Skočiť na obsah

Príkazy, zákazy, obmedzenia...


informator

Odporúčané príspevky

Tak toho hlupaka zo seba robis ty a tebe podobny vsevedkovia..........ja som nepisal nikde ze nepoznam rozdiel (pravny) medzi dekriminalizaciou a legalizaciou (to si namyslas vo svojej nadutosti ty), ale ze vysledny efekt dekriminalizacie drog, je vlastne "ticha" legalizacia drog. To mas nieco podobne, ako vyhlasenie prohibicie, ale drzanie "maleho" (neviem co je to male) mnozstva alkoholu nie je trestnym cinom. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie, nepoznaš. Netušim čo je to ticha legalizacia. To je len tvoj vymysel, ktory s realitou nema nič spoločne. Ani s pravom ani s ničim.

Čo je to male množstvo pre vlastnu potrebu maš v zakone uvedene. Len to by si trebalo o veciach do ktorych ideš mudrovať aj niečo prečitať, čo ale dokazuješ v každej teme že schopny niesi. Toľko k mojej opravnenej nadutosti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja žiadam iba jedno

slobodu slova ako takú, aj pre hlupákov aby mohli hovoriť hlúposti, aj pre vyslovene fašistov aby mohli hovoriť zlé veci

keď im to je zakázané, neobmedzuje to ani hlupákov, ani fašistov, obmedzuje to hlavne mňa, moje právo rozoznať hlupákov a fašistov od slušných ľudí, a dáva to hlupákom a fašistom možnosť maskovať sa ako slniečkári

Hlupaci ktory sa ty sa aspon mudrejsi ludia nie zveri a ktory sa fasisti tak ty sa sko ta najhorsia zver co moze existivat tak ludia sa mozu len bat tych co sa ako zvety a nie tych co sa chory na rozum

 

...

 

!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ideme rusit Kotlebovu stranu.....nemam s tym ziadny problem, ale ak sa tu niekto ide vyhrazat, ze treba aj znemoznit zalozenie novej politickej strany osobam, co im bola zrusena ich politicka strana z dovodu ich nezákonného vystupovania a jednania, tak uz zostava jednemu rozum stat....co takto aj zrusit takymto osobam moznost mat deti....mozu ich predsa vychovavat v duchu nezlucitelneho s ideológiou daného statu...........a co takto ich zrusit uplne.......bolo by po takomto akte asi aj potrebne vziat im volebne pravo, pretoze ak si obcan nemoze zalozit politicku stranu, tak nema ani pravo volit......v preklade kazdy ma pravo volit a tym padom byt aj voleny, alebo sa to da aj rozdelit?............Kiska, je velky ochranca prav obcanov, no tu sa to jeho ochranarske vedomie konci.....nie je to pre neho vyhovujuce?.....jednu podobnu ideologiu sme tu mali 40 rokov a mne to stacilo....niekomu je za tym asi smutno.......grcat s toho je uz nad moje sily :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na hlavu je postavena cela domaca politicka scena, ale sa zda, ze je to nejako sirene aj do statov hlasajucich dodrzovanie dohod.-aj nepisanych ....... ako cholera v Jemene. :(

 

Protiruske sankcie su platne iba pre niekoho? Nordstream 2 sa vymyka spod trestu pre Rusko? Je vyhodny pre staty Nemecko, Taliansko, Holandsko, Rakusko a obide staty V 4 a Ukrajinu.....US senat sa rozhodol trestat aj firmy spolupracujuce z Rusmi na tomto projekte a Merkelbaba sa ide s toho posrat ....zaujimave, ze staty V 4 a Ukajina su pritom obchadzane a nikto sa ich nepytal na ich nazor. Tu je vidiet ta spolupatricnost a spoludrzanie :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Teraz dost casto rezonuje v mediach Trumpov prejav v OSN na adresu KLDR....vela verejne cinnych osob ho za to kritizuje a tiez vela (trochu menej) zasa s nim suhlasi. Medzi kritikov patri aj nas Kiska, ale pri jeho (ne)moralnosti  je to skor vysmech reakcia :(  ....ale taky Lajcak vo svokom prihovore (okrem ineho) povedal, ze skor by sa malo posobit skor prevenciou, ako silou. A ja si nejako neviem sam sebe vysvetlit, ako sa da posobit preventivne v takychto konaniach, ako stvara Kim severny......vie to tu niekto objasnit?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je dost mozne, ale aj tak to nevysvetluje postoj Lajcaka......co mal tym na mysli?.........preventivne ohen a siru?......verejne zasahovanie do chodu cudzích statov?........tajne operacie na znicenie cudzích statov?.....peveventivne zakazy , prikazy, obmedzenia v preventivne nepohodlných statoch?......nejaka cudna retorika z ust predsedajúceho v organizacii, co ma zabezpecovat mier vo svete :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

"hlava" SR zacina pouzivat retoriku komunistov (byvali clen sa nezaprie) a jeho neomarxisticke riesenie slobody slova a prejavu.....

 

http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/VIDEO-Ak-si-Facebook-nespravi-poriadok-budem-prvy-za-milionove-pokuty-Nesmieme-si-nechat-znecistit-krajinu-hnusnymi-myslienkami-ktore-podporuju-zlo-prizvukoval-Kiska-studentom-295059

 

......smiesne je ale to, ze aj jeho byvali spolustranici to riesili podobne a nejako im to v reale nevychadzalo.....kratkozraky politicky demagog, ktory asi nemoze stravit slobodu zarucenu v ustave, ktoru on respektuje, ako ja jeho moralne dristy o nicom...teda vobec    :ozembuch:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takze ustavou zarucena nabozenska sloboda sa vztahuje iba na momentalne vacsinove nabozenske zastúpenie v state......kedze nie je presne definovane v ustave, ktorého nabozenstva sa ta, ustavou zarucena sloboda, tyka.......ak teda podla teba sloboda slova nezarucuje aj slobodu prejavu....ci nie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takze si si neprecital. Toto nedorozumenie sa cyklicky opakuje. Clanky 24 a 26 Ustavy SR maju odseky, nestaci si precitat iba prvy:

 

 

Čl. 24

(1) Sloboda myslenia, svedomia, náboženského vyznania a viery sa zaručujú. Toto
právo zahŕňa aj možnosť zmeniť náboženské vyznanie alebo vieru. Každý má právo byť bez
náboženského vyznania. Každý má právo verejne prejavovať svoje zmýšľanie.
(2) Každý má právo slobodne prejavovať svoje náboženstvo alebo vieru buď sám, buď
spoločne s inými, súkromne alebo verejne, bohoslužbou, náboženskými úkonmi,
zachovávaním obradov alebo zúčastňovať sa na jeho vyučovaní.
(3) Cirkvi a náboženské spoločnosti spravujú svoje záležitosti samy, najmä zriaďujú
svoje orgány, ustanovujú svojich duchovných, zabezpečujú vyučovanie náboženstva
a zakladajú rehoľné a iné cirkevné inštitúcie nezávisle od štátnych orgánov.
(4) Podmienky výkonu práv podľa odsekov 1 až 3 možno obmedziť iba zákonom, ak
ide o opatrenie nevyhnutné v demokratickej spoločnosti na ochranu verejného poriadku,
zdravia a mravnosti alebo práv a slobôd iných.

Čl. 26
(1) Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené.
(2) Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, písmom, tlačou, obrazom alebo
iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez
ohľadu na hranice štátu. Vydávanie tlače nepodlieha povoľovaciemu konaniu. Podnikanie
v odbore rozhlasu a televízie sa môže viazať na povolenie štátu. Podmienky ustanoví zákon.
(3) Cenzúra sa zakazuje.
(4) Slobodu prejavu a právo vyhľadávať a šíriť informácie možno obmedziť zákonom,
ak ide o opatrenia v demokratickej spoločnosti nevyhnutné na ochranu práv a slobôd iných,
bezpečnosť štátu, verejného poriadku, ochranu verejného zdravia a mravnosti.
(5) Orgány verejnej moci majú povinnosť primeraným spôsobom poskytovať
informácie o svojej činnosti v štátnom jazyku. Podmienky a spôsob vykonania ustanoví
zákon.

 

Ostatne nalezitosti doplna Trestny zakon, alebo Obciansky zakonnik. Vyhrazanie, sirenie poplasnej spravy, ohrozovanie mravnosti, podnecovanie na trestny cin, alebo jeho schvalovanie atd ani nahodou nespadaju pod cl 26 odsek 1 Ustavy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

cl.24 ustavy SR...

 

odsek 1 

 

zarucena sloboda nabozenskehio vyznania a viery...atd....sa zrusi-obmedzi ked...

 

 

4) Podmienky výkonu práv podľa odsekov 1 až 3 možno obmedziť iba zákonom, ak

ide o opatrenie nevyhnutné v demokratickej spoločnosti na ochranu verejného poriadku,
zdravia a mravnosti alebo práv a slobôd iných.

 

cl.26 ustacy SR

 

ods. 1

 

zarucena sloboda prejavu...atd....sa zrusi-obmedzi ked....

 

 

(4) Slobodu prejavu a právo vyhľadávať a šíriť informácie možno obmedziť zákonom,

ak ide o opatrenia v demokratickej spoločnosti nevyhnutné na ochranu práv a slobôd iných,
bezpečnosť štátu, verejného poriadku, ochranu verejného zdravia a mravnosti.

 

 

....takze v cl 24 nie je urcene o ake nabozenstvo sa jedna, ale v pripade nejakeho narusenia cl.24 ods.1 sa moze pouzit ods.4 predmetneho cl 24.

 

nejako podobne, ak nie to iste, je to aj s cl 26 ods.1...kde sa v pripade porusenie ods 1 taktiez moze pouzit cl 4 predmetneho cl.26.  

 

No a teraz mi popis, v com bol poruseny a kym,. cl 26 ods.1 ustavy SR, ked prezident sa vyhraza nejakymi sankciami voci "trufalcom"...ci komu? Vlastne on sa nevyhraza jedincom co porusia cl.26 ods. 1 ustavy SR, ale hned pokutou soc. sieti, ako firme...zaujimave uvazovanieno ked jeho danovnici pochybili (podla neho), tak by mal on niest osobnu zodpovednost, lebo on je konatel a oni iba radova "pospolitost"...ci nie?

 

A ja to jeho konanie podla neomarxistickeho modelu neomylnosti vidim v tom, ze LenOn II dopredu predvida a vie, co sa bude diat na soc.sietach, pretoze zatial nikto nikde a ziadny justicny organ nikoho nepotrestal takou mierou, aby na tom zaklade bola obmedzena sloboda prejavu...no on uz si ju vynucuje...a na zaklade coho? Mne sa zda, ze tymto svojim cinom porusuje cl.26 ods 1 ustavy SR. Prevencia nadovsetko?....jedine ospravedlnenie je to, ze je chripkova sezona, takze prevencia je opodstatnena....marxista-komunista sa nezaprie.....geny su geny :(

 

A ze ho v r.1982 nevzali do jeho roduvernej ustanovizne (KSS), to je asi preto, ze uz vtedy jeho stranicke vzory z neho radsej spravili kadrovu rezervu, nakolko uz asi mal take moralne defekty, ze ho radsej strcili na cas do sekcie cakatelov. Esteze nastal r.1989 a stalo sa co sa stalo, lebo inak by sa s Kisku stal vysoko moralne uvedomely stranicky aparatcik....no co nebolo vtedy, tak je teraz, akurat sa tvary, ako neochvejny  demokrat :( To ale nie je  podstatne, ale mna by osobne zaujmalo, co ho tak osvietilo v tom inkriminovanom roku (1982) a v tak mladom veku, ze neodolal a odhodlal sa vstupit do procesu normalizatorov...tebe to sa javi ako normalne?......

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator

 

Kiska hovori o obsahu, ktory porusuje zakon. Z nasho zakona vyplyva, ze za obsah je zodpovedny nielen jeho autor, ale aj ten, co mu na to poskytuje priestor (diskusne forum, socialna siet atd) Nie je pravda, ze justicne organy nikoho nepotrestali, nedavno kotlebova ovecka Balaz nafasovala podmienku za nenavistne prejavy, spominam si aj na pripad jedneho nacka z Revucej.  Problemom je, ze socialne siete nespadaju pod nasu jurisdikciu, tz ze nemusia nasim organom poskytnut prostriedky na identifikaciu uzivatela (napr. ip adresu) Po volbach sa niekolkokrat stalo, ze novozvoleni kotlebovi poslanci premazavali cele svoje profily a k autorstvu nenavistnych prejavov sa nepriznavali. Ti dvaja idioti, o ktorych pisem vyssie sa priznali.

 

Ku Kiskovi

 

Ked padol rezim, mal som 17 rokov. V tom case, teda predovsetkym s informaciami ktore som vtedy mal som nevidel socializmus ako nieco zle a nebolo to preto, ze som na to mal taky nazor, nic ine ako socializmus som totiz nepoznal. Vycitat 19 rocnemu sopliakovi, ze sa chcel roku 82, po vzore svoho otca prihlasit do KSC mi pride byt trochu od veci.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ked padol rezim, mal som 17 rokov. V tom case, teda predovsetkym s informaciami ktore som vtedy mal som nevidel socializmus ako nieco zle a nebolo to preto, ze som na to mal taky nazor, nic ine ako socializmus som totiz nepoznal. Vycitat 19 rocnemu sopliakovi, ze sa chcel roku 82, po vzore svoho otca prihlasit do KSC mi pride byt trochu od veci.

 

toto mi tiež napadlo ako prvé, ako druhé, že syna straníka do strany neprijali, zato birmovaného angažovaného mládežníka áno.

ledva odrastení mládežníci sa viacmenej prispôsobovali situácii v rodine, boli tam straníci, hlásili sa do strany, neboli, nehlásili sa... alebo sa hlásili, lebo chceli byť pri koryte... presne ako dnes.

ale tým sa kolečká točili už vtedy ináč, ako väčšine pubertiakov.

a na rozdiel od dnes išlo o jednu stranu, dnes chodia medzi stranami ako vandráci, kde je lepšie.

 

skutočne nie každému násťročnému chodila po rozume kariéra, za dve stredné školy som poznala takých štyroch... zapálení a angažovaní od pioniera po szm a určite ešte ďalej, birmovaní straníci... prečo birmovaní, to pochopí každý, kto bol deckom v šesťdesiatych uvoľnenejších rokoch - vtedy na sväté prijímanie a birmovku išiel takmer každý, aj deti straníkov, a zaujímavé, u nás sa o to nikto priveľmi nestaral ... potom chvíľu v 70. rokoch, potom to zasa prestalo byť alfa a omega žitia.

ale príkazy zákazy boli jasné.

s tým a v tom sme žili, a provokovali. drobné srandičky, a nikomu neprekážalo, a nikto sa nepýtal ani pri hlásení sa na štúdium do zahraničia, či sme birmovaní či akíkoľvek, zasa sme mali šťastie na ľudí, ktorí neboli zabednení.

 

obdivujem trochu ľudí, ktorí sa tvária, akoby v tých istých časoch neboli mladí... vždy ma udivujú všetci tí dnešní postarší doktori a trojnásobní doktori a právnici a kdekto s trom vysokými školami, čo sa sťažujú, ako im režim ubližoval.

 

poznala som takých ľudí, ktorým režim ubližoval... ale v 50. rokoch, keď zúril. tí sú už dávno mŕtvi, a skutočne im ubližoval... od prenasledovania rodiny po uránové bane kdečo.

 

mala som jednu spolužiačku na zahraničnej prípravke, jedinú, na otca ktorej ktosi poslal v Banskej Bystrici udanie, akési... a dievča nepustili študovať do Maďarska ... ovšem v tom istom liste, ktorí jej poslai z ministerstva školstva, dostala ponuku okamžite nastúpiť na to isté štúdium na rovnakú fakultu na Slovensku, v Bratislave.

promovala v rovnaký rok, ako tí, čo na ich otcov neprišlo od závistlivého suseda žiadne udanie.

 

samozrejme to bolo všetko trochu zložitejšie, ale dnes je to dosť zložité tiež - napriek demokracii a slobode prejavu a kdečomu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Počujte.. a keď poviem že Indiáni (domorodý američania) by nemali chlastať tvrdý alkohol, lebo to nie je ich "kultúrna droga", a ľahšie sa z neho na mol ožerú a v priemere sa potom správajú agresívnejšie než Európania, ktorý ktorý po prechlastaní sa x generáciami, a "odfiltrovaní" menej k droge odolnejších jedincov (cirhóza pečene.. kriminalita a trest smrti..) znášajú chlastanie z menšími následkami..

Tak som v podstate rasista?

Veď predsa tvrdím že medzi rasami sú nejaké tie (štatistické) rozdiely..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator

 

Kiska hovori o obsahu, ktory porusuje zakon. Z nasho zakona vyplyva, ze za obsah je zodpovedny nielen jeho autor, ale aj ten, co mu na to poskytuje priestor (diskusne forum, socialna siet atd) Nie je pravda, ze justicne organy nikoho nepotrestali, nedavno kotlebova ovecka Balaz nafasovala podmienku za nenavistne prejavy, spominam si aj na pripad jedneho nacka z Revucej.  Problemom je, ze socialne siete nespadaju pod nasu jurisdikciu, tz ze nemusia nasim organom poskytnut prostriedky na identifikaciu uzivatela (napr. ip adresu) Po volbach sa niekolkokrat stalo, ze novozvoleni kotlebovi poslanci premazavali cele svoje profily a k autorstvu nenavistnych prejavov sa nepriznavali. Ti dvaja idioti, o ktorych pisem vyssie sa priznali.

 

Ku Kiskovi

 

Ked padol rezim, mal som 17 rokov. V tom case, teda predovsetkym s informaciami ktore som vtedy mal som nevidel socializmus ako nieco zle a nebolo to preto, ze som na to mal taky nazor, nic ine ako socializmus som totiz nepoznal. Vycitat 19 rocnemu sopliakovi, ze sa chcel roku 82, po vzore svoho otca prihlasit do KSC mi pride byt trochu od veci.

 

A pisem ja o niecom inom? Akurat ze on sice rozprava o obsahu, ale hned robi sudcu....inym slovom kadruje ludi. Mas s toho iny pocit?...aha mas malo rokov a nevies, ako sa volakedy kadrovalo. Kiska ti to prave predviedol. On ale zjavne si pomylil roky a mysli si, ze zije v tom case, ked sa dral do KSS. No teraz uz mame pravny stat a mame justiciu oslobodenu od roznych ideologii (teda doteraz to tak sa javi), ktora jedina ma pravo posudzovat konanie jedinca alebo skupiny, ci je v sulade zo zakonom alebo nie. Ak ma p.ideovo zafarbeny prezident SR Kiska pocit krivdy voci niekomu, tak nech teda laskavo da podnet na prokuraturu a ta zacne vysetrovanie. No on sa radsej rozhodne ist na fakultu zurnalistiky zastrasovat buducich moznych mienkotvornych medialnych pracovnikov....mam chut s toho grcat.....a co sa tyka toho tvojho poukazania na nejake tresty za nenavistne prejavy na soc.sieti, tak len tym dokazuhes, ze justicia kona, ale ja som pisal o tom, ze doteraz nebol pouzity ods. 4 cl. 26 ustavy SR, preroze na to nebol dovod, tak za co sa vlastne tato neomarxisticka moralne ideologicka "autorita" vyhraza potencionalnemu narusitelovi dobrych mravov? Na to daj odpoved....

 

A naobhajuj tu Kiskovu snahu o vstup do radov KSS. V tych casoch sa tam vstupovalo iba na zaklade ocakavania urcitych vyhiod pre stranikov, za ktore sa platilo odobratim vyhod nestranikom, takze tu je vidiet Kiskove sebectvo (ak tam chcel za tou vyhodou), alebo tam chcel vstupit z presvedcenia o spravnosti politiky vedenej komunistama v tom case v SR resp. v CSSR. To su jedine dva mozne dovody. Bol sice este aj treti dovod, v ktorom sa jednalo o nutnosti byt clenom KSS resp. KSC.....boli to pracovne dovody, teda pracovne posty, v ktorych sa vyzadovalo clenstvo v strane...napr. nejaky veduci pracovnik, medialny pracovnik, zamestnanec na MNV a vyssie zastupitelstva a pod.....to ale zjavne nie je pripad Kisku, vzhladom na jeho, v tom inkriminovanom case, nizky vek. Takze zostavaju iba tie prve dva dovody....prospechar na ukor nestranikov alebo presvedceny komunista. Nic ine nepripada do uvahy a mozes tu robit obhajcu jeho cinov kolko chces....ja som si v tom case svoje odzil a viem o com pisem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator

 

Prepanakrala, nie si ty nahodou z Obcianskeho tribunalu? Pri trestnom konani sa nepouzivaju clanky ustavy, ale Trestny zakon.

 

Kiska povedal toto:
 

 

Nech facebook spravi poriadok, prezoze ked ho nespravi, potom budem prvy, ktory bude hlasovat za to, aby sa prijal zakon ako v Nemecku, ze pokial sa zverejni na socilanych sietach nieco, co porusuje zakon a nie je zmazane do 24 hodin, aby dana socialna siet dostala pokutu az 50 milionov eur

 

V pripade, ze sa taky zakon bude schvalovat, nebude ho schvalovat on, ako prezident ho bude pripadne podpisovat po doruceni z Narodnej rady. O pokutach zasa nebude rozhodovat on, ale sud. Zbytocne tu do toho miesas ideologiu. Ty si myslis, ze ak s niekto inemu explicitne vyhraza, ide v pripade odsudenia takeho spravania o kadrovanie? Uz asi s tebou naozaj nemam o com...

 

Ja Kisku neobhajujem, akurat pisem, ze 19 rocny pubertiak nemusi vnimat clenstvo v strane a socializmus vobec /ak v nom cely zivot vyrastal a nedisponoval informaciami/ ako nieco zle. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie nie som z Obcianskeho tribunalu ani s iného zaujmoveho zdruzenia.

 

Ja som preto tu oponoval ustavnym clankom, lebo sam si mi ho sem posunul, ako dokaz, ze sloboda prejavu nie je zarucena ani ustavou. Samozrejme ze porusenie ustavnej slobody riesi Trestny zakon, preto som aj pisal, za ak ma Kiska problem s nejakou nepravdivou informáciou na soc.sieti, tak ma podat trestne oznamenie a nie sa tu vyhrazat nejakym pokutovanim niekoho za nieco, co je vlastne chimérou. Jeho prehlasenia v tomto smere su predsa zaciatkom cenzurovania a to je este citlivejsia vec. Ty mas nazor iny?........suhlasis s takouto Kiskoformou riesenia problemu?....ja teda nie.

Ak si takto niekto predstavuje fungovanie slobody, ktora je vlastne iba zakotvena v ustave, ale v reale je porusovana (vychadzam s Kiskovej snahy), tak to je to iste, ako ked stranicky sefovia na svojich zjazdoch prehlasovali, ze nasa (CSSR) ustava zarucuje vsetky prava obcanom, tak isto ako hociktora ustava "kapitalisticke statu" v Europe. Naco mne je taka sloboda?....tym ale nechcem zasa povedat, ze ten, co vo svojom "nepravdivom" clanku uverejnenom na soc.sieti porusi ustavne prava niekoho iného, nema byt za to postihnuty. Jasne ze musi. Ale iba v tom pripade, ak ten, co sa bude citit tym "nepravdivym" clankom nejako diskriminovany-obvineny a pod. da trestne oznamenie a organ cinny v konani zacne konanie a potom nasleduju dalsie pravne ukony....takto ta ma byt....a nie aby tu niekto spoza stola urcoval, co je v mediach in a co cool a co ma-nema uverejnit dane medium. To sa nezlucuje zo slobodou podnikania.....uz chyba iba zakon na urcovanie toho, co ktora podnikatelska-sukromna spolocnost resp. vyrobna firma, ma vyrabat a dodavat na trh. Kiska ale robi opak toho a sprava sa ako ideologicky tajomnik, a preto mam pocit z jeho "urcovania" dodrzovania ustavnych prav zly pocit :(

 

Neobhajujes ho, to je pravda, ale silou-mocou sa snazis bagatelizovat jeho "budovatelsku" snahu v casoch hlbokej normalizacie. Bola z neho kadrova rezerva, a to je neoskriepitelny fakt. A taktiez (aj napriek mladému veku) musel vediet o stave kvality KSS a aj o tom, ze su preferovane stranicke kadre...ci uz v skolach...v zamestnaniach...vo verejnom zivote a pod.....napriek tomu podal dobrovolne prihlasku na vstup do tejto (v tom case) zlocineckej organizacie. Myslis, ze uz vtedy bol politicky nesvojpravny? :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ach, tak este raz

Kiska navrhuje, aby bol za obsah internetovej stranky zodpovedny ten, kto ju prevadzkuje. Vravel, ze ak je poruseny zakon a prevadzkovatel s tym po upozorneni neurobi nic, bude suhlasit s tym, aby bol pokutovany prevadzkovatel. Neviem aky problem v tom vidis. Ze chudaci slovacikovia nebudu moct posielat inych do plynu? Kde v snahe zamedzit protipravnemu konaniu vidis cenzuru?

 

https://blbec.online/comment/1/do%20plynu ..vyhladaj si aj ine slova, aby si videl, na co ti je taka sloboda

 

Ak sa autor komentara k autorstvu neprizna, slovenske organy nemozu robit nic, iba pripad uzavriet. Servery, na ktorych je ulozeny obsah socialnych sieti su umiestnene mimo uzemia SR a slovenske organy nemaju ako identifikovat pachatela. Niekolkokrat sa stalo, ze policia zacala vysetrovat take konanie, naco podozrivy prehlasil, ze to nepisal on, ale ze sa mu niekto neznamy pripojil na ucet.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemusis tu stale mne opakovat svoju toleranciu cenzuram a zasahovaniam do podnikania......pretoze to je (Kiskov navod) ideologicka cenzura a statne zasahovanie do podnikania. 

 

Ak niekto vyrobi nejaky produkt-tovar a ponukne ho do verejnosti aj s navodom na uzivaniee, tak nemoze rucit za to, ak niekto ten produkt pouziva inak, ako je doporucene v navode a pouzije ten produkt napr. na otravenie pitnej vody. Je za to zodpovedna firma, ktora ten produkt vyrobila a dala do uzivania prostreddnictvom predaja? Lebo podla tvojej logiky a Kiskovho navodu na pouzivanie, asi treba sudit a potrestat vsetky firmy, co vyrabaju tiez mozno aj napr. zbrane, ktore "roduverne" teroristicke ideologicke skupiny vyuzivaju na nieco ineho, ako sa doporucuje pri kupe. Ak myslis, ze teda by sa nemalo pisat (ja s tebou suhlasim) "hrubym" sposobom, tak to je jedine riesenie zakazat soc.verejne siete, lebo inak sa tomu neda zabranit. Preto aj pisem hore vyssie, ze je to chimera (Kiskova a mozno uz aj tvoja) a nie nejaky rukolapny cin.

 

Servery mozu byt hoci aj na Marse, no etiku pisania vzdy porusi autor a nie nejaky tu nepritomny XY. Vdaka tomuto "budovatelskemu" a "pokrokovemu" vyznaniu, si dovolim p.prezidenta SR Kisku oznacit nalepkou politicky nesvojpravneho manipulatora a ideologockeho normalizatora. Ale urcite ho za to nebudem posielat do plynu....staci iba psychliecebna :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator, ja neviem ci si taky pribrzdeny, ale aspon si ozrejmi vyznam pojmov v konkretnom priestore, ked ich uz pouzivas. Zakaz cenzury sa nevztahuje na pripady, ked je porusovany zakon, mas to vysvetlene o par prispevkov vyssie. Pises mi, ze sa nemam opakovat a na druhej strane dookola spietas jeden omyl. Je tragediou dnesnej doby, ze ludia ako ty, ludia ktori nerozumeju zakladnym principom fungovania spolocnosti oznacuju ostatnych za nesvojpravnych manipulatorov. Treba uznat, ze dnes mate navrch, verejny priestor je plny expertov ako ty.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov