Skočiť na obsah

Potenie


Tomáš

Odporúčané príspevky

Niektorým ľuďom sa hovorí že sú potiví. Mám tušenie že aj ja. Nikdy mi nieje zima a každú chvílu sa spotím. Tak dajme diskusiu. Vy ostatní sa ako potíte? Moc sa potíte? Zaberajú vám antiperspiranty? Viete nejaké recepty ako sa nespotiť?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
  • Odpovedí 2
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • game

    1

  • Tomáš

    1

  • Vilma Flinstonova

    1

Najaktívnejšie dni

Top prispievatelia v tejto téme

teraz ešte ani nie, ale keď prídu letné horúčavy, to bude čosi! To si budem musieť dávať studenú sprchu niekoľkokrát denne...

ale ty, Tomáš, nebude to tým, že si tučný? Tuční ľudia sa viac potia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale priama úmera tam nie je ... nie všetci tuční ľudia sa potia viac, je namáhavejšie sa pohybovať, tak sa potia. pri športe sa niekto potí viac, niekto menej, niekomu kilá vadia viac, niekomu menej.

ale nadmerné potenie je diagnóza, a nevyberá si chudého, tučného, muža, ženu, dieťa ...

je to často rodový znak a je to zakódované v našej genetickej výbave, s tým sa nedá priveľa robiť, len nadmerne držať očistu.

 

poznám jedného mladého muža, ktorý sa od detstva prakticky nepotí vôbec - a ako dieťa to bol hodne bacuľatý chlapec s nadváhou,

a iného, ktorý sa potil nadmerne už ako malé dieťa ešte v plienkach,
a ďalšieho, ktorému sa už v perinke nehorázne potili nožičky ... vo všetkých rodinách sa tieto znaky potenia a nepotenia vyskytujú celé generácie.

 

zaujímam sa o to, pretože v našej rodine je tiež jedna postihnutá vetva, po generácie, chlapci dievčatá bez pardonu.
a mám priateľku, kde je to rovnaké.

 

 

nadmerné potenie je hodne nepríjemná diagnóza, a net je plný dobrých rád, prístrojov a kdejakých antiperspirantov na báze hliníka /tie pomáhajú najlepšie, aj keď nie sú najzdravšie/, ako na to, niečo trochu na chvíľu pomôže, niečo je len zbožné želanie ...

s nadmerným potením je potrebné naučiť sa žiť a prispôsobiť sa mu a podriadiť mu život, rovnako, ako akejkoľvek inej nepríjemnej diagnóze.

 

 

nedá sa to ale porovnávať s bežným potením a spotením, to si ľudia, čo sa trochu či trochu viac zapotia pri pohybe či im je teplejšie a spotia sa, často mýlia.

a hlavne nedokážu pochopiť, čo to nadmerné potenie je.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov