Skočiť na obsah

Príkazy, zákazy, obmedzenia...


informator

Odporúčané príspevky

informator skutocne skus priklad, kedze uz ani to malo co som chapal nechapem.   Pamatam si ze ta urazilo ked nepozval Kotlebu do palaca, ale nevsimol som si ze by komentoval jeho volicov, co by mne osobne ani nevadilo, kedze moj nazor poznas.

Ale okrem sporu o ustavnych sudcov netusim co by si chcel presne vycitat, kedze okruh jeho povinnosti je dost maly

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano, to nepozvanie ma uplne odrovnalo, kedze som mal o Kiskovi, ako demkratovi a prezidentovi, aj mnou volenym, predstavu uplne inu. Miesto toho aby sa snazil ludi spajat, tak ich rozdeluje a tym vlastne nas taha do extremu, proti ktoremu tak vehementne vystupuje. Preto vravim, ze je to politicky chrapun a politicky nekomplentna osoba. Kotlebovy (ak prieskumy neklamu) sa to aj vdaka jeho demokratickemu vyjadreniu jeho osobneho nazoru pekne dvihaju preferencie....to za prve. A za druhe....Kiska sa dal zvolit, ako nestranicky prezident, tak je iste, ze ho volili aj Kotlebovy volici, ale tym ze odmietol pozvat Kotlebu na stretnutie, tak isto ako ostane parlamentne strany, tak jeho (a teda aj svojich) volicov poslal na liecenie do Osviecimu. Aky je rozdiel medzi volicom zlodejov a podvodnikov (smeru)......volicom sex.uchylakov, gender ideologie (SaS)........volicom poulicnych kaukliarov (OLaNO)....volicom ochrancov slov.statnosti (SNS)......volicom plemennych otcov(sme rodina).....vlastne kazdym volicom roznej strany a jeho volicom (Kiskov)? LenOn II urcil, ze volicov si zaradi do kosira podla svojej spokojmosti....len potom kam zaradil svojich volicov....asi tiez z nich poslal  do košiara dost velku cast, cim ale spochybnil ich volicsku kompetenciu a tym aj svoje legitimne zvolenie za prezidenta. Mozno tebe sa to javi ako normalne jednanie, ale ja mam na to takyto nazor.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:).......takto nejako som si predstavoval tvoju vycerpavajucu odpoved......ale mam s toho radost, lebo to je dokaz, ze nemenis nazor podla meteopredpovede, ako Kiska, ktoremu sa tym padom ale nevyrovnas, aj ked u teba vidiet urcitu snahu v tomto smere :)

 

Tak pre teba je to v poriadku, ked najvyssi a priamo voleny verejny cinitel verejne dehonestuje svojich volicov? Mne to stacilo zistit raz a Kiska je u mna odvtedy "demokraticky" troll.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

Rodi sa dalsi preferencny bod pre Kotlebu a to vdaka pokusu o jeho zakaz ucinkovania na verejnosti, ako politického oponenta.......kurna tak toto uz s nasou mentálnou urovnou politickej sceny je na urovni Kimovej politiky.....moj vzor je Dzingischan a jeho dobyvanie sveta, takze som asi extremista a treba na mna hodit siet......by ma ozaj vazne zaujimalo preco taky panicky strach a obava aj za cenu toho, ze porusujeme to, co sa doteraz nemohlo....slobodu prejavenia a slobodného vyjadrenia svojho nazoru..... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aj za cenu toho, ze porusujeme to, co sa doteraz nemohlo....slobodu prejavenia a slobodného vyjadrenia svojho nazoru..... :(

 

Netrep hluposti. Sloboda prejavu ma svoje limity urcene zakonom. Co sa tyka navrhu na rozpustenie Kotlebu, je to standardny proces prokurator-sud a sud bude posudzovat nie slobodu prejavu, ale program, cinnost strany a ci kona v rozpore so zakonom o politickych stranach.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

sud bude posudzovat nie slobodu prejavu, ale program, cinnost strany a ci kona v rozpore so zakonom o politickych stranach.

 

v tomto mas pravdu, ale tieto veci sa predsa hodnotili pred volbama, ci uz do VUC BB, alebo do statneho churalu tejto komunisticko-liberalno-fasistickej republiky. Nenasiel sa rozpor zo zakonom, tak si ludia ich posadili tam, kde su teraz. Ze to niekomu zacina z nejakej mne neznamej priciny vadit a meni pravidla pocas zapasu, tak to nema z demokraciou nic spolocneho. Preto som to prirovnal ku Kimovi a spol. Prinesie to opacny efekt a volby mozu priniest do parlamentu este onakvejsiu "poslanecku komunitu", ako je teraz Kotleba a spol. Mne to silno pripomina 50-roky v "ludovodemokratickom" zriadeni v byvalej CSSR. Zacal sa hon na carodejnice a bud si isty, ze sa to nezastavi pri Kotlebovi. Nakoniec uz sa aj zacinaju vyrabat ucelove zakony.....cest praci.

 

Ja som ich nevolil (volil som SNS), ale taketo praktiky neuznavam a prave za taketo konania padol system svetlych zajtrajskov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nesuhlasim,  demokracia neznamena ze sa nemozeme branit extremistom.  Kotleba je proti demokracii, je to jasne z jeho prejavov a tak je dany dovod na podobne konanie. Je mozne ze ludia to pochopia inak a ze mu to pomoze, ale to je zase nase riziko.  Demokracia predpoklada aspon trochu pricetnych ludi,  ak to nebude splnene tak skoncime v diktature.

Rozpustenie strany je prakticke opatrenie, to nezmeni Kotlebu ale naozaj si nemyslim ze by sme mali financovat fasistov z nasich dani.  Ak ty mas pocit ze ho chces platit, tak to urob priamo.  Ale aj tak ho musime porazit politicky,  presvedcit ludi ze to je zle a skodlive.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja by som bol opatrnejsi pri pouzivani pojmov demokracia a sloboda slova, pretoze ak tu ma demokracia zostat demokraciou, nesmie dovolit tym, co o nu nestoja, alebo proti demokratickemu zriadeniu bojuju, slobodu slova zneuzivat. Na to mame v tomto state niekolko nastrojov, vratane trestneho zakona. Zaujimave, ze doteraz to nikomu nevadilo, pritom tieto zakony su v platnosti zhruba od polovice 90 rokov.. Ina vec je ich uplatnovanie v praxi. Dnes sa Slovensko potyka s celym radom problemov. Korupcia, klientelizmus, zneuzivanie pravomoci, arogancia moci atd. Je tu vsak jedna nevyhnutnost, pokial chceme ako tak fungovat dalej. Ak uz tento system zlyhava v jednej oblasti, nesmieme mu dovolit, aby zlyhaval aj v ostatnych, pretoze potom to tu mozeme rovno zabalit a ist sa povrazdit. Ze zvoleni a zodpovedni neodhadli pociatok nastupu na tuto cestu je uz ina kapitola. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A naozaj je Kotleba, až také veľké riziko?

Veď on ani stravníkov ktorým by mohol veriť nemá.. preto si do funkcií nastrkal vlastnú rodinu..

Keby ste to jeho "nomen omen" prestali opakovať furt dokolečka, rozplynula by sa jeho strana, ako para nad prázdnym hrncom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nesuhlasim,  demokracia neznamena ze sa nemozeme branit extremistom.  Kotleba je proti demokracii, je to jasne z jeho prejavov a tak je dany dovod na podobne konanie. Je mozne ze ludia to pochopia inak a ze mu to pomoze, ale to je zase nase riziko.  Demokracia predpoklada aspon trochu pricetnych ludi,  ak to nebude splnene tak skoncime v diktature.

Rozpustenie strany je prakticke opatrenie, to nezmeni Kotlebu ale naozaj si nemyslim ze by sme mali financovat fasistov z nasich dani.  Ak ty mas pocit ze ho chces platit, tak to urob priamo.  Ale aj tak ho musime porazit politicky,  presvedcit ludi ze to je zle a skodlive.

 

takze v demokratickej spolocnosti (akou sa hrdime) je v poriadku ked sa extremom branime extremizmu?....lenze ten extrem, co proti nemu ideme do boja s pouzitim dalsieho extremu, je momentalne (ak vobec existuje) v rovine predpokladu....coby-keby......ideme trestat skupinu namiesto trestania jedincov, co si dovolili prekrocit zakonom urcenu hranicu. to by sa ale teda mala trestat podobnou metodou aj ina skupina ludi....napr. kto je fajciar, ale respektuje predpis o fajciaroch na aut.stanici, je vzdy trestany aj za toho ktory ten zakaz nerespektuje.....pokutovat treba globalne, pretoze je to jedna  skupina fajciarov.....ci?

 

A co sa tyka finanncovania politickych stran, tak kludne sa to moze zrusit a nech si kazdy clen strany ide zarabat na cinnost upratovanim uhlia.....a este dodam....nesuhlasim s kopou veci co sa finanncuje s dani (asi aj ty), ale musim to respektovat...som tak trochu pacifista a okrem dvoch zbrani (kosak a kladivo) by som okamzite ostatne zbrane poslal do vysluzby :)

 

PS.  legalizacia drog ti nevadi?....to nie je extrem?

 

 

Ja by som bol opatrnejsi pri pouzivani pojmov demokracia a sloboda slova, pretoze ak tu ma demokracia zostat demokraciou, nesmie dovolit tym, co o nu nestoja, alebo proti demokratickemu zriadeniu bojuju, slobodu slova zneuzivat. Na to mame v tomto state niekolko nastrojov, vratane trestneho zakona. Zaujimave, ze doteraz to nikomu nevadilo...................

 

tak toto zaujima aj mna..............ja v tom nevidim strach o demokraciu, ale strach z niecoho ineho....

 

A naozaj je Kotleba, až také veľké riziko?

 

Kotleba nie je ziadne riziko, ale riziko je stav momentalej opozicie, ako celku........

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... niekde tu nastala nejaká legalizácia drog?

keď už, tak prihoďme do balíka aj nejakú prohibíciu... menej nešťastných rodín a detí, to už za nejaký ten extrém stojí, nie?

 

hm. nie. také pokusy ty už boli, a zlyhali. to neprejde.

 

zakázanie strany, ktorá propaguje bez bázne a hany extrémistické a krajne extrémistické názory, na ktoré sme už pred rokmi doplatili, je v moci demokratickej krajiny.

 

ovšem či takýto zákaz bude mať žiadúci účinok, je viac než otázne: preferencie strany stúpajú, to je jedna vec, druhá, že ich poznáme natoľko / a mli by ich poznať aj naši milovaní zákonodarci/, že táto strana má vždy pán B, plán C, plán D ... a za každý hod vrchnosti má pripravený protihod.

 

ale ako upozornenie, že ich činnosť si krajina ako taká neželá, je možná iná alternatíva? keď počtom hlasov nepríčetných voličov mocnejú a pomaly so základným vzdelaním sedia v parlamente?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pisem ze nastala?....iba poukazujem, ze jedna zo stran v parlamente ju ma vo volebnom programe a primas Kotleba a spol. nema v programe strany legalizaciu fasizmu a cela jeho grupa je obvinovana z propagacie fasizmu ....to je akoze koser?

 

a ked uz spominas ako priklad prihibiciu, tak mam obavu, ze tento pokus na odstranenie Kotlebu dopadne tak isto, ako prohibicia....opacny efekt....viac domacej vyroby alkoholu, teda aj viac nestastnych rodin a viac zdravotnych nasledkov (nie ako pises ty).

 

lenze ta strana sa dostala do parlamentu legalne a zo suhlasom a odobrenim, ako statnym tak aj justicnym organom. Nikto nemal ziadne zakonne pripomienky na jej nepripustenie k volbam. Na tomto je smiesne to, ze ak by teda aj zrusili Kotlebu a spol., tak z parlamentu ich nikto nedostane do dalsich volieb a ak ich obvinia a aj im dokazu, ze vsetci poslanci za tuto stranu su propagatori fasizmu a teda ich na tomto moze vykazat z parlamentu, tak za nich musia prist ich nahradnici z ich terajsej strany.....no ked sa ta ich strana rozpusti na tom zakonnom podklade, tak kto tam potom pride za nich? Je to vsetko na hlavu postavene a mne sa to

vobec nepaci.....mam na mysli taketo jednanie, pretoze je to nebezpecna hra s ohnom a sa to moze zvrhnut na hladanie dalsich "skrytych" nepriatelov a to tu uz raz bolo....toto chceme?

 

Ja to ale vidim inak....Kotleba v parlamente nepredstavuje riziko, ale Kotleba  vo volbach do VUC BB je velke riziko pre dalsich kandidatov. BB kraju stopli fondy EU a teraz sa tie fondy do kraja BB budu musiet naliat, takze za tym asi budu len tie "sproste" peniaze a ostatok je iba taky humbuk pre volicov a aj nevolicov. Podobnost  Navalnyj a Putin cisto nahodna? V Rusku je to odstranenie politickeho rivala aj za cenu porusenia zakona zo strany statu (tak to pisu "nasi") a v state EU, je to odstranenie politika nebezpecneho pre spolocnost a demokraciu, hoci aj za cenu nedemokratickeho konania...........takze uz koser :(

 

ako pisem hore...je to nebezpecna hra s ohnom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Info, nezavadzaj. Este od nikoho som nepocul ze chce legalizovat drogy, hovori sa iba o dekriminalizacii. To je strasne velky rozdiel. A extrem je to co je teraz, nie dekriminalizacia.

 

Inak suhlasim, ze rusenie Kotlebovej strany je uplny nonsens rovnako ako rusenie amnestii. To len bandu dementov moze napadnut.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... niekde tu nastala nejaká legalizácia drog?

ja o nijakej legalizácii drog neviem.. Zato ale viem o plazivej, pomalej legalizácii dopingu..

http://finmag.penize.cz/recenze/323811-extaze-svateho-jobse

 

EXTÁZE SVATÉHO JOBSE

 

Práce leze dírou, výkon oknem, nebudem-li dopovat, nezbohatnem

 

Druhá výtka jde za myšlenkovou podstatou knihy. Autoři se sice můžou tvářit jako odpůrci vojensko-průmyslového komplexu, kteří snášejí z Olympu zakázaný oheň smrtelníkům. Jenomže ve skutečnosti průmyslu pomáhají tím, že mu nahánějí ještě výkonnější duševní pracovníky. Nepochopte mě špatně: není chyba pomáhat průmyslu a zvyšovat výkon pracovníků, chyba je teprve tvářit se, že je na tom něco prométheovského, a že taková revoluce přináší lidem jen pozitiva.

Tvůrci podcastu The Bayesian Conspiracy si v posledním díle správně všimli, že pokud se chytré drogy mezi pracovníky masově rozšíří, stane se z obyčejné kariéry něco jako Tour de France. Budete muset brát taky, abyste se vůbec udrželi v peletonu. Takový stav má sice své výhody, například větší výstup celé ekonomiky, ale taky nevýhody, především horší uplatnění těch, kteří odmítají brát drogy upravující vnímání nebo léky, o jejichž dlouhodobých účincích na organismus se neví nic.

..

Úvodní obrázek korporátního supa klovajícího Prométheova játra, zanesená psychedelickými i stimulačními jedy, namaloval Peter Paul Rubens

Pekelná sranda je, že práve ľudia ktorý opovrhujú alkoholom a cigaretami, častokrát propagujú a pretláčajú omnoho hroznejšie svinstvo.

..

Obávam sa že s Kotlebom je to podobné, často práve ľudia ktorý proti jeho bludom s najväčším halasom bojujú, chcú občanom napresovať do kečiek, ešte zatrolenejšie "nové" bludy. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Info, nezavadzaj. Este od nikoho som nepocul ze chce legalizovat drogy, hovori sa iba o dekriminalizacii. To je strasne velky rozdiel. A extrem je to co je teraz, nie dekriminalizacia.

 

Inak suhlasim, ze rusenie Kotlebovej strany je uplny nonsens rovnako ako rusenie amnestii. To len bandu dementov moze napadnut.

 

tak popis rozdiel legalizacia a dekriminalizacia, lebo mne sa zda, ze vysledny efekt ten isty....ci nie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie, nie je. Stale to bude zakazane, ale pri množstve pre osobnu potrebu nebudu po uliciach nahanať deti a zatvarať. Len im to zhabu ked im to najdu.

Legalizacia by znamenala že, toho môžeš mať koľko chceš, pestovať, obchodovať, uživať kde chceš atd.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja sa obávam že "to" bude "na predpis"

kto nebude dostatočne výkonný v práci, toho šéf pošle k podnikovému doktorovi, a on mu už na to dá "recept", každý dostane možnosť upracovať sa k smrti s "úsmevom a nadšením"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak to bude na predpis, tak je to prave dobre, lebo to bude kontrolovane. A na predpis moze byt maximalne trava. A ta ti k lepsiemu vykonu v praci nepomoze. Prave naopak.

 

A na predpis mas aj dnes kopu liekov s podobnymi, ci aj horsimi ucinkami ako trava ci nejaka extaza a pervitin. V lekarnach sa toho povaluju tony. A s tym problem nemas.

A ani s volnopredajnou drogou alkoholom, ktory je horsi ako napr. trava.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie, nie je. Stale to bude zakazane, ale pri množstve pre osobnu potrebu nebudu po uliciach nahanať deti a zatvarať. Len im to zhabu ked im to najdu.

Legalizacia by znamenala že, toho môžeš mať koľko chceš, pestovať, obchodovať, uživať kde chceš atd.

 

Drzanie niecoho nelegalneho je teda postihnute iba jeho odobratim....no tak toto ani nepotrebuje komentar :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nepotrebuje, lebo to tak je. Maš to tak všade po Europe. Či u susedov v Česku, či v Holandsku atd.

Ani v tom Holandsku nie su drogy legalne. Len držba menšieho množstva nie je trestnym činom. Niekde ti to len zhabu, niekde je to aj priestupok.

Poviem ti to už asi 10x. Miesto tych radoby vtipnych poznamok si o tom niečo prečitaj. Lebo zas a znova zo seba robiš hlupaka.

Hlavne čo znamenaju pojmy dekriminalizacia a legalizacia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov