Skočiť na obsah

Istanbulský dohovor


informator

Odporúčané príspevky

Nechápem načo toľko povyku. Za týranie žien sú dnes zodpovední hlavne muži. Vyplýva to okrem ineho aj z ich fyzickej prevahy. Ak sa prestane stotožňovať rod a pohlavie, nebude sa môcť týranie spájať s pohlavnym dimorfizmom. Tento trestný čin sa uz nebude môcť posudzovať na základe pohlavia, ale na základe toho, s akým rodom sa agresor identifikoval. Označiť mužov za agresorov v prípade týrania je vlastne akceptovanie, že medzi mužom a ženou je rozdiel, ktorý neodstráni rodová rovnosť, ale akceptovanie tohoto rozdielu. A to by malo byť zohľadnené aj v prípade postihu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ok a kde teda ID potiera rozdiely medzi pohlaviami?

 

Co keby sme uz konecne prestali klabosit o vyfabulovanych problemoch a pozreli sa na to, aka je realita?

 

Zena, ktoru mlati doma muz sa moze rozviest, ale:

-pokial je veriaca, cirkev rozvod nepripusta, ked sa aj tak rozvedie, da jej to komunita pocitit (poznam niekolko takych pripadov)

-ked uz aj poda ziadost o rozvod, kym sud manzelstvo nerozvedie a neprebehne majetkopravne vysporiadanie, je nutena byvat s tym grobianom, lebo casto nema s detmi kam ist, takze radsej ani tu ziadost nepoda, mlci a na monokle si dava mejkap (poznam este viac takych pripadov)

-moze zavolat policajtov, ti ho do dvoch dni (ak ho vobec zoberu) poslu domov a problem je nasobeny jeho hnevom (poznam taky pripad, nepomohli ani vyzarezene zuby)

 

Aby sme si rozumeli, ja neviem, ci ID nieco vyriesi, to by sme skor museli vymenit polovicu populacie. Je to dokument, akych nas stat ratifikoval niekolko. Co ma vsak zaraza, ze tuto nasi angazovani spoluobcania to torpeduju z kazdej strany, bez toho, aby vobec vedeli, o co ide.  
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

Co keby sme uz konecne prestali klabosit o vyfabulovanych problemoch a pozreli sa na to, aka je realita?

 

 

Nikto z tých, ktorý sú proti ID nemá asi problém s jej obsahom, tykajúcim sa ochrany žien voči násiliu. Legislatíva má trestať každé násilie, bez ohľadu na to, či je motivované rasovou, rodovou, náboženskou, alebo inou príčinou. ID sa sústredil práve na násilie, spájané s rodovou diskrimináciou. Tá súvisí so stereotypmi historického a náboženského chápania rozdielneho postavenia muža a ženy. Rodová diskriminácia je podľa autorov tohto dokumentu hlavnou z príčinou domáceho týrania žien. To je už ale hypotéza. V kresťanskej alebo židovskej cirkvi je asi ťažko uplatňovať rodovú rovnosť tak, ako to požaduje ID. No nijako tento fakt nekoreluje s vyššou frekvenciou násilia voči ženám v kresťanských alebo židovských rodinách, alebo spoločenstve veriacich.

 

Článok 6 - Rodovo citlivá politika Zmluvné strany sa zaväzujú začleniť rodovú perspektívu do implementácie a vyhodnocovania vplyvu ustanovení tohto dohovoru a podporovať a efektívne uplatňovať politiku rovnoprávnosti medzi ženami a mužmi a emancipácie žien.

 

Sv. Peter nabáda ženy, aby sa podriadili svojím mužom. Kňazom v katolíckej cirkvi môže byť len osoba mužského pohlavia. Ako zosúladiť slobodu náboženského vyznania s článkom 6?

 

Táto zmluva má za cieľ spojiť legislatívu pre ochranu žien proti násiliu s legislatívou súvisiacou s genderovým stereotypom správania. A to je asi kameňom úrazu tejto zmluvy. Nie že by tieto pojmy nesúviseli, ale ich predstava gendrových stereotypov nie je celospoločensky akceptovaná. A spojenie týchto dvoch legislatýv do jednej je určitou formou nátlaku. Ak odmietaš podpísať, toleruješ násilie páchané na ženách. To však nie je pravda. Som v právnych otázkach analfabet. Ale boli by ste samy ochotní podpísať zmluvu, v ktorej sa zaväzujete k niečomu, čo je vágne definované ako:

 

Zmluvné strany prijmú potrebné opatrenia na účel podpory zmien v spoločenských a kultúrnych modeloch správania sa žien a mužov s cieľom odstrániť predsudky, zvyky, tradície a všetky ostatné zvyklosti, ktoré sú založené na myšlienke podradenosti žien alebo na stereotypných roliach žien a mužov.

 

No ja určite nie, ak tieto opatrenia nie sú taxatívne vymenované. Samozrejme, dá sa oponovať, že každá krajina si môže konkrétne opatrenia taxatívne implementovať vo svojej legislatíve. Ale bude už pod kontrolou monitorovacieho mechanizmu GREVIO.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tono, takze zeny uz nebudeme mlatit, ale nech sa neopovazia chciet nieco viac? Ok, ale vela ludi ma stale pocit, ze sa to s ustretovostou k nim uz prehana  :)

 

Sv. Peter nabáda ženy, aby sa podriadili svojím mužom. Kňazom v katolíckej cirkvi môže byť len osoba mužského pohlavia. Ako zosúladiť slobodu náboženského vyznania s článkom 6?

Táto zmluva má za cieľ spojiť legislatívu pre ochranu žien proti násiliu s legislatívou súvisiacou s genderovým stereotypom správania. A to je asi kameňom úrazu tejto zmluvy. Nie že by tieto pojmy nesúviseli, ale ich predstava gendrových stereotypov nie je celospoločensky akceptovaná. 

 

Ano, presne tu je ten problem. Ale slobodou vierovyznania dnes nemozes odovodnovat fakt, ze niekto iny ma horsi pristup k svojim pravam, ako ty sam. To je jedna zo zakladnych filozofii naseho pravneho poriadku. Inak sa mozeme rovno bavit o tom, ci uz zijeme v 21. storoci, alebo este iba v 19.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Inak sa mozeme rovno bavit o tom, ci uz zijeme v 21. storoci, alebo este iba v 19.

Žijeme v 21 storočí, ale problém ID nie je v znení zákonov, ale vo vágnosti formulácii, na ktoré bude dohliadať nejaká "inkvizicia". A čo sa týka legislatívy a náboženstva, malo by platiť, padni, komu padni. Lenže tieto zákony musia byť taxativne presne vymedzené. Sú cirkvi, ktoré akceptujú poligamiu, nútené sobáše detí, mrzačenie pohlavia, diskrimináciu žien v spoločnosti. Existuje spolocensky akceptovateľná hranica, ktorá by mala byť legislatívne stanovená a nebol by problém akceptovať ID. Oponenti zmluvy by aspom mohli konkrétne poukázať, proti ktorému zákonu majú výhrady. O to však zrejme autorom ID ani tak nejde. Museli by totiž použiť rovnaký meter pre všetkých. A problém týrania žien sa nedá spájať výhradne iba s rodovymi stereotypmi a náboženským presvedčením. Podľa mňa v nej hrá významnú úlohu idividualita osobnosťi, nízka inteligencia, zle sociálne podmienky, zneužívanie v detstve, alkoholizmus, atď...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Text je formulovany vagne, lebo realne kroky su na statoch, ktore dohovor ratifikovali. Odporucam si pozriet vykladovu spravu k dohovoru: 

http://www.gender.gov.sk/zastavmenasilie/files/2013/05/SJ-PREKLAD-Exp.Rep_._fin.pdf

 

Vytupy monitoringu GREVIO nemaju vykonny, iba odporucaci charakter. Stale je narodnych parlamentoch, ako sa k realizacii postavia.  

 

https://www.coe.int/en/web/istanbul-convention/about-monitoring1

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

Zhrnme si, co si ponukol v tejto teme na margo ID.

 

Najprv to bolo podla teba moralny paskvil, potom ti vadila akasi nejednoznacnost pojmu "rod", neskor zasa udajny rozpor s Rimskym statutom a teraz tu davas francuzske statistiky. Francuzsko ratifikovalo dohovor v roku 2014. Mam taky pocit, ze ked ti uz nevadi jedno, zacne ti vadit druhe, lebo proste tak treba.

 

Mimochodom, u nas tiez prebiehali a prebiehaju prieskumy

 

 
edit) este text, ktorym Chromik spamuje mailove schranky
 

 

 

 

Ano je to moralny paskvil, taktiez mi vadi nejednoznacne urcenie v ID, co je to rod a co sa pod tym ma ruzumiet, taktiez je v rozpore z Rimskym statutom a tie statistiky z francuzska (su sice podobne aj tym nasim) som sem dal preto, aby som poukazal na podmienky ochranovanej populacie v state ktory sa hrdi pokrocilou ochranou zien a ma aj ratifikovany ID. Tak nechapem co ma Chromik spolocne s touto mojou argumantaciou proti ID, v ktorom sa jednoznacne presadzuje gender ideologia......ideologia kominterny ti nevadila?....tych ideologii uz mam dost...a vsetkych.......ak ochrana slabsich je podmienena prijatim dalsej zvratenej ideologie, ktora ti moze zasahovat do osobneho zivota ako ideologia ludovodemokraticka, tak tiez nechapem tu averziu proti Kimom v KLDR?.....daslsie budovatelske heslo asi bude zniet "liberalizmom k anarchii a k moralnemu suterenu".....dakujem neprosim!!!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak v com vidis pozitiva ID?....lebo ak iba v tom ze chces oponovat "tmarom" ako je Chromik resp. osobam, co maju iny nazor na ID ako ty, tak to je malo argumentacne....inak kde vidis to, ze ten kto je proti ID a jeho gender nasmerovaniu, znasilnuje, tyra a pod. sa sprava k zenam?....lebo ja to nikde neregistrujem......

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Text je formulovany vagne, lebo realne kroky su na statoch, ktore dohovor ratifikovali. Odporucam si pozriet vykladovu spravu k dohovoru: 

 

http://www.gender.gov.sk/zastavmenasilie/files/2013/05/SJ-PREKLAD-Exp.Rep_._fin.pdf

 

V odkaze http://www.gender.gov.sk/zastavmenasilie/files/2013/05/SJ-PREKLAD-Exp.Rep_._fin.pdf

, ktorý si uviedol sa hneď v prvej vete píše

 

„Násilie na ženách vrátane domáceho násilia je jednou z najzávažnejších foriem rodovo podmieneného porušenia ľudských práv v Európe, ktorá je stále v tichosti prehliadaná.“

 

Nič proti tomu, až na to, že by som rád videl, či v štatistike príčin domáceho násilia na prvom mieste figuruje práve rodová podmienenosť. Mentálne labilný jedinec si svoju osobnú frustráciu, alebo alkoholom podporenú agresivitu bude vždy radšej vybíjať na slabšom a bezbrannejšom. Tou fyzicky slabšou najbližšou obetou je obyčajne žena. Netreba chodiť okolo horúcej kaše, to čo oponentom ID prekáža je práve nejasnosť s akou sa v texte definuje rod. Transgender, rodová identita alebo zmena pohlavia sú témy, ktoré vzbudzujú v určitej časti obyvateľstva odpor. Obávajú sa, že prijatím ID sa akceptovanie „inakosti“ stane štátnou politikou, presadzovanou v legislatíve a vo vzdelávacom procese. Pociťujú to ako ideologický nátlak, a chcú, aby mali právo vychovávať svoje deti podľa vlastných, alebo náboženských presvedčení. No ľudia ktorí sa nestotožňujú so svojou sexuálnou identitou tu boli, sú a budú. A je absurdné ich preto odsudzovať, alebo vystavovať nejakej diskriminácii. Katolícka cirkev vyjadruje porozumenie k homosexualite, ale odmieta homosexuálne úkony, ako deviáciu od Božiaho plánu stvorenia. Naopak iniciatíva zástancov „transgener modelu“ v EU sa ho snaží v legislatíve presadzovať, ako plnohodnotnú, alternatívu k vzťahu muža a ženy. A práve legislatívne zrovnoprávnenie tejto skupiny s majoritnou väčšinou zrejme ešte nenadobudlo potrebný celospoločenský konsenzus. Prílišné „tlačenie na pílu“ pri implementovaní legislatívy riešenia tejto otázky by totiž mohlo vyvolávať odpor a preto sa rodovo podmienené násilie dostalo do ID spolu s otázkou násilia na ženách. Čo sa týka slobodnej implementácie týchto záväzkov jednotlivými štátmi EU, tak Súdny dvor Európskej únie by určite „zohľadnil“ ratifikáciu týchto záväzkov. Mne táto problematika nijako „žily netrhá“. Sú to obyčajne vhodné témy pre populistov, ortodoxných veriacich a extrémistov. Čo mi najviac na ID vadí je, že za nejasnou definíciou pojmu gender sa skrýva budúca manipulácia. Preto by bolo férovejšie odporučiť krajinám EU konkrétnu zmenu a implementáciu tých zákonov, ktoré by zlepšili súčasný stav. Diskusie o nevyjasnených pojmoch v ID, zlepšenie tohoto stavu len odďaľujú. Ale možno je iba môj názor a dôsledok toho, že som prežil väčšinu života v totalite.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tono, ale v ID ziadna definicia rodu, ktora by pripustala nejake trans-fabulacie, nie je. Je iba na jednotlivych statoch, ako sa k realizacii opatreni postavia. Za Slovensko nerozhoduje Istanbulsky dohovor, ale nas parlament a nasa vlada. Zaujimave je, ze dohovor uz pred styrmi rokmi ratifikovalo aj prevazne moslimske Turecko, dalej Srbsko, Polsko, Bosna, Cierna Hora, Gruzinsko, Portugalsko, Andora.. (to su, dovolim si tvrdit dost konzervativne staty) a nikto v nom nenasiel ohrozenie (jednoducho preto, lebo tam ziadne nie je)

 

My sme zatial mentalne tuto:

 

 

"Povedali ste, ze 20% nasich zien sa stretlo s tym, ze boli napadnute. To znamena, ze vacsina zien sa sa s tym bud nestretla, alebo to neavizovala. To znamena, ze tie styri patiny zien respektuju svoje postavenie v spolocnosti a ze ich manzelia taketo konanie v rodinnom zivote nejak nevyuzivaju a chcem verit, ze casom to bude este viac."

 
Jaroslav Paska, poslanec SNS dnes na TA3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Paska iba reagoval na stupidne argumentovanie o 20% nej zenskej skusenosti s tyranim...a co sa tyka tohto co si napisal ...."

 

 

Je iba na jednotlivych statoch, ako sa k realizacii opatreni postavia. Za Slovensko nerozhoduje Istanbulsky dohovor, ale nas parlament a nasa vlada.

 

....naco je potom potrebne to ratifikovanie?.....rafinovano sa tvarit, ze ideme nieco riesit, alebo povedat nie niecomu s cim znenim mame problem a riesit to svojou legislativou....aj ked ozaj neviem ako moze ID vyriest domace nasilie represiou....a je jedno ci na zenach alebo muzoch ci detoch....podla mna je to vsetko v kulture vychovy v rodinach resp. v skolach.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

isteže... :doh:

 

že by Vašečka nereagoval?! isteže reaguje... len o čom to vypráva, zrejme nevie ani on sám... momochodom, keď politik začne " som proti, ale.... "

je všetko na levačku...

pochopil niekto, čo tam prečo kto motá nejaký gender a inakosť a to čo povedal ten Paška, to má úplne sám z vlastnej hlavy?! :o

 

post-3-0-44892000-1519573704.png

 

v nie rozpore s našou vyhlasovanou kultúrou na kresťanskom základe je mlátenie a psychické týranie manželiek, to nie je vidieť, ani makeup netreba... chlapci milí, ste vážne o dosť trochu mimo...

nemáte potuchy, čo sa robí v rodinách kdekade, od chudobných po tie najbohatšie a najvzdelanejšie, tých paškových 20 % je len to, čo vypláva na povrch a na čom sa naši policajti radi zabávali... až kým nedošlo k najhoršiemu.

 

stále tu zostávajú naše zákony, isteže... ale uznanie, že aj keby to bolo len tých 20 %, tak sa tu niečo skutočne deje, čo treba popísať a riešiť... nie až potom, keď niekto vystrieľa rodinu a Kaliňák začne vyšetrovať prevelice, a zistí, že tá žena už bola na polícii a poslali ju preč, že nemôžu nič... koľko bolo len takýchto prípadov?

 

a motať do ID inakosť... kruci, prečítajte si už vážne ID, aj s vysvetlivkami.

nehovoriac  tom, čo tam motá polyhistor Vašečka, ktorý je zrejme jediný povolaný v tejto krajine spasiť ju.

nevyšlo referendum, je sa čoho zasa chytiť, hurá... keby tam nebolo slovo rod, chytili by sa konzervatívci čohokoľvek iného, toto je vyslovene stúpanie na otlak... také niečo, že rodová rovnosť, no tedy : (

 

Rodová rola je utváraná podľa rôznych sociálnych, kultúrnych, náboženských vplyvov a tradícií a je jednoznačne biologicky podmienená, teda pohlavím muža a ženy. Charakterizuje tradície, normy, zvyklosti postavenia mužov a žien v konkrétnej spoločnosti. Inak v moslimskej, inak v kresťanskej… Istanbulský dohovor preto používa pojem rod (ako typ sociálnej role) a rodovú rovnosť. A nie pohlavie a „pohlavnú rovnosť“.

https://dennikn.sk/1038873/sas-uz-neriesi-drogy-uz-iba-nadava-smeru-udalosti-tyzdna/

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tono, ale v ID ziadna definicia rodu, ktora by pripustala nejake trans-fabulacie, nie je. 

 

 

No veď práve to, že tam žiadna definícia rodu nie je. To je aj jedna z príčin odmietania celého znenia ID. Možno sa mýlim, ale v našej legislatíve sa rod chápe, iba ako pohlavie a pojem gender, ako sa používa v niektorých iných krajinách, naša legislatíva nepozná. Pravdepodobne sa s týmto pojmom budeme musieť v budúcnosti vyrovnať. Ale to zrejme bude vyžadovať aj zmenu dotknutých zákonov. V mnohých krajinách je už legitimované partnerstvo homosexuálov a lesieb, dokonca v Švédsku a myslím aj v Dánsku sú uznávané aj ich cirkevné sobáše. Takže prijatie tohto dohovoru súvisí aj s krajinou a jej zákonmi. Ako sa môže politická garnitúra zaviazať k plneniu niečoho, čo ani nemá jasne definované v svojej legislatíve a navyše bez väčšinového konsenzu jej obyvateľov. Ale v zastupiteľskej demokracii je to možné. Verím, že ak by naši politici ID ratifikovali, GREVIO by nám tieto legislatívne nedostatky nevyčítal, no neviem, či by sa prijatím tejto dohody niečo pozitívne v oblasti týrania žien zásadne zmenilo. Asi najlepšie by bolo, spýtať sa týraných žien, kde vidia hlavnú príčinu ich stavu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

isteže... :doh:

v nie rozpore s našou vyhlasovanou kultúrou na kresťanskom základe je mlátenie a psychické týranie manželiek, to nie je vidieť, ani makeup netreba... chlapci milí, ste vážne o dosť trochu mimo...

nemáte potuchy, čo sa robí v rodinách kdekade, od chudobných po tie najbohatšie a najvzdelanejšie, tých paškových 20 % je len to, čo vypláva na povrch a na čom sa naši policajti radi zabávali... až kým nedošlo k najhoršiemu.

 

stále tu zostávajú naše zákony, isteže... ale uznanie, že aj keby to bolo len tých 20 %, tak sa tu niečo skutočne deje, čo treba popísať a riešiť... nie až potom, keď niekto vystrieľa rodinu a Kaliňák začne vyšetrovať prevelice, a zistí, že tá žena už bola na polícii a poslali ju preč, že nemôžu nič... koľko bolo len takýchto prípadov?

 

 

krestanska kulura je o niecom inom a nikde v nej sa neodporuca tyrania....tato kultura sa len netyka iba veriacich ale aj ateistov, tak by sa nemalo tu ukazovat prstom na veriacich, ako na masu ludi, co su za uzakonenie tyranie slavsich.....nemyslim teraz iba zien, ale aj deti a muzov...alebo to nie je tyrana cast?...takze preco ta tvoja veticka....

 

 

chlapci milí, ste vážne o dosť trochu mimo...

 

......nie si aj ty trochu mimo?....

 

Nemame potuchy co sa deje v rodinach?.....a to je uz s toho narodny sport, alebo co? Kde riesi ID domace nasilie...ja tam vidim iba akesi sankcie za nieco predpokladane, ci nie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game,dead, tyso

 

a mozno dalsi zastancovia znenia ID a jeho zlovestnej demagogickej pseudohumanitnej ulohe v ochranovani zien pred nasilim....neviem preco iba zien :(

 

ked uz tu tak "ospevujete" Kuffu, tak tento vysokoerudovany intelektual a "odbornik" vam nevadi zo svojim slovnikom?...nikoho neuraza a je nas...ze.

 

https://komentare.sme.sk/c/20765682/nebud-buzerant-zmlat-manzelku.html

 

a tu pripojena diskusia.....

 

https://komentare.sme.sk/diskusie/3265159/6/Nebud-buzerant-zmlat-manzelku.html

 

 

...ak ten vzor spravania nema problem sam zo sebou, tak ja som prevtelenim Budhu :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nj, Havran pritvrdil, stúpa na otlak... v démonizovaní ID a pochode z Tvrdošína a Kuffových plamenných kázní vidí búrku v pohári vody a dezinformovanie, tak, ako sme tu už viacerí párkrát písali.

len použil trochu silnejší slovník... stačí porovnať s Kuffovým na adresu prascov a svíň a chlievov, ktoré tak rád používal a používa stále, kto vyjde víťazne ako tvrdší chlapík?

:klobuk:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď som sa zapojil do diskusie, netušil som, aké emócie a mediálny ohlas má táto téma. Po prečítaní argumentov opozičných stanovísk mi je zrejmé, že ochrana žien a problematika chápania pojmov rodu je iba dymová clona, ktorá má zastriet skutocnú podstatu problému. Preto je úplne jedno, či ID ratifikujeme, alebo nie. Skutočný problém zostane. Je zjavné, že ľavicoví intelektuáli v EU sa cítia povolaní hlásať, aký názor je správny a kto s ním nesúhlasí je nepriatel pokroku. Inžinierov ľudských duší a nositeľov pokroku si ešte dobre pamätám. Boli to marxisti, ktorí jediní mali patent na "svetlé zajtrajšky". Budúcnosť bezpochyby patrí im. Konzervatívna opozícia nie je alternatívu, tejto príťažlivej ideológie, kde ľudia bez zvláštnych schopností môžu nadobudnúť pocit, že sa osobne zúčastňujú v boji proti zaostalosťi, rasovej neznášanlivosti, xenofobii a tmarstvu. Povedal by som, že im držím palce, pri budovaní takejto nádhernej budúcnosti. No ja som to už raz zažil, počas štúdia a dokonca mám z toho aj skúšku.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nj, Havran pritvrdil, stúpa na otlak... v démonizovaní ID a pochode z Tvrdošína a Kuffových plamenných kázní vidí búrku v pohári vody a dezinformovanie, tak, ako sme tu už viacerí párkrát písali.

len použil trochu silnejší slovník... stačí porovnať s Kuffovým na adresu prascov a svíň a chlievov, ktoré tak rád používal a používa stále, kto vyjde víťazne ako tvrdší chlapík?

 

:klobuk:

 

stupa na otlak...a komu?....akurat tak sebe na jazyk :(

 

Keď som sa zapojil do diskusie, netušil som, aké emócie a mediálny ohlas má táto téma. Po prečítaní argumentov opozičných stanovísk mi je zrejmé, že ochrana žien a problematika chápania pojmov rodu je iba dymová clona, ktorá má zastriet skutocnú podstatu problému. Preto je úplne jedno, či ID ratifikujeme, alebo nie. Skutočný problém zostane. Je zjavné, že ľavicoví intelektuáli v EU sa cítia povolaní hlásať, aký názor je správny a kto s ním nesúhlasí je nepriatel pokroku. Inžinierov ľudských duší a nositeľov pokroku si ešte dobre pamätám. Boli to marxisti, ktorí jediní mali patent na "svetlé zajtrajšky". Budúcnosť bezpochyby patrí im. Konzervatívna opozícia nie je alternatívu, tejto príťažlivej ideológie, kde ľudia bez zvláštnych schopností môžu nadobudnúť pocit, že sa osobne zúčastňujú v boji proti zaostalosťi, rasovej neznášanlivosti, xenofobii a tmarstvu. Povedal by som, že im držím palce, pri budovaní takejto nádhernej budúcnosti. No ja som to už raz zažil, počas štúdia a dokonca mám z toho aj skúšku.

 

 

Pod toto sa plne podpisujem.....riesit tzv. "ochranu zien" represiou je to iste, ako svojho casu riesili agrarnu politiku na vyzivenie robotnikov a rolnikov sudruhovia. Kazdy kto vlastnil viac ako 2-3 are pody bol predpokladanym zdieracom .....takto nejako je to aj v pripade ID....kazdy kto je uz svojou prirodzenostou silnejsi ako zena, je predpokladanym nasilnikom a treba k tomu zaujat stanovisko a v predstihu eliminovat potencionalneho nasilnika a tyrana....uz nebude treba ziadny dokaz, ale postaci ukazat prstom a akcne nabudeny osvetar uz zariadi potrestanie.....ideologiou sa ide nieco ochranovat.....naviac ked tu doteraz nikto (ani svaty Havran) neozrejmil jednoznacne, co su to tie spolocenske, kulturne a rodinne stereotypy, ktore je potrebne zmenit a ako.....aha....neomarxisticka metoda procesov z 50-tych rokov 20-stor. je aktualne v kurze...vdaka sudruhovia za zachranu neznej polovicky...ja si radsej umyvam ruky... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nieco pre slnieckarov a tzv zastancov opatreni proti nasiliu na zenach, ktore su "alfou a omegou" ID...

 

----------------------------------------------------

 

 

Nedávno Fico odmietol ratifikovať istanbulský dohovor a médiá sa dušujú, aká je to super apolitická vec, proti násiliu na ženách, a ako sú dezinformácie, že by v tom bola gender ideológia.

Aby ste nepovedali, že šírime Fake news, tak keďže som tento dokument čítal a som proti nemu práve pretože som ho čítal, tak vám prinášam rozbor s citáciami dohovoru, nech si môžete byť na beton istí, že niekto, čo hovorí, že to je čistučko o násilí na ženách klame alebo o tom nič nevie a n...

Čítať ďalej
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Lebo je to džender, presne v zmysle, v akom to pouziva popleteny farar Kuffa na svoje putovnej show po kostoloch Slovenska,

A pretlacili to na poslednu chvilu tesne pred volbami... bolo to zbytocne.

 

Okrem toho to, ze to neratifikovali, privela nemeni... ani keby to bolo ratifikovali... v blizkej buducnosti by to nic nemenilo a k nicomu nezavazovalo, maximalne tak v hlave pana pomotaneho farara Kuffu a spol.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lebo ti psi nevedia presne, kto je kto v tom Istanbulskom dohovore.....ci je pes, ci suka, ci muz, ci zena......a nakoniec ten dohovor o akoze nenasili na zenach potrebuju tie stat,y v ktorych sa zeny biju kazde rano namiesto ranajok a rozcvicky....myslim ze u nas to uz tak nefunguje....a ten co to robi, tak neberie do uvahy ziadny dohovor.... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a ty si ho na rozdiel od Kuffu samozrejme cital....co cital, ty si asi jeden z jeho autorov....tak uved v com je taky velky prinos tejto zmluvy, ci dohovoru...v nekomplikovanisti nasej medzinarodnej buducnosti?....lebo ine si hore neuviedol...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov