Skočiť na obsah

Prezident Donald Trump


alamo

Odporúčané príspevky

tak propaganda sa vie robit iba v Rusku a v EU sa robi propaganda ako?....nestupaj si po nose..... :)

Pre tych jednoduchsich sa robi jednoducho. Pokial si iba podpriemernym politickym ochotnikom,  budes "bojovat" proti istanbulskemu dohovoru, proti migracii, LGBT, gender ideologii, liberalom atd. a bude to tvorit vacsinu tvojho politickeho prejavu a programu, pretoze si velmi dobre uvedomujes, ze na viac sa nezmozes, nemas na to kapacity a v strane ziadnych odbornikov. Na druhej strane velmi dobre vies, ze idiotov, ktori ti na to skocia je v tejto krajine dost, takze ani nic ine robit nemusis.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rozstrel-amerika-donald-trump-iran-hynek-kmonicek.A200110_133013_zahranicni_knn

Byl pro vás osobně útok na generála Solejmáního osobním nápadem Donalda Trumpa nebo jednal v souladu s dlouhodobými zájmy americké diplomacie?

Tyhle věci nevznikají jako osobní nápady, ale vznikají jako osobní rozhodnutí. To, že se generál Solejmání objevoval na seznamu možných odvetných terčů ze strany Pentagonu, jsme věděli, dá se říct, desetiletí. Oni vždycky dávají prezidentovi takový mustr, kde si může vybrat mezi deseti až patnácti věcmi, od nejjednodušší po nejsložitější. A pravidelně tento seznam možných odvetných akcí končil útokem na generála Solejmáního. Popravdě nikdo, ani oni sami, nevěřili, že si ho prezident v tu chvíli vybere, že prostě půjde automaticky až ke konci nabídkového mustru.

Zachoval by se podle vás stejně Barack Obama?

Barack Obama by se tak zcela jistě nezachoval, což mohlo být i důvodem toho, že se prezident Donald Trump právě tak zachovat chtěl. Vycházíme z toho, že jak prezident Bush mladší, tak Barack Obama byli ve stejné situaci. Dostali tento nabídkový list, dokonce už tam byla dvakrát situace, kdy byla připravována akce přímo na generála Solejmáního, a záviselo už pouze na rozhodnutí prezidenta. Prezident Bush mladší i Obama se rozhodli, že vzhledem k jeho vládní pozici do takového rizika nepůjdou.

 

Dostanete zoznam toho čo sa dá..

A podľa mňa.. Si Donald teraz vybral správne..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

obama a buschovci maju toho tiez za usama neurekom....Trump je akurat teraz zakopavany pod Zem, lebo vedie obchodnu vojnu s celym vyspelim svetom...a to sa nezabuda.... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nehram sa na dementa a ocakaval som tvoju odpoved v takomto zneni....ano je to z historickej skusenosti.....len potom tie tvoje argumenty o oblubenosti Putina na SK nemaju logiku a su ucelovo sem podsunute....preco by u nas nemohla byt pricinou neoblubenosti politikov pod Putinom tiez historicka skusenost?.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aha, tak nim si?

 

Pretoze propaganda mieri v kazdej krajine inym smerom. Znacna cast spolocnosti (aj vladnych stran) je u nas orientovana prorusky a invaziu v 68 chape mnoho ludi ako bratsku pomoc. Polsko ma za sebou niekolko vojen s Ruskom, obsadenie polovice statu Stalinom a Katyn. Pokial viem, to si tam nikto nedovoli spochybnovat. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mozno som a mozno nie...to je nemozem posudit....tak isto ako aj ty...mozno si a mozno nie si....

 

 

tak potom sem nedavaj take -ujoviny o tom, ze ruska propaganda je cielena podla krajiny.....alebo sa sam zo sebou dohodni na tom, co je cielene na SK z ruskej propagandy.....LGBT a pod. alebo to, ze bratsku "pomoc" statov WZ tu ludia beru pozitivne....ja osobne neberiem ani jedno, ale pozorujem cinnost "mierotvorcov" a "narusitelov" mieroveho procesu.....a tento "mirotvorny" akt v Irane ma "dotlacil" do stavu prebudeniu zo sna....podla teba je to demencia....tvoj nazor a moj, su dementne odlisne....ty schvalujes vrazdenie ja nie..... :(

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Rostas, sefredaktor dezinformacneho platku Zem a vek si bol na drzovku v Moskve pytat peniaze, niekolko takych webov a obcianskych zdruzeni v cesko - slovenskom internetovom priestore je dokazatelne napojenych na Putinove Rusko. Tie weby siria prave to, o com som pisal vyssie a ako pagaje opakuju ruske dezinformacie. Vlastne ti to vysvetlujem zbytocne, lebo sa na internete spravas ako negramotny tupec a nedokazes (nie nechces, nedokazes) pochopit pisany text. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo,  ci si vybral spravne uvidime az po nejakom case,  Ja  nemam problem s tym ci to bol spravny ciel, ale s tym ci domysleli dosledky

Ja si myslím že mnoho vysokopostavených "lídrov", zažilo ťažký kultúrny šok.

Na čo sú vám atómové hlavice, medzikontinentálne strely a po zubi ozbrojené armády, keď nezostane nikto kto by tomu velil?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to zase nie,   tu zabili spiona mimo uzemia iranu,   A zabit niekoho v irane je predsa len o stupne vyssi level. 


dead,   bavis sa informatorom a ten je vysledkom ruskych snah,   ten uz je ich,  je to ich politicky pracovnik.    Aj ked zrejne si to neuvedomuje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Soleimani nebol špión, on bol hlavne politik.

Jemu nikto rozkazy nedával, on rozkazy sám vymýšľal a vydával.

V Iraku nebol ako špión, ale ako diplomat. Na pozvanie Saudov, rokovať o ukončení vojny v Jemene.

Bol tam robiť zahraničnú politiku.

 

Asi vo svojej funkcii, pomiešal nezdravo veľa kompetencií.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo,  viedol zahranicnu rozviedku, ktora realne organizovala utoky.   To je velitel spionov a ciel. A dobre to vedel, aj sa tak spraval.  V zahranici uz na neho polovali davnejsie.   Rovnako Usama priamo nezabijal ale to zadaval, to z neho robilo akurat dolezitejsi ciel.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Podla mna rovnaky ciel,je hocijaky vojak, spion, diplomat. Politik. Vsetci pocuvaju niekoho prikazy. Ci aj obycajny clovek. Ti co vybuchli v ukrajinskom lietadle si to zasluzia viac ci menej,ako keby tam boli nejaky iracki,izraelski vazni(spioni ,vojaci od desiatnika po generala, diplomati,lekar,ucitel)? 

 

To lietadlo co letelo z USA do Korei cez Kamcatku a rusi ho zostrelil, sedelo tam nejake americke zviera. Americania sa zamysleli a GPS, co do vtedy vyuzivala len armada USA, spristupnili ju aj civilnemu letectvu,neskor vsetkym.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Lenže Soleimani zjavne neveril tomu, že by mohol takto skončiť. Cítil sa v bezpečí.

Keď človek žije v krutom omyle s ktorého ho vyslobodí až smrť, tak je to fakt tragédia.

 

Po svete je veľa generálministrov, ktorý žili v takom istom omyle.

Teraz majú fakt dobrí dôvod zamyslieť sa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je ten rozdiel medzi statnym teroristom a teroristom bez podobneho zazemia.    Kedze riadli ludove milicie v iraku, tak realne sa podielal aj na zahranicnej politike.   To mu ale skor pridava na ohrozeni, nie na legitimite.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/iran-teheran-protest-donald-trump.A200112_070107_zahranicni_knn

Tá "hrozná salva na odvetu" sa ešte dala vykladať ako premyslený ťah..

Vypálime haldu rakiet, schválne tak trochu vedľa a ešte ich pre istotu upozorníme aby zaliezli do krytov, aby sme nikoho netrafili..

He..

Ale keď jeden minister pozve zahraničných vyšetrovateľov k pádu lietadla, a tý tam s úžasom pozorujú ako iný nechá odstraňovať dôkazy..

To už trochu škrípe..

Keď jeden šéfík, nechá zabasnúť cudzieho veľvyslanca, druhý to vyhlási za ťažký kapric a nechá ho prepustiť.

Načo tam začne skupina "demonštrantov" protestovať za vypovedanie onoho cudzieho veľvyslanca.

To už škrípe jak dvere od márnice..

 

Buďto sa okamžite Iránsky papaláši zoradia do jednotnej straníckej línie, buďto podľa výšky papách, alebo aj kľudne podľa toho kto ďalej doští..

Alebo sa im to rozpadne..

Šťastná trefa Donald..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vidim, ze si "konzeravativec"..... :)


Rostas, sefredaktor dezinformacneho platku Zem a vek si bol na drzovku v Moskve pytat peniaze, niekolko takych webov a obcianskych zdruzeni v cesko - slovenskom internetovom priestore je dokazatelne napojenych na Putinove Rusko. Tie weby siria prave to, o com som pisal vyssie a ako pagaje opakuju ruske dezinformacie. Vlastne ti to vysvetlujem zbytocne, lebo sa na internete spravas ako negramotny tupec a nedokazes (nie nechces, nedokazes) pochopit pisany text. 

 

Zem a Vek...."N"-ko.....SME....Pravda....HN.....Hlavne spravy.......TA 3......RTVS spravy.....tu mas iba zlomok roznych konspiracnych webov.....mysls, ze prave tie, co ty citas su tie spravne?....ja citam a pozeram rozne a sam si spravim obraz a nazor....no najviac pri vytvarani toho nazoru ma  "opanta" realita, ktoru pozorujem okolo seba a porovnavam ju s tymi konspiracnymi webmi....to je zlocin, ked si takto vytvaram nazor, teda ked porovnavam rozne zdroje zo svojou skusenostou?.....ty to robis ako?.....pomahas si nejakou kristalovou gulou alebo ti tyso povie, co si mas mysliet a co mas pisat..... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zaujímalo by ma čo si o tvojej poslednej otázke myslí tyso?

To sa tu akože ideme v debatách "rozsekať" iba tak naoko, a v skutočnosti spolupracujeme na "tajnom veľkom pláne"?

:D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov