Skočiť na obsah

Príkazy, zákazy, obmedzenia...


informator

Odporúčané príspevky

pred 11 hodinami, Sniper napísal:

Takže väzenie za pravdivé názory je OK, ale cenzurovanie nepohodlných klamstiev je totalita zvrátenej ideológie?

Zabudol si dať zdroj článku a zdroj toho údajného masakru.

a kto ma v tom danom momente pravdu?.....ty vies, no ja nie ....otazka znie, preco si si tak isty, ze ty to vies.....

dal ti ho tyso....nemusim ja....vdaka...no tu neslo o to kto tu strelu tam poslal, ale o toto....

pred 11 hodinami, informator napísal:

No ale to čo sa udialo v mediálnom svete dnes, to je vrchol. Spomínané dve agentúry publikovali články o údajnom ruskom ostreľovaní Kijeva a útoku ruských striel s plochou dráhou letu na základňu vojsk NATO a žoldnierov na polygóne Javorovo, – a na rozcitlivenie svojho publika použili fotografie Z MASAKRA CIVILNÉHO OBYVATEĽSTVA V CENTRE DONECKA. Na ilustráciu akože ruskej rakety s plochou dráhou letu použili kúsky dymiacej ukrajinskej rakety Točka U, zostrelenej PVO DNR. Už len chýbalo, aby to doplnili kúskami kazetovej munície, nájdenej v ukrajinskej rakete a zakázanej medzinárodnými konvenciami.

aj ked ja som viac nachylny verit tomu, ze geroji z UA to tam poslali a vedome....to len na okraj....

pred 3 hodinami, buky napísal:

No ešte upresni, ako sa neskrývaná cenzúra verejne prejavuje..... : (

mas predsa ukazku v RF.....

pred 1 hodinou, Sniper napísal:

Dobrý článok o kolaborantstve našich fašistov (kotlebovci, a tzv. Republika) s Ruskom

https://domov.sme.sk/c/22862148/preco-sa-vyzvedaci-tocili-okolo-lsns-a-republiky.html

To aj vysvetľuje ich príspevky na sociálnych sieťach, ktoré nemajú ďaleko od rozvracania štátu a vlastizrady.

Informator má podobný štýl diskusie.

takze som asi cakatel na nejake statne ocenenie....ked dostal Sabaka, tak nevidim dovod preco nie aj ja....existuje nejake aj za chrabrost?....k dochodku si pripisem  dalsie eurace....ale nerobim to za peniaze, aby bolo jasne....co je teraz akoze vlastizrada, tak casom s toho moze byt kladny priklad v ucebniciach.... : ) 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator, cize cenzura je podla to ze nekopirovali neoverene spravy z ruska ? :)   Tak potom jasne, pokial nebudu klamat ako ty, tak budu cenzurovat.   Ze o tom vobec pochybujem,  ty klames tak dlho ze uz nemas ani schopnost rozoznat propagandu od faktov.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 6 minútami, informator napísal:

mas predsa ukazku v RF.....

 

Aha, tak potom u nás ide o skrývanú fašistickú - neonacistickú, komunistickú - boľševickú cenzúru. Pre teba ale vsio rovno, či ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 46 minútami, tyso napísal:

informator, cize cenzura je podla to ze nekopirovali neoverene spravy z ruska ? :)   

nauc sa citat text a nie davas sem svoje predpoklady.....da sa aj to, ale v tomto pripade to nie mozne....

 

pred 40 minútami, buky napísal:

Aha, tak potom u nás ide o skrývanú fašistickú - neonacistickú, komunistickú - boľševickú cenzúru. Pre teba ale vsio rovno, či ?

presne tak....v rusku sa tym netaja, tunaka ich za to kritizujeme a v tichosti robime to iste....v tom je ta zvratenost....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator,  sova vravi vrabcovi ze ma velke nohy.  Dal si priklad na neoverenu rusku spravu a cenzurou volas to ze ju takto uviedli v mediach.  Cize podla teba cenzura je to ze neklamu ako ty.    

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 40 minútami, informator napísal:

presne tak....v rusku sa tym netaja, 

Ty si iný pacient. Tak že v ruských  médiách na začiatku vysielania upozornia občanov na cenzurované príspevky.  To len aby nerobili rovnakú vzrátenosť, ako u nás :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 23 hodinami, informator napísal:

o pravdu nikomu nejde a urcite ani tebe, pretoze pravda uz davno zomrela........ide o pravo byt slobodne informovany a pravo sa rozhodnut.....nic viac a nic menej.....

Za pravdu sa v RF platí tá najvyššia cena. Trávenie a likvidovanie opozičných lídrov, zastrašovanie a likvidácia novinárov, ktorý majú snahu písať pravdu o nelegálnom - zločineckom bohatnutí prepojené na najvyššie politické špičky. Ak by si žil v ruskej anarchii, tak sotva by si mal odvahu ceknúť o neskrývanej cenzúre tejto zvrátenej politiky.

Na druhej strane, aj tu u nás vnímam prepojenie zločineckých skupín na boľševickú chamrať. Vyvrcholením bolo zavraždenie dvoch mladých ľudí.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@informator a len tak pre zaujímavosť. Určite si zachytil, že boli odhalení špióni, ktorých platilo Rusko. Títo špióni majú veľmi blízko k našim fašizoidným polovojenským stranám, ktorých členovia ešte donedávna vykrikovali proti pandemickým opatreniam a boli proti očkovaniu. Teraz tí istí sústavne v jednom kuse obhajujú  a trollujú za Rusko. Že ako to na teba sedí? A ešte aj nick máš jak nejaký eštebák.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

k teme opravnenosti cenzuronia medii,co sa moze a co nie, bola dnes vecer debata v RTVS a tam bolo potvrdene, co tu ja kritizujem, ako neprijatelne...jediny liberalny "demokrat", nejaky sociolog sa pokusal vzniest nejake argumenty na podporu cenzurovania, ktore mne osobne pripadali, ako znamy to argument od dalsieho jeho kolegu (Abraham) v pripade ocakavaneho rozsudku za vrazdu Kuciaka a jeho snubenice, vraj siudcovia by mali rozhodovat, tak, aka je spolocenska objednavka....tento jeho bonmot, mi pride, ako z dielne odbornika zo Sprosty a Sprostejsi, ktory sa zivil ako taxikar a teraz predvadza svoje "kvalitne" pravne odporucania..... : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
pred 2 hodinami, Sniper napísal:

Hoaxy a dezinformácie šíria takmer výlučne len tí, čo majú nejaký komplex.

To máš možno pravdu. No takých ľudí sú milióny. Podľa toho je celé Rusko zakomplexované, na čele s Putinom. Ak má však zakomplexovaný jedinec k dispozícii jadrové zbrane, neskončí to len hoaxami.

Podľa mňa to nie sú iba komplexy, je to čisté zlo. Mnoho bežných ľudí dnes prežíva traumu a nemyslím tým iba na Ukrajincov. Každodenné správy o nezmyselnom vraždení, znásilňovaní a ničení musia doliehať na každého normálneho človeka. Ako je potom možné, že miliony ľudí v Rusku (a nielen tam) túto agresiu podporujú a schvaľujú?

V dnešnej dobe internetu, družicového vysielania nie je možné úplne obmedziť prístup k informáciám. Podobná snaha o obmedzovanie informácií bola aj za totality v ČSSR. Kto ale chcel, mohol počúvať zahraničné vysielanie, aj keď bolo rušené. Otázka je, kto chcel? Kto chce počuť pravdu? Vrahovia a zlodeji nestoja o pravdu a najradšej by ju navždy umlčali. 

A potom sú tu milióny oportunistov, ktorí nechcú počuť pravdu, lebo tá pravda nie je v záujme ich blahobytu, kariéry, podnikania, zisku. A ak v nich zostala aspoň nejaká štipka svedomia, potom v nich pravda vyvoláva iba výčitky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
Dňa 5. 5. 2022 at 14:43, Tono napísal:

Podľa mňa to nie sú iba komplexy, je to čisté zlo. Mnoho bežných ľudí dnes prežíva traumu a nemyslím tým iba na Ukrajincov. Každodenné správy o nezmyselnom vraždení, znásilňovaní a ničení musia doliehať na každého normálneho človeka. Ako je potom možné, že miliony ľudí v Rusku (a nielen tam) túto agresiu podporujú a schvaľujú

ze je to zlo, mas pravdu, ale to zlo este nie je dokazom, ze to, co popisujes na UA,  pachaju vojaci RF (teda v tak obrovskom a udajne aj planovanom z Kremla)....v dnesnej dobe nie je problem sa dopatrat aj k inym spravam o stave bojov a spravania sa armad UA a RF v bojoch, ako iba z domacich cenzurou okliestenych medialnych polopravd a klamstiev, ako na jednej aj druhej strane....mozno aj preto ta podpora Putina a jeho krokov, lebo asi je dokazatelne viac klamstiev na strane napadnuteho, teda UA.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 40 minútami, informator napísal:

 lebo asi je dokazatelne viac klamstiev na strane napadnuteho, teda UA.....

Vo vojne dochádza násiliu na oboch stranách. Viem si predstaviť aj utrpenie ruských vojakov. Riešenie konfliktu vojnou je to najhoršie riešenie. Treba vojnu zastaviť! To by mohol urobiť Putin okamžite. Lenže už teraz nemôže...

Ideologická propaganda, ktorú Putin rozpútal ešte pred vojnou na Ukrajine, zapustila hlboké korene v ruskom národe a nedovolí už Putinovi cúvnuť. Rusi od svojho vodcu očakávajú iba víťazstvo a ak im ho Putin neprinesie, stratí podporu svojho národa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 15 hodinami, Tono napísal:

Vo vojne dochádza násiliu na oboch stranách. Viem si predstaviť aj utrpenie ruských vojakov. Riešenie konfliktu vojnou je to najhoršie riešenie. Treba vojnu zastaviť! To by mohol urobiť Putin okamžite. Lenže už teraz nemôže...

odporucam ti pozriet si na tv Lux dnesnu rannu realciu vKontexte......nie aby som ta nejaku navadzal na vieru v nieco nadprirodzene, ale tam je dost jasne rozobrany tento konflikt a aj vysvetlovany pohlad papeza....potom je tam aj  mozna pricina takychto konfliktov v celom svete, nie iba v nacistickej UA.....mas tam aj povedane, ze iba Putin moze zastavit tuto operaciu, ale to sa neda docielit vyzbrojovanim UA a navstevami v Kyjeve......

 

pred 15 hodinami, Tono napísal:

Rusi od svojho vodcu očakávajú iba víťazstvo a ak im ho Putin neprinesie, stratí podporu svojho národa.

tu by ma zaujmalo, ako vies, co pre RF znamena resp., co bude RF povazovat za vitazstvo....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 15. 5. 2022 at 14:41, informator napísal:

iba Putin moze zastavit tuto operaciu, ale to sa neda docielit vyzbrojovanim UA a navstevami v Kyjeve......

a ako inak sa to da zastavit? Anektovanim Ukrajiny Rusmi? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, dead napísal:

a ako inak sa to da zastavit? Anektovanim Ukrajiny Rusmi? 

navstevama v Moskve a tlacenim RF do rokovani.....na UA sa nic nevyriesi....vid priklad "politik" a "demokrat" Zelenskyj a jeho predstavy o fungovani galaxie....

pred 44 minútami, electric blue napísal:

@informator ak je UA nacisticka , potom co je rusko s wagnerovcami?!?

vojenska velmoc ako USA a Cina.....tym je povedane vsetko....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, informator napísal:

navstevama v Moskve a tlacenim RF do rokovani.....na UA sa nic nevyriesi....

Priestor na rokavania sú, ale Putin ich odmieta. Naopak, miesto rokovaní používa brutálnu silu a na to sa nedá inak odpovedať ako ešte väčšou silou. Inak osobne neviem čo si mám zobrať ako príklad "Ruskej veľmoci" Bojovníci za svetový mier? Ruskú chrabrosť, ktorá má na svedomí stovky zavraždených a umučených civilistov ? Vyspelú ekonomiku, kde nedokážu vyrobiť poriadny traktor ani osobné auto ? Žiť v demagógii paranoje neustáleho napádania nacistami ? 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

2 hours ago, informator said:

tlacenim RF do rokovani

Nuz, to je taka debata ako s nasilnikom pri znasilneni.   Rokovat zacne az ked sa dostavia policajti. V tomto pripade ked zlyha jeho agresia pretoze narazi na silu. 

7 minutes ago, electric blue said:

@informator Ja sa pytam na náckov z wagnerovskej skupiny ktori su v mene putina na ukrajine , a s ktorymi ma batuska putin roky nadstandartne vztahy (?)

Tu treba len pouzit rusky prekladovy slovnik.  nacista je ten co nema rad rusov alebo ich nechce posluchat.  A potom to dava zmysel, wagnerovci nie su nacisti lebo sluzia Putinovi,  UA nechce posluchat tak je nacisticka, rovnako ako cely zapad, USA, vratane Svedska a Finska.

 

  • Haha 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a tu len spomeniem nieco co som povodne chapal ako absurdnu nelogicnost.

https://www.openculture.com/2016/11/umberto-eco-makes-a-list-of-the-14-common-features-of-fascism.html

Ale nasiel som to u ecca ako nieco fundamentalne pre fasistov:

7. The obsession with a plot. “Thus at the root of the Ur-Fascist psychology there is the obsession with a plot, possibly an international one. The followers must feel besieged.”

Posadnutost sprisahanim,  medzinarodnym najlepsie. Pre tych menej uspesnych je fasizmus zarukou vysad koli narodeniu v konkretnej krajine. Takto sa kuje nacionalizmus. A jediná vec, ktorá môže zjednotiť národ, sú jeho nepriatelia. Psychológia večného fašizmu je preto založená na posadnutosti myšlienkou sprisahania, pokiaľ možno medzinárodného. Ľudia by sa mali cítiť ukrivdení. Najlepším spôsobom, ako udržať svoje publikum zamerané na sprisahanie, je použiť pramene xenofóbie. Vhodné je však aj vnútorné sprisahanie, Židia sa na to dobre hodia. Ale posluzi aj liberalizmus, Soros atd. 

8.The enemy is both strong and weak. “By a continuous shifting of rhetorical focus, the enemies are at the same time too strong and too weak.”

Na jednej strane presvedcenie o vynimocnosti,  narod sa previedca o tom ze dokaze porazit akehokolvek nepriatela.  Na druhej strane je nepriatel vykresleny ako silny a ohrozuje prezitie naroda. nepriatel je teda sucasne slaby aj silny.  
Presne toto sa stalo, Ukrajina predstavovali ako uhlavneho nepriatela ktory s pomocou medzinarodnych zlych sil ohrozuje existenciu Ruska.  Ale sucasne ju napadli silami, ktore vsetci povazovali za nedostatocne.   Logicky je to absurdne ale zodpoveda to fasistickemu mysleniu, ktore nie je racionalne ale myticke.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 7 hodinami, informator napísal:

navstevama v Moskve a tlacenim RF do rokovani.....na UA sa nic nevyriesi....vid priklad "politik" a "demokrat" Zelenskyj a jeho predstavy o fungovani galaxie....

Ale ved pokusy o rokovania tu boli, pred vojnou, aj pocas nej. Putin a Lavrov pred vojnou opakovane klamali svojich partnerov, zacalo to lzami na Kryme, s klamanim pokracovali na Donbase (pamatas si X ruskych verzii o zostreleni letu MH17?) a ako klamari sa niekolkokrat ukazali aj teraž. O com chces s nimi rokovat, ked pre nich neplatia ani elementarne dohody a spravidla urobia presny opak toho, o com uistovali cely svet predtym?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov