Skočiť na obsah

Istanbulský dohovor


informator

Odporúčané príspevky

ja som normalizovala názov a omylom som preťukla.

 

/ v maďarčine je to Isztambul, totižto, a zrovna včera som v slovných hrách použila toto mesto v tomto prepise /

 

radšej mi nájdite pôvodnú tému, díky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tato tema uz je zalozena....som to zbadal az teraz. Takze sa moj prispevok moze presunut do nej....ak to bude treba.

tak to ignorujme, a istanbulský dohovor zostane tu : )

 

 

takže informatorov zakladajúci príspevok, prosím tu je téma:

Danko nedavno vyhlasil, ze nepodpori istanbulsky dohovor a uviedol aj dovody....no tento odbornik ho obvinil zo zavadzania...

 

http://debata.pravda.sk/debata/440134-danko-zavadza/

 

.....co si tu myslite o tomto (podla mna) paskvile a podvode v zaujme nejakej uzkej skupiny ludi?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Opspravedlnujem sa, ale som si pomylil Istanbul z Lisabonom :)

 

A teraz k teme.....ozaj a kde su tie gender-feministky, co tak broja v tomto dokumente proti "nasiliu" pachanom na zenach v pripade moslimských zien?.......nejako tam nevidim ich angazovanost. :) 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Opspravedlnujem sa, ale som si pomylil Istanbul z Lisabonom :)

 

A teraz k teme.....ozaj a kde su tie gender-feministky, co tak broja v tomto dokumente proti "nasiliu" pachanom na zenach v pripade moslimských zien?.......nejako tam nevidim ich angazovanost. :)

 

Feministické hnutie už dávno nie je o boji za zrovnoprávnenie mužov a žien. Pre ne je už bipolárna sexuálna diferenciácia na muža a ženu prejavom homofónie a preto je neakceptovateľná. Dnešné feministky sú fanatické stúpenkyne ideológie moderného ľavicového liberalizmu. Z toho je jasné, prečo sú ticho. http://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost-je-liberalismus-ohrozen-a-jaky-vlastne-fwk-/p_spolecnost.aspx?c=A161126_202021_p_spolecnost_wag

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A taketo idologie su tolerovane v statoch EU?......ved taky nacizmus a komunizmus, su proti tejto neomarxistickej laviciarsko liberálnej bande iba slabym odvarom :(

 

Teraz ma tak napada, ze vdaka "osvietenym" feministkam platia zeny na poistnom aj na muzov :)  .........kedze sa dozivaju vyssieho veku a ich poistky su na tej istej vyske, ako poistky muzov.....boli sme diskriminovany a teraz uz nie sme :)  vdaka......

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to ovšem nie je kvôli feministkám, vyššie poistné u žien bolo dávno pred súčasným zúrivým feminizmom, čiste od čias, odkedy sa robia životné poistky a vedú sa štatistiky kdejaké... po celom civilizovanom svete sa ženy dožívajú v priemere o trochu viac ako muži, takže preto tie poistky :)

 

dnešné feministky nemám chuť komentovať, veľmi často riešia neznesiteľné kraviny namiesto skutočných problémov.

mimochodom, veľmi stručne a jasne zosumarizovaný Istanbulský dohovor: http://www.aspekt.sk/content/aspektin/co-je-istanbulsky-dohovor

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Myslim si, ze sa mylis.......zeny vdaka tomu, ze sa dozivaju v priemere vyssieho veku ako muzi, tak platili nizsie poistne ako muzi, ktori sa dozivaju v priemere nizsieho veku a preto   bolo vyssie poistne u nich. Teraz sa plati jednako....ale to nie je podstatne, to iba na odlahcenie :)

 

V tom clanku, co si sem posunulaje, okrem iného, pre mna nepochopitelne aj tento "argument" na podporu ratifikovania tohto samovrazedneho protokolu.....

 

 

Základným cieľom Istanbulského dohovoru je vytvorenie Európy bez násilia na ženách a domáceho násilia" s dôrazom na jasné prepojenia medzi dosiahnutím rodovej rovnosti a odstránením násilia páchaného na ženách. Jeho zámerom je tiež harmonizovať právne normy členských krajín RE a zabezpečiť tak ženám, dievčatám a ďalším skupinám ohrozených násilím užívanie rovnakej úrovne ochrany v celej Európe.

 

 

 

.....nech mi niekto sem posunie krajinu, kde je povolene  zakonom robit to, co si "zaumienil" vyriest tento vseobjimajuci zdrap papiera medzinarodnym paktom (inak to ja neviem nazvat)......

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

 

"A za tieto reči, čo tu teraz ja hovorím, ma zavrú. Pocestujem prvý do basy. Ale nebojím sa. Už sa mi v Bruseli trikrát vyhrážali, polícia ma vyšetrovala... Aby som odvolal, neodvolám! Zatvorte ma! Kto má odvahu, zatvorte ma! Keď som to v jednom kostole hovoril - zabijú vás pán farár. Je to dosť možné. Iba sa dozviete: pán farár mal haváriu... abo zmizol pán farár."

 

Takeho, co okolo seba vytvaral auru stihomamu sme tu uz mali, zhruba pred 20 rokmi. Kuffa je totalne dezorientovany chlap.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Potom su podla teba dezorientovany vsetci, co maju vyhrady k tomuto moralnemu paskvilu....ake ma teda ten "revolucny" manifest prevratne poslanie?....pokial viem, tak ma odporcov aj medzi pohlavim, ktore ma udajne ochranovat...asi to teda nie je ziadne terno :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

medzi demagógiou pomýleným pohlavím, tak by to bolo presnejšie...

 

počúvajú ľudové podanie pána farára Kuffu, ktorému prekáža v texte slovo rod, potom protestuje 1500 ľudí v takom Tvrdošíne, kde je na takej Orave národným športom z roboty do krčmy, z krčmy domov, prevychovať pár fackami ženu a deti a vyrobiť ďalšie deti.

a nie že nie, takto žije nielen Orava, a nie je to ani zďaleka len o ochrane moslimiek, toto je aj kresťanský šport.

a pomýlené ženičky z kostolov sa presúvajú do ulíc... európa sa nestačí diviť, čo zasa Slovensko produkuje, a majster pán farár Kuffa zabáva kostoly svojimi prejavmi o tom, ako ho EU chce dostať za mreže a prenasledujú ho, lebo prednáša o tom, že dohovor sa snaží odstrániť rodové stereotypy medzi mužmi a ženami.

 

jeho zásluhy sú dávno vyprchané, o to sa postaral on sám už pred dvomi rokmi, keď sa zhovadil prednáškami pred referendom. a teraz pri prednáškach v kostoloch zatajoval, že práve tie rodové sterotypy spôsobujú násilie medzi pohlaviami, zmlátiť a zastreliť manželku je v častiach Slovenska miestny folklór. a nie že nie.

málo žien tu ešte zastrelili pošahaní náslinícki manželia, zrejme, útulky pre týrané ženy a deti nestačia kapacitou, ale Kuffa začal hon na čarodejnice... jeho prednášky v kostoloch sú dedinskej demagógie plné, je ich na YT kopy. tomu pánovi už magorí zo samého seba.

 

takže ty si čím dezorientovaný, milý informator?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

 

K osobe Kuffu sa ja tu nebudem vyjadrovat, ale......

 

 

...........práve tie rodové sterotypy spôsobujú násilie medzi pohlaviami, zmlátiť a zastreliť manželku je v častiach Slovenska miestny folklór. a nie že nie. málo žien ty ešte zastrelili pošahaní náslinícki manželia, zrejme, útulky pre týrané ženy a deti nestačia kapacitou...........

 

 

....preco myslis, ze tieto tebou hore popisane aktivity, zaradene do kategorie slovensky folklor, su u nas povolene a tolerovane...teda su pouzitelne podla momentalnej uvahy a rozhodnutia aktera tejto prevychvnej metody...

 

ze by som bol dezorientovany a potreboval som toto istanbulske poucenie a tym sa vyriesi razom "problem" tyranej casti populacie?........


ono to uz tak byva, ja sa vyjadrim k jednemu (aj to zacitujem, aby sme vedeli na co reagujem) a informator zacne pisat o moralke :)

 

netrep.....mna zaujmalo to o com hovori Kuffa a nie jeho povahove vlastnosti....kedze tema je istanbulsky dohovor a nie dezorientacia kuffu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak prečo proti nemu mlátené dezorientované ženičky protestujú? zrejme preto, lebo chudák Kuffa rozpráva, ako bude zatvorený len preto, že proti nemu protestuje... lebo sú dezorientované, Kuffa sa o to postaral, aby počúvali bludy v jeho prednáškach.

netušia, čo v skutočnosti istambulský dohovor hovorí, že je to aj na ich ochranu, keď to bude ratifikované, ale o tom ani len netušia, tak zblbnuté protestujú.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

.......netušia, čo v skutočnosti istambulský dohovor hovorí, že je to aj na ich ochranu, keď to bude ratifikované, ale o tom ani len netušia, tak zblbnuté protestujú.

 

aj na ich ochranu?...a este na ciu?.....

 

 

informator

 

skoda, ze si to prehliadol, ja sa nevyjadrujem k osobe Kuffu, iba k tomu co povedal

 

attachicon.gifstat_VaW.jpg

 

http://www.gender.gov.sk/zastavmenasilie/informacie/vyskumy-a-statistiky/

 

to su iba ohlasene a uzavrete pripady

 

fajn, tak mi teda daj link na teraz platny zakon, podla ktoreho, je toto nasilie povolene....lebo predpokladam (podla tvojej reakcie),  ze tieto ciny boli nepotrestane...ci sa mylim?...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aha, no ja som nevedel, ze zasa musime zacat od zaciatku. Nikto nikde netvrdi, ze nasilie je dovolene. Istanbulsky dohovor riesi prevenciu a pomoc jeho obetiam a predovsetkym zjednocuje postupy na urovni statov, ktore ho ratifikovali.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Fajn....a mas istotu, ze tebou uvedeny fakt, ze sa jedna (okrem ineho) o prevenciu proti nasiliu, ktorou sa dosiahne stav nenasilia....ozaj a to sa ako da vyriesit?....ak je to take jednoduche, tak prevenciu mozeme zaviest aj u nas....ked sa dokaze preventivne ochranovat demokracia sposobom preventivnych cenzur, tak mozeme preventivne ku kazdej zene postavit preventivne na ochranu nejaku zastupkynu z nejakej mimovladky a je vymalovane.....ci to je komplikovana prevencia? Noo neviem, ale mne sa vidiovela komplikovanejsie riesenie formou toho dohovoru....ved preds kazdy stat ma (okrem zopar vynimiek) zakony na ochranu proti nasiliu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Fajn....a mas istotu, ze tebou uvedeny fakt, ze sa jedna (okrem ineho) o prevenciu proti nasiliu, ktorou sa dosiahne stav nenasilia....ozaj a to sa ako da vyriesit?....ak je to take jednoduche

 

Nevymyslaj si hluposti. Nikto nikde netvrdil, ze sa tu ide dosiahnut "stav nenasilia".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak prečo proti nemu mlátené dezorientované ženičky protestujú?  .......netušia, čo v skutočnosti istambulský dohovor hovorí, že je to aj na ich ochranu, keď to bude ratifikované, ale o tom ani len netušia, tak zblbnuté protestujú.

 

aj na ich ochranu?...a este na ciu?.....

 

kontext. milý informator. kontext, ale keď nerozumieš,  vysvetlím:  tie dezorientované ženičky zblbnuté účelovými prednáškami a mlátené manželmi - tie aj. tie, ktoré nechápu, že ten dohovor nie je len panské huncútstvo a hra na nejaké rodové slovíčkarenie, ako im to predkladá pán farár v kostole, ale ochraňovať má aj ich, tam na pochodoch s ich zhlúpnutými dezinformovanými hlavinkami.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov