Skočiť na obsah

Som bohatý fórumák, alebo - naše hriešne potešenia


Hellé

Odporúčané príspevky

Co chceš s toľkými peniazmi robiť? Na jednej strane píšete ako šetríte, na druhej že zarábate cez dva litre. Tak kam to potom dávate?

 

Tá game to jak uhádla aha:

Nie. Ale že nad 2000 je veľa peňazí. To už môžu kúpiť byt bez hypotéky. Čisto nové auto. Len tak že aké to je byť bohatý. Aký je to pocit a tak.

 

K zalozeniu temy ma inspiroval nas jediny a jedinecny Tomáš, na ktoreho temy a otazky sa po 10-tich rokoch uz vazne odpovedat ani neda.

Najnovsie si mysli, ze kazdy z nas tu zaraba minimalne 2000 eur v cistom a pyta sa

 

Co chceš s toľkými peniazmi robiť? Na jednej strane píšete ako šetríte, na druhej že zarábate cez dva litre. Tak kam to potom dávate?

 

Ale že nad 2000 je veľa peňazí. To už môžu kúpiť byt bez hypotéky. Čisto nové auto. Len tak že aké to je byť bohatý. Aký je to pocit a tak

takze otazka na vsetkych bohatych ludi na fore :zubiska: . Aky je to pocit??

.definujme to tak, ze su to ti, ktori maju ma konci mesiaca na ucte viac ako 50 eur k dobru :P

 

co dekadentne ste si kupili, na com ulietavate?

 

kam idu vase prachy..ktore mozte minut bez vycitiek svedomia, ze vase deti budu hladovat a vypnu vam elektriku, vodu a plyn..teda nemyslim ziadne najmy, poistky, a podobne veci

 

vieme na ake somariny mina Tomas..a tak sa priznajme na co miname my /nech sa Tomas mozno aj inspiruje, ze nielen kindermikulas ale aj pralinky od Godivy su skvele/

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aj keď som NIKDY nepatrila k tým, ktorí by si mohli povedať, že sú bohatí, s peniazmi som hospodáriť VŽDY vedela, nikdy som nič nekupovala na pôžičku a k úcte k peniazom som viedla aj svoje deti. Dokonca teraz vidím, že aj moje deti malú vnučku učia, že peniaze na stromoch nerastú, že nie vždy jej môžu kúpiť to, na čo ukáže prstom.

 

Tuho som rozmýšľala na čo by som tak "vyhodila" väčší obnos peňazí a dospela som k tomu, že ak by sa mi "terajší" foťák čírou náhodou pokazil, tak za nový foťák by mi nejaké peniaze nebolo ľúto dať.

 

Asi som príliš náročná, ale pre mňa človek, ktorému na konci mesiaca svieti na účte päťdesiatka, bohatý nie je. :hmmm:

Je to IBA niekto úplne normálny  :smile2: niekto, kto vie hospodáriť, kto myslí aj na "zadné dvierka", koho peniaze v rukách "nepália".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No.... ja som si naposledy zapýtal 1500 v čistom a asi aj preto sa už neozvali :D

 

Ale neviem čo by som s nimi robil, tisícka by asi mohla ísť na sporenie každý mesiac, kebaby, bagety, zákusky, kinderčokoládových mikulášov, hektolitre koly...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

secretka to zobrala trochu vážnejše, ale súhlasím s každým slovom...

len ešte doplním, že už moja matka musela vychovať dve deti tak, že naťahovala každý päťdesiathaliernik, život ju prinútil,  a zostalo jej to dodnes - preto má nejaké rezervy na rozdiel od blbých starcov, čo pomíňali ťažké peniaze naškudlené za život u šmejdov na hrnce a haraburdy,

a na rozdiel od mladých blbcov, ktorí pre okamžitý pôžitok minú posledný cent.

 

a aby som zostala na chvíľu ešte vážna - dnes je v situácii, že potrebuje už trochu opatery... a opatera dnes znamená mať peniaze.

na  3 a pol hodiny v pracovné dni tam má lemravé lenivé lemry zo sociálnej organizácie, za čo z vlastných peňazí platí viac než stovku... pretože má malý dôchodok, to ušetrené sa sakra zíde, a nevieme, dokedy bude žiť, či nebude potrebovať celodennú pomoc, a dokedy tie peniaze vydržia.

 

to je informácia špeciálne pre Tomáša, ktorý sa naivne s očami dokorán pýta, načo si ľudia šetria... aj na to, aby pomerne dôstojne dožili do staroby či choroby. pretože nikto nikdy nevie, čo a kedy na neho príde.

 

 

 

a teraz k boháčom... bohatá som na postaršie kolená konečne tak, že sa hrabem v mailoch online obchodov, potom na to chodím pozerať, až sa niekedy po týždni - dvoch rozhodnem, že si tú jednu vec teda na seba kúpim - a už to nemajú :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ach jaaaj ... taká som nabrúsená na toho nášho večne sa sťažujúceho fórumáka,

že som si tým zastretým zrakom vôbec nevšimla, že téma je v zábave. :smile2:

 

Päťdesiatka na účte síce tak či tak z nikoho boháča v mojich očiach nerobí,

ale ak sa nájde solventný fórumák, ktorý mi kúpi červený mercedes, podám mu ruku ...

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takže ja šetrím, lebo už teraz mám poškodený zrak (mám zatiaľ na pravom oku VPDM), a naprd zuby, takže šetrím na výdavky na svoje zdravie.

To ale neznamená, že moja strava pozostáva z čistej vody a suchých rohlíkov kúpených večer v kauflande na zľavu a že chodím vo vreci od krumplí a bagančiach od smetiakov.

včera som si dopriala nanuk magnum a predvčerom vanilkovo-čokoládovú zmrzlinu.

A čoskoro zahýrim na darček pre vnučku, ktorá bude mať budúci mesiac 3 roky.

Ale ak by mi chcel dakto prispieť, ja sa tomu nebránim.  :)  :)   Číslo účtu pošlem v ss-ke  :smilieee:

Tomáško, najväčší príspevok ako budúca penzistka očakávam, samozrejme, od teba.   :smilieee: :ahooj:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Včera som si dal kebab a hranolky k tomu. Robila mi ho taká mladá chutnučká blondínečka, Tomáš by jej hneď začal dvoriť. Lebo si myslí, že on zabezpečený švihák s troma titulmi na manažérskej pozícii má na to.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

teraz som si vlastne všimla, že v názve témy sú aj naše hriešne potešenia :)

 

takže kedysi, asi 10 - 15 rokov dozadu to boli sladkosti. vyberané, extra do práce, tortičky a Mileny a gaštany v čokoláde, všeličo, ale len našské, tie fialové presladené kravičkovské blafy sa mi priečili v krku, tie som ani pri mojej láske k sladkému nemusela, a nemusím ich odvtedy. ale to bola teda spotreba... nervy potrebovali obaľovať, tak dostávali patričný prídel... : )
 

a k druhej veci treba vedieť, že sa celý život trápim s lámavými krehkými nechtami, akonáhle sa mi podarí vypestovať aspoň kúsok nechtov, zákonite si minimálne jeden odštiepim či zlomím, je to genetické, nezmením to.

 

ale zato som zaťažená na laky na nechty... ovšem s mierou, ale keď niekde vidím nejaký pekný, aj farebný, alebo objednávam šampóny z avonu alebo tak niečo, nikdy sa to nezaobíde bez aspoň dvoch lakov... ktoré raz dvakrát použijem, viackrát to nejde, lebo nie je to poriadne kam natierať, nemám na to nechty, len občas...

a potom to po čase vyhodím... lebo čo so starým lakom.

ale nikdy nemám doma viac, než takých 5 - 6 :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

a dozvedela som sa, že práve tie venčeky obsahujú fipronylové vajcia...no dočerta, to som mala čo maškrtiť, mala som si dať radšej mrkvu. Mám ešte plný pytel akýchsi keksov tiež s obsahom vaječného prášku, ešte z konca augusta, tak ani to nejdem jesť, natrúsim to vtáctvu nebeskému. Hádam vranám  to nebude vadiť...

 

Ide zima, tak dnes som chcela čo to oplieskať na rifle, ale moju veľkosť nemali z toho, čo by sa mi lúbilo...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

fíha, 300 eur len tak omlátiť za nejaké víno , večeru či iné posedenie, nevykvákla by som sa na to?  Ja som sícs rada chodievala na stretnutia s "partiou bláznivých báb" (s naším už nebohým teplým kamarátom medzi nami), a čo to sme pojedli i popili a pretancovali, ale 300 eur nás nestála ani celá prehýrená noc...a verabože sme sa dobre zabavili! Ani ples nás nestál toľko...

To si musel byť v najluxusnejšom maf-podniku. Inak si takú útratu ani neviem predstaviť. jedine že by ešte nejaký ten automat ( na to som už tu napísala svoj náhľad a plány, totiž že nehodlám cpať svopje prachy do potkanej diery a ani by ma to nebvavilo :) ).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Píše v množnom čísle, že bolo to viac krat. Asi randil celý mesiac :P

 

Axel, odporúčam hľadať slečny s podobnými záujmami.

Mňa chlap zbalil na zjazd z Vrsatca, nepotreboval mi platiť večere a penziony :)

 

Ale chápem, že zbaliť nejakú "ajtacku" môže byť problém.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Raz za čas sa nájde rozpočet, že sa proste rozfláka, ale čo si v niektorých podnikoch pýtajú za žrádlo a chlast, to aby sa aj štamgasti prežehnávali. Bolo to za štyri dni a nebolo to balenie ajťáčky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

na chvílku okúsiť ako žije napr. axel, clovek,

  1. vieš leda tak hovno, ako žijem ja či iní fórumáci, alebo aké má kto problémy, lebo si sústredený len sám na seba...
  2. už som ti raz napísal v tvojej téme /som po nočnej, a nechce sa mi to hľadať/ že by som si s tebou kľudne na nejaký čas zamenil život, a aj to, že by si nevydržal v mojej situácii ani deň... tak tu nevypisuj nezmysly o tom ako kto žije
  3. prečo som odpovedal tu: je fakt, že od jari až do teraz som oplieskal asi 3k€, čo je v tvojom ponímaní zrejme astronomická suma, tak si to rozoberme na jednotlivé položky, detaily vynechám...
  • hneď na jar 500€ behom týždňa - chalanom skapal NB, tak som im kúpil repasovaný za 250, lebo radšej ročnú mašinu, ale "nabrúsenú", ako nový za 300, ale s mizernou výbavou... ďalších 250 za spätné zrkadlo, ktoré mi nejaká dobrá duša odrazila autom na parkovisku pred Tescom - zrkadlo viselo na drátoch, rozlúpané plasty so stopami hnedého laku boli na zemi... kupoval som na bazoši, lebo v predajni Hondy by stálo hádam raz toľko...
  • zateplenie stropu na dome - cca 1200€, predpokladaná návratnosť asi 5 rokov. je pravda, že tie peniaze už neuvidím, ale 20% "úrok" z 1200€ mi nedá nijaká banka na svete :D
  • vysekanie betónu, a zabetónovanie príjazdu do garáže nanovo - betón 500€, ďalšie náklady cca 200... robotu nepočítam...
  • nové zimné gumy na auto pred dvoma týždňami cca 250, prezutie a vyváženie u kamoša - grátis...

to som rátal len väčšie výdavky, menšie, povedzme do 50€ nie... ešte ma asi čaká výmena pračky, lebo stará whirlpoolka už po 22 rokoch dochádza :( novú v takej kvalite už nekúpim, takže sa pri výbere budem orientovať na čo najlacnejšiu, lebo v princípe je jedno, či sa mi mesiac po záruke pokazí pračka za 250 alebo 750...

 

a teraz sa dostávame k tomu, čo som minul "na seba"

- pred mesiacom som si kúpil novú jesennú bundu, lebo tá stará už mala po 15 rokoch nosenia dieru v podšívke, a prepadávali mi tam drobnosti z vrecka.

- čisto pre radosť som si kúpil rádijko za 100€, objednal som z UK, lebo radšej dám zarobiť Britom, ako Nemcom, ku ktorým mám dosť averziu pre ich eurohujerstvo, a aj preto, lebo furt volia všelijaké Merkel-Baby a nedoštudovaných knihovníkov :P

 

post-2793-0-28675400-1508224440_thumb.jpg

rádio nie je práve high end /tie sú o jeden rád drahšie/ ale za tie peniaze toho "vie dosť" :thumbsup:

 

ak teda nerátam cigarety, a v robote 2x denne 20centov za "automatickú" kávu, tak okrem stravy a hygienických potrieb, na seba nemíňam prakticky nič... žiadne kebaby, coly, ani kinder-mikulášov - dosť dobre sa obídem aj bez :smile3:

 

Tomáš, ešte stále by si chcel okúsiť ako žije clovek2 ?

  • Pridať bod 4
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pockaj, ty si neminul nijake peniaze, aby si sekal cava pred zenami?

mám so ženami takú nepísanú dohodu: ja pred nimi nesekám čáva, a ony sa na oplátku predo mnou nevyzliekajú :D funguje to k obojstrannej spokojnosti :thumbsup: porušila to akurát nejaká tridsiatnička v lete na štrkovisku, ktorá mi pri prezliekaní plaviek ukázala komplet celú zoo :O ale prežil som to :smilieee:

 

kua, ty sa mas, radijko za 100 euri

aku*vat netusim, co na nom tolko stoji...

 

rádio patrí do kategórie "world receiver", a skutočne sa dá na ňom počuť celý svet - je plynule preladiteľné od 100kHz do 30MHz, má rozšírený rozsah FM od 76MHz, a ako bonus má aj letecké pásmo :thumbsup: ... ceny takýchto rádií sa hýbu od 10€ v Lídli  /ktoré napriek cene zas nie je až také zlé, ako by sa zdalo/, až po nejakých 1k5€ za skutočný high end ... čiže 100€ sa mi zdá adekvátna suma za rádio, ktoré je náhradou tohoto môjho drobca, lebo ten už nespĺňa dnešné nároky na stabilitu naladenia aj citlivosť /koncepčne vychádzalo to rádio z nejakého prijímača wehrmachtu, a už v dobe výroby bolo zastarané/, a jeho nároky na odber elektriny tiež nie sú zanedbateľné - živiť rádio so spotrebou 90W, a rádio s adaptérom + 4 NiCd akumulátormi je dosť rozdiel...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

minulý utorok som bola nútená z roboty bežať niečo vybaviť na opačný koniec mesta, hladná jak pes, a tak som si potom neďaleko miesta určenia kúpila kebab. Bola som zvedavá, čo na tom také neodolateľné bude, že Tomáš bez toho nemôže byť...musím pochváliť pani, ktorá ho robila, mala na hlave čiapočku, ktorá zabraňovala padaniu vlasov do chystaných pokrmov, a aj rukavice. kebab nebol zlý, raz za čas môže byť, ale že by som sa šla za tým potrhať, nemôžem povedať. Bola som na tom mieste aj deň predtým, a vtedy som si cestou späť  v tom istom stánku kúpila gaštanovú a vanilkovú zmrzlinu, panečku, to bola iná mašktra!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

No čo kávičkári, koľkí si tu počas pracovnej doby popíjate kávičku a ešte vám za to aj viac platia ako CHUDÁKOVI Tomášovi, ktorý sa musí mordovať so šróbmi na linke a navyše MNV mu nepridelilo žiadnu slúžku, ktorá by ho doma čakala s teplou večerou?

 

post-2-0-26553300-1509703869.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov