Skočiť na obsah

Sociálni pracovníci, súdy a práva na Slovensku


game

Odporúčané príspevky

System, na zabezpecenie toho, aby jedinec nezlyhal, sa neda nikdy naordinovat. To je vacsia utopia ako tysove zive bunky vyrobene v labakoch :)

 

Ale ty nechapes co je system.  Po prve ak systemu veris sam sa vies autoregulovat - spravat v systeme ak nie a vies ho obist ho obides.

 

Ale ak sa to stane, a si to niekto vsimne ,tak sa na to pride a ta zreguluje.  No ale to u nas nefunguje. Ze si to vsimol riaditel, vysetrovatel,prokurator, zrejme mal aj kurator. A nic nekonal. To je pruser.

 

Potom tu mame akreditacnu komisiu ,pri dvoch hrubych poruseniach nastavenych pravidiel im to bolo suma fuk. Policajtke a prokuratorovi tiez. Toto je nizsia hladina,teraz dostanes kontrolu od vrchu a pod kontrolou verejnosti a budes cudovat co sa bude diat. 

 

Komisia navrhuje odobrat akreditaciu - aj ked ten ustav posledny rok mohol sa zlepsit a 500 percent ako vtedy ked sa toto dialo.

 

Co rozpravala E.T v pondelok a co v stredu, co riaditel UPSVaR a co v stredu?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

inak, toto je vskutku zaujimava myslienka

ano, ti, co zlyhali, su jednotlivci

do akej miery moze system ovplyvnit ne-zlyhanie jednotlivca ?

ulohou systemu by malo teda byt zlyhaniu predchadzat a nie(len) ho odhalovat a trestat

 

kto je ovsem tvorcom a sucastou systemu ?

jednotlivci, ktori mozu zlyhat...

 

 

Mas system ktory plati pre vsetkych zakon. A potom mas mafianov - kde patria ti co kritizujem aj tu na fore - su sucast ineho systemu. 

 

A informator hadaj alebo zacni rozmyslat - preco tolko ludi zlyha v systeme ktory respektuju aj slusni ludia? A ty mozes len blabotat o zlyhani jednotlivcoch. Zlyhal si aj ty.

 

---------------------

Informator mas v tom jasno ,tak vies ktory jednotlivec zlyhal. Lebo vies ,ze nezlyhal system. Teda kto zlyhal?  SNSak napoved  - matka. Ze je to blbost pochopis aj ty po precitani nazvu temy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to bola z mojej strany nie skutočná, ale rečníčka otázka...

 

nikto nepopiera, že je xy ľudí, ktorí robia prácu v v ktorejkoľvek oblasti sociálnej starostlivosti ľudsky, s empatiou a úprimne.....obrovská spústa ich ale je, pre ktorých je to v krajine, kde je nezamestnanosť a je dobre sa niekde strčiť do zamestnania, kamkoľvek, len zamestnanie. našiel mi kamarát, robí tam rodina, tak ma tam pretlačia ...

 

a smerom nahor je to stále horšie - politici na všetkých úrovniach a kdejaké dozorné rady a štátni úradníci a masy ľudí, ktorí sa priživujú na starých, chorých a deťoch.

 

a keď sa zrazu prevalí nejaká podobná kauza, ako sa prevalilo, ako sa odoberajú deti rodičom, či ako vlastne fungujú detské domovu, domovy dôcjodcov, domovy sociálnych služieb a resocializačné centrá ... zrazu je to politická kauza, kde sa kaurát opľúvajú kompetentní navzájom, a vždy sú desne prekvapení a narýchlo kontrolujú, čo malo byť kontrolované pravidelne, zrazu sa hýbe polícia .....

 

No ved tak som to aj chapal.

 

suhlasim, ale zasa zlyhal jedinec....riaditel toho zariadenia je tam naco?....interne predpisy ma si predsa zaviest on. Ale ako som uz aj pisal, ako chces niekomu dokazat porusenie niecoho v takomto pripade? Neprichytis niekoho, tak nemas dovod a ani pravo zaviest nejaky postih, pretoze svedcit nebude mat kto, kedze su vsetko rodina resp. znami. Je rozdiel niekoho prichytit kradnut v obchode a ohlasit, ako ist svedcit v zamestnani proti „kolegom“.

 

S cudzieho krv netecie (kedze politici su s podstaty  veci klamari- musia, inak politicky nepreziju), teda je to znova o relativizacii hodnot.

 

Stat a statne organy uz vo vsetkom supluju rodinu, takze sa necuduj a nebud taka prekvapena, pretoze to je iba vysledok protirodinnej politiky podla ucenia neomarxistov a lavicovo liberanej „elity“.

 

Ale ty nechapes co je system.  Po prve ak systemu veris sam sa vies autoregulovat - spravat v systeme ak nie a vies ho obist ho obides.

 

System su predpisy, tak daj sem nejake ustanovenie-zakon-prikaz-normu danu v systeme, v ktorom je uvedene, ze si mozes robit vsetko podla svojho uvazenia a tak, ako si ty myslis, ze je to dobre a spravne. Vdaka....

Informator mas v tom jasno ,tak vies ktory jednotlivec zlyhal. Lebo vies ,ze nezlyhal system. Teda kto zlyhal?  SNSak napoved  - matka. Ze je to blbost pochopis aj ty po precitani nazvu temy.

 

:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je to celé oveľa zložitejšie, a zároveň oveľa jednoduchšie.

kým sa nič mimoriadne nedeje, máme tendenciu myslieť si, že taký Barnevernet je pomýlené zlo /ono fakticky je, píšeme o tom kdesi inde/... a máme tendenciu si myslieť, že u nás je to ružová záhrada. nie je ... tuším včera som o tom tu písala, strašne veľa vecí nefunguje v sociálnej sfére.

 

mám možnosť nahliadnuť aj do domova sociálnych služieb, o tom tu píšem už roky, najlepšie sa dá vyvŕšiť a nestarať sa a brať dotácie na bezmocných, starých, primladých a chorých. bez debaty.

 

Karol Sudor práve uverejnil prvý diel svojej sondy, ktorú zhodou okolností začal prešetrovať už pred galantskou záležitosťou, ide v tom ďalej a chce prehrabať všetky pekelnícke zákutia našej sociálnej starostlivosti. bude ich uverejňovať postupne.

 

zmerané na starostlivosť o deti je uverejnený jeho článok tu - mnohé veci z toho občas prebehnú médiami, takže kto sa zaujíma a sem tam číta články, prípadne blogerov a často zúfalých blogerov, je to len klinec do rakvy, Barnevernet na slovenský spôsob:  Čo všetko vám hrozí, keď sa vy alebo vaše dieťa zapletiete so sociálkou

nie každý má prístup k celému článku, odcitujem tu aspoň časť:
 

.....  

Z opísaného by sa mohlo zdať, že náprava systému je jednoduchá. Stačí predsa potrestať chybujúce sociálne pracovníčky, respektíve neaktívnych sudcov či prokurátorov, a ochrana detí sa promptne zlepší.

Problém je, že neexistujú jasné pravidlá, na základe ktorých môžete kontrolovať ich prácu, sociálnym pracovníčkam dokonca neviete dokázať žiadne pochybenie. Súdom totiž poskytujú len svoj názor, a ten je prakticky netrestateľný.

 

Ak sa niekto z vás zamotá so systémom, ktorý sme sa pokúsili zjednodušene a bez ambície byť komplexní opísať, môže sa stať, že prejdú celé roky, z ktorých nebudete mať fotoalbumy z dovoleniek, ale len hrubé šanóny s opečiatkovanými lajstrami.

 

Pánboh súdi, súdy rozhodujú

 

Skôr či neskôr aj na Slovensku príde deň, keď v súdnom konaní dôjde k prvému pojednávaniu. Typov týchto konaní je nepreberné množstvo: adopcie, určenie otcovstva, zmena priezviska, úprava rodičovských práv a povinností pred rozvodom aj po ňom, konania o výške výživného a, o čom sa dnes diskutuje najviac, o umiestňovaní do ústavnej výchovy.

 

Isté v galantskom prípade je, že o umiestnení do resocializačného zariadenia rozhodol súd, a to na základe návrhu sociálky, ktorú o pomoc požiadala matka. Už oveľa menej zrejmé je, či to bolo potrebné, aké boli dôvody, či sa v tomto rozhodnutí odrážal zákon, podľa ktorého je ústavná výchova až posledným riešením. A je tu aj množstvo ďalších nejasností.

 

Súdy oficiálne rozhodujú nezávisle, ale v skutočnosti to v takýchto prípadoch neraz robí sociálka, čo z pochopiteľných dôvodov nikdy nepriznajú. Súdy totiž nemajú kapacitu alebo nechcú preverovať tvrdenia sociálky, a tak sa zariadia podľa toho, čo úrad uviedol v papieroch.

 

Príkladom je prípad vyňatia dieťaťa z rodiny v Bratislave roku 2014, keď sociálna pracovníčka pri podozrení na zanedbávanie dokonca nevykonala nijaké šetrenie v domácnosti, a hneď podala návrh na predbežné opatrenie, ktorému súd okamžite vyhovel bez toho, aby sa čo len spýtal sociálky, či v tej domácnosti vôbec bola.

Šéfka úradu vtedy napriek jasnému prešľapu obhajovala konanie sociálnej pracovníčky.

 

Jedným z mýtov tiež je, že v takzvaných polepšovniach končia iba delikventné, agresívne, drzé, nezvládnuteľné, teda akýmkoľvek spôsobom vinné deti.

 

V skutočnosti tam však na základe návrhov sociálky a po rozhodnutí súdu skončia aj tie, „ktoré z domu utekali pred týraním, tie, ktoré nerešpektovali trebárs autoritu vychovávateľa v detskom domove, pričom nik neskúma, či nebol neschopný práve on, deti, ktoré sú agresívne z totálnej bezmocnosti, deti, ktoré kradnú, lebo rodičia pijú a ony nemajú čo jesť,“ tvrdí Ida Želinská.

 

 

je to celé hodne zúfalé čítanie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

system je cosi ine:) nie len predpisy:) to su procesy, a predpisy ich len popisuju. ale myslim info ze to vsetci okrem teba chapeme a tebe to nie je dane

 

Tak tedy ty, ak slimak nie je ochotny,  sem posun ten „proces“, ktory ten-ktory predpis popisuje, ze mozes sa rozhodovat podla toho, ako sa „vyspis“....

 

 

je to celé oveľa zložitejšie, a zároveň oveľa jednoduchšie.

kým sa nič mimoriadne nedeje, máme tendenciu myslieť si, že taký Barnevernet je pomýlené zlo /ono fakticky je, píšeme o tom kdesi inde/... a máme tendenciu si myslieť, že u nás je to ružová záhrada. nie je ... tuším včera som o tom tu písala, strašne veľa vecí nefunguje v sociálnej sfére.

 

mám možnosť nahliadnuť aj do domova sociálnych služieb, o tom tu píšem už roky, najlepšie sa dá vyvŕšiť a nestarať sa a brať dotácie na bezmocných, starých, primladých a chorých. bez debaty.

 

Karol Sudor práve uverejnil prvý diel svojej sondy, ktorú zhodou okolností začal prešetrovať už pred galantskou záležitosťou, ide v tom ďalej a chce prehrabať všetky pekelnícke zákutia našej sociálnej starostlivosti. bude ich uverejňovať postupne.

je to celé hodne zúfalé čítanie.

 

 

 Vobec to nie je zlozite a ani jednoduche, ale je to lahko pomenovatelne...som ti to uz napisal......toto je dopad protirodinnej politiky v tejto neomarxistickej a lavicovo liberalnej dzamahirii (EU). Zaujimave, ze v tom clanku sa o tejto pricine Sudor nerozpisuje, ale iba riesi nasledky tejto priciny...ozaj preco?....alebo aspom nieco riesi?....

 

A s tym, ze sa najlepsie da dobre tento zivot „prezit“ na dotaciach do roznych DD, ZSS, ci dets.domovoch, je vseobecne znama vec. Tam su tie najzranitelnejsie objekty. Mozno sa ti to bude zdat necitlive, ale rozne resocializacne zariadenia (je jedno ake maju zameranie) ma netrapia, pretoze tam su umiestnovane osoby, ktore sa dokazu o seba postarat a su tam vlastnou vinou resp. bol to vysledok ich sposobu zivota a bolo to ich rozhodnutie robit to, co robili :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pomaly sa dostávajú kostlivci zo skríň, je to vskutku veselé - úplne každému bolo všetko ukradnuté, s malou nadsázkou /?!/ možno pekne zodpovedne napísať, že policajti na prácu kašlali, sociálni úradníci na prácu kašlali, ústredie práce na prácu kašlalo, štátni úradníci zohrievajú po tisíckach stoličky a prekladajú papiere, dotácie idú pánubohu do okien, či rovno von oknom, starí ľudia, decká, chorí, bezmocní, koho to zaujíma, akurát zbytočná otrava.

 

Financovanie Čistého dňa vlani preverili, ale zle. Kontrolu zopakujú, úradníkov vyhodia

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale nie je to o inom, než o čom je téma celkovo - to je kompletný sociálny systém a vymožiteľnosť práva a nedbalé a zavalené súdy a policajné vyšetrovania ja tebe, ty mne -  a čo hrá v prípade Galanty svoju rozhodujúcu úlohu.

 

nakoniec ako v prípade galantského bohulibého zariadenia ešte kdečo iné, kde boli dosadení nevhodní ľudia, nastrkané neuveriteľné peniaze, o ktorých iné ustanovizne neslýchajú, krytie trestných oznámení a pochybení a lajdácky konané kontroly a ešte kdečo iné, ako vychádza pekne postupne najavo, za postupného kydania špiny každý na každého od polície po sociálku a politické strany.

 

zďaleka tam nejde už "len" o sexuálne zneužívanie, v galantskom prípade, už dávno - podaním na sexuálne zneužívanie sa odokrývanie začalo, ale od samého začiatku nešlo len o sexuálne zneužívanie, to bolo len časťou tej kopy hnoja.

a preto je to domino,

sexuálne zneužívanie - to je len jedna časť celého prehnitého systému, ktorý to v pohode umožnil. veď o tom tu dokola píšeme.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie, neinšpiroval, nevedela som o ňom a nečítala som ho, tohto blogera nepoznám, resp. nečítam.

 

nuž ale ...

teraz som prečítala, a neviem, kde vidíš nejakú inšpiráciu.

písala som o niečom úplne inom ako bloger, aj píšem už niekoľko dní, pranierujem sociálny systém, starostlivosť o deti a chorých a starých a bezmocných v kdejakých centrách a sociálnych zariadeniach nedbalými úradníkmi a dobre poschovávanými zamestnancami a rodinkárstvom a zamestnaneckými pomermi a úradníckymi stolmi na základe kamarátstiev a podobne.

 

skús prečítať ešte raz, zjavne si niečo, alebo všetko, čítal zle.  alebo sa bloger trafil a  zabolelo?

 

ja som zatiaľ ani slovom nespomenula kdejakých tradičných konzervatívcov, ako pán bloger, výlučne len inštitúcie a zákony a sociálnu politiku sociálnych inštitúcií, ale to stačí prečítať, čo celý čas píšem.

píšem niečo úplne iné, než ten bloger.

 

ale to už zasa vysvetľujem to isté, čo som tu už v niekoľkých príspevkoch popísala predtým.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

btw - odhliadnuc od tohto konkretneho pripadu, v prvom rade zlyhava rodina / uloha rodiny v spolocnosti, ked produkuje jednotlivcov odkazanych na resocializacne ustavy

 

 

Hej a co im ponuka spolocnost? 

 

Moj chalan chodi na futbal, na turistiku , vylety,maluje, recituje. Fetovat nebude a snad. A tie ine deti? Co to stastie nemaju, maju nejaku ponuku? Ci pre Tomanovu je vyhodnejsie mat ich zavriet ich do nejakej "polepsovne" a brat za ne prachy?

 

Zena spekulovala s dcerou na aky kruzok ju dat. Mozno na turistiku. Dcera bola na viac miestach v prirode a na Slovensku a vo svete ako tie ucitelky co ju maju ktomu viest. Ale budem rad ked si to vyberie. bude medzi rozumnimi ludmi.  A nauci sa aj nieco ine. A potom pouci aj mna.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie, neinšpiroval, nevedela som o ňom a nečítala som ho, tohto blogera nepoznám, resp. nečítam.

 

nuž ale ...

teraz som prečítala, a neviem, kde vidíš nejakú inšpiráciu.

písala som o niečom úplne inom ako bloger, aj píšem už niekoľko dní, pranierujem sociálny systém, starostlivosť o deti a chorých a starých a bezmocných v kdejakých centrách a sociálnych zariadeniach nedbalými úradníkmi a dobre poschovávanými zamestnancami a rodinkárstvom a zamestnaneckými pomermi a úradníckymi stolmi na základe kamarátstiev a podobne.

 

skús prečítať ešte raz, zjavne si niečo, alebo všetko, čítal zle.  alebo sa bloger trafil a  zabolelo?

 

ja som zatiaľ ani slovom nespomenula kdejakých tradičných konzervatívcov, ako pán bloger, výlučne len inštitúcie a zákony a sociálnu politiku sociálnych inštitúcií, ale to stačí prečítať, čo celý čas píšem.

píšem niečo úplne iné, než ten bloger.

 

ale to už zasa vysvetľujem to isté, čo som tu už v niekoľkých príspevkoch popísala predtým.

 

Mne to pripadalo ze pises o tom istom ako tento bloger....je to okrem iného poslanec NR SR za SaS. Posledna tema v tomto bola o tom domove, tak som aj preto reagoval na tvoj clanok, v ktorom si popisovala soc,system, ako cely zly, ze je to o niecom inom.  Zdalo sa mi ze odvadzas temu na inu kolaj, ako aj tento poslanec. Navaza sa do niekoho iného a odvadza pozornost od predmetnej veci. Co maju spolocneho ochrancovia rodiny s tymto pripadom?.....mam na mysli tu Galantu. Ochrancovia rodiny hlasovali za znizenie  trestu spodnej hranice za aktivitu v drogách?.....ochrancovia rodiny maju na starosti legislativu v stato robenej "rodinnej" politike?.......on predsa sedi vedla poslancov napr. Dostala ci Zajaca, co su predsa velky konzervativci......taktiez Nicholsonova resp. poslanci z Matovicovej skupiny a pod. Pise teda o tom ako zvalit vinu na niekoho iného....treba si aj pozriet hlasovanie v tom zakone o znzeni trestov a taktiez kto je za uvolnenim pozivania drog...je to na siroku diskusiu a tu to urcite nevyriesime. Takze este raz, je to vizitka protirodinnej politiky statu, na ktorej sa vysokou mierou podiela aj SaS. Ty pises o tom, ze system je zly..no tak dobre....ale potom pomenuj, v com je system zly, pretoze inak tu iba ponukas nieco, co ani sama nevies pomenovat. Doteraz si iba popisala necinnost neurciteho jedinca v urcitej institucii.

 

A co sa tyka toho tvojho podpichnutia, ze mozno sa bloger trail a zabolelo, tak ano bloger sa trafil, ale spôsobom, ze ma to utvrdilo v tom, ze lahko je niekoho obvinit a ked sa to nahodou vyberie inym smerom, tak sa hadze vina na niekoho iného a ten nesie zodpovednost za preslap zodpovenych... :(

 

 

Hej a co im ponuka spolocnost? 

 

Moj chalan chodi na futbal, na turistiku , vylety,maluje, recituje. Fetovat nebude a snad. A tie ine deti? Co to stastie nemaju, maju nejaku ponuku? Ci pre Tomanovu je vyhodnejsie mat ich zavriet ich do nejakej "polepsovne" a brat za ne prachy?

 

Zena spekulovala s dcerou na aky kruzok ju dat. Mozno na turistiku. Dcera bola na viac miestach v prirode a na Slovensku a vo svete ako tie ucitelky co ju maju ktomu viest. Ale budem rad ked si to vyberie. bude medzi rozumnimi ludmi.  A nauci sa aj nieco ine. A potom pouci aj mna.

 

Viditelne dokaz protirodinnej politiky statu....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aj takto sa robi kampan zo strany SaS a OLaNO-NOVA......zneuzit a vyuzit vsetko a kazdeho....

 

http://blog.etrend.sk/alexandra-macuchova/medialna-hysteria-poslankyne-blahovej-prekryla-podstatne-fakty.html

 

.....na cene a pravdivosti nezalezi....a takato moralne vysoko "erudovana elita" chcela vladnut?  :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

práca sociálnych pracovníkov dnes vyzerá takto:

 

Ako štát vyrobil z dvoch zaopatrených detí bezdomovcov

 

spred nejakých 20 - 25  cca rokov, keď som s tým ešte robila,  si pamätám zopár dedičstiev detí, v tých časoch to bolo spravidla na vkladných knižkách v bankách...
ale neboli to len deti, ale aj starí ľudia z domova dôchôdcov, ktorí napríklad neboli svojprávni: bez písomného povolenie súdu nebolo možné z uložených peňazí kúpiť im ani nový kabát.

každé hnutie musel odobriť súd a vybaviť sociálny pracovník vlastnoruč.

 

dnes to funguje hodne podivne. načo vlastne tí neschopní ľudia sedia na sociálkach a berú platy?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Ahojte,

V prvom rade sa ospravedlnujem, ze vzdy sa ukazem iba ked nieco potrebujem ( ano je mi to blbe a ospravedlnujem sa len neviem kde sa opytat cez weekend ked su urady zatvorene )

Kazdopadne chcem sa opytat.

Rodinne pridavky na deti.  My sme to so Stevkou neriesili kedze ja som v KE vtedy mal viac ako je ta minimalna mzda ci 1.5 nasobok minimalnej mzdy.  Ale tu nas sused co je tiez so SK nam povedal, ze by sme si to mali zaziadat. Ze mali by nam to asi zamietnut preto lebo byvame v CZ a potom na zaklade toho zamietnutia si to mame poziadat tu v CZ a tu ze nam to schvalia. Aspon , ze im to tak spravili.

 

Akurat ja mam otazky :

1/ Ak by nam to schvalili na SK , vyplacaju to aj spatne ?  Napr Ondra ma uz 6 rokov a Bianka bude mat v maji 3 tak neviem ci nam to vedia vyplatit aspon tie 3 roky spatne ? 

2/ AK by to schvalili v CZ tak to si tiez niesom isty ci nam to vedia vyplatit spatne na oboch. Na Bianku by skor asi vedeli lebo Bianka ma Brnensky rodny list ale na Ondru asi by to neslo neviem.

Kazdopadne hlavna otazka je vyplacaju to aj spatne ?  

 

Pekny den a sry , ze zase sa tu ukazujem iba ked nieco mi treba. Stve ma to sameho...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov