Skočiť na obsah

Ako čo najviac ušetriť za internet a telefón


Tomáš

Odporúčané príspevky

No tak asi si to môžeš dovoliť.

 

A easy nie je po minúte zadarmo, ani 50 centov za minútu, minúta je za 9 centov, keď voláš niečo cez 5 minút, tak prevoláš 50 centov a viac sa ti v ten deň do tej site už neúčtuje nič, tak potom po zvyšok dňa voláš zadarmo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto ma vážne udivuje.

 

nedávno som si tu prešla témy o telefónoch a mobiloch:  ľudia, čo majú povinne firemný telefón, majú zvyčajne dva mobily,

 

spústa živnostníkov a podnikateľov roky rokúce je schopných fungovať bez najmenších problémov na jednom mobile, doma mám takých dvoch - nikdy v živote nemali dva mobily naraz, jeden funguje ako szčo viac než dvadsať rokov s paušálom, druhý pracoval ako szčo už na vš, od strednej školy celé roky fungoval na bežné dobíjanie kreditu, aj pri zamestnaní a slobodnom povolaní, to boli mesačne sumy ako 5 - 10 eur.

momentálne pracuje pre troch zamestnávateľov, tak už má paušál, že najlacnejší na trhu, a ešte to nikdy nevyčerpá. ale stále jeden mobil.

 

 

nepochopím, na kieho frasa je bežnému človeku dva, tri a neviemkoľko mobilov - to bolo v móde pred mnohými rokmi, keď mobily prišli do módy, kdekto mal kdejakých operátorov, ale to všetko po krátkom zázraku padlo... a pekne kopa známych zostala na jednom mobile a je na jednom mobile dodnes.

úplne mi stačí starať  sa a platiť jeden mobil, a mobil mám od roku 1997, na kieho čerta by mi boli dva?
asi niečo nechápem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Este to stale nieje na urovni ze u jedneho operatora mat vsetky vyhody. Easy Pecka sa tomu priblizila ale stale to nieje ono.

 

Keby v tvojich paprčiach nejaký notebook alebo počítač prežil viac ako dva dni, tak by si tiež menej používal mobil. Logika, nie? Aha!

Presne tak, tu nemam co dodat lebo axel ma zase pravdu (uz kolkykrat?)

 

Tomáš, skúsme uvažovať, že čím by to asi tak mohlo byť...

... ako prvé ma napadá:

 

nebude to asi tým, že tí ľudia dokážu svoj čas tráviť zmysluplnejšie ako bezduchým telefonovaním o úplných nezmysloch?

 

ty čo myslíš, čím by to mohlo podľa teba byť?

 

 

aha, a o tom nám tu budeš písať ty, čo si v inej téme písal ako bežne dávaš hodinové telefonáty svojim "kamošom" do nemecka či do akej riti, lebo pravda oni v nemecku zarobia tak málo, že si nemôžu dovoliť zavolať tebe ... to musíš volať ty im ...

a potom tu založíš tému o tom, ako ušetriť na telefonovaní ... inak si komplet?

Tak na jednej strane je to tak aj brat to povedal len inymi slovami. Mat internet a mobil resp. internet v mobile uz nieje take nedostupne ako kedysi DSL-ko cez tisic korun. Tym chcel basnik povedat ze byt cely den na socialnych sietach je zabavkou sociek co maju akurat tych 10€ co im staci cely mesiac byt online. Keby chceli mat zaluby ako napr. ludia tu na fore tak by im tie minimalne mzdy nestacili ani na tyzden... Ale vzdy to bolo tak ze chudobni sa hrali na ulici s palicami a tak co vonku nasli a hracky, ihriska, boli vysadou bohatsich obcanov... Aj dnes je to tak. Ked si pozeram fotky doll ako sa bicykluje tak ten bike co je na fotke stoji tolko, co by clovek ako ja nezarobil nan ani za pol roka... To iste sa tyka aj fotakov, chodenie na tury do Norska atd. Typicky chudobny clovek robi niekde za pasom za minimalku, ma osarpanu skladacku z bazaru a v ruke osarpany smartfon so zastaralym androidom a v nom simkartu od nejakej lacnoty typu tescomobile/swan na kredit.

 

Praveze aj tie volania do EU setrim tak ze kombinujem operatorov tak vam to zhrniem podla momentalnej ponuky:

1. Internet zadarmo ma len funfon za prenos cisla.

2. Tesco mobile ma za 3,9 centa minutu/sms do vsetkych sieti ale nieje tam EU.

3. To ma vsak Swan 4-ka teda za 4 centy minutu/sms do vsetkych sieti + EU.

4. Easy pecka ma to ze pri 50 centoch viac uz v ten den neuctuje.

5. O2 zakonkurovalo niecim podobnym ze 10 centov hodina kazda siet + EU.

 

Tak si z toho vyberte. Na internet treba funfon. Na bezne volania swan/tesco na dlhe hovory aj do zahranicia O2 volnost a ak len SR staci Pecka.

 

No tak asi si to môžeš dovoliť.

A easy nie je po minúte zadarmo, ani 50 centov za minútu, minúta je za 9 centov, keď voláš niečo cez 5 minút, tak prevoláš 50 centov a viac sa ti v ten deň do tej site už neúčtuje nič, tak potom po zvyšok dňa voláš zadarmo.

Ano to je to. To pouzivam s Adelkou...
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Este to stale nieje na urovni ze u jedneho operatora mat vsetky vyhody. Easy Pecka sa tomu priblizila ale stale to nieje ono.

 

(...)

 

Tak si z toho vyberte. Na internet treba funfon. Na bezne volania swan/tesco na dlhe hovory aj do zahranicia O2 volnost a ak len SR staci Pecka.

 

No takto, koľko mesačne priemerne minieš na všetky telefóny / karty čo máš, volania + sms?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Viem ze ma chces nachytat ale nebojsa mam to preverene ze pausal u hociktoreho operatora co ma nekonecene volania/sms do vsetkych sieti + EU a nekonecne data stoja od 30€ a vyssie... Tou kombinacou staci tych 10-20 mesacne... Ale nieje to pravdilne kym ta 30€ faktura chodi aj ked sa mobil nepouziva... Niekedy aj 5€ staci.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem čo za fantasmagórie ťa zase chytajú, že ťa chcem nachytať, položil som ti normálnu otázku. Takže 5 - 20€ mesačne. A keby si nežvanil zbytočne s tými, ktorým volávaš len ty, nemal by si to lacnejšie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Len som sa vyhnut "nachytaniu" typu: Ved za tolko existuje pausal a tam mas aj net aj volanie nekonecne... Verte uz som si to zistoval. Najexttemnejsie nizko sa dalo dostat u O2 aj to tak ze predajca ponukne specialny limitovany extra bonus ti ide 5€ dole z pausalu + bonus na zariadenie kde dalsich 5€ odrataju a vtedy je teoreticky mozne mat za 20 nekonecny pausal.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak na jednej strane je to tak aj brat to povedal len inymi slovami. Mat internet a mobil resp. internet v mobile uz nieje take nedostupne ako kedysi DSL-ko cez tisic korun. Tym chcel basnik povedat ze byt cely den na socialnych sietach je zabavkou sociek co maju akurat tych 10€ co im staci cely mesiac byt online. Keby chceli mat zaluby ako napr. ludia tu na fore tak by im tie minimalne mzdy nestacili ani na tyzden... Ale vzdy to bolo tak ze chudobni sa hrali na ulici s palicami a tak co vonku nasli a hracky, ihriska, boli vysadou bohatsich obcanov... Aj dnes je to tak. Ked si pozeram fotky doll ako sa bicykluje tak ten bike co je na fotke stoji tolko, co by clovek ako ja nezarobil nan ani za pol roka... To iste sa tyka aj fotakov, chodenie na tury do Norska atd. Typicky chudobny clovek robi niekde za pasom za minimalku, ma osarpanu skladacku z bazaru a v ruke osarpany smartfon so zastaralym androidom a v nom simkartu od nejakej lacnoty typu tescomobile/swan na kredit.

Ale chod uz niekam s tymto svojim fnukanim, aky si ty strasne chudobny. Mas 500e sekeru v tescu, preco? Lebo si bol v hmotnej nudzi a potreboval si na zakladne potraviny, alebo preto, ze si sa rozhodol kupit si nejaku kravinu? A za 500e uz vies zohnat celkom pouzitelny bike (moj stal 700 a nemozem sa stazovat, priatelkin do 400 a tiez je spokojna), tak tu nefnukaj. Keby si vedel hospodarit, tak mas, ale ty by si na bike neusetril ani keby si zarabal 2000.

Ty mas 10e nie preto, ze si chudobny, ale preto, ze vacsina tvojho prijmu ide na najvacsi konicek - zranie a kupovanie sprostosti. Na tury tiez nemusis chodit do Norska, ale staci po okoli. Nejaky prechod cez chrbat pohoria (napr. nizkych tatier) s prespavanim v turistickych noclaharnach tak vyjde na par e. Tak prestan hladat vyhovorky, preco ty chudacik musis cele dni pretrtkat za telkou a na mobile.

 

Ja mam viacero koncikov, a jediny co skutocne lezie do penazi su letecke simulatory. Potom sa snazim venovat plastikovemu modelarstvu (total amamter level), zakladne naradie stoji nejakych 50e, normalny model okolo 20e-30e, a ten model vydrzi na par mesiacov, ak sa s nim clovek hra.. A to ma nepresvedcis, ze by si pri troche snahy nenahrabal. Priatelka maluje na hodvab, to su tiez podobne sumy. Potom su tu knihy a xy dalsich konickov, ktore stoja absolutne drobne. Tak sa prestan konecne vyhovarat na peniaze a na tvoju "chudobu".

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Myslel som si ze drahsie vyjdu take konicky lebo myslel som ze to je fakt len pre ludi na vyssich poziciach lebo vsetkym menovanym veciam sa venuju obvykle ludia s VS vzdelanim, alebo aj ti co VS nemaju ale su na lepsich poziciach a tak. Nikdy som nevidel ze by sa tym veciam venovalu robosi z fabriky ale mobil ma kazdy z nich a pokec ci facebook tiez. Konkretne na pokeci ked som hocikoho spoznal vacsinou to boli chudobni ludia bud nezamestnani alebo obcas brigadujuci co prezivali od vyplaty k vyplate a vzdy hovorili ze na nic nemaju. Akurat ze si kupili kredit a cely den tukali do mobilu a furt hovorili a kam sa da ist bez penazi? Nikde.

 

Brat to myslel tak isto ze kto ma prachy tak ten si chodi behat na motorovom clne, skutruju na priehrade, vysedavaju v baroch, aktivne chodia na sutaze leteckych modelarov, tam niesu naklady len za lietadlo ale cesta na pkdujatie atd. Maju motorky, auta, chodia na tuning zrazy atd. Aj take malovanie ci hranie v kapele obnasa investicie. Asi to ma dovod nejaky ze sa tomu venuju vacsinou vyssie postaveni ludia.

 

Tento mesiac som minul dost malo vdaka tomu ze zijem rutinu. Odpracujem zmenu, vyspim sa, pozriem telku/mobil a zrazu je tolko hodin ze mozem ist zas do roboty...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Berme tak ze forum/socialne siete, pouzivanie mobilu a sledovanie televizie ako hobby. Tak hladam ako na tom hobby usetrit. Takze namiesto platenia providerovi beriem tv signal priamo z televiznej veze a internetujem na naklady orangu... Napriklad.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Len som sa vyhnut "nachytaniu" typu: Ved za tolko existuje pausal a tam mas aj net aj volanie nekonecne... Verte uz som si to zistoval.

 

Nevidím dôvod, prečo by taký chudák ako ty, čo ledva vyžije od výplaty do výplaty mal mať paušál. Ja vlastne ani nepoznám nikoho z okruhu mojich známych, kto by mal paušál. Viem akurát o jednom človeku, čo má paušál, ale to je podnikateľ, ktorý za mesiac zarobí viac ako ty za rok. Takže tebe nie je dôvod radiť, aby si si dal paušál, pretože tebe je platný ako hadovi noha. Tebe, tej tak strašne pracujúcej chudobe, bohato postačí easy pecka, ktorá má rovnaké volanie do všetkých sietí za 50 centov na deň. V inej téme som ti radil zriadiť si LTE internet, za 10€ mesačne (a aj to je najdrahší paušál, môžeš mať aj za 3,50€) - by si mal plnohodnotný prístup, kde môžeš surfovať aj diskutovať. Ak budeš mať potrebu vykecávať, to môžeš s Adelou, tí, ktorí tebe nevolávajú, nemáš dôvod volávať ani ty. Trochu zapoj do myslenia tú huspeninu, čo máš v hlave namiesto mozgu a hneď zistíš ako sa dá ušetriť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Myslel som si ze drahsie vyjdu take konicky lebo myslel som ze to je fakt len pre ludi na vyssich poziciach lebo vsetkym menovanym veciam sa venuju obvykle ludia s VS vzdelanim, alebo aj ti co VS nemaju ale su na lepsich poziciach a tak. Nikdy som nevidel ze by sa tym veciam venovalu robosi z fabriky ale mobil ma kazdy z nich a pokec ci facebook tiez. Konkretne na pokeci ked som hocikoho spoznal vacsinou to boli chudobni ludia bud nezamestnani alebo obcas brigadujuci co prezivali od vyplaty k vyplate a vzdy hovorili ze na nic nemaju. Akurat ze si kupili kredit a cely den tukali do mobilu a furt hovorili a kam sa da ist bez penazi? Nikde.

 

Brat to myslel tak isto ze kto ma prachy tak ten si chodi behat na motorovom clne, skutruju na priehrade, vysedavaju v baroch, aktivne chodia na sutaze leteckych modelarov, tam niesu naklady len za lietadlo ale cesta na pkdujatie atd. Maju motorky, auta, chodia na tuning zrazy atd. Aj take malovanie ci hranie v kapele obnasa investicie. Asi to ma dovod nejaky ze sa tomu venuju vacsinou vyssie postaveni ludia.

 

Tento mesiac som minul dost malo vdaka tomu ze zijem rutinu. Odpracujem zmenu, vyspim sa, pozriem telku/mobil a zrazu je tolko hodin ze mozem ist zas do roboty...

Kurna co si tak zamerany na peniaze? Ja tiez nemam vsetko, co by som k svojim konickom chcel. Ked uz sme pri tom modelovani, nenam dedikovanu miestnost, nemam drahy box s ventilaciou na sprejovanie. Modelujem na malom zahradnom stoliku a striekam veci na zemi, na igelite. A bavi ma to. S leteckymi simulatormi som tiez zacinal s 15e joystikom, a bavilo ma to. Clovek co ide na turistiku na do Norska tiez nemusi ist do Norska aby ho to bavilo. Clovek investuje prostriedky co ma, do svojich konickov, ale casto zacina s absolutnym minimom, a bavi ho to aj s minimom. 

 

A ty, co behas za skoro-frajerkami po celom slovensku sa ides stazovat, ze cesta na nejaky veltrh (kde je mensie vstupne ako do kina), ta stoji peniaze? Ja som bol minuly tyzden v Brne na modelarskom veltrhu, 3 v aute, cesta vysla na 8e, vstupne bolo 100czk (4e), 12e za celodenny program. Strasne naklady. Kolko teba stoji cesta za psuedofrajerkou?

 

Cely svoj zivot chces zvalit na nedostatok penazi, ale to tak vobec nie je. Ty by si sa valal na gauci, aj keby si zrazu mal 2000e mesacne.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vsak o tom je tema. Nielen ja v nej radim ale kazdy moze dat nejaky napad ako usetrit na mobile a internete...

 

Takže práve si dostal radu.

 

Je to na tebe, či z výplaty ušetríš aspoň stovku na notebook alebo ju prežereš na kebaboch.

 

Predpokladám, že niekedy okolo 10-15. júla máš výplatu. 15. augusta sa ťa spýtam, koľko si ušetril, či to bude aspoň tá stovka. Výhovorky neakceptujem.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

O nieco podobne sa pokusala aj game kde som mal za ukol nasetrit 250€ do konca roka ale mal som na to viac mesiacov a dopadlo to ze som mal tych mozno 250 ale v minuse!

 

To je cudne ked niekto chce extremne setrit na komunikacnych sluzbach ale na druhej strane len na stravu (aj to zbytocnu t.j. mimo obedov) minie tolko ze by mohol mat diamantovy pausal u O2...

 

Ale tak tato tema nemala byt o mne ale vseobecne ze by sa pisali tipy a triky ako sa da legalne usetrit na telekomunikacnych sluzbach kombinaciou dobrych akcii atd.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako bolo prv spomenuté, táto téma je vhodná pre takých ako ty, ktorí potrebujú ušetriť pár centov (aby ich predrbali na iných veciach), skutočne si nemyslím, že by okrem teba ešte niekoho bavilo každý pol rok meniť operátora. Nepoviem, kebyže máš za všetky služby mesačne účet okolo 100€ a zhodíš to na polovicu to je OK, ale počítať každé euro hore dole, mňa by nebavilo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto ma vážne udivuje.

 

nedávno som si tu prešla témy o telefónoch a mobiloch:  ľudia, čo majú povinne firemný telefón, majú zvyčajne dva mobily,

 

 

 

nepochopím, na kieho frasa je bežnému človeku dva, tri a neviemkoľko mobilov - to bolo v móde pred mnohými rokmi, keď mobily prišli do módy, kdekto mal kdejakých operátorov, ale to všetko po krátkom zázraku padlo... a pekne kopa známych zostala na jednom mobile a je na jednom mobile dodnes.

úplne mi stačí starať  sa a platiť jeden mobil, a mobil mám od roku 1997, na kieho čerta by mi boli dva?

asi niečo nechápem.

asi takto ... nemôžem síce hovoriť za všetkých čo majú firemný aj súkromný mobil, ale minimálne časť z nich bude na tom podobne ako ja. keď mi vnútili firemný mobil, tak už som mal XY rokov predtým súkromný, a nebol dôvod rušiť ho a dávať nové číslo cca 70 ľuďom, ktorých som mal v zozname. rovnako nebol dôvod dávať súkromné číslo každému, kto potrebuje na mňa kontakt v pracovných záležitostiach...

súkromný mobil nie je dôvod rušiť aj z toho dôvodu, že nepredpokladám že budem robiť v terajšej robote až do smrti - mohol by som si síce nechať firemnú SIM kartu aj po odchode z firmy, a prípadne preniesť číslo k inému operátorovi, ale však načo, keď ľudia s ktorými potrebujem mať kontakt majú moje staré číslo.

a v dnešnej dobe predsa nie je potrebné mať dva telefóny, keď už dávno sú na trhu aj dual sim mobily... ostatne, na firemný telefón som kývol až po tom, ako som si dual sim kúpil /firma taký v ponuke nemala/, práve preto že sa mi nechcelo vláčiť dva telefóny - občas mi ide na nervy aj ten jeden :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

clovece,

myslím, že sme sa dokonale nepochopili :D

 

ale nevadí, aspoň som sa dozvedela čo to o mobiloch.

 

písala som, že ok, chápem, sú profesie, kde ľudia majú pridelené firemné mobily, tak majú mobily dva kusy.

bez ohľadu na duálnu simkartu.

 

reagovala som priamo na toto - a v nadväznosti na to na Tomášovo vysvetľovanie, prečo musí mať xy telefónov, operátorov, sim kariet a je z toho celá veda, lebo vyvoláva do sveta ako Rockefeller, a okrem toho aj Adel napísala:

 

Ja mam taktiez dve mobily na ktorych mam dve karty

 

moja reakcia išla mimo firemných telefónov.

napísala som to tam, a vlastne si to potvrdil, že bežný človek má jeden telefón... lebo zistil, po rokoch, že jeden mu stačí.

ani z pevných telefónov človek nemával dva, že jo.

a uživiť z malého platu niekoľko telefónov vyzerá potom tak, ako to píše Tomáš - žonglovanie a behanie do predajní, a načo je komu skutočne na bežné používanie niekoľko mobilov, ktoré treba zo sociálky či malého platu živiť, to je tá sranda.

nebudem to písať ešte raz, ale neviem si predstaviť, čo by som robila s dvomi mobilmi.

a to sme tu v téme o tom, ako na telefónoch a nete šetriť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Šetrenie neznamená vždy že menej je viac. To neni ako s autami že jedna rodina vlastní 3 autá a rozhodnú sa šetriť tak dve dajù preč. Smartfóny nemajú takú výdrž batérie ako jednoduché ale na tých zase nemôžem behať po fórach keď stojím 10 minút v rade na pokladni s dvomi rožkami. Takže jednoduchý mobil ako svoj osobný komunikátor a smartfón ako počítač... Nakoniec musím nosiť obe lebo internetovaním chvíle čakania v radoch. Dual SIM.smartfón zase preto nie lebo neajú výdrž batérie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To si čo za zúfalca, že aj v rade na rožky musíš mať mobil v paprčiach a šťukať do neho? Odinštaluj si zbytočné aplikácie, pravidelne čisti systém, display daj slabšie osvetlenie a uvidíš, že ti vydrží dlhšie aj ako dve hodiny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To by uz viac pasovalo do polosrandovnej temy ze ako si skracujete cakania rozneho druhu. Al zaujimal by ma ten LTE internet to je luftom alebo kable sa tahaju?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov