Skočiť na obsah

Ako čo najviac ušetriť za internet a telefón


Tomáš

Odporúčané príspevky

Ešte v stredoveku, keď dial-up bol bežným pripojením, ISDN sa len pomaly presadzovalo a bolo drahé a DSL sa ešte len pripravovalo, sa takto šetrilo za internet:

 

post-2-0-23758200-1498772002_thumb.png

 

Na dial-upe som veľa platil, tak som si dal Internet Intesiv. Bolo to vlastne to isté ako dial-up, ale malo to iný cenník. Prvú necelú polhodinu to vychádzalo drahšie, takže sa neoplatilo pripájať na menej ako 30 minút, ale potom sa celková cena postupne znižovala. To bolo nadávok, keď mi po polhodine padol net a mohol som začať odznovu. Bolo to síce lacnejšie ako pri klasickom cenníku, ale aj tak mi net vychádzal na nejakých 2000-2500 Sk mesačne. Takže okolo 80€ mesačne. Dnes za net platím tuším 15€ za nonstop pripojenie a de-facto neobmedzený transfer.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

O2 ruší dáta s obmedzením, takže keď sa minie 250 MB limit dát, rýchlosť sa už nezníži a bude si treba aktivovať denný internet znovu. Problém je, že mne tých 250 MB zhruba stačí a keď sa mi doteraz rýchlosť znížila, tak na tej pomalšej rýchlosti som si dokončil robotu a odhlásil sa. Tento internet používam na notebooku, keď som mimo domu, cena za pripojenie je 50 centov. Za to mám tých 250 MB. Pripadá mi zbytočne kvôli pár veciam si znovu zaplatiť 50 centov.

 

Takže potrebujem radu od nejakého odborníka, experta, proste kapacitu v tejto oblasti, teda Tomáša: ako by si to riešil ty?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zmenou operatora! Presne to v com ste tak oponovali. Naprikad Tesco mobile skoro vi vsetkom kopiruje O2 ale u nich ta spoalena zostava. Presne toto som robil aj ja vcera u mamy cez USB modem na notebooku a este to fungovalo ze som si mohol vybrat medzi spomalenim alebo dokupenim dalich 200 MB.

 

Ale staci dat do modemu easy pecku tak je tiez denny internet na podobny princip.

 

Na funfone tiez ale tam je vyhoda ze spomaluju na 128 kbs kym ini operatori na 64 kbs.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zmena operatora nepomoze. Spomalenie dat pravdepodobne postupne zrusia vsetci. Aj to Tesco. Rusi sa roaming, su jednotne pravidla pre celu EU, nikto si nedovoli mat nejake extra rozdielne podmienky. Bolo by to pre operatora extra nevyhodne.

 

V podstate operator z toho obmedzeneho internetu nema ziaden zisk. Co doma asi nemal problem vykryt z inych zdrojov. Lenze teraz ked vycestuju letni dovolenkari, a ten internet by im ostal, tak je to pre operatorov sakra nevyhodne.

 

Od ludi totiz nema za ten internet v podstate nic, ale zahranicnemu operatorovi za tie prenesene data v jeho sieti platit musi. To by im zisky spadli riadne a to si sotva niekto dovoli.

Orange to zrusil tiez. Este Telekom v niektorych pausaloch nie (zrejme na skusku), ale myslim ze si to rychlo rozmyslia. Easy nema spomaleny net, tiez je to denny internet za 50 centov.

 

Inak EU to tradicne nedomyslela. Operatori v dovolenkovych krajinach budu mat financny raj, krajiny ako Slovensko naopak. Budu na tom tratit.

 

Takze bud budes setrit s datami, alebo priplatis.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kvoli tym roamingom to robia ze zrazu to vypinaju lebo aj data v spomalenom rezime na tapatalk, messenger, e-mail a take veci stacia a ti co su v zahranici by to mali nadalej tak to zatrhnu celkovo. Tym pridem aj ja o svoje vyhody ked to aj funfon vypne lebo ja som ryzoval prave na tom. Lebo tych 500MB som spalil za tri dni (vtedy sa da na mobile aj TV archiv pozerat) a potom cey Zvysok mesiaca taham na spomalenom rezime. Ak to povypinaju skoncil som. Keby som aj prestal pozerat online videa co najviac zerie, smartfony su take ze jakmile sa zapnu data netaha len samotny tapatalk ci messenger na ktorom prave som ale ako na PC vselico bezi v pozadi a trebars gigabajt miniem ajtak za tyzden a netbaliky sa pohybuju od 5 do 10€ za 500MB az 1000MB takze by ma naklady na net zacali stat zrazu okolo 20-30€ mesacne za co mozem mat uz nejaky normalny zavedeny net na pausal doma s wifi routerom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Lebo tych 500MB som spalil za tri dni (...) Keby som aj prestal pozerat online videa co najviac zerie

 

(...)

 

netbaliky sa pohybuju od 5 do 10€ za 500MB az 1000MB takze by ma naklady na net zacali stat zrazu okolo 20-30€ mesacne za co mozem mat uz nejaky normalny zavedeny net na pausal doma s wifi routerom.

 

Takže pochopil si. Tie tvoje najlacnejšie varianty, ktoré sa snažíš mať prehadzovaním čísiel od operátora k operátorovi neslúžia na to, aby si čumel na online videá. Keď chceš čumieť na online videá, zaplať si balík na to určený a môžeš čumieť celý mesiac. Lenže to si, celý špekulant. Chceš mať všetko čo najlacnejšie, najlepšie zadarmo, ale služby ako keby si mal platinový paušál. Keď chceš niečo mať navyše, musíš si to najprv zaslúžiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

A horor si nezaslúži absolútne nič! Maximálne tak jednoduchý mobil z čoho sa dá len volať a písať SMS, raz za tri mesiace kredit a dovi dopo. Takému človeku ako ja načo PC, tablet, smartfón? Na nič rozumné to nevyužije len nase***ie kopu ľudí na fórach maximálne... Ináč je ten velrybový ótú že desať centov hodina (to je na kredit) a je v tom aj EU+GB čo ja potrebujem. Je tam aj paušál za dvacku všetko nekonečné EU+GB.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomáš,

zasa tvoja stará dobrá klasická pesnička, ktorá je úplne nanič.

 

takéto veci

 

A horor si nezaslúži absolútne nič! Maximálne tak jednoduchý mobil z čoho sa dá len volať a písať SMS, raz za tri mesiace kredit a dovi dopo. Takému človeku ako ja načo PC, tablet, smartfón?

 

je konkrétne pre mňa čím ďalej tým nepríjemnejšie čítať, ale ani náhodou nie preto, prečo si myslíš ty: že ťa každý neznáša a podobné vtákoviny.

 

ale preto, že píšeš vtákoviny.

 

absolútne nejde o to, že "horror si nezaslúži absolútne nič!"

 

za živého boha nechceš pochopiť, že tu nejde o zásluhy, či o to, že si nič nezaslúžiš, lebo máš nižšiu pracovnú výkonnosť či čo ja viem čo.

 

tu ide o to, že keď mám prácu, kde mám menší príjem, musím tomu prispôsobiť svoje výdavky - a to je vec, ktorú tu do teba hustí celé fórum, a ty nie a nie pochopiť,

že skutočne nemôžeš ty volať nejakým kamarátom, ktorí robia v zahraničí za pomerne veľké platy, že nech sú to akíkoľvek kamaráti, že ťa ogabávajú, že ty s malým platom máš neskutočné účty za telefóny, že presne preto by si mal strážiť a ustrážiť svoje volania a sms a a surfovanie, na to je predsa paušál...

 

kto zarába 400 eur mesačne, nemôže predsa minúť stovku na telefóny!

a nemôže míňať a strkať prvé dva týždne na to, aby ústa mali raj na zemi, a potom nariekať ďalšie dva týždne, ako vyžiť z ničoho....

 

a takto by sme o tvojich výdavkoch a príjmoch mohli pokračovať a robíme to v kuse a pravidelne, viď tá úplne zbytočná kreditná karta, ktorá ti bola absolútne na nič, lebo si 500 eur doslova predrbal...

a to rok predtým si sa dušoval a písal tu príspevky o tom, že žiadnu kreditku a žiadny úver ty nikdy nikdy nezoberieš, že to by ťa pochovalo finančne nadobro.

 

nie v tom je chyba, či si ako človek zaslúžiš - ale v tom, že ako vieš veľmi dobre: naťahuj sa, pokiaľ ti perina stačí.

nemôžeš vyvolávať celé hodiny a vypisovať romány do zahraničia a odpovedať každému, kto ťa prezvoní, a vykecávať za svoje peniaze s hocikým,  a musíš si ustrážiť surfovanie... nemôžeš minúť štvrtinu výplaty na telefón.

 

nemôžeš brať úvery na nič a pretelofonovať a prejesť majlant. ale to ty veľmi dobre vieš.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Však práve to, telefóny m stoja veľa. Tie časy sú už preč že som zneužíval bonus za prenos čísla na internet zadarmo v kombinácii so swanom na kredit. Už mám paušále ktoré ma ničia a tiež nemôžem z toho von lebo som podpísal viazanosť.

 

Ale na druhej strane telekomunikační operátori mi dosť bránia v prežieraní sa lebo mi odíde značná časť výplaty na to a menej ostane do cukrárne kde neberú gastráče, a kredit nepredajú na gastráče a faktúrs sa nimi tiež nedá vyplatiť.

 

Neviem či to poznáte ale jednota ponúka službu coop kassa že si môžete zapatiť akékoľvek šeky faktúry v pokladni, ale už sa nedá zaplatiť gastráčmi ako nákup. Lebo chcel som tak že som kúpil rožky k tomu zaplatil telefónny účet cez kasu ale nechcela zobrať gastráče. Bežný nákup sa tak dá zaplatiť faktúra už nie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dobre tak tak takto poradím. Keďze sú akcie operátorov časovo limitované zistite si podrobnosti...

 

Tí čo majú kredit: Buď si zadovážte dual sim smartfón alebo jeden smartfón druhý hocijaký... Každý polrok si stačí preniesť číslo k funfónu a dostanete automaticky net na polroka zadarmo. Netreba kúpiť ani kredit a prechod je zdarma, neplatí sa ani za simkartu. Takto som fičal s nulovým kreditom len na dátach a nemajú to obmedzené že jeden človek môže len raz. J už takto fungujem ponaly dva roky a pohoda. Ako druhú kartu Tesco Mobile alebo Swan (ak chcete aj zahranicie) na volanie a SMS.

 

Pri paušále (aj viazanosť) prejsť k O2 za 20€ všetko unlimited SMS/dáta/volanie EU+GB, takže smartfón a za dvacku mesačne pokoj. Pri viazanosti O2 vyplatí za vás viazanosť do 150€.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Píšeš, že za dvacku mesačne máš pokoj, o príspevok vyššie píšeš, že ťa ničia paušále. Ujasni si čo vlastne píšeš, resp. obhajuješ, lebo už mi pripadáš ako študent, ktorý dáva rozumy ako si privyrábať podomovým predajom Herbalife.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dobre tak tak takto poradím.  

 

 presla som si temu.

 

Tomas..sam si ju zalozil a zda sa, ze si jediny, ktorý nad niecim takym rozmysla..a nakoniec sam si si poradil..tak sa svojich rad drz..kruh sa uzavrel  :happyroll:  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takto, a prečo ty jelito si podpísal nevýhodné paušále? A načo tebe loserovi je paušál? Ja sa s paušálmi stretávam už len u ľudí, ktorí mobil používajú na biznis, bežný človek sa obyčajne bez paušálu zaobíde. Ale zrejme máš potrebu frajeriť, že "aha ja som ťažký frajer, ja mám paušál" :unudeny:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov