sa posunulo odost dalej.

 

Radicova vs Gasparovic. 

 

Nemyslim si,ze by sa Caputova mala zdat kandidaturi. Ja jej dam hlas aspon v druhom kole.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak, ty si jasny volic  a je jasne co uroibis.   Ale volbu rozhodnu  ti stredovi volici,  Koho bude volit VIlma  ak sa bude rozhodovat medzi Sefcovicom a Caputovou ?  A koho informator ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Caputova ma len tu smolu,ze je zena. Mna nezujimaju Vilma a informator. Ani ich nazory. Ci tito su podstatni podla mna nie. Co asi volili v minulosti? Informator moze byt najinteligentnejsi volic Harabina - je jedno ako on hlasuje- 90 percent tupcov do druheho kola nepride.

 

U volicov Caputovej a Mistrika to bude ine. pridu aj ti co v prvom kole nevolili.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no v skutocnosti asi rozhodnu, predpokladajme ze postupi sefcovic a jeden z dvojice. ty budes volit proti sefcovivovi a tak je to jasne. ale rozhodnu informator a vilma. teda nie konkretne ale tato skupina. oni budu jazycek na vahe. aj to ak nepridu rozhodne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale oni su dvaja. Podla mna nepodstatni.

 

https://www.ifortuna.sk/sk/stavkovanie/volby/prezidentske-volby-slovensko-2019

Kurzy v vo fortune.

 

https://www.nike.sk/tipovanie/prezidentske-volby

 

Kurzy v nike.

 

Vcera asi od piatej sa nedalo stavkovat. Sposobil to ficovo vyhlasenie, prieskum AKO? CI novy prieskum FOCUS?  Ci tam niekto nakladol na Caputovu? Myslim peniaze. 

 

------------------------

Je jedno ako rozhodneme ja ,ty, Vilma aj informator. Tato krajina aj tak je v prdeli. 

 

Pod######e ta zena, spolocnik ? Aj ked toto  mam este podkontrolou. Teda z rozvodu(z oboch) videm ako vitaz - inak to ani nejde.  Nieje to moja zena a moj spolocnik.  

 

Pod######e ta zena je vymyslene v mojom pripade.  Spolocnik spravil chybu. Alebo aj dobre - vieme na com sme a com budeme. Budeme asi spolocne fungovat - mozno  - ale v inom mode - peniaze ktore mi dlhoval zaplatil. Je to hodnota mojho minulorcneho prijmu. Zaplatil OK. Uz mi ciastocne nieje dlzny. Teda uz mozem fungovat normalne.

 

 

Proste stretnu ta veci v zivote, ze ti je volba prezidenta uplne malicherna. Aj ked u mna to tak nieje,sledujem ju. MOj neregistrovany partner sa zachoval este slusne. Mozno bol donuteny - nebol to gauner a uvedomil si chybu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kedze ma tu tak dolezito preberate, tak, ako som uz niekde vzadu napisal, ja nebudem volit osobu, ktoru nepoznam, resp, som ju ako tak spoznal az teraz v kampani....som tam aj vymenoval osoby ktore su z tohoto pohladu pre mna neprijatelne...medzi nimi su aj Mistrik a Caputova..to znamena, ze ak by sa nejakym riadenim osudu dostali do finale Sefcovic a jeden z dvojice tych politickych zaprdkov, tak (kedze ja nevynechvam ziadne volby) dam s cistym svedomim Sefcovicovi svoj hlas....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

včera medzi ľudom. kandidát na prezidenta pán Harabin ako delo večer v krčme na kortešačkách v Žiari nad Hronom:

 

https://www.facebook.com/142947409906611/videos/3305516202993748/?fref=mentions&__xts__[0]=68.ARCSPnOUF-QiyvdDqy0Esx3ENt_Hm-tnaj_7PaGyTnhvalNR1VzIFiaia0l54TnqZKpGe8KMYdXSpxfV1P5LfXMkl7taVWV2gbc3enSlFUEOmldW3W4usvHP-1qUhQfNlmwch16GHqWnWS6TXep8hgPfJwiipMtq2yR9dkdTw94tnMOqruODoOzO8YCN0AKtg1vYp0q1X8j6RxV9G_sFIj5UcBJ0DnGF2b_oZFDNsp4DeJUjVmHB5jveod5pQwoUJJhkoePZcaFUhybNpUilavzeBt4BH9r0B-0sD3D4upBU5nW32tIIJgXHcZMkh32pMaEvVhiGbHhoiFc2frtgIyObLUgXueisuueSjQqMvheXW4hLbptpMuMVDD7nS-ad274SYfQIfVQ_azwS1-a-gznr99bDjFkwB2q_yjQHY6mou81oTgKjrE3jtWAU5FmmeqA9IC6Js3xxUGkMDhMdBIvj8fS6IwC30IWLGUJEdMH9U-oDOJz5og1ucwYbg8MrGZZeeAhkef6d735UfjvhLzLYDdIVoqo&__tn__=K-R

 

a jeden komentár voliča pána Harabina:

 

Maga Yaga Harabin je profik v prave,a to bez ohladu na to,ci sa to niekomu paci alebo nie.To je jednoducho fakt!Ze si niekto vycuca z prsta informaciu,ze bol opity,je obycajne ohovaranie a ak nemate na to dokaz,radsej sa ani neunuvajte.Za dalsie,Harabin aj s promile,ako je u niektorych ich IQ dokaze stale rozpravat k veci,a tazko je ho argumentacne vyvratit,preto sa objavuju taketo ubohe pokusy na jeho diskreditaciu.Hawk!
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hlasovavacie listky sa maju zacat tlacit po 15 februari, este maju cas do piatku, ale skor sa da cakat, ze zapracuju naivne ega, ako zodpovednost. Predstavujem si to takto, ze potencial rast ma Caputova (na ukor Mistrika, lebo ten je v kampani nevyrazny) a Harabin (na ukor Kotlebu). Vysledok prveho kola je stale velka neznama. Pre mna je sice prijatelnejsia Caputova, napriek tomu nerozumiem vlne posmeskov a hejtu, co sa dostava Mistrikovi z jej tabora. Ludia sa nechaju velmi lahko zblbnut. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v pripade caputovej a mistrika  uplne staci keby to spravili do prveho kola,  predpokladam ze ich volici by si to vsimli :),  predsa len mam mozno nejake predsudky a tu smerom k tomu ze vedia citat.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tie rozdiely v preferenciach su na urovni statistickej chyby, realna podpora moze byt uplne inde.

 

Vysledky merania Focusu pred poslednymi parlamentnymi volbami vs realita:

 

Smer 34,6 / 27,84
Siet 14,0 / 5,52
SNS 8,7 / 8,51
Most Hid 8,3 / 6,40
KDH 7,0 / 4,86
OLaNO 6,1 / 10,86
SaS 5,5 / 11,91
LSNS 2,1 / 7,92
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ciste pre doplnenie,  prieskumy hovoria o podpore v dany okamih, ale pred volbami vrcholia kampane a tak sa to meni.   Odstup 2 tyzdne spravi dost.    Ale vzhladom na trend mistrik stagnuje, caputova stupa. 

Ani jeden z nich je kandidat ciste podla mojho gusta ale taky tam ani nie je.  Ale ciste pre skodoradost im to hodim, predstava ze Fico ostruha a nepojde ani na US ma tesi. 

Ale ak vynecham domacu politiku,  tak by som nemal velky problem volit aj Sefcovica.  To skor u Mistrika mam obavy,  

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

OĽaNO zadalo Focusu vykonať prieskum, Matovič vyzval Čaputovú, aby odstúpila, keď vyšli najavo výsledky prieskumu, nemieni odstúpiť, Harabin je v prieskumoch štvrtý, Kotleba piaty... :doh:

 

prieskum agentúry AKO skončil podobne, len s mierne nižšími číslami.
 

V prvom kole prezidentských volieb by vyhral Maroš Šefčovič so ziskom 20,1 percenta hlasov opýtaných, druhý by bol Robert Mistrík so 17,1 percentami a tretia by skončila Zuzana Čaputová, ktorú by volilo 14,4 percenta opýtaných. Do druhého kola by postúpili Šefčovič s Mistríkom. Vyplýva to z prieskumu, ktorý si dalo urobiť opozičné hnutie OĽaNO u agentúry Focus, konal sa od 7.2. do 12.2.

Podľa prieskumu by ďalej nasledoval Štefan Harabin (13,6 percenta), Marian Kotleba (8,9 percenta), Béla Bugár (7,4 percenta), Milan Krajniak (6,3 percenta), František Mikloško (4,5 percenta) a Eduard Chmelár (3,5 percenta).

 

https://spravy.pravda.sk/prezidentske-volby-2019/clanok/502040-aj-prieskum-agentury-focus-potvrdil-prvenstvo-sefcovica-a-rast-caputovej/

 

to môže byť samozrejme ešte všelijako, ale Harabin a Kotleba by v normálnej krajine nemali byť medzi prvými piatimi. len môj názor. nič viac...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v normálnom svete by štandardní politici nepreferovali záujmy nadnárodných korporácií na úkor vlastných štátov, a ľudia by tak neboli nútení voliť Trumpa či hlasovať za brexit ... bohužiaľ, svet, v ktorom politici ani neskrývajú že sú kúpení, fakt nie je normálny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

medzitým už viem, kto je Martin Daňo. tapetuje po nete nielen pripomínaním svojich svetových videí antisorosovských a antinovinárskych a celej hromady kdečoho anti, ale pripravuje zložité stratégie na svoje zvolenie:

 

post-3-0-02034100-1550255076.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

racionalizacia hlupych rozhodnuti je bezna, ale to mnozstvo uz nie

 

netrep.....prave to mnozsvo sa pricinilo o nenavratnu cestu, tzv. a tolko ospevovanej ideologie o liberalnej demokracii pre skupinu vyvolenych, do dejin, ako neuspesny a diskriminacny projekt ....dufam, ze sa tam dostane do spolocnosti podobnych ideologii, teda fasizmu a komunizmu....a zostane tam na vecne veky....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

racionalizacia hlupych rozhodnuti je bezna, ale to mnozstvo uz nie

ano, s tým sa dá súhlasiť. a práve preto, ak sa do druhého kola dostane ľubovolná dvojica z tria Čaputová - Harabín - Šefčovič, tak určite voliť nepôjdem ... aby som si potom nemusel racionalizovať hlúpe rozhodnutie.

teoreticky by som mohol hlasovať za Mistríka /ak postúpi do druhého kola/, ale až keď budem počuť nejaký jeho vlastný názor či myšlienku. dokým bude papagájovať len to, čo mu jeho mediálny team napíše /= Kiska second edition/, je pre mňa nevoliteľný tiež.

... ostatne, Kiska je pre mňa dostatočná výstraha, prečo sa takej voľbe vyhnúť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak som si dal vcera tu namahu a zacal som sa "oboznamovat" s kandidatmi na prezidenta ....Caputovou a Mistrikom....zistil som ze moje rozhodnutie nevolit nezname "veliciny" je spravne...Caputova ma potencial lokalneho vyznamu (Pezinok a okolie) a Mistrik nevie povedat nic ineho ako Kiska...takze su to predsa len tie politicke zaprdky, ako som to bol tot niekde hore napisal.....nevedia sa verejne a otvorene vyjadrit, aky maju pohlad na nasu politiku a co by v nej presadzovali a co nie....nas postoj k svetovym mocnostiam (Cina, Rusko, USA)......ucinkovanie v EU....eurozona a jej mozne buduce "tvrde" jadro....migracna otazka....spolupraca vo V 4-ke....vonkajsie hranice EU...rodinna politika....Istanbulsky dohovor a Marakes....atd....skratka ziadne rozhlad...jedine co maju spolocneho je napadanie terajsej koalicie...ze by ale toto bolo tak dolezitou temou vo volbach sa mne zda ubohe a mpze zaposobit iba na uzkoprsu cast volicstva na Slovensku, co maju rozhlad po okraj svojho rodneho kraja....Caputova nema ani nazor na "podnikanie" svojho stranickeho sefa a kovaneho laviciara Stefunku a jeho "tendrovanie"....o Mistrikovy sa neda povedat ani to, pretoze on v konverzacii okrem fraz nevie povedat nic.......ako ale vravim stale...po Kiskovi sa moze do tej nim zdegenerovanej funkcie dostat aj taky Janko L. (kelna) z okolia BB....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kuffova strana Krestanska demokracia - Zivot a prosperita neodporuca volit Mistrika, pretoze ovlada cudzie jazyky, ako prezident sa bude tajne stretavat s kymkolvek a bez vedomia obcanov rozpravat cokolvek. Tym padom je podla KDZP nekompetentny a nevhodny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kuffova strana Krestanska demokracia - Zivot a prosperita neodporuca volit Mistrika, pretoze ovlada cudzie jazyky, ako prezident sa bude tajne stretavat s kymkolvek a bez vedomia obcanov rozpravat cokolvek. Tym padom je podla KDZP nekompetentny a nevhodny.

 

a mozno ze "kuffovci" maju problem s tym, ze Mistrik neovlada aj latincinu...ich komunikacny jazyk......ale hlavne ze mu rozumeju matovic a sulik.... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov