Skočiť na obsah

Sniper

Odporúčané príspevky

Zaujíma sa niekto o spôsob dolovania alebo iného získavania kryptomien, investícií do nich, investičným rizikom, možnými veľmi vysokými ziskami a podobne?

 

Bitcoin je teraz veľmi drahý, určite by som nešiel do toho, celkom sa mi pozdáva Ethereum, teraz malo dosť veľké výkyvy a oslabilo o nejakých 30% zhruba, čo otvára priestor na kúpu. Ale týmto možnostiam som sa zatiaľ moc nevenoval, zopár stránok, kde by bolo možné investovať do kryptomien som našiel, ale čítam si recenzie a na každú nájdem niečo mínusové. Na dolovanie nemám počítač, nieto grafickú kartu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Ževraj tie krypto bane míňajú strašne veľa elektriny.

V poslednom čase je na tých krypto menách nejako volatilita - asi sa číňania hrajkajú . (Vyberajú pomaly zisky).

Stále veľmi rizikové (u mňa) a práčka špinavých peňazí.

Ja vobec nechápem tú "logiku" - vraj má ich byť iba 3 mil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tu je celkom dobrý seriál článkov..

 

Áno ja viem, ale mňa zaujímajú reálne skúsenosti, reálnych ľudí.

 

V poslednom čase je na tých krypto menách nejako volatilita

Stále veľmi rizikové (u mňa)

 

Však o to ide, treba mať chuť riskovať, počítať s pádmi a dúfať vo veľké zárobky.

 

Ethereum pred rokom stálo 10 USD, pred mesiacom 365. Teraz padlo na nejakých 180 (neviem presne, nechce sa mi to hľadať a nie je to podstatné).

 

Ak nakúpiš čo ja viem 100 po 10 dolárov a povyskočí to z 10 na 365, tak si vypočítaj zisk. To ti nedá žiadna banka za celý život.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel, to su sice pekne uvahy, ale laicky a logicky mi z toho vyplyva_

- ak je to lacne, tak je dopyt a tazko to kupis, darmo budes chciet

- ak je to drahe, tak to nepredas, darmo budes chciet na tom zarobit...

ako to moze fungovat?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kúpiš a predáš hocikedy, pretože pri kryptomenách neexistuje strop. Niekto kúpi za 10 a predá za 100. Niekto kúpi za 100 a predá za 1000. A prečo by niekto nekúpil za 1000 keď môže predať za 10 000? Je to len vec správneho načasovanie a chuti hazardovať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja ani neviem kde sa dajú kupovať tie bitcoiny a nevidím v tom žiadnu logiku. Sú nejaké 2 bankomaty a ťažiť sa neoplatí. Asi som divná. Tiež som nad tým rozmýšľala a čumela pred rokmi keď bol btc po 200 $.

Mne sa stačí hrať občas s eurom (nie len) - forex . Niekedy sa dá ozaj zarobiť.

Včera to bolo super. Mám malý live účet.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Však práve, čítam si referencie na rôzne stránky, kde by sa dali nakúpiť meny, ale na každú nájdem nejakú negatívnu recenziu. U nás je to tuším Plus500, ale aj o nich som všeličo čítal.

 

Ťažiť sa ti neoplatí, to by si potrebovala výkonný stroj so silnou grafikou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Bitcoin práve prežíva krízu..
https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/bitcoin-se-v-utery-nejspis-rozstepi-na-dve-meny-dalsi-rozkol/r~ab965aa073a711e7b2b5002590604f2e/?_ga=2.27103033.52084031.1501271265-1912284920.1490136370
 

Bitcoin se v úterý nejspíš rozštěpí na dvě měny. Další rozkol se čeká v listopadu

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Zaujíma sa niekto o spôsob dolovania alebo iného získavania kryptomien, investícií do nich, investičným rizikom, možnými veľmi vysokými ziskami a podobne?

 

Bitcoin je teraz veľmi drahý, určite by som nešiel do toho, celkom sa mi pozdáva Ethereum, teraz malo dosť veľké výkyvy a oslabilo o nejakých 30% zhruba, čo otvára priestor na kúpu. Ale týmto možnostiam som sa zatiaľ moc nevenoval, zopár stránok, kde by bolo možné investovať do kryptomien som našiel, ale čítam si recenzie a na každú nájdem niečo mínusové. Na dolovanie nemám počítač, nieto grafickú kartu.

Pozeral som sa na dolovanie, ale treba kupit vykonne masiny, ktore zeru vela elektriny. takze celkovo sa mi to zdalo dost riskantna investicia. Par dobrych clankov na temu kryptomeny najdes tu
 
Ak sa ti vidi vsetko predrazene, mozes predavat nakratko a teda ziskovat z poklesu trhu. Samozrejme ma to svoje rizika...
 
Ja som osobne mal kratke pozicie s plus500 ktore som vcera zavrel. Ale ak sa ich bojis, mozes skusit spolocnost, ktora sa vola Markets - vraj ti daju £25 libier aj bez depozitu. Skusis, ak ti vyhovuju, tak s nimi obchodujes. Ak nie su dobri, nic si nestratil. Mal by tam byt link na tejto stranke v tabulke:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Uvidím, zatiaľ neriešim, Bitcoin vyskočil tak hore, že nejakých 4000 za 1 kus už sa mi zdá dosť veľký hazard, aj keď by ma neprekvapilo, keby hore išiel ešte dosť dlhú dobu.

tak to ano, ale urcite si si myslel, ze to bolo drahe ked stal 2000 tak ako ja a splha sa to stale nahor. tazko povedat. ja mam dalsi prikaz na short poziciu o nejakych 30 dolarov vyssie. trochu si na tom privyrobim nejakych 100 dolarov. idem s malymi mnozstvami momentalne lebo by som sa necudoval ak by sa to splhalo vyssie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Uvidím, zatiaľ neriešim, Bitcoin vyskočil tak hore, že nejakých 4000 za 1 kus už sa mi zdá dosť veľký hazard, aj keď by ma neprekvapilo, keby hore išiel ešte dosť dlhú dobu.

Dnes by si mal 2k v pluse.

Treba investovať toľko, koľko si ochotný stratiť.

 

Je tam množstvo iných mien na ktorých vieš momentálne veľmi slušne zarobiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je už riziko podnikania :) Ak by som bol ochotný dať 4 tisíc do jedného Bitcoinu pred pár mesiacmi, tak teraz by som mohol mať takmer dva krát viac. Ale ako to vyskočilo, tak isto to môže padnúť. Zatiaľ sa nezdá, že by mal Bitcoin naraziť na nejaký strop, ale ten tiež musí existovať. Môže to prísť zajtra, môže to prísť za 5 rokov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bitcoin je vystavený ťažkému "útoku"

https://motls.blogspot.sk/2017/11/an-attack-on-btc-may-be-underway.html

Zaujímavé sú aj poplatky za transakciu..

https://motls.blogspot.sk/2017/11/bitcoin-congestion-singularity-may-be.html

Dnes ráno to bolo 35 dolárov za zúčtovanie.. Takže kúpiť si zaň kafe?

https://www.coindesk.com/confusion-euphoria-bitcoin-cash-30-billion-2000/

Vyzerá to že baníci opúšťajú bitcoin a sťahujú sa do BETCOIN CASH..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nevidím zmysel investovať do bitcoinu.

Opakujem sa, ak investovať, tak do úplne iných kryptomien. Sú tam veľmi zaujímavé rasty, ak si pred pár týždňami investoval do Bitcoin cash 1k, dnes máš zisk 10k.

Bolo zaujímavé včera pozorovať tie čísla. Dnes ráno sa to zmenilo, ale stále výrazný zisk.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Áno, v istých situáciách.

 

Ja to beriem z hľadiska obyčajného priemerne zarabajuceho človeka, ochotného vložiť istý obnos peňazí znesitelnej hodnoty a za pár týždňov zbierať úrodu. A takto dokola pokiaľ nebudem spokojný, resp nedosiahnem cieľ, ktorý som si zadal.

Veľmi zovseobecnene napísané.

 

Zatiaľ to funguje, nemá zmysel zamýšľať sa nad tým, že to raz dopadne ako s tými opicami.

Treba využiť príležitosť :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

doll

Trebárs.. Tiež normálny postoj..

Mne osobne na kryptomenách vadí že "žerú elektrinu", a "niekto" sa mi snaží nahovoriť že je to "zadarmo"..

https://www.pcrevue.sk/a/Energia-spotrebovana-na-tazbu-kryptomien-vo-svete-by-stacila-pre-Island

Ťažba kryptomien má vysokú spotrebu energie. Bitcoin a ethereum spotrebujú viac energie než Island

Jediný spôsob ako za elektrinu zaplatiť sú transakčné poplatky..

Tá "ťažba" je navyše previazaná s každodenným účtovníctvom.. Ťažiari dostávajú nové "mince", za to že vedú účty..

Ale čo sa stane keď "baníci" namiesto toho aby spravovali účty v bitcoinoch "vypnú servery" a začnú počítať niečo iné, pre nich výhodnejšie?

Človeku zostane "peňaženka".. V nej pár číselných kódov, s ktorých ešte včera mal každý hodnotu tisícov eur.. Ale v reále si za ne nebude môcť nič kúpiť, lebo nebude nikto kto by tú operáciu "zaknihoval" zapísal a potvrdil.. Akú teda bude mať výslednú hodnotou "v peňaženke"?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Dnes BitCoin je na úrovni cca 15000 USD (koľko presne je zbytočne písať), ľutujem, že som vtedy nekúpil aspoň jeden za tie 4 tisícky, no ale kto mohol tušiť, že to bude až taká veľká bublina :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Teraz ten môj príspevok o štyroch tisíckach a hazarde v jednej vete vyzerá prinajmenšom smiešne až trápne :D

 

Ach do alaha, aj si to teraz vyčítam trochu. Ale teraz je mudrcom každý.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a bitcoin z inej strany, má aj takú:

 

Hodnota digitální měny bitcoin stále boří rekordy. Ve čtvrtek v podvečerních hodinách se vyšplhala až k hranici 19 340 dolarů za jeden bitcoin, pak došlo k poklesu na 17 000 dolarů. Ačkoli kryptoměna v současnosti zažívá velký boom, trend provázejí i stinné stránky. Bitcoin může podle meteorologa Erica Holthause dokonce způsobit apokalypsu.

 

Bitcoin musí být „těžen“, což je složitý proces, který spotřebovává obrovské množství elektřiny. Za jediný rok těžba spotřebuje víc energie než například celé Irsko. Pokud bude bitcoin růst tak jako v letošním roce, pak bude brzy využívat víc energie než je vyráběna.

Meteorolog Eric Holthaus ve svém článku na portálu Grist.org píše: „Dnes každá bitcoinová transakce spotřebovává stejnou energii jako devět domů v USA za jeden den.“

 

Celkově provoz bitcoinové sítě spotřebovává víc elektřiny než 19 evropských států. „Jednoduše řečeno, bitcoin zpomaluje úsilí zmírnit využívání fosilních paliv,“ doplňuje Holthaus s tím, že pokud bude popularita bitcoinu stále růst, bude potřeba postavit nové elektrárny. Roční spotřeba celé bitcoinové sítě je přibližně 30,14 TWh.

....

http://www.info.cz/svet/vedec-varuje-bitcoin-je-pro-lidstvo-obrovskou-katastrofou-spotrebovava-prilis-mnoho-energie-20501.html

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov