Skočiť na obsah

Benefit


alamo

Odporúčané príspevky

Mám blbú náladu..

Okrem trúsenia blbých rečí (ktoré zdá sa, šíria blbú náladu, aj na moje okolie ako nejakú nechutnú miazmu), prejavuje sa to aj cáklymi nápadmi.

Napadlo ma spýtať sa šéfa, či by som ako dlhoročný a spoľahlivý zamestnanec nebol hodný zvláštneho ocenenia. Spočívalo by v tom že každý mesiac by som časť mzdy, namiesto v eurách, dostal v zvláštnej forme, vo forme zlatého päť gramového zliatku.

Fakt teda nápad..

Hryzie má tá myšlienka ako "vrece bĺch".

Keby to prešlo, mohol by som si povedať "za moju prácu, mi musia platiť v zlate".

Ale.. bolo by to rozumné?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 13
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • alamo

    7

  • Sniper

    3

  • game

    3

  • Hellé

    1

Keby to prešlo, mohol by som si povedať "za moju prácu, mi musia platiť v zlate".

Ale.. bolo by to rozumné?

 

no ... nebolo. :)

cena zlata nie je stabilná záležitosť. stačí pozrieť grafy, len za posledných 25 - 30 rokov bola veľmi dlhú dobu na hodne nízkych úrovniach.

obchodovaniu so zlatom sa treba venovať ináč, nejaké päťgramové platničky spravia asi to isté, ako mať doma tradičných pár kusov zlatých šperkov.

to je asi ako to slávne  "investičné zlato" -  kto si kúpi jednu minitehličku, má trt, a nie zlatú investíciu.

keď je najhoršie, človek môže šperky či tehličku predať, a dostane zlomok skutočnej hodnoty, a ešte bude rád.

buď úplne vážne obchodovať na burze, a venovať sa tomu, burze a komoditám ako takým, nielen zlatu, alebo kašľať na zlato.

 

 

(mimochodom, blbonáladové obdobie je zrejme vírusové či čo, v našej trochu širšej rodine je blbá nálada štandard posledných týždňov, škoda hovoriť.

čakám, kedy sa to zlepší - prejde. keď neprejde, bude to zaujímavé. vskutku.)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Axel

Treba ale skonštatovať, že si predsa len neodolal, a krátkou vetou tu predsa len vypustil trochu pary (a síry).

Dusiť to v sebe, nie je zdravé, človek sa akurát stane explozívnym.

 

@game

A čo mám s tými peniazmi ktoré neminiem, iného rozumnejšieho robiť?

Keď som sa na to naposledy pýtal Xenocideho, v podstate ten mudrlant skonštatoval že som pod "skleneným stropom". Aby som mohol rozumne investovať, na to ich mám málo, zisk sa dá vytvoriť až od určitej sumy "základiny". Kto ju nemá, ten na to nemá.

 

Apropó

Dobrý ľudia, radiť Tomášovi je ľahké..

Skúste poradiť mne..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A čo mám s tými peniazmi ktoré neminiem, iného rozumnejšieho robiť?

Keď som sa na to naposledy pýtal Xenocideho, v podstate ten mudrlant skonštatoval že som pod "skleneným stropom". Aby som mohol rozumne investovať, na to ich mám málo, žiak sa dá vytvoriť až od určitej sumy "základiny". Kto ju nemá, ten na to nemá.

 

no ale veď to isté ti tam vyššie píšem aj ja, nie?:

mať pár gramov zlata, nech to nakoniec po rokoch vydá aj čo ja viem, 200 - 300 gramov či koľko, je veľké nulové nič.

to isté ako mať nejaké šperky.

podobne je nás na tom viac,  xenocide nemudroval, je to presne tak.

sme kdesi v strede - ten stred je dosť široký -  niečo málo sme naškrabali, niečo ušetríme, ale je to tak.

na to, aby si investoval do nejakého pofidérneho investičného zlata, máš málo, a tak hlúpy nebudeš.

 

keď chceš investovať, naspor, a kúp byt, dom, aspoň pozemok ... zlato ani drahé kamene ani investičné striebro pre naše bežné peňaženky je strata času a strata benefitov.

 

úplne blbo treba pozrieť len na to, kto sa dostane do srabu, za svoje zdedené vzácne šperky dostane minimálny zlomok ceny. jednoducho nemá cenu.

 

že nie je kam odložiť a nie je kde sporiť, aby to nespotrebované peniaze niečo vyniesli, je na inú tému a riešime to v inej téme - o sporení. s tým prejdime tam.

 

 

pre nás nie je zlato benefit.

minitehlička zlata je síce o trošku viac ako nič, ale len o veľmi málo. nekupuj ani zlato, ani striebro ako benefit.

a drahé kamene už vôbec nie: pred dvadsiatimi rokmi sa nechala drahými kameňmi napáliť aj jedna banka - bol to pripravený podvod, ale nechali sa napáliť:

kúpili za 100 miliónov Sk drahokamy, ktoré mali hodnotu cca 3 milióny.

 

takže toľko k benefitom. na to my nemáme. investuj do pozemku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game?

9 000 eur..

nemám dlhy.. nemám hypotéku na baráku..

neplatím alimenty..

čo mám?

9 000 eur hotovosti na bežnom účte v banke

a tá suma pomaly rastie.. a ani nie preto, že by som vedel šetriť.. ale obávam sa že skôr preto, lebo žijem ako mních

boli časy, keď som na tom bol prakticky rovnako ako Tomáš..

stačí 9 000 eur, na nejakú zaujímavú investíciu v nehnuteľnostiach pozemkoch?

obávam sa že nie..

skôr by som to nazval, peniazmi pre "strýčka Náhodu"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je v poriadku, suma rastie, takže téma o sporení nie je pre teba priveľmi aktuálna, to skôr pre Tomáša.

 

tie tvoje peniaze treba presunúť inam, skúsime niečo nájsť v téme napríklad o investovaní Kam investovať peniaze , aby z toho aspoň niečo bolo.

mať toľko peňazí na bežnom účte nie je práve najrozumnejšie.

 

len nekupuj žiadne investičné blboviny. na to nemáš. ani ty, ani ja.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No dobre.

Ale opýtať sa, za to predsa nič nedám..

Strašne ma zaujíma ako sa šéf zatvári.

Koniec koncov, on by o tom nemohol rozhodnúť sám, on by sa na to zase musel spýtať majiteľa firmy.

Nech si trochu poturbujú hlavy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel

Poštová Banka..

Funguje to tak že hádžem peniaze na "hromadu" rýchlejšie než ich dokážem spotrebovať, a rýchlejšie než ich roztápa inflácia.

Ale asi si potreboval počuť niečo geniálnejšie.. však už aj ja..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale asi si potreboval počuť niečo geniálnejšie.. však už aj ja..

 

Keď ti to tam rastie len vďaka tomu, že tam peniaze dokladáš, tak to je normálka. Ak je tam 0% (dajme tomu nejaká desatina percenta), tak je to plytvanie. Z 9000€ sa za rok dajú spraviť štyri stovky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hellé trochu si ma vydesila..

Pripomína to radu "alamo investuj do ženy". Bez mučenia sa priznám, ja toho o ženách moc neviem, a permanentne som nimi prekvapený.

 

Axel

Z 9 000 dostať 400.. To je výnos sotva 4 a pol percenta.. Čo sa to s tým "kapitalizmom" stalo?

..

Mno.. Stručne.. Nabudený bežnou drinou v robote, správami s netu o každodennom SNAFU marazme, prečítanými počas pauzy, a dorazený kolegom ktorý zjavne meditujúci o tom ako šichtu zapichnúť o štvrťhoďku skôr, mi na moje upozornenie na drobný problém potencionálne schopný prerásť v prúser oznámil "mňa to nezaujíma"..

Som sa spýtal šéfa, či by mal chvíľu čas pohovoriť si..

Že po tých rokoch v tej práci "mám čudné nápady". Najprv to pochopil zle, a spýtal sa so smutným úsmevom "Vy nás chcete opustiť?"

Já som povedal "Ale nie, bola by tu istá možnosť ako zariadiť aby sa mi o niečom takom ťažšie uvažovalo".

Vytiahol som peňaženku, a s nej vybral zlatý razený päť gramový zliatok..

(Emirates Gold zaujímavá rarita získaná za zaujímavú cenu.. v zaujímavej situácii.. malý príbeh sám o sebe)

Stručne som vysvetlil čo to vlastne chcem.

Zaujalo ho to.

Začudoval sa že ma takéto veci zaujímajú.. A opýtal sa "Prečo?".

Ja na to protiotázku "Prosím viete mi povedať ako to dopadne s EÚ, brexitom atď?"

Odpovedal "Neviem.. To nevie nikto."

Ja na to "Veď práve.."

A dopadlo to tak, že povedal.. že to posunie vyššie. (však áno.. za opýtanie nikto nič nedáte..)

V podstate to bolo rýchle, rozhovor nezabral možno ani šesť minút..

Uvidíme ako sa to vyvinie ďalej.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Dostal som srandovnú odpoveď "Všetci alebo nikto". Vo firme kde viac ako 60% percent zamestnancov má vzťah práci ako nejaký mukli v koncentráku alebo gulagu.
Ja naozaj nestojím o niečo, čo by mali všetci..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov