Skočiť na obsah

Prezident Donald Trump


alamo

Odporúčané príspevky

Voľby sa skončili, chce to novú tému.

 

http://neviditelnypes.lidovky.cz/usa-kdo-se-ma-bat-donalda-trumpa-dmt-/p_ekonomika.aspx?c=A161110_210224_p_ekonomika_wag

 

Kdo se má bát Donalda Trumpa

 

V roce 1939 – na začátku zlaté éry produktivity – federální zákon o dani z příjmu zahrnoval pouhých 504 stran, uvádí nakladatelství Wolters Kluwer. V roce 1974 to bylo již 19 500 stran. Zlatá éra největšího růstu produktivity teprve končila.

 

Šokující a drastický nárůst složitosti? Pouhá předehra. Wolters Kluwer uvádí, že v roce 1995 federální zákon o daních z příjmu nabyl na 40 500 stran. O patnáct let později, v roce 2010, to bylo již 71 684 stran. A podle posledních údajů neuvěřitelných 74 608 stran.

 

Nejde přitom jen o daně. Všemožné regulace, vyhlášky a předpisy zaznamenaly explozivní nárůst. „Jen v roce 2015 federální úřady vydaly 3500 vyhlášek a nařízení, o 900 více než v předchozím roce,“ uvádí webová stránka Donalda Trumpa. Ekonomové John Seater a John Dawson odhadují, že od roku 1949 přišla byrokracie Ameriku na dvouprocentní ztrátu potenciálního růstu ročně – obrovská koule na noze, ztráta třetiny hospodářského výkonu během dvaceti let!

 

Donald Trump byl pravděpodobně jediný prezidentský kandidát v historii USA, který si souvislosti byrokracie a poklesu tempa vůbec povšiml.

 

„Regulace se vyvinuly v masivní průmysl, který likviduje zaměstnanost,“ uvedl Trump v projevu pro Ekonomický klub v New Yorku v září 2016, „a tento regulatorní průmysl je byznys, který hodlám zničit.“

 

Byrokraté, třeste se: toto by žádný levicový kandidát nikdy neřekl.

 

Teda ak sa bude držať tejto "dogmy", bude mi jedno aj keby tvrdil že Zem je placatá, položená na chrbtoch štyroch slonov, stojacich na pancieri obrovskej kozmologickej korytnačky.

Bude mi jedno keby behal po Washingtone nahatý a prezidentskú štandardu si zastokol medzi "polovičky".

Ak sa naozaj prejaví ako zúrivý antibyrokratista, nech sa kľudne spriahne aj s čertom diablom, bude mi to šumafuk.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zasa nastala situácia, keď ten podivný americký volebný systém spôsbil, že početne viac občanov volilo HC, prezidentom sa stal ten druhý - za psoledné desaťročia, čo pamätáme, je tuším tretí podobný prípad.

 

dôsledok je prezident Trump - toeto dve slová spolu znejú trochu... no divne. a v Amerike neprestávajú protesty ... aj keď nebolo veľmi z čoho vyberať, antitrumpovci sa stále dávajú počuť:

 

Protesty proti Trumpovi neutíchajú

 

Trump medzitým navštívil Obamu, pôsobilo to trochu komicky. nepozerali si ani len do očí, a nech sa nikto nehnevá, Trump dáva o sebe počuť celé dlhé desaťročia, a človek chce nechce, občas sleduje jeho aktivity, večne bol kdesi v tlači, dokonca aj za socizmu ... teda ja som ich sledovala, aj jeho manželky a takmerbankroty /inšpiroval ma Tomáš na to slovo/ ... a ešte kdečo. nepristane mi do oválnej pracovne, ale čo už. zjavne tam nepristane viacerým - viď neutíchajúce protesty Američanov.

 

post-3-0-57967500-1479067588.jpg

 

pán Trump sa dáva počuť, že na čo nalákal hlavne svojich voličov, teraz musí ... aspoň sa pokúsiť, dodržať. pre začiatok.

 

Trump chce po prevzatí funkcie deportovať až tri milióny nelegálnych migrantov

Na niektorých hraničných oblastiach nebude stáť priamo múr, skôr akési oplotenie, uviedol víťaz volieb

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zasa nastala situácia, keď ten podivný americký volebný systém spôsbil, že početne viac občanov volilo HC, prezidentom sa stal ten druhý - za psoledné desaťročia, čo pamätáme, je tuším tretí podobný prípad.

 

Tebe prekaza jedine mozny volebny system v USA?.........mas lepsi system, ktory by bol spravodlivy a samozrejme tebe vyhovoval?. Taky volebny system v statoch EU (v drvivej vacsine) ti vyhovuje ked sa napr. takou 10%-nou ucastou vo volbach zaisti "politickym elitam" stravne na styri roky?

 

Ja gratulujem obcanom USA a aj Trumpovi......som rad, ze sa "kriza" prevalila aj do hlav volicov v USA a nezostalo to iba v UK :thumbsup:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kolosálna divočina

https://youtu.be/XtlzPUtyBnI

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Neskutecne-VIDEO-Tys-volil-Donalda-Trumpa-Vypadni-z-domu-krici-americka-mama-na-placiciho-maleho-chlapecka-462664

Neskutečné VIDEO: Tys volil Donalda Trumpa! Vypadni z domu, křičí americká máma na plačícího malého chlapečka

 

Asi osmiletý černošský školák je natáčen svojí matkou, která jej vyhazuje z domova za to, že ve školních volbách vyjádřil podporu republikánskému kandidátovi Donaldu Trumpovi.

 

Odhadem osmiletý plačící hoch stojí uprostřed chodby rodinného domu a u dveří má sbalený pojízdný kufřík. Matka na něj křičí a zle mu spílá. „Protože jsi hlasoval pro Trumpa, tak si seber svých pár zas.ných švestek a vypadni,“ zuří žena z Texasu a dává svému usedavě plačícímu synovi do ruky karton s nápisem „Moje máma mě vyhodila z domova, protože jsem hlasoval pro Trumpa“. „Ať všichni lidi venku vidí, proč musíš stát venku na ulici,“ dodává žena v návalu emocí.

 

Následně vyděšeného syna skutečně vyhazuje za dveře do tmy, ačkoli ten naléhavě prosí, aby to nedělala. Žena je však rezolutní a na jeho prosby vůbec nereaguje. Jako v transu neustále opakuje, že volil Trumpa a žene jej před sebou po úzké domovní cestě k ulici. Tam už je malý černošský chlapec naprosto zdecimován a už ani není schopen slz. Matka se od něj vzdaluje zpět k domu a brutálně syrové video končí.

..

Hysterie z vítězství Trumpa pronikla i na sociální sítě a na Twitteru nyní patří mezi populární hashtagy dokonce #AssassinateTrump (zavraždit Trumpa, pozn. redakce). Tisíce uživatelů Twitteru zveřejňují své komentáře, ve kterých zcela otevřeně diskutují o nutnosti usmrtit Trumpa i jeho viceprezidenta Mika Penceho.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tebe prekaza jedine mozny volebny system v USA?.........mas lepsi system, ktory by bol spravodlivy a samozrejme tebe vyhovoval?. Taky volebny system v statoch EU (v drvivej vacsine) ti vyhovuje ked sa napr. takou 10%-nou ucastou vo volbach zaisti "politickym elitam" stravne na styri roky?

 

pre informatora sa na moment vrátime späť k systému prezidentských volieb v USA:

možno sa aj k informatorovi za tie toky, čo už prežil zrejme za svoj pomerne dlhý život hodne amerických prezidenstkých volieb, sem-tam dostali správy o systéme ich prezidentských volieb, keď nie, tak pred týmito poslednými voľbami sa v xy médiách znovu opakovali,

niekde s vysvetľovaním, niekde s poznámkami, že ani mnohí Američania nie celkom rozumejú, prečo je systém taký, aký je. podstatné je, že sa o tom hodne v médiách hovorilo a písalo.

 

zagoogli, veľavážený, nájdeš ich kopy, napr.

volebný systém v usa je nedemokratický

prezidentské volby v usa - volebný systém

v mojom príspevku som si dovolila mierne parafrázovať dve vety z podobných článkov, aby som mohla navodiť a napísať svoj názor. svoj názor smiem napísať? smiem? ďakujem. si nesmierne láskavý.

netrep hlúposti o tom, ako ja chcem zmeniť ich volebný systém, aby mi vyhovoval... také si kde čítal, že chcem meniť ich volebný systém? je tam o tom pol slova? ale raz ... raz možno sa ti podarí aj skutočne prečítať úplne vážne skutočne to, čo v príspevku napísané je, nielen to, čo si ty pribásniš.  :ahooj:

 

 

vraciame sa k situácii po voľbách:  Donald Trump - prezident USA.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neviem prečo, ale mám taký podivný pocit, odkedy zvolili za prezidenta USA Donalda Trumpa.

nepísala som o tom, ale skúsim to napísať, čo vy na to: či Donald Trump vo svojej funkcii vydrží celé volebné obdobie.

viem, on sa chystá už dokonca aj na druhé... je to len pocit, uvidíme : )

je pravda, nasľuboval svojim voličom kdečo, čo chceli počuť. problém je, či a nakoľko sú splniteľné.
je fajn, že chce vyhnať gangy a podobné záležitosti. vyložiť za hranice 3 milióny okamžite /spolu až 11 miliónov/  ilegálnych migrantov nepôjde. veľká väčšina ich napriek fámam o gangoch a drogových díleroch pracuje v čiernej ekonomike, všetky obslužné činnosti vykonávajú migranti.

drogoví díleri a gangy sa prevažne regrutujú z domácich zdrojov, rozloženie čiernej ekonomiky by zložilo zrejme fungovanie mexickej ekonomiky, zasiahlo americkú ekonomiku, stálo by nespočetné desiatky miliárd dolárov, a ešte kdečo iné.

okrem toho sa začína ukazovať, že Mr. Trump zostane Trumpom - jeho jemný buldozérový šarm spred volieb sa nezmení ako mávnutím čarovného prútika : )
neprestáva byť vulgárny, neprestáva urážať ženy ani menšiny, a to ešte je len na samom prahu prezidentovania.
jeho sľuby sa fajn počúvali, niektoré. no uvidíme : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pre informatora sa na moment vrátime späť k systému prezidentských volieb v USA:

 

možno sa aj k informatorovi za tie toky, čo už prežil zrejme za svoj pomerne dlhý život hodne amerických prezidenstkých volieb, sem-tam dostali správy o systéme ich prezidentských volieb................

 

v mojom príspevku som si dovolila mierne parafrázovať dve vety z podobných článkov, aby som mohla navodiť a napísať svoj názor. svoj názor smiem napísať? smiem? ďakujem. si nesmierne láskavý.

 

netrep hlúposti o tom, ako ja chcem zmeniť ich volebný systém, aby mi vyhovoval... také si kde čítal, že chcem meniť ich volebný systém? je tam o tom pol slova? ale raz ... raz možno sa ti podarí aj skutočne prečítať úplne vážne skutočne to, čo v príspevku napísané je, nielen to, čo si ty pribásniš.  :ahooj:

 

 

vraciame sa k situácii po voľbách:  Donald Trump - prezident USA.

 

Vdaka ze si sa pre mna vratila k systemu prezidentskych volieb v USA :)    ....no ja ho urcite poznam, takze nie je dovod na robenie  prievanu v antikvariate. Ja som reagoval na tento tvoj "podivny" pocit z podivneho systemu volenia prezidenta v USA........

 

 

zasa nastala situácia, keď ten podivný americký volebný systém spôsbil, že početne viac občanov volilo HC, prezidentom sa stal ten druhý - za psoledné desaťročia, čo pamätáme, je tuším tretí podobný prípad.

 

....ak to teda bola s tvojej strany iba parafraza, tak teda ber aj moju reakciu, ako parafrazu na tvoju parafrazu.No aj tak, ak si pouzila parafrazu na navodenie toho, aby si mohla napisat svoj nazor, tak ten tvoj nazor je teda co?......parafraza nazor? Ja som si doteraz myslel, ze ked ma niekto na nieco svoj nazor, tak za tym nazorom si aj stoji a nepotrebuje to predchadzat parafrazou. Ked je teda system podivny (ako pises), tak asi mas k nemu vyhrady.....tak som ti napisal a polozil aj otazku......

 

 

 

Tebe prekaza jedine mozny volebny system v USA?.........mas lepsi system, ktory by bol spravodlivy a samozrejme tebe vyhovoval?

 

....len ja teda nechapem, co je na tejto mojej reakcii take podivne, ked vlastne je to iba normalna reakcia nad tvojim pozastavenim sa nad podivnym volebnym systemom v USA. Takze mna nemusis poucat, ale mala by si radsej vysvetlit (ak chces) tvoje konstatovanie (parafrazu), ze volebny system v USA je podivny.....mozno mierne komplikovany, ale podla mna urcite slovo podivny je uplne mimo......a mierne komplikovany je preto, lebo je v danych pomeroch jedine mozny a teda aj spravodlivy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čo sa podivných reakcií týka, najpodivnejšie reagujú ultrahumanisti na amerických univerzitách.

http://www.blisty.cz/art/84497.html#sthash.3Ymp1kt9.dpbs
Jesle pro bojovníky za sociální spravedlnost!

University of Michigan Law School tedy oznámila povolební akci, kde se studenti věnovali omalovánkám, hraní s Legem atd. Stanford University a University of Michigan nabídly psychologické poradenství těm, kdo cítí "nejistotu, hněv, úzkost anebo strach". University of Pennsylvania vytvořila povolební "bezpečné prostory", v nichž nabídla studentům na hraní krásná štěňátka a omalovánky. Podobné akce jsou hlášeny z několika dalších kampusů. Jinde přinejmenším zrušili výuku. Na Yale proběhl "kolektivní řev".
Jak poznamenává autor článku v USA Today, sám univerzitní učitel, zmíněný přístup samozřejmě nepředstavuje žádnou obranu diverzity, jíž se na oko dovolává - naopak je infantilním vynucováním uniformity, dalším vylučováním zastánců jiných názorů.

Písal o tom už "Motls", ale dúfal som že preháňa..
http://motls.blogspot.sk/2016/11/immaturity-of-some-leftists-reactions.html
Nepreháňal ani trochu.
Tí vysokovzdelaní trotli, si okolo seba vybudovali myšlienkové akvárium.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mr. Trump sa po krátkej odmlke vrátil k svojej rétorike, aspoň čo sa týka zatiaľ neveľmi utíchajúcich demonštrácií demonštrantov, ktorí ho nepovažujú za svojho prezidenta: "do ulíc vás poslali médiá" : )

hovorí pán Trump, ktorého do prezidentského kresla dostal americký volebný systém, ktorý kedysi on sám označoval za nedemokratický : ) :

 

Keby sa americké prezidentské voľby vyhrávali počtom celkových hlasov, a nie podľa počtu voliteľov jednotlivých amerických štátov, vyhrala by Hillary Clintonová. Získala (podľa nedeľných údajov) vyše 600-tisíc hlasov viac. Volilo ju 47,8 percenta voličov, Donalda Trumpa 47,3 percenta.

 

Podstatné však je, že Trump získal kľúčové štáty a s nimi aj viac voliteľov – 290 verzus 232.

Nejde o nijaký výnimočný fenomén. S menším počtom hlasov ako súper vyhral napríklad v roku 2000 George Bush nad Alom Gorom, keď sa museli prepočítavať hlasy z tesného súboja na Floride. Trump je tak piatym prezidentom, ktorý mal nakoniec vo finále menej hlasov.

 

V čom je to však iné, je to, že Donald Trump v roku 2012 osobne kritizoval systém voliteľov ako „katastrofu pre demokraciu“. V tom čase to vyzeralo, že Barack Obama vyhral voľby nad republikánom Mittom Romneyom s menším počtom hlasov. Trump preto volal po revolúcii. Lenže nakoniec vyhral Obama s pohodlnou väčšinou o takmer päť miliónov hlasov a štyri percentá.

https://dennikn.sk/606861/vyhral-som-nefer-povedal-by-trump-keby-sa-riadil-podla-svojho-twittera/?ref=box0

 

voľby skončili, Mr. Trump chce previerku svojich detí /aj zaťa/, aby sa dostali k utajovaným informáciám. rád by ich mal vo svojom týme, resp. štyroch nominoval do svojho týmu, ktorý má na starosti preberanie moci od prezidenta Obamu.

problém ovšem je, že na ošetrenie podobných situácií bol vytvorený roku 1967 zákon, ktorý prezidentovi zakazuje zamestnávanie najbližších príbuzných.

 

 „Nie je to rodinný podnik, ale prezidentovanie. Bezpečnostné kontroly nie sú cukríky, ktoré majú byť rozdelené, ako na Halloween,“   "Musíte mať vedomosti, aby ste pracovali v prospech vlády a nie v prospech jednotlivca."

 

Ak by Trumpove deti nejaký prístup skutočne dostali, ešte viac by sa zvýraznil ich konflikt záujmov. Kým bude Trump prezidentom, práve oni totiž budú viesť jeho podnikanie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Už povedal že s ťaženia proti ilegálnej imigrácii, nezľaví ani o piaď. A nepotrebuje na to nijakú "legislatívnu smršť", stačí aby dôsledne trval na dodržiavaní už existujúcich zákonov, to podľa nich sú prisťahovalci ilegáli. A Obama vlastne, celé tie roky porušoval zákon, toleranciou ilegálov.

 

Ešte väčšia pecka ale bude, ako sa v praxi prejaví Trumpov odpor ku klimatickej agende, o ktorej je presvedčený že jej základom je "GW" hoax.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čo sa podivných reakcií týka, najpodivnejšie reagujú ultrahumanisti na amerických univerzitách.

Písal o tom už "Motls", ale dúfal som že preháňa..

http://motls.blogspot.sk/2016/11/immaturity-of-some-leftists-reactions.html

Nepreháňal ani trochu.

Tí vysokovzdelaní trotli, si okolo seba vybudovali myšlienkové akvárium.

Už povedal že s ťaženia proti ilegálnej imigrácii, nezľaví ani o piaď. A nepotrebuje na to nijakú "legislatívnu smršť", stačí aby dôsledne trval na dodržiavaní už existujúcich zákonov, to podľa nich sú prisťahovalci ilegáli. A Obama vlastne, celé tie roky porušoval zákon, toleranciou ilegálov.

 

Ešte väčšia pecka ale bude, ako sa v praxi prejaví Trumpov odpor ku klimatickej agende, o ktorej je presvedčený že jej základom je "GW" hoax.

 

Tu je vidne, ze globalny manipulatori zmanipulovali viac seba, ako cielenu skupinu a su teda uplne odtrhnuty od reality......teraz je na tom ale to najhorsie, ze si to nechcu priznat a preto robia to, co robia :(

 

Aj tu na fore sa nemala cast diskuterov zastava ilegalnej populacie a argumentuje tym, ze tato skupina je vlastne vyhodna pre stat a jej pokladnicu.....doteraz ale neviem v com je ta prospesnost, pretoze same pekne reci a ziaden dokaz o tej prospesnosti. A tak isto je to aj s tou temou o tzv. GW sposobenou cinnostou cloveka. Mne to skor sa javi, ze je to vsetko iba boj o zakazky na vyrobu produktov ktore akoze chrania svet pred GW a produktov, ktore akoze ignoruju problem GW.. V konecnom dosledku aj tak kazdy vyrobok zatazi zivotne prostredie, takze.......problem o nicom pre spotrebitela :(

 

 

Mr. Trump sa po krátkej odmlke vrátil k svojej rétorike, aspoň čo sa týka zatiaľ neveľmi utíchajúcich demonštrácií demonštrantov, ktorí ho nepovažujú za svojho prezidenta: "do ulíc vás poslali médiá" : )

hovorí pán Trump, ktorého do prezidentského kresla dostal americký volebný systém, ktorý kedysi on sám označoval za nedemokratický : ) :

 

https://dennikn.sk/606861/vyhral-som-nefer-povedal-by-trump-keby-sa-riadil-podla-svojho-twittera/?ref=box0

 

voľby skončili, Mr. Trump chce previerku svojich detí /aj zaťa/, aby sa dostali k utajovaným informáciám. rád by ich mal vo svojom týme, resp. štyroch nominoval do svojho týmu, ktorý má na starosti preberanie moci od prezidenta Obamu.

problém ovšem je, že na ošetrenie podobných situácií bol vytvorený roku 1967 zákon, ktorý prezidentovi zakazuje zamestnávanie najbližších príbuzných.

 

Boli taketo protesty aj zo strany napr. Ku-Klux-Klanu ked bol zvoleny za prezidenta Obama? Palil niekto za to na uliciach US zastavy a zapaloval auta....ci veci podbne?

A k tej Trumpovej vyhre este toto.......Trump vyhral jednoznacne nad skorumpovanou a sadskou stranou finanncovanou hysterkou, ktora by bola svet doviedla k vojne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hlavným zdrojom "prskania a kýchania", v "posledných hodinách" bol hlavne Stephen Bannon, a jeho menovanie do funkcie vrchného poradcu

http://zpravy.idnes.cz/steve-bannon-novy-poradce-bileho-domu-d8i-/zahranicni.aspx?c=A161115_141859_zahranicni_aba
Trumpova pravá ruka: hrdý prorok populismu, který chce zbořit Washington

Tu je ten jeho "rasistické, sexistické, mizogínne a iné štvavé odborné bludy" šíriaci internetový plátok
http://www.breitbart.com
..
Koho asi potom Trump vymenuje za poradcu pre národnú bezpečnosť?
To ešte len bude "šabľový" tanec..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Meno poradcu pre národnú bezpečnosť

Michael Flynn

https://dennikn.sk/611072/islam-nie-je-nabozenstvo-ale-ideologia-sme-vo-svetovej-vojne-tvrdi-general-ktory-ma-radit-trumpovi/?ref=tit

Islam nie je náboženstvo, ale ideológia, sme vo svetovej vojne, tvrdí generál, ktorý má radiť Trumpovi

 

Podľa Flynna je najhlavnejším problémom, ktorému Amerika čelí, radikálny islam. Samotný islam nevidí ako náboženstvo, ale ako politickú ideológiu. „Islam je politická ideológia a v tejto krajine sa maskuje za náboženstvo,“ povedal pre Politico.

 

Svetová vojna

 

Podľa neho sú Spojené štáty vo „svetovej vojne“ s radikálnym islamom. Tento označuje za rakovinu moslimských krajín a vyčíta súčasnej vláde, že sa drží politickej korektnosti a bojí sa to nazvať pravými menami.

 

„Strach z moslimov je racionálny,“ napísal tiež na Twitteri. Mnohí tento jeho postoj kritizujú, že vytvára civilizačnú vojnu, ktorá nahráva radikálom, ako sú islamisti z Dáišu.

 

vau..

(slniečkári asi teraz hromadne zvracajú..)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jedna historická fotka sa vynorila k novému prezidentovi Donaldovi Trumpovi - roku 1981 gratuluje novému americkému prezidentovi Ronaldovi Reaganovi:

 

post-3-0-26623400-1480000006.jpg

http://ritkanlathatotortenelem.blog.hu/2016/11/20/napi_erdekes_817

 

úsmevné reakcie sa zaoberajú takmer výlučne nesmrteľným účesom Mr. Trumpa, ktorý už nosil takto aj vtedy, a ani roku 1981 nebol práve ... a za toľké roky mu to nikto nepovedal... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

budúci prezident Donald Trump už teraz prezidentuje úplne ináč.

 

klasické suché telefonáty medzi štátnikmi. plné xkrát premletých fráz zmenil na rozhovor plný superlatív... pakistanský premiér mal zrejme zážitok :)

noviny priniesli prepis rozhovoru, ako ho pretlmočila pakistanská tlač:
 

 

„Premiér Muhammad Naváz Šaríf telefonoval zvolenému prezidentu USA Donaldu Trumpovi a pogratuloval mu k vítězství. Prezident Trump řekl, že premiér Naváz Šaríf má velmi dobrou pověst. Jste báječný chlap. Máte za sebou vynikající práci, jejíž plody jsou všude vidět. Těším se, že se brzy uvidíme. A když s vámi pane premiére mluvím, mám pocit, že mluvím s někým, koho znám už dlouho.

Vaše země je skvělá a plná výjimečných příležitostí. Pákistánci jsou jedni z nejchytřejších lidí. Jsem připravený a chci hrát při řešení existujících problémů takovou roli, jakou po mně budete chtít. Bude to pro mne čest a pustím se do toho osobně. Můžete mi zavolat kdykoliv před 20. lednem, kdy nastupuji do úřadu. 

 

Na premiérovo pozvání do Pákistánu pan Trump odpověděl, že rád navštíví fantastickou zemi, fantastické místo plné fantastických lidí. Vyřiďte prosím pákistánskému lidu, že je skvělý a že všichni Pákistánci, které znám, jsou výjimeční lidé, řekl pan Donald Trump."

 

 

http://www.info.cz/svet/konec-suche-diplomacie-prectete-si-prepis-trumpova-telefonatu-s-pakistanskym-premierem-1135.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/trumpovi-odpurci-chystaji-utok-na-sbor-volitelu-chteji-je-pr/r~da9ebbecb73411e68f82002590604f2e/

Trumpovi odpůrci chystají útok na systém. Chtějí přesvědčit sbor volitelů, aby hlasoval jinak

A ak sa im podarí, potom vyjdú protestovať do ulíc aj Trumpovi spriaznenci, a až potom to začne byť zaujímavé..
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V USA nastal medzi demokratmi totalny chaos a pejavila sa ich ozajstna demokraticka povaha, ktoru asi maju prebratu zo svojho hysterickeho vzoru menom Clintonova H. hahahahaha.....neviem s coho maju taku obav(m)u :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a znovu kúsok z archívu s Donaldom Trumpom - ten účes mal vždy trumpovský : ) z čias, keď meno Donald Trump začalo rezonovať v médiách

 

1970 - Donald so svojím otcom Fredom ako stavitelia a developeri v New Yorku, pozerajú nimi postavené panelové sídlisko pre obyvateľov s nižšími nárokmi.

 

post-3-0-30958600-1481133766.jpg

http://ritkanlathatotortenelem.blog.hu/2016/12/04/napi_erdekes_141

 

 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

 

Ak sa chce človek orientovať, nie je až tak dôležité analyzovať vyhlásenia Hillary Clintonovej a Donalda Trumpa v predvolebnej kampani. Šou skončila. Väčšiu výpovednú hodnotu má fakt, kto je sponzorom ich kampane. V prípade Donalda Trumpa je to jednoduché, Trump nebol závislý od finančnej podpory. Mediálne mu mohla pomôcť morálna podpora celebrít, ako Chuck Norris, Sylvester Stallone, atď... No u Hillary Clintonovej boli jej hlavní sponzori Saudská Arábia a George Soros http://www.hlavnespravy.sk/kto-podporuje-clintonovej-kampan-v-zozname-darcov-jej-kampane-je-mnoho-saudskych-mien/795874 .  Eufemisticky povedané, dosť kontroverzní sponzori. Benjamin Netanjahua, otevorene Trumpa nepodporil. Donald Trump napríklad v Pennsylvánii sľuboval baníkom zmenu súčasnej politiky USA, ktorá ich obrala o prácu, o ktorú prišli vďaka lacnému uhliu a spracovaniu oceli v Číne. Nemôžem sa ubrániť paralele s Ficovým populizmom v bani Nováky. Robert Fico garantuje prácu baníkom v Novákoch do roku 2030. Ťažiť sa bude aj nehorľavé uhlie!!! Hornonitrianske bane Prievidza, a.s je súkromná spoločnosť, štedro subvencovaná štátom. Súdruh Fico asi nezabudol na úderné komunistického heslo  „Ja som baník, kto je viac“. Ale to som už odbočil. V skutočnosti ani komunistovi Ficovi, ani kapitalistovi Trumpovi nezáleží na baníkoch  a ich rodinách. Ich politický inštinkt im hovorí, že tu sa dá získať politická podpora. A baníci zas vedia, že finančná situácia ich rodín nie je politickou prioritou Saudskej Arábie, alebo George Sorosa. Mimochodom  George Soros navrhuje opatrenia pre EU, http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Miliardar-Soros-radi-Tu-je-7-krokov-ktore-musi-EU-urobit-ak-chce-prezit-Po-prve-prijat-300-tisic-utecencov-rocne-273231 ,ako prijatie aspoň 300 000 utečencov každý rok a uvoľnenie minimálne 30 miliárd eur, ktoré bude EÚ podľa neho potrebovať na vytvorenie nového "azylového plánu".  Som zvedavý, ako by na podobné "doporučenie" zareagoval štát Izrael, keby mu niekto navrhol opatrenia-kvóty, koľkým nežidovským imigrantom má Izrael ročne udeliť občianstvo? Alebo koľko imigrantov má ročne prijať Saudská Arábia?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Rozdiel medzi Trumpom a Ficom je v tom, ze Ficko tie zbytocne (nase) peniaze do bani skutocne naleje. Trump sa na banikov po volbach vykasle.

Citovat "hlavnespravy" sice mozes, ale sudny clovek hlada doveryhodne zdroje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

číňania sa nechali vyprovokovať Trumpovími rečami o prehodnoťovaní vzťahov, a začali prehodnoťovať sami

http://hnonline.sk/svet/878005-cina-spravila-bezprecedentny-krok-zabavila-vyskumny-aparat-americkej-armady

Čína spravila bezprecedentný krok. Zabavila výskumný aparát americkej armády

 

obávam sa že si to zle vypočítali, ešte stále je prezidentom Obama, a teraz on bude musieť riešiť ako na to zareagovať.. doteraz sa zamestnával vymýšľaním si ruskej hrozby na internete (údajná manipulácia volieb), teraz dostal ako darček k vianociam, možnosť naposledy sa totálne znemožniť
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov