Jump to content

Som bohatý fórumák, alebo - naše hriešne potešenia

Hellé
 Share

Recommended Posts

Prvy krocik k celozivotnemu snu je za mnou hihi. Buduci tyzden vodicak A....39c50532651bd6f252216caea8855818.jpg

...

• Thanks 1

po vodicaku motorecka :-)))

Skupinu B samozreme mam a idem si robit velke A-cko, motorky bez obmedzenia.

Ano mam, nepocitam skuter, vodicak na skupinu A si robim kvoli cestovnemu enduru. Mam vyhliadnutu jednu starsiu ale stale legendu, Honda Africa Twin 750, poctive zelezo ktore ta zoberie na koniec sveta a nazad. Nie ako tie plastove hnoje co sa teraz vyrabaju.

pred 19 hodinami, chlapeczjuhu napísal:

po vodicaku motorecka :-)))

to som čakala, takúto odpoveď :) len opatrne :) :agree:

pred 17 hodinami, Tono napísal:

To sa dá nazvať "kríza pred smrťou".

to sa dá nazvať radosť z bytia... aj keď je to deprimovaný Tono... :agree: 

helmet-jet-vintage-smile-jam-dmd.jpg

pred 18 hodinami, chlapeczjuhu napísal:

... Mam vyhliadnutu jednu starsiu ale stale legendu, Honda Africa Twin 750, poctive zelezo ktore ta zoberie na koniec sveta a nazad. ...

Asi príliš rýpem, ale ... čo na toto hovorí manželka. Vôbec nemyslím na peniaze, ale na záľubu.

Samko by bol určite všetkými desiatimi čo jeho ocinko má, ale maminka bude pri tvojich jazdách asi neustále stŕpať strachom ...

• Like 1
  • Thanks 1

manzelka ma pozna ako najrozumnejsieho vodica minimalne v stredoslovenskom kraji...a kedze je tu samko mam o dovod viac vratit sa domov zdravy.

ci ma zomelie niekto iny, nie mojou vinou, nuz to neviem. ale stat sa mi to moze aj na bicykli. 

• Thanks 1
  • Upvote 1

objednala som si z Anglie špeciálne tričko a hrnček... poštovné vychádza drahšie ako samotný tovar, ale som predsa bohatý fórumák, tak čo :klobuk::innocent: :rolleyes:
Tomáško by si preto zabehol zrejme na bicykli :smile:

objednala som obraz väčších rozmerov,  namaľovaný na plátne, optimistický, nádherná príroda... v izbe je  sedačka, komoda s knihami, lampa, živé kvety, spríjemní  aj obraz,  krásne vynímajúc sa  na stene..    príma relax aj v interiéri...:smile:

mlsám práve taliansky krémeš,  je lahodný, chutí božsky.

Taliansky krémeš.jpg

• Thanks 1
  • Haha 1

@iskra

ked som začala čítať, čo si napísala, neverila som chvíľu vlastným očiam, že vraj príroda, a na obrázku nejaký zákusok...:smilieee: 

až po prečítaní celého textu mi bolo všetko jasné. 

• Haha 1

Dnes som si kúpila sandále na slávnostnú príležitosť, manželovi tričko a kraťasy na bežné nosenie, vnučke Klárke pekné oblečenie,  a ešte hľa, tieto farebné kocky a knihu .. :smile:

IMG_20210707_155115.jpg

• Like 2
  • Thanks 1

Povodne som mal v plane nieco ine ale tejto ponuke sa nedalo odolat. Africa Twin musi pockat. Vitaj Forza :-)82681f010a735eb3866e19145ed08846.jpg

...

• Like 3
  • Upvote 1

hriešne potešenia - každý deň sme si dopriali fajne drinky.  Flinstone silou mocou chcel, aby som si niečo kúpila v obchodíku v kúpeľoch,ale vlastne ja mám,čo potrebujem, tak ma neprehovoril. Musela som s ním chodiť po obchodoch, a chcel mi kúpiť šaty, tričko, klobúk...ale to všetko ja mám. Tak som si na jeho účet nedopriala hriešne potešenie...iba ak skvelú zmrzlinu, tú som si neodoprela. 

• Thanks 1
  • Upvote 3

• 1 month later...

Po rokoch som si doprial novú optiku. Staré okuliare boli fajn, len už na nich bolo vidno všetky tie roky na stavbách a cestách. A na ľavé oko som dostal 1/4 cylinder.

• Like 2
  • Upvote 1

• 2 weeks later...

moje okuliare na čítanie 

pre vnučku čiapka, nákrčník, náramky, náhrdelník.. minule, keď sme boli na návšteve, Klárka si prosila požičať môj náramok.. páčilo sa jej, tešila sa, vravela, že ako babička .. ešte jej vyberiem pekný baťoh,  maličkú  kabelku pre dievčatká .. vnučka je veľmi roztomilá, šikovná, mentálne aj fyzicky.... a keď sa usmeje a  povie, že pusu babičce ...:poletujem:

Okuliare.jpg

VK.jpg

• Thanks 1
  • Upvote 1

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

• Similar Content

• Sniper
      By Sniper
      Táto téma možno bude podobného zamerania ako téma Uhádnite postavu a film, ale tu sa bude vážne pýtať. Ak poznáte dej filmu, ale neviete ako sa volá, tu sa to snáď dozviete.
      Chcel by som si pozrieť jeden film, ale neviem ako sa volá. Išlo o to, že v budúcnosti ľudia objavili cestovanie časom a podnikali rôzne exkurzie do minulosti. Bola tam len jedna podmienka, že v minulosti nemôžu nič zmeniť, lebo by to ovplyvnilo budúcnosť. Stalo sa však, že počas nejakej výpravy niekto prišlapol motýla alebo čo a keď sa vrátili do svojej doby tak svet bol úplne zmenený, ľudia boli úplne iní, mestá iné, proste všetko. O tomto filme som parkrát počul, ale neviem ako sa volá. Kto vie odpovie.
    • Tomáš
      By Tomáš
      Na základe rôznych postrehov o tom že mať peniaze skôr alebo neskôr je to isté, vám napíšem tento vysvetľovací blog. Pre ľudí ktorí majú rezervy sa táto téma vôbec netýka a nech preskočia rovno na koniec blogu, na vzorec. Nikdy by nemali pochopenie pre to čo ďalej idem vysvetliť.

Sú ľudia ktorí žijú "z ruky do huby" alebo "z mesiaca na mesiac" a pre nich sú dôležité v zamestnaní dve veci a to termín výplaty a možnosť brania záloh. Podľa slovenských zákonov sa mzda vypláca v nasledujúci kalendárny mesiac kedykoľvek v rámci mesiaca t.j. zamestnávateľ si môže určiť akýkoľvek deň v tom mesiaci... Väčšinou podľa skúseností sa to pohybuje od 8 do 22 dňa v mesiaci a ešte záleží aj na banke. V kombinácie správnej banky a zamestnávateľa so skorším termínom vyplácania môže byť výplata na účte do desiateho dňa v mesiaci ale ak máte zamestnávateľa s neskorým vyplácaním mzdy, ešte vám na ten deň pripadne víkend, a máte inú banku ako zamestnávateľ tak vám peniaze môžu prísť kľudne aj v 25-om dni mesiaca.

Šeky čo platíme za rôzne služby ako telefónne účty, internet, televízia atď. Majú obvykle nejaké splatnosť. Kamarát mal dlhodobo taký problém že výplata mu chodila okolo 20 ale fakturačné obdobie u mobilného operátora mal nejako už začiatkom mesiaca a lehota na vyplatenie faktúry mu končila nejako tesne pár dní pred výplatou... Takže vždy ju platil aj s upomienkou. U jedného operátora to funguje tak, že hneď po skončení splatnosti príde obyčajná 5€ upomienka a faktúra sa zaplatí spolu s upomienkou... Až neskôr operátor pristúpi k výhražnej korešpondencii. Takže on dlho platieval úplne bežne faktúru+upomienku lebo mu tak chodila výplata. Ale po výplate ju vždy hneď zaplatil.

V tomto a mnohých podobných prípadoch by pomohla záloha alebo skorší termín výplaty. Ja som tiež už tak mal že bolo treba niečo zaplatiť najneskôr do 15-ho dňa a ja som mal práve v ten deň výplatný termín v pracovnej zmluve ale tým že som mal inú banku ako zamestnávateľ tak peniaze došli až o deň, dva neskôr. Stačilo že ten deň padol na víkend a bolo aj trojdňové omeškanie. Vyriešil som to zmenou banky na tú ktorú má aj zamestnávateľ. Odvtedy výplata chodí hneď 15-ho predobedím už je na účte a hneď ide trvalý príkaz na ten šek.

Teraz si zoberte že človek má viacero šekov s rôznou platnosťou od 10-20 a výplata mu chodí až 22! Proste smola. A teraz prejdeme k zálohám. Vo viacerých zamestnaniach sa dali brať zálohy týždenne a v jednom mesačne. Aj tam sa to ešte dalo prežiť lebo výplata mi došla zhruba začiatkom nového mesiaca a tak som jednorázovo zobral zálohu a s tou som to vytiahol do ďalšej výplaty. Keď boli na týždennej báze tak som permanentne mal peniaze a nemusel som vždy týždeň či dva čakať na výplatu. Aby som mohol niečo realizovať.

Teraz už ideme na počítanie a vzorce... Teraz tí čo mudrovali že je to to isté tak vám to idem vysvetliť na vzorci:
      Dáme len čísla obrazne:

Výplata je 500€ a náklady spolu na bývanie a šeky sú 300€
      (takže čo je povinné sme zaplatili a už nám nehrozia žiadne upomienky, sankcie či exekúcie)

Zostane k dispozícii 200€ na všetko ostatné (prostriedky na voľné minutie)

Takže ak sa tieto peniaze minú tak nezostáva nič iné ako čakať do ďalšej výplaty. Ale ak sa tie peniaze rozdelia že napríklad každý týždeň je možnosť zobrať zálohu 50€ tak sa doba čakania skráti na pár dní. Lebo hovoria síce že čo si zoberiete ako zálohu vám bude v ďalšej výplate chýbať ale vlastne tá záloha sa berie vždy z ďalšej novej! To znamená že ak si vyberiem dopredu 4x50€ tak isto to bude 200€ dokopy čo sú moje voľné peniaze a z výplaty sa v pohode zaplatia účty lebo na povinné výdavky ja nepotrebujem 500€ naraz! Takže nič sa nemôže stať keď z budúcomesačnej sumy odkrojím 50 alebo 100€ dopredu!

Príklad: Výplatu mám 10-ho a dnes je 25-ho a pokazí sa mi bicykel na ktorom denne chodím. Potrebujem súčiastku ktorá stojí 10€ ale keďže už nemám peniaze tak ten bicykel nemôžem použiť od 25-ho až do 10-ho (teda 16 dní) kým mi nenabehne výplata. Ale ak mám týždenné zálohy a dnes je streda, pričom piatok sa vyplácajú zálohy a dostanem 50€ (pričom súčiastka stojí len 10€) tak už cez víkend môžem mať opravený bicykel a čakal som iba 3-4 dni! Stále mi zostáva 40€ čo už môžem ísť dajme tomu v sobotu do kina, pričom bez možnosti záloh by som zmeškal aj to predstavenie lebo o 15 dní sa to už nebude premietať! Takže bol by len dátum 29-ty deň od 25-ho dňa a už by som mal spravený bicykel, pozreté predstavenie a ešte by som stále mal 35€ na jedlo takže by som ako tak do ďaľšieho piatku ktorý bude o 8 dní čo by bolo 4-ho teda stále 6 dní pred výplatou ale už by som mal opäť 50€ k dispozícii.

Ďalší príklad uvediem ako nadčas u zamestnávateľa vs. fuška ako pomocný robotník:
      U zamestnávateľa mám 5,50 na hodinu v hrubom čo je 4,26 v čistom. Zmena má 10h z čoho 9,5 sa platí takže 40,47€ zarobím za jednu zmenu. Avšak u tohto zamestnávateľa niesu možné zálohy. Je 10 dní pred výplatou a nemám ani fuka. Cez voľno mám možnosť ísť robiť pomocného robotníka za 25€ čo dostanem na ruku hneď na fajront. Je to oveľa menšia suma ako tá čo by som zarobil u zamestnávateľa. Zamestnávateľ však nariadi dobrovoľný nadčas a vedúci obchádza zamestnancov kto by mohol prísť. Väčšina ľudí príde lebo vie že si tých 40€ zarobí nadrámec výplaty a nadčasové hodiny sú aj s príplatkami takže možno aj 50€ zarobia za ten deň. Ale chybička je kde? Že je len prvého a tie peniaze budú k dispozícii až 10-ho! Takže ja odmietnem ten nadčas a idem s kamarátmi na fušku za polovicu menej peňazí ktoré však dostanem hneď. Takže logicky? Keď som prvého bez centu a potrebujem mať peniaze hneď tak čo ma zachráni? Nadčas alebo tá fuška?!? Logické že?
    • Tomáš
      By Tomáš
      Urobil som experiment keďže ma zaujímalo koľko čoho išlo na čo. Zmenil som trochu štýl zapisovania. Trojitá kategória (príjem/výdaj/zostatok) je absolútne presná a prehľadná ale v mojom prípade za normálnych okolností (keď si nepožičiam, nejdem na "lov" s magnetom, nepredám nejaké haraburdy) tak mám príjem iba raz za jeden kvartál ktorý trvá od 15 dňa v mesiaci do 15 dňa nasledujúceho. Takže stĺpik príjem by bol ze bežných okolností prázdny. Zostatok ľahko zistím keďže viem že dostanem napríklad 500€ a to je všetko čím disponujem a len z toho sa ráta dole kým neprídem k nule a tam skončím.

Nový systém spočíva v tom že sú farebne kategorizované, kým zelená znamená bežnú stravu, oranžová len sladkoti (bez nápojov) a červená ako farba výstrahy tie sladené nápoje. Tak som každý nákup zrealizovaný za poledné dni rozpísal a zrátal podľa kategórií že na čo isšlo koľko peňazí.

Už pri pohľade na sumy vo farebných políčkach je nadmieru jasné že viac išlo na sladkosti ako na normálne jedlo a najviac išlo práve na to najhoršie teda sladené nápoje! Poďme teda k číslam:

Spolu: 28,64 €
      Sladkosti: 7,54 €
      Bežné: 10,33 €
      Nápoje: 10,77 €

Sladkosti a nápoje spolu: 18,31 € (ktoré mohli byť v prasiatku) x12 mesiacov = 219,72 ušetrené za rok.
    • Sniper
      By Sniper
      Ako máte poriešené veci v súvislosti s vaším majetkom? Ak by ste práve v tejto chvíli zomreli, budú pozostalí vedieť kde a ako naložiť s vašimi tisíckami eur, ktoré máte po rôznych účtoch? Nechcem moc hovoriť kde čo mám (všetko je legálne :D ), ale pre tento prípad by bolo asi dobré niečo poriešiť, lebo ak by sa niečo stalo, tak o niektorých účtoch sa nikto nedozvie.
    • alamo
      By alamo
      Taký jednoduchý nápad..
      Čo keby sme, do nejakej vesmírnej sondy, naložili zlatú tehlu?
      Doslova do písmena zlatú tehlu, ako kus komodity o určitej hodnote.
      Raketa odštartuje, a sonda bude umiestnená na nejakú stabilnú dráhu, kde môže visieť hoci aj 10 000 rokov. Na planéte Zemi by zostal iba "papier", so záznam o tom komu tá tehla patrí.
      Čo by to urobilo s cenou tej zlatej tehly?
      Bolo by ju možné predať? A za koľko? Za menej alebo za viac, ako rovnakú zlatú tehlu, ktorá by stále bola na povrchu zemskom?
      Ak zmyslom existencie zlatej tehly, je poväčšinou tvrdnúť v trezore..
      Čisto prakticky, bol by to "trezor lietajúci vo vesmíre", a fungoval by veľmi dobre.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy