Skočiť na obsah

Odporúčané príspevky

Pravda, na vysku som zabudol. Striebro a bronz mozem. Zlato nie. Ja snivam o plniacom pere Visconti Homo sapiens bronz. Ale to je uz ina tema. Tu sme v hodinkach

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie nie, to nie sú moje výbery a nič nerafem :)

veľkosť prestala byť prvoradým kritériom, hoci trochu ešte stále je, podstatné je teraz u hodinkového nováčika všeličo - od prvého pohľadu po materiál a patinu a kdečo...

pretože ste podstatne napozeranejší a kovanejší v hodinkovej problematike, tie vaše postrehy sú zvyčajne tie, ktoré uniknú... ale v žiadnom prípade to nie je môj výber :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Typické zacyklenie. Poznám to veľmi dobre. Keď som sa ja snažil vybrať si prvé hodinky, tiež som do toho padol. A potom ešte veľa krát :D Až keď som si vybral Archimede, prestali byť hodinky mojím cieľom z pohľadu kúpy či zbierania. Až oveľa neskôr som si kúpil Garmin-y. Kvôli športovaniu.

 

Netreba príliš veľa špekulovať, pretože sa niečo pokašle. Či sa vyberú nesprávne, či sa cena navýši a aby sa nakoniec nestalo, že si dotyčný hodinky vyberie už len preto, aby boli. To sú chytáky, ktoré treba odstrániť a dávať si na ne pozor.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

ja to predsa nekupujem, len platím :D

 

ale nie - tie posledné hodinky sú novinka: pre ten matný titánový skelet, na remienku nezáleží, ten sa dá vymeniť :)

ale nebudú to titánové nakoniec, budú to bronzové s neprešitým bucľatejším remienkom...

 

majú prísť o nejaké dva rýždne, uvidíme :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

tie hodinky sú okúzľujúce... oveľa krajšie ako na obrázkoch v katalógu, ani na fotke to nejde reprodukovať : )

stihli to aj tie druhé akurát pred narodeninami.

 

post-3-0-54994600-1533237012.jpg

post-3-0-29886000-1533237010.jpg      post-3-0-38621100-1533237011.jpg

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

internety mi na nejakej reklame ponúkli hodinky. na dva dni som sa ponoril do toho sveta a vynoril sa s dvomi hodinkami, ktoré by som určite neodmietol: https://www.timestore.sk/Znacka/Zeppelin/100-Years-Zeppelin/Zeppelin-100-Jahre-Zeppelin-41917 a potom obzvlášť https://www.timestore.sk/Znacka/Zeppelin/LZ127/Zeppelin-7644-5-Quarz

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pacia sa mi obe... napadlo mi pri tych druhych, ze su take echt pracovne, tie prve cissty zeppelin :-)

Mimochodom. Posledny mesiac mam trochu nakupnu maniu, a tiez som zacaala premyslat nad hodinkami... ale potomok teraz natahuje denne dve, to mu vraj zatial uplne staci, a ja to neznesiem na ruke...

Ale kochat sa mozeme :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...
Dňa 16. 6. 2018 at 19:37, game napísal:

aké hodinky nosíte? aké sa vám páčia? aké máte doma? koľko ich máte, aké značky, ako ste k nim prišli, aký máte vzťah k hodinkám....

:yes_yes: jaj hodinky moja laska uz od detstva. Pamatam si prve, ktore mi kupila babka, lebo som uz velka, aby som vedela kedy mam prist domov. Mala som sedem rokov a bola som druhacka. /mmch dnes sa cas na rucickovyh hodinach deti ucia v skole v 3-4 rocniku..a ani v deviatom ho poriadne nevedia:yes_yes:/ no nic..

Moje prve hodinky boli zn. Čajka, s modrym cifernikom, bielymi indexami a cervenym remienkom..krasne vyzerali, krasne tikali-rucny natah, samozrejme. Bola som nimi tak nadsena, ze som s nimi aj spala a pri zaspavani pocuvala ich tikot.

Tento /zlo/zvyk mi ostal cely zivot, a fakt nebol ani jeden cely den, ze som bola bez hodiniek...mna skor uvidite nahu, ako bez hodiniek...potom prislo obdobie bateriovych hodiniek a potom som nasla jedno nemenovane forum /Proteus vie:smilieee:/ a bolo vymalovane.

No skratim to ..momentalne mam 8 hodiniek + 2x Fitbit a prilis malo ruk :tancujem:

takze mam v zbierke

-vyslovene damske malicke /priemerom/spolocenske hodiny s automatickym natahom

-pilotky Archimede -automaty

-potapky Steinhart-automaty

-jednorucky Meistersinger-rucny natah

-oblekovky Junghans- rucny natah

a moje vysnivane Omegy Seamaster Aqua terra /s modrym cifernikom/

+nejake Casia baby G 

a baterkove Lambretty, ktore som si kupila z nudy na letisku, lebo meskalo lietadlo

zistila som, ze sa mi paci jednoduchy dizajn a moje hodinky su viac-menejpanske lebo hodinky pre damy su vacsinou nejake nezmysly s perletovym cifernikom, obsypane zirkonikmi s prierezom v tvare srdca a ine bludy..a samozrejme s bateriovym pohonom..no fuj, v tejto oblasti su zeny znacne diskriminovane, ale asi nie je vela takych co pri zaspavani pocuvaju tikanie a vedia rozoznat zvuk Ety 2824 od Omegy 8500

a ak by ste sa chceli zasmiat, kolegyne mi najviac chvalia Lambrettu, lebo ma bodkovany cifernik aj remienok a uzasne mi ladia so satami :oook:

ked som im ukazala Omegy..tak sa jedna spytala ci sa da nimi platit..ach jo.

a kamoska vyslovene neznasa moje jednorucky, lebo doteraz nepochopila princip...

 

  • Páči sa mi to 1
  • Díky! 1
  • Haha 2
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hellé, impozantný zoznam hodiniek :thumbsup: s jednými casiovkami sa cítim ako chudobný príbuzný :biggrin:

kolega si minule z bazošu kupoval nejaké ruské cibule, lebo sa mu vraj páčili odjakživa, tak som mu zacitoval dobový reklamný slogan:

Sovietske hodinky - najrýchlejšie na svete!

 

  • Páči sa mi to 1
  • Haha 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som mala sovietske hodinky, dávno, dámske, a mala som ich moc rada :)
dostala som ich buď na svaté prijímanie alebo na birmovku, to si už nepamätám, mieša sa mi to, pretože to bolo po prvé dávno a po druhé sa to vtedy u nás konalo rok po roku... a skutočne neviem, krstná mama sa kedy prekonala :)

bola to známa sov. značka, ale už neviem, ktorá... malé okrúhle dámske hodinky, ale pretože som nikdy nemala rada nič načinčané, presne také akurátne... kov okolo zlatý, jemný a tenký, pozadie jednoduchej farby smotany, namiesto číslic jemné zlaté čiarky a veľmi jemné čierne ručičky... remienok hodne tenký čierny, a keď sa mi jeden zničil, dosť ťažko som zháňala druhý...
skutočne som tie hodinky mala rada, a nosila som ich, boli scestované... potom som ich pre niečo odložila ... pokazili sa? neviem už... a už som ich nikdy nedala na ruku, dnes už neexistujú a po nich som už nikdy hodinky nenosila. a keď som ich raz dala dolu, na ruku už neprišlo nič iné, dodnes, desiatky rokov neznášam, keď mám niečo na rukách, len krátko a výnimočne....

takže hodinky som už nikdy nemala a tikot hodín je niečo, čo nemusím tiež veľmi dávno, ale asi sa to týka len väčších hodín... dokonca som pred tridsiatimi rokmi tak kupovala nový budík, že som počúvala v obchode doradu budíky, až som našla jeden, ktorý bol ticho :)

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 6. 11. 2020 at 17:07, Hellé napísal:

takze mam v zbierke

-vyslovene damske malicke /priemerom/spolocenske hodiny s automatickym natahom

-pilotky Archimede -automaty

-potapky Steinhart-automaty

-jednorucky Meistersinger-rucny natah

-oblekovky Junghans- rucny natah

a moje vysnivane Omegy Seamaster Aqua terra /s modrym cifernikom/

+nejake Casia baby G 

a baterkove Lambretty, ktore som si kupila z nudy na letisku, lebo meskalo lietadlo

 

Tak ako teraz si ma dosť nasrala Hellé. :zubiska: Také mašiny máš doma? Kua a ja iba jedny Archimede, jedny Seika, limitka Reiki a staré primky od starých rodičov. No a Garminy na šport. Mám čo doháňať. Ja by som bral ešte Stowa alebo Nomos. Na tie si nepozerala? :)

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 6. 11. 2020 at 21:37, game napísal:

ja som mala sovietske hodinky, dávno, dámske, a mala som ich moc rada :)
dostala som ich buď na svaté prijímanie alebo na birmovku, to si už nepamätám, mieša sa mi to, pretože to bolo po prvé dávno a po druhé sa to vtedy u nás konalo rok po roku... a skutočne neviem, krstná mama sa kedy prekonala :)

bola to známa sov. značka, ale už neviem, ktorá... malé okrúhle dámske hodinky, ale pretože som nikdy nemala rada nič načinčané, presne také akurátne... kov okolo zlatý, jemný a tenký, pozadie jednoduchej farby smotany, namiesto číslic jemné zlaté čiarky a veľmi jemné čierne ručičky... remienok hodne tenký čierny, a keď sa mi jeden zničil, dosť ťažko som zháňala druhý...
skutočne som tie hodinky mala rada, a nosila som ich, boli scestované... potom som ich pre niečo odložila ... pokazili sa? neviem už... a už som ich nikdy nedala na ruku, dnes už neexistujú a po nich som už nikdy hodinky nenosila. a keď som ich raz dala dolu, na ruku už neprišlo nič iné, dodnes, desiatky rokov neznášam, keď mám niečo na rukách, len krátko a výnimočne....

takže hodinky som už nikdy nemala a tikot hodín je niečo, čo nemusím tiež veľmi dávno, ale asi sa to týka len väčších hodín... dokonca som pred tridsiatimi rokmi tak kupovala nový budík, že som počúvala v obchode doradu budíky, až som našla jeden, ktorý bol ticho :)

 

tiež som mala, Zarja, a segra mala tuším Čajka. 

kedysi som mala na hodinky šťastie. raz, to som ešte chodila na ZDŠ, som šla po Páričkovej v BA, a na zemi ležali hodinky...napodiv šli dobre, dlho som ich nosila...

a už za vydata, Flinstone ma nahnal na hroby do Slávičieho, bolo škaredé počasie, moc nadšená som nebola, ale tiež - kukám si pod nohy, a zrazu na zemi hodniky. A tiež išli dobre. Mala som ich pekných pár rokov, až kým som ich nezabudla niekde na kúpalisku či na takom nejakom miestie. 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
Dňa 10. 11. 2020 at 11:15, Proteus napísal:

Tak ako teraz si ma dosť nasrala Hellé. :zubiska: Také mašiny máš doma? Kua a ja iba jedny Archimede, jedny Seika, limitka Reiki a staré primky od starých rodičov. No a Garminy na šport. Mám čo doháňať. Ja by som bral ešte Stowa alebo Nomos. Na tie si nepozerala? :)

ospravedlnujem sa, ale vacsinou su to darceky:zubiska:

Jo Stowu som povodne pozerala chcela som nejake farebne Back to Bauhaus https://www.stowa.de/en/Antea+back+to+bauhaus+green.htm ale nakoniec sa mi nepacil cifernik..taky preplacany

No a Nomos si kupim..raz ....som zistila, ze potrebujem!:zubiska: este stvorcove hodinky..a nejake farebne..takze zatial by som prijala tieto..ta mimostredna sekundovka je super

nomos.jpg

https://nomos-glashuette.com/en/tetra/tetra-azure-496

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

už dávno som si nekúpil nič pod ježiška, tak som si dnes objednal toto: https://hodinky.heureka.sk/seiko-snk809k2/?utm_source=rtbhouse&utm_medium=rtb&utm_campaign=PRF>ALL>RTB>PROD>(DRMK)&utm_content=puvodni-newDeSctop&utm_term=TB7F5JNzH2dViCrvWQ1k#specifikacia/

ec37dbc52b583e4cd768c3b3b062d245--mm2000x2000.thumb.jpg.212847f2f1f507ec8a48b7858b5178c0.jpg

žiaden luxus, ale je to automat a zdali sa mi celkom solídne. 

  • Páči sa mi to 2
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov