Skočiť na obsah

Istanbulský dohovor


informator

Odporúčané príspevky

to je ok, rod je slovensky, gender je anglicky.

kto chce plašiť pospolitý ľud na Slovensku, používa slovo džender... to znie dosť hrôzostrašne :ahooj:

 

 

mimochodom, tak mi napadlo - tu si bude hromada ľudí pamätať voľakedajšie ušebnice - v šlabikároch sme mali ženy traktoristky a žeriavničky a dobových letákov sú kdekade hromady, ktoré volali ženy do výroby, a pozrela som pár starých učebníc a nikde nebol vyvalený takto s novinami a žena lietajúca okolo detí a večere... 50., 60. roky... :)

 

 

ideologie ?  A co je na tom linku ideologicke ?  To by ma fakt informator zaujimalo,   co tam  je take poburujuce pre nasich fasistov ?

 

game

 

hrozostrasne znie citanie tej "humannej" diskriminacie.....a ja som sem dal to moje vysvetlenie preto, aby sa tu zasa nejaky progresivny ideolog neohanal svojou mudrostou a mojou hlupostou... :)

 

tyso

 

neviem co je tam poburujuce pre nasich fasistov, ale skus sa opytat Sulika a jeho skupinky....teda informacie z prvej ruky...a mas to ozrejmene... :)

 

............a co sa tyka tej ideologie, co som ja spominal (nie Sulik-fasista), tak ta je tam viditelna sposobom, co sem dala game, ako priklad z rokov nedavno prezitych....50-60 roky......vtedy sa tomu vravela marxizmus-leninizmus a teraz gender-feminizmus....a vsetko sa to prekryvalo nejakou humannou myslienkou....

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator

 

Nie je to náhodou tak, že kto sa chce biť, palicu si nájde? Najsofistikovanejší spôsob boja je „obaliť“ si palicu nálepkou humanizmu, ľudských práv, environmentálnych cieľov, obhajovania práv marginálnych skupín, národnostných menšín, náboženskej slobody, demokracie, slobody prejavu... Ale, ak by každý začal v tomto boji sám od seba, nepotreboval by na to palicu. Lenže to je utópia popierajúca evolučnú podstatu človeka.

 

Francúzka revolúcia si dala na palicu nálepku rovnosť, bratstvo sloboda. Skončila v krvi pri ktorej sa monarchia zmenila na cisárstvo. Ideály boľševickej revolúcie, internacionalizmu a triedneho boja oslovili v 20 storočí mnoho intelektuálov. O ideáloch Maoizmu, Pol Pota radšej pomlčím. V histórii sa menia iba kulisy.

 

Technologický rozvoj západnej civilizácie umožnil uspokojovať zvyšujúce sa potreby miliónov ľudí v Európe a USA. Demokracia, náboženská sloboda umožnila flexibilnejšie využívanie ľudského potenciálu, ako feudalizmus, alebo totalita. Z tohto blahobytu vznikla aj nadstavba v podobe väčšej tolerancie.

 

Úpadkom ekonomickej prosperity by sa tieto hodnoty rýchlo rozpadli. Stále ide o to isté, boj o moc, ktorá zaručuje prosperitu.

 

Zbytočne sa rozhorčuješ nad konaním niektorých politikov. Aj ty používaš nálepky, aby si nemusel odhaliť svoje skutočné afinity k iným politikom. Ale to je v poriadku, tak sa správa väčšina voličov.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jasne,  obrazok muza v kuchyni je cisty marxizmus, zena ma byt  KKK,  kinder, kuche, kirche, tak hovori spravny faista.

 

tak si sa porozpraval zo Sulikom?....som rad ze si dal na moju radu... :)   a tu vobec nejde o obrazok muza v zastere a ani o obrazok zeny pri vysokej peci...to iba tvoje hlava nemoze pobrat niektore suvislosti....

 

informator

 

Nie je to náhodou tak, že kto sa chce biť, palicu si nájde? Najsofistikovanejší spôsob boja je dnes „obaliť“ si palicu nálepkou humanizmu, ľudských práv, environmentálnych cieľov, obhajovania práv marginálnych skupín, národnostných menšín, náboženskej slobody, demokracie, slobody prejavu... Ale, ak by každý začal v tomto boji sám od seba, nepotreboval by na to palicu. Lenže to je utópia popierajúca evolučnú podstatu človeka.

 

Francúzka revolúcia si dala na palicu nálepku rovnosť, bratstvo sloboda. Skončila v krvi pri ktorej sa monarchia zmenila na cisárstvo. Ideály boľševickej revolúcie, internacionalizmu a triedneho boja oslovili v 20 storočí mnoho intelektuálov. O ideáloch Maoizmu, Pol Pota radšej pomlčím. V histórii sa menia iba kulisy.

 

Technologický rozvoj západnej civilizácie umožnil uspokojiť zvyšujúce sa potreby miliónov ľudí v Európe a USA. Demokracia, náboženská sloboda umožnila flexibilnejšie využívanie ľudského potenciálu, ako feudalizmus, alebo totalita. Z tohto blahobytu vznikla aj nadstavba v podobe väčšej tolerancie.

 

Úpadkom ekonomickej prosperity by sa tieto hodnoty rýchlo rozpadli. Stále ide o to isté, boj o moc, ktorá zaručuje prosperitu.

 

Zbytočne sa rozhorčuješ konaním niektorých politikov. Aj ty používaš iba nálepky, aby si nemusel odhaliť svoje afinity k iným politikom. Ale to je v poriadku, tak sa správa väčšina voličov.

 

pises dobre...historia nas uci......a ja sa tiez snazim poucit z historie, akurat ze s tej historie si kazdy akter vybera tu cast, ktora je zhodna z jeho chapanim reality...tak isto to robi aj ten, co sa usiluje o moc...no mam dojem, ze tato roznorodost hybe svetom a je aj generatorom pokroku....ak niekto tuto prirodzenu roznorodost sa snazi potlacit, tak automaticky nastava cas totality, ktora pretlaca svoju ideolgiu bez ohladu na oponentov, s inym ako ich nazorom.....a ta humanita sa dava na primarne miesto.....samozrejme ako argumentacny stit.....ja mam iny nazor a som nalepkovany.....zastanca pretlacaneho nazoru je vnimany, ako spolocensky progresivec....no takto nejako sa to robilo aj v nedavnej ideologickej marxisticko leninskej dobe....ale vsetko zle je aj na nieco dobre...my sme to zle zazili a demokrati na zapad od nas nie (z pocutia sa vela nedozvedia), takze preto mam na toto "humanne" dianie iny nazor, ako "zapadny" demokrati a nasi slnieckari....

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator, tvoj ludacky fasizmus z teba smrdi na sto honov,  co s tym ma sulik ?  Aka je suvislost medzi tym ze v ucebniciach nebude zena zobrazovana  podla  tvojich zvratenych predstav ? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ked ma takto "oceni" neomarxisticky extremista (myslim tym teba), tak tu nalepku ludackeho fasistu ponecham bez slovneho "ocenenia"........

 

a co ma s tym spolocne Sulik....nic, iba to, ze liberal Sulik je fasisticky pablb....a kedze sa pytas mna, co je na tejto proti Istanbulskej teme poburujuceho pre nasich  fasistov, tak logicky ta ja teda odkazujem na Sulika....zasa to tvoja hlava neberie?....

 

https://www.freespace.sk/tema/6094-istanbulsk%C3%BD-dohovor/strana-19?do=findComment&comment=275608

 

takze doteraz bola (je) v ucebniciach zobrazovana zena ako nejaka zvratenost?....kde zijes?.....stale sa pohybujes v dobe mamutov a ich lovcov?....ak ano, tak chapem tvoje vidiny....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

ja ti nevim karle... :hmmm:

 

neblížia sa náhodou voľby? : ) pred voľbami vždy treba dať nejakú vzpruhu .... tým, ktorí vlastne nemajú priveľmi koho voliť, tak paberkujú medzi stranami.

čo ako to je? práve teraz Istanbul? :)
 


Peter Pellegrini požiada prezidentku, aby Slovensko nebolo zmluvnou stranou Istanbulského dohovoru.
Premiéra týmto krokom poverila vláda, dokument predložili na poslednú chvíľu.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja ti nevim karle... :hmmm:

 

neblížia sa náhodou voľby? : ) pred voľbami vždy treba dať nejakú vzpruhu .... tým, ktorí vlastne nemajú priveľmi koho voliť, tak paberkujú medzi stranami.

čo ako to je? práve teraz Istanbul? :)

 

 

 

co nevies?.....toto?...

 

https://youtu.be/VDRm97MF7B0

 

https://youtu.be/k_x4L1Kf3V4

 

...co ma tento Pellegrinihi cin spolocneho z volbama?....pelle iba konal na zaklade rozhodnutia parlamentu a som zvedavy, ako sa zachova nasa prezidentka v tomto pripade...mozno bude skripat zubama pri podpise nasej "abdikacie" z ID...alebo to da, ako vsetko, co ma problem pochopit, na US?....uvidime... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a nech dá na US. aspoň bude rozhodnutie posvätené a nemusia sa žrať navzájom naši úbohí politici. no ni?
všetci mi idú na nervy.

čo má s voľbami? všetko. kdejaké bohumilé birmované osoby sa objavujú spravidla pred voľbami a vyťahujú témy, o ktorých si myslia, že zburcujú nezburcovaných... a tak, vieš? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

moze to dat kam chce aj na US...hm...len neviem, co by tam chcel US riesit....ale to nasa vrchna ombudsmanka Caputova neriesi...ano uz aj mne to ide na nervy, al niekto sa povznasa nad rozhodnutie parlamentu....mame tu prezidentsky system?....

 

nechapem, preco sem aj ty vnasas argument..."vseliake bohumile birmovane osoby".....a tato tema sa tu ale nevytahuje pred volbama, ale je tu uz pekne dlho....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... pretože na birmovaného pána premiéra je ťažko zabudnúť.
v tých časoch, keď on, bol birmovaný kdekto, obrovské množstvá detí, ale o tom sme tu už písali viackrát.
cítil potrebu dať to na vedomie národu zrovna pred voľbami. :)

tak jo... Islamský dohovor :)
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aha...rozumiem...lebo Fico....tiez taky predvolebny bonus nasej "demokratickej" opozicie... :)

 

taktiez Kotleba...lebo cigani...

 

....Danko....lebo sankcie k RF....

 

...kazdy ma nejake volebne "temy"...takze co s tym narobis....o tej bohumilej pravdovravnej opozicii sa radsej nebudem tu vyjadrovat...a tie ich predvolbne temy su trapnou ukazkou slobody slova a prejavu...ze iba ich, to tu nikoho zjavne netrapi... :(   vsetko je schovane do carovnej definicie, ze preco...lebo Fico, Danko...Bugar...atd....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale kdepak lebo Fico... :)

lebo kdekto, majster Fico zďaleka nebol jediný najvernejší z verných...

mimochodom, o bohumilej pravdovravnej opozícii som tu celé mesiace nenapísala ani slovo,
do bohumilej a opozícii im ešte kdečo chýba.... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

veď tu musí byť jasné kdekomu. ale nie, nemusí.
v poslednom čase stále častejšie narážam na mantinely ľudského... chápania, neuveriteľných názorov, v akomkoľvek aspekte života.
niekedy žasnem, ako to ľuďom dokáže myslieť... akými cestami došli k tomu, čo hovoria.

a čo sa islamského dohovoru týka, už je mi úplne jedno, či to krajina podpíše či nepodpíše.
naše zákony hodne vecí z neho kryjú, dokonca sa začínajú aj prejavovať občas v praxi... podpis či nepodpis nič nezmení na plnení.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

realne nr neratifikovala dohovor, ale to ze poverili prezidentku aby vyjednala ze sme tam ani nikdy neboli je smiesne a je to ciste predvolebne gesto vnutrostatne. za prve nr nema take pravomoci, nie je nadradena prezidentovi, za druhe to riesi mzv a teda to mala adresovat vlade. je to ciste snaha zautocit na prezidenta a dotlacit caputovu do opozicie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a čo sa islamského dohovoru týka, už je mi úplne jedno, či to krajina podpíše či nepodpíše.

naše zákony hodne vecí z neho kryjú, dokonca sa začínajú aj prejavovať občas v praxi... podpis či nepodpis nič nezmení na plnení.

Uz sa to pisalo vyssie, bola by to marginalna tema, keby sa z toho tunajsi katoliban nerozhodol spravit strasiaka. Treba uznat, ze sa im to podarilo. Teraz uz vieme, ze sirenie tych najprimitivnejsich hoaxov ma v narodnej rade ustavnu vacsinu. Maju svoje hlupucke a do nepricetnosti dovedene publikum, ktore si sami vyrobili a ktoreho sa uz teraz sami boja.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

je potrebná, ale nie je to také jednoduché, alamo...

a dnes to také jednoduché vôbec nie je, ale toto nie je až taká novinka... silnejší tĺkli slabších vždy, a boli obdobia, keď nie /doba rytierov, napríklad/, boli obdobia, keď to bol bontón, boli ľudia, ktorá by si to nikdy nedovolili, v akejkoľvek dobe,,, rovnako aj dnes.

dnešná šialená doba je dôsledok pridlhého výsmechu z feminizmu, a toho, že feministky sú trafené ženské, spravidla. tie dnešné celkom iste.

 

He..
Dovolila si zapochybovať o tom že "muž ktorý si oblečie ženské šaty, stane sa ženou.."

Strašný zločin.. Teraz ju aktivisti linčujú..

 

Ale aký má vlastne feminizmus zmysel, keď stačí aby si "muž obliekol ženské šaty".. A potom je z neho "feministka"?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zmysel ma v tom, ze prezlecena "feministka" chce pracovat v poziciach, ktore su slabsie platene a potom kricat, ze "zeny" malo zarabaju.... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

feminizmus mal zmysal a má zmysel, len treba trochu načrieť do histórie a pokukať okolo seba...
ovšem všetko sa dá prepísknuť a dnes je vyrábať politické kauzy priam v móde... kto ešte nezapolitizoval dnes na akúkoľvek tému, je zjavne vadný.
Všetko s rozumom... žiaľ rozum dnes spravidla dokonale absentuje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov