Skočiť na obsah

Príkazy, zákazy, obmedzenia...


informator

Odporúčané príspevky

Daju sa vobec nejako naplnat "instrukcie", ktore sa v poslednom case (a nielen v poslednom) zacali nejako mnozit?.....napr. teraz u nas huruca "instrukcia" o boji proti extremizmu alebo "uprava" zo strany ministerky spravodlivosti o zakaze ucinkovania "kotlebovych vlakovych hliadok". Mne to pride, ze pri ich naplnani zo strany organov na to urcenych, to nie je bez nejakej zmeny v ustave o slobode jednotlivca a o slobode nazoru mozne. Co myslite?.....

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď je príkazov a zákazov príliš veľa, začnú si navzájom odporovať, a rozhodnutie o tom čo je "správne" a čo "nesprávne" zostane na blahovôli a interpretácii od "úradnej autority".

Keď niečo spravý "správny občan", bude to vyhodnotené ako správne a v súlade zo zákonom, a keď to isté urobí "nesprávny občan" tak to bude zločin a bude za to potrestaný.

Každý občan je v takom systéme potencionálny zločinec, a teda postihnuteľný.

Otázkou už len je, ako dlho to vydrží fungovať bez toho aby sa spoločnosť a štát "spontánne rozmontovali"?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Presne tak si to aj ja predstavujem.....na tych zakazoch, prikazoch a podobnych kantorskych pouceniach sa zacina kyvat aj zaklad celej EU.  Nie o tom som ale chcel, ale ak sa to takto bude uberat dalej, tak je tu silny predpoklad, ze z demokracie sa stane totalna totalita a to pricinenim demokracie a nie nejakeho extremizmu, ale "normalnym" samospadom....tebe sa to rysuje inak?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

inak,  to co informator ziadas je sloboda nedemokratickych nazorov.   A bez toho aby bolo jasne ze extremistov treba zavriet a je jedno ci islamskych alebo pravicovych ci lavicovych  bude EU slaba.    A zavrety Kotleba nie je totalita ale zdravy rozum.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ziadny zakon nezakaze retardom v zelenych trickach kupit si listok, promenadovat sa po vlakoch a robit si na tom PR, vie to Zitnanska, vedia to dokonca aj ti neonanicisti a nevie to iba alamo si informatorom :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja žiadam iba jedno

slobodu slova ako takú, aj pre hlupákov aby mohli hovoriť hlúposti, aj pre vyslovene fašistov aby mohli hovoriť zlé veci

keď im to je zakázané, neobmedzuje to ani hlupákov, ani fašistov, obmedzuje to hlavne mňa, moje právo rozoznať hlupákov a fašistov od slušných ľudí, a dáva to hlupákom a fašistom možnosť maskovať sa ako slniečkári

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo, sloboda slova je viazana na zodpovednost.  A tak ako nedavame detom do ruk zapalky tak sloboda slova ma svoje hranice.   Tie sa lisia od krajiny ku krajine ale vsade su.   Da sa debatovat kde je ta hranica, okrem toho mame pravidla ze ju moze posudzovat sud a nie kazdy.  Ale takto tp funguje.


dead, do okamziku ked zacnes obtazovat napriklad romov :)  Na cestujucich co obtazuju dalsich uz nie je problem smernicu spravit.  A naopak by to vsetci privitali,  stacilo by aj dnes dodrziavat vlastny prepravny poriadok.  Vysadit ako kotlebovciov tak obtazujucich romov ci opitych studentov.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso tie hranice sú "mäkké a plávajúce"

a trest môže postihnúť aj teba, obhajuješ tu cenzúru, teda chceš potláčať demokraciu

hneď vidno do ktorej kategórie patríš

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo,  demokracia nie je suhlas so samovrazdou.   A pokial budem planovat prevrat alebo budem chciet zaviest diktaturu cez volby, tak to moze postihnut aj mna.    Ak chces pouzit demokraciu na jej znicenie, tak obrana je na mieste.

 

A len tak by ma zaujimalo?  Do akej kategorie ma to radis ?  Podla informatora som marxista :), podla teba co ? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:)  no dakujem.    Ale uprimne Lenin mal na mysli skor takych ako ty, co usilovne pracuju na pade demokracie pre "dobre umysly".  Keby v case Lenina neboli tak dbali na slobodu slova ale normalne bolsevikov zavreli, historia by bola inde. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:)  no dakujem.    Ale uprimne Lenin mal na mysli skor takych ako ty, co usilovne pracuju na pade demokracie pre "dobre umysly". 

 

aké ja mám "dobré úmysly"?

v inej téme si ma obvinil že chcem "topiť a strieľať" prisťahovalcov, a teraz ma obviňuješ pre zmenu s "dobrých úmyslov"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo, z toho ze si konzistentný som ta ale nikdy neobvinil :)

Neobmedzena sloboda slova, ved to znie tak nadherne. A ako hovoris, sam si z toho vyberies.  Ale vysledkom bol komunizmus a fasizmus.    Lebo v kombinacii s volbami kde volia vsetci je to sem tam smrtiaci koktail.


dead,  sucastou prepravnych poriadkov urcite,  priamo trestny zakonnik asi nie.  Aj ked nepriamo by sa to najst ako priestupok.    Ale to ze to zeleznicna policia nerobi, to je tiez pravda

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neobmedzena sloboda slova, ved to znie tak nadherne. A ako hovoris, sam si z toho vyberies.  Ale vysledkom bol komunizmus a fasizmus. 

to je dosť odvážny výrok..

nože to trochu rozveď, nech sa pobavíme

decká všetci sem! tyso nám vysvetlí ako zo slobody slova povstala ruská revolúcia a fašizmus!

vzhľadom k tomu že tyso je po sviatkoch mimo (asi následky príliš bujarého hýrenia).. vrátime sa k téme

Presne tak si to aj ja predstavujem.....na tych zakazoch, prikazoch a podobnych kantorskych pouceniach sa zacina kyvat aj zaklad celej EU.  Nie o tom som ale chcel, ale ak sa to takto bude uberat dalej, tak je tu silny predpoklad, ze z demokracie sa stane totalna totalita a to pricinenim demokracie a nie nejakeho extremizmu, ale "normalnym" samospadom....tebe sa to rysuje inak?

jedná sa o rozklad právneho štátu a vymožiteľnosti práva, štát tak stráca svoju funkčnosť, oprávnenie pre existenciu a legitimitu

elity strácajú vplyv na verejnú mienku, pretože si v mnohom protirečia, k zjavne trepú voloviny nikto im neverí, buďto môžu rezignovať a odísť za dinosavrami, alebo zakladať "ministerstvá pravdy" (svojej pravdy) a sami obmedzovať demokraciu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

inak,  to co informator ziadas je sloboda nedemokratickych nazorov.   A bez toho aby bolo jasne ze extremistov treba zavriet a je jedno ci islamskych alebo pravicovych ci lavicovych  bude EU slaba.    A zavrety Kotleba nie je totalita ale zdravy rozum.

 

Tak tomuto vôbec nerozumiem....sloboda nedemokratických nazorov :( Co to je za system co presadzujes? Ako si ja alebo niekto iny moze potom vybrat a urcit, co je pre mna prospesne a co je zle?........to, co tu vysvetlujes, je jasny nedemokraticky prvok a podobnost s komunistickym demokratickym systémom je cisto nahodna, ze :( Kto urci co je extremisticke, aby sa mohlo proti tomu bojovat podla zakona?.....ved to iste sa nedavno zrusilo (chvalabohu) a teraz sa to ide "demokraticky" obnovovat? Aky je ptpom rozdiel v cervenej demokracii a modrej demokracii? Ty vies?...tak napis.

 

Ziadny zakon nezakaze retardom v zelenych trickach kupit si listok, promenadovat sa po vlakoch a robit si na tom PR, vie to Zitnanska, vedia to dokonca aj ti neonanicisti a nevie to iba alamo si informatorom :)

 

Ja to viem, ze je to nemozne, preto som aj popisal, ze ak sa to bude mat realizovat, tak jedine za cenu nejakej formy zmeny ustavy.... a ked sa k tomu pristupi, tak sa zacne veselo selektovat a casom tu znovu nastanu casy chartistov a prenasledovania za nazor. :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo,   to je pomerne znama historia.   V rusku v 17 roku vladli socialni demokrati a stacilo keby zakazali bolsevicku agitaciu, ktora smerovala k potlaceniu demokracie.  Kerensky osobne zakazal zasah, kedze povazoval slobodu slova za dolezitejsiu. Vysledkom bol bolsevicky puc a ziadna sloboda slova.  Velmi podobne sa to udialo pocas Weimarskej republiky, miesto zakazu NSDAP  im tolerovali skoro vsetko a ked sa nacisti dostali k moci, tak ziadna sloboda neostala.

 

Aj preto dnes v nemecku su zakony, ktore umoznuju zakazat podobne strany.  A rovnako maju zakony ktore trestaju neonacizmus,  je to vysledok historie, to ze ju nepoznas to je problem,  ktory moze viest k jej opakovaniu. 

 

 

A informator,   napriklad ockovanie je prospesne a ty nie si schopny to prijat.   Demokracia by mala umoznovat ludom rozhodovat len  v otazkach, kde mozu mat kvalifikovany nazor,  pretoze nie je pravda ze tvoj nazor je rovnako dobry ako kazdy iny.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso

a čo prvá svetová vojna, samoderžavie, rusko japonská vojna, revolúcia v roku 1905?

kam si spláchol dejiny?

a Kerenský zakázal zásah proti boľševikom, to máš odkiaľ?

veď Lenin musel utiecť, pred zatykačom ktorý naňho vydala dočasná vláda, do Fínska

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso mám nápad

prestaň sa hrať na historika (vôbec ti to nejde), a odhaľ sa ako "hysterik" (to ti celkom ide.. predvádzaš to tu pravidelne)

miesto navrhovania ako vylepšiť minulosť, čo je len špekulovanie čo by keby, navrhni ako vylepšiť budúcnosť, povedz nám aké zákazy a príkazy by si zaviedol, ty tyso dnes, a ktoré politické strany by si rozohnal a zakázal, aby si "zachránil EÚ"?

to ešte len bude zábava

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo, nie som historik len viem o dost viac ako ty. zatykac na lenina vydali v maji po neuspesnom puci ale agitaciu nezastavili. a nehovorim o zachrane eu, to sice bude velmi zla moznost ale tu nenavrhujem ziadne zakazy. ale zastavit strany a politikov co chcu zrusit demokraciu. ale aj to sa da spravit sudne nie rozhodnutim uradnikov. je to ustavne. a ze nebudes suhlasit ty a info je mi jasne, kedze ste tvojimi slovami uzitocni idioti. ale rovnako ako sa to tyka fasistov sa to tyka aj teroristov, podporovat sirenie extremistov z islamu je rovnaky problem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov