Skočiť na obsah

Sociálni pracovníci, súdy a práva na Slovensku


game

Odporúčané príspevky

nekecaj:) znasilnovanie nezletilych je medzi hodnotami? kto to brani? teda ak nechcem byt zly a tvrdit ze je to obvykle u fararov katolikov. a tam sa to tutla podobne. ale nikto pricetny ti nebrani ako normalne

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Niekto je prekvapeny?..........na vine je korektnost a relativizacia hodnot.

Nevyhodou internetov je, ze tu ma kazdy c#### moznost vyjadrit sa prakticky ku vsetkemu ..a aj ked tomu trebars hovno rozumie, uz dopredu vie, kto a co je na vine.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nekecaj:) znasilnovanie nezletilych je medzi hodnotami? kto to brani? teda ak nechcem byt zly a tvrdit ze je to obvykle u fararov katolikov. a tam sa to tutla podobne. ale nikto pricetny ti nebrani ako normalne

 

Ja som medzi tu relativizaciu hodnot zaratal aj knazov...nie som ako ty, co tu obhajujes hodnoty, ake predvadzaju pracovnici soc. zariadeni a taktiez som nemal na mysli, ze nejakou hodnotou sa zabrani znasilnovaniu (akemukolvek) niekoho niekym. To, na co som narazal, je podstatnejsie v tom, ze tie hodnoty relativizuju ludia, od ktorých sa to neocakava a teda to robia z umyslom zneuzivat svoje postavenie. Terapeut.....lekar.....policajt.....ucitel.....opatrovatel.....soc. pracovnik.......a samozrejme aj knaz!!!

 

Verim ze nikto pricetny to nebrani a neobhajuje, ako normalne konanie....to ale teda znamena, ze ta cast, co to vykonava, ako svoju pracovnu napln (oficialne zamestnanie je v tomto pripade "bokovka"), su nepricetna zberba. Len, ako sa tam potom dostali, ked pricetna cast rozhodovala, ze to mozu ist robit?

 

Takze kecas ty a nerozumies pisanemu slovu :)

 

PS.Aj ked v tomto pripade este nemusi byt pravda to, co trubia politici na cele zo samaritánom Kiskom :)

 

 

Nevyhodou internetov je, ze tu ma kazdy c#### moznost vyjadrit sa prakticky ku vsetkemu ..a aj ked tomu trebars hovno rozumie, uz dopredu vie, kto a co je na vine.

 

Ako pises....kazdy k?k?t.....ratas tam aj seba? A vyjadruje sa aj preziden, takze podla teba je c....k?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator, zlyhanie jednotlivcov nesuvisi ani s hodnotami ani systemom. v tomto pripade je podozrenie na zlyhanie systemu, nie na zlyhanie hodnot. a je to podobne ako zlyhanie institucie u katolikov, bol tu pripad ako zlyhal knaz ktory obtazoval maloletu. a miesto toho aby ho institucia vyhodila tak ho branila a veriaci odsudili rodinu. a urcite budes suhlasit ze sex s detmi nie je hodnotou krestanstva. ani ho nerelativizuju, nejde teda o hodnoty ale institucionalne zlyhanie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A nieje? Ten najväčši. Už to neraz dokazal.

 

Vynimocne s tebou suhlasim.....

 

informator, zlyhanie jednotlivcov nesuvisi ani s hodnotami ani systemom. v tomto pripade je podozrenie na zlyhanie systemu, nie na zlyhanie hodnot. a je to podobne ako zlyhanie institucie u katolikov, bol tu pripad ako zlyhal knaz ktory obtazoval maloletu. a miesto toho aby ho institucia vyhodila tak ho branila a veriaci odsudili rodinu. a urcite budes suhlasit ze sex s detmi nie je hodnotou krestanstva. ani ho nerelativizuju, nejde teda o hodnoty ale institucionalne zlyhanie

 

system zlyha iba vtedy, ak zlyhavaju jedinci....to mas tak, ako s tym najslabsim ohnivkom v retazi. A jedinci zlyhaju vtedy ak relativizuju hodnoty, ktore maju byt pre nich v poslani co vykonavaju alfou a omegou. A este raz, je jedno na ktorom mieste pracuju, pretoze kazda pracovna pozicia ma svoje specifika podmienene urcitymi hodnotami. Zapamataj si, ze vzdy je to o jedincoch a nie systeme, lebo na system vyzreje kazdy jedinec, ktory sa rozhodne porusit nepisane pravidla!!!!

 

A co sa tyke tej tu tebou predkladanej nemoznosti trestania knazov za sex.obtazovanie a veci podobne....to mas tak, ak by sa dal (teraz sa uz dava) na potrestanie knaz civilnemu sudu, tak ho na 99% oslobodi, pretoze dokazovanie takychto precinov je velmi, velmi problematicke. Potom by ho ale v cirkvi museli brat ako nevinneho a mohol by dalej vykonavat svoju pracu. Ked ho ale nejakym sposobom potresta cirkevny tribunal, tam to dokazovanie nie je az tak preciznou zalezitostou, tak trest je vykonany. To, aky bude, samozrejme zalezi na tom, co zanedbal dotycny knaz resp. co a v akom rozsahu porusil.

 

A je trapna tvoja snaha zakryt zlyhanie jedincov v statnych ustanovizniach podsuvanim uz otrepanej story o krestanskych precinoch v sexe s detmi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kde vidis ospravedlnovanie? skus napisat ktoru vetu si tak pochopil?

teda aby si rozumel, z coho si usudil ze sa snazim zakryt zlyhanie jednotlivcov?

a kedze nechapes textu, tak neviem ci ma zmysel pokracovat. ale skusim takto: jednotlivec moze zlyhat, tomu sa neda na 100 percent zabranit. ale dobry system by ho mal odhalit, zabranit pokracovaniu a prijat opatrenia aby sa taketo zlyhanie neopakovalo. tomu sa hovori zodpovedny a uciaci sa system. a ak tu o probleme vedelo vedenie a nekonalo, vedelo ministerstvo a nekonalo a vedela policia a nekonala tak je to radovo vacsi pruser. to nijako nezbavuje viny jednotlivca ale okrem toho to znamena ovela viac vinnikov. a "otrepany" priklad je o podobnom zlyhani inej institucie. ciste ako dokaz ze to nie je problem hodnot ale zleho nastavenia, ked system sa len brani a nie je schopny sa menit a zlepsovat. a kedze ma zase nepochopis, tak nech ti vysvetli niekto iny, ja to vzdavam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes začali hĺbkovú kontrolu v Galante, vraj aj polícia. ako vysvetlí polícia zlyhanie, to bude tiež zaujímavé. možno nijako.

okrem iného.

 

vysvitajú nové veci, zatiaľ osobných zlyhaní je tam zjavne bárskoľko ... od najspodnejšej priečky až po najvrchnejšiu:

mimochodom .... mladých chlapov, polepšených feťákov dávať ako terapeutov k dospievajúcim dievčatám, to nemohlo dopadnúť dobre ... zrejme nedopadlo.

a medzi nami dievčatami, pán riaditeľ nie je zrovna ten na prvý pohľad dôveru vzbudzujúci chlápek, ktorému zveriť maloleté dievčatá bol tiež skvelý nápad.

no uvidíme.

 

Z policajného uznesenia vyplýva, že šéf resocializačného centra v Galante, kde mali zneužívať dievčatá, klamal.

....

Maloletú Natáliu zneužil zamestnanec resocializačného centra v Galante. Dokazuje to policajné uznesenie spred roka, keď podozrenia zo sexuálneho zneužívania polícia vyšetrovala prvýkrát.

....
Policajtom najprv povedal, že sex mali v čase, keď mala 14 rokov, neskôr výpoveď zmenil a tvrdil, že k sexu došlo neskôr, keď už dovŕšila 15 rokov. Na základe toho ho polícia oslobodila. 
.....

Zamestnanci resocializačného centra sú zodpovední za sexuálnu ochranu klientov do ich 18-tich rokov a nie do 15-tich, keď je na Slovensku sex povolený. Lipšic upozornil, že vyšetrovateľka to vôbec neriešila. 

Svedeckých výpovedí o tom, že v centre dochádzalo k sexuálnemu zneužívaniu aj u iných dievčat, je viac. Lipšic povedal, že bývalí zamestnanci sú ochotní vypovedať. Zneužívať dievčatá mali traja zamestnanci. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kde vidis ospravedlnovanie? skus napisat ktoru vetu si tak pochopil?

teda aby si rozumel, z coho si usudil ze sa snazim zakryt zlyhanie jednotlivcov?

a kedze nechapes textu, tak neviem ci ma zmysel pokracovat. ale skusim takto: jednotlivec moze zlyhat, tomu sa neda na 100 percent zabranit. ale dobry system by ho mal odhalit, zabranit pokracovaniu a prijat opatrenia aby sa taketo zlyhanie neopakovalo. tomu sa hovori zodpovedny a uciaci sa system. a ak tu o probleme vedelo vedenie a nekonalo, vedelo ministerstvo a nekonalo a vedela policia a nekonala tak je to radovo vacsi pruser. to nijako nezbavuje viny jednotlivca ale okrem toho to znamena ovela viac vinnikov. a "otrepany" priklad je o podobnom zlyhani inej institucie. ciste ako dokaz ze to nie je problem hodnot ale zleho nastavenia, ked system sa len brani a nie je schopny sa menit a zlepsovat. a kedze ma zase nepochopis, tak nech ti vysvetli niekto iny, ja to vzdavam.

 

caly tento prispevok od teba tym priam ziaril :)

 

https://www.freespace.sk/tema/6020-soci%C3%A1lni-pracovn%C3%ADci-s%C3%BAdy-a-pr%C3%A1va-na-slovensku/strana-3?do=findComment&comment=245476

 

a k tomu zlemu systemu, ktory neodhaluje previnilcov....tak tomu rozumiem, ako ze by mal previnilcov uz dopredu usvedcovat s toho, co chcu spravit?....no tak takyto system tu bol tot nedavno a nejako sa neosvedcil :(

Alebo mas na mysli zlyhanie (mozne) jednotlivcov v tej-ktorej ustanovizni, co sa zaoberala danou vecou? No tak ale to by si musel poznat cele pozadie vysetrovania, pretoze v takomto pripade (a nielen v takomto) nestaci ukazat prstom na vinnika a odsudit. To za prve a za druhe.......kazde vysetrovanie nejakeho podozrenia z porusenia zakona, ma svoj zakonny postup a ak ten nebol dodrzany zo strany setriacich organov, tak znovu zlyhal jedinec a nie system. Preco tak tvrdosijne napadas system?....ktory sa sice moze zmenit, ale zasa ho moze casom nejaky jedinec "znehodnotit". Tomu sa jednoducho neda zabranit (to aj ty pises), ak ten dotycny jedinec v systeme sa rozhodne pouzit svoje "zrelativizovane" hodnoty.

Co je teda z mojej strany tak u teba tazko pochopitelne?.....moje presvedcenie, ze za to moze relativizacia hodnot?....aby sme si ale rozumeli, tak ja mam na mysli moralne hodnoty, ako nepisany eticky kodex.

 

...........a medzi nami dievčatami, pán riaditeľ nie je zrovna ten na prvý pohľad dôveru vzbudzujúci chlápek, ktorému zveriť maloleté dievčatá bol tiež skvelý nápad.

 

To,  ze riaditel vypada ako panak s filmu Psycho, je pravda, ale on tie liecebne metody formou ergoterapie od "vyliecenych" zavilslakov nemoze ponuknut takemuto cloveku sam od seba, ale iba na zaklade odporucenia nejakeho psychologa a mozno nie jedneho.Teraz je to ale bezna metoda, pouzivana ako "doliecovaci" proces "odovzdavanie" liecebnych skusenosti od "vylieceneho" este "zavislemu". Psychologovia su šarlatani..........ci stale nie? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes sa samozrejme znovu vyrojila kopa článkov, každý má zrazu čo povedať, klasicky.

a každý odkopáva loptu, klasicky.

 

v niekoľkých článkoch sa po prvotnej kontrole objavilo, že vôbec nemali dlhší čas psychológa, len zaskakujúceho, občas,

v mieste, kde sú zmiešaní dospelí aj deti /čo by sa  bežne nemalo diať, ustrážiť to nie je v silách nikoho/ by mal byť na plný úväzok aj detský psychológ a mali by spolupracovať s psychiatrom ...

ten chlap, okolo ktorého sa znásilnenie Natálie začalo točiť, vraj vyliečený narkoman, pôsobil ako pomocný terapeut, bol vedený ako kuchár.

 

https://dennikn.sk/557966/byvaly-sef-resocializacneho-centra-pripad-z-galanty-ma-neprekvapil/?ref=tit

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jednotlivec moze zlyhat, tomu sa neda na 100 percent zabranit. ale dobry system by ho mal odhalit, zabranit pokracovaniu a prijat opatrenia aby sa taketo zlyhanie neopakovalo. tomu sa hovori zodpovedny a uciaci sa system. a ak tu o probleme vedelo vedenie a nekonalo, vedelo ministerstvo a nekonalo a vedela policia a nekonala tak je to radovo vacsi pruser. to nijako nezbavuje viny jednotlivca ale okrem toho to znamena ovela viac vinnikov. a "otrepany" priklad je o podobnom zlyhani inej institucie. Tisov text.

 

 

Ja nechapem, ze to co napisal Tiso, niekto nerozumie. Co to musi byt za idiota? Spravit moze urobit jednotlivec - ale prvy stupen aby to zlepsil, musi na to prist aj sam ci za pomoci niekym nad nim v systeme - ci ak nema nikoho nadriadeneho tak ma niekoho v okoli, ci aj podsebou, Nechape to len uplne nerozmyslajuci parazit - zozerie toho co napadol a zdochne az ked umrie aj ten koho okrada, vyuziva.

 

Ale rozumiem, ze tomu nerozumeju volici SNS a SMER.

 

Inak aka mala byt naprava. Ak by system fungoval, je tam niekolko urovni. Prva u toho mladeho terateupa, /ci aj mladistvej?). Mal si to niekto vsimnut, mozno aj vsimol napomanut a vysvetlit toto sa tu nerobi. Snad im to rozpravali - a ich nieco naucili. No ak sa to nepodarilo a stalo sa - riaditel mal nejako konat nekonal. Mala nejako konat konat policia a prokuratura - nekonala . To,ze sa nerozhodli spravne ti dvaja -policajtka a prokurator,ka podla mna bude ochvilku jasne. To ze na zaklade tohto vysetrovania nepostupovali pracovnici UPSVaR, ci uz kuratori, akreditacna komisia, to je vsetko zlyhanie systemu. Ale to zlyhanie nekonci  len u Richtera.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak

 

ale to co popisujes  v druhej casti prispevku predsa dokazuje, ze zlyhava vzdy iba jedinec...

 

inak, toto je vskutku zaujimava myslienka

ano, ti, co zlyhali, su jednotlivci

do akej miery moze system ovplyvnit ne-zlyhanie jednotlivca ?

ulohou systemu by malo teda byt zlyhaniu predchadzat a nie(len) ho odhalovat a trestat

 

kto je ovsem tvorcom a sucastou systemu ?

jednotlivci, ktori mozu zlyhat...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vždy sú to jednotlivci, od najspodnejšej priečky až po najvrchnejšiu,

s kontrolou a predchádzaním je to zvyčajne tak, že s elánom začneme, potom sa na to vykvákneme, lebo veď to ide, nikto sa nesťažuje ... až kým nevypukne poprask ...

a čo sa rieši? polícia preverovala, preverovala zle. vykvákla sa na to. teraz každý hádže na toho druhého, a hlavne koalícia na opozíciu a opačne, to je najľahšie, treba sa predsa brániť tomu, že tam vysvitá, že ruky tam umývali iné ruky a bol to jeden koncentrovaný zmätok bez skutočných odborníkov, len ako zdroj pre zopár ľudkov sediacich v radách, dôležito ... ryžovali na padnutých deckách. zopár hláv padne a, zpráva zapadne, a sbohem a šáteček.

komu tak skutočne tam hore z tých jednotlivcov, či tej masy? záleží na tom, čo sa deje s deťmi v domovoch a podobných centrách?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

btw - odhliadnuc od tohto konkretneho pripadu, v prvom rade zlyhava rodina / uloha rodiny v spolocnosti, ked produkuje jednotlivcov odkazanych na resocializacne ustavy

 

& 2nd - fetaci patria medzi tie skupiny ludi, ktore maju v sebe zakodovane klamat; takze opatrne s posudzovanim vypovedi chovancov a pod.; ale to hadam vsetci zainteresovani vedia

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

btw - odhliadnuc od tohto konkretneho pripadu, v prvom rade zlyhava rodina / uloha rodiny v spolocnosti, ked produkuje jednotlivcov odkazanych na resocializacne ustavy

 

preto som písala tam úplne na samom začiatku, že

 

trochu hrôzostrašný blog, kde zlyhal zrejme každý, kto zlyhať mohol

https://dennikn.sk/blog/requiem-pre-znasilnene-dievcata/?ref=top-cl

 

aj keď existujú  ťažko vychovávateľné deti, na pubertiakov čaká hodne nástrah, polovičaté rodiny a  milión ďalších vecí, ktoré decká musia spracovávať, v tomto prípade sa tie zlyhania ťahajú už od matky. vidieť do toho nevidíme, ale niečo sa tam pokazilo.

už sa to neodčiní, ale tu zrejme kompletne skutočne zlyhalo všetko, čo zlyhať mohlo. až po samý vrch.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

inak, toto je vskutku zaujimava myslienka

ano, ti, co zlyhali, su jednotlivci

do akej miery moze system ovplyvnit ne-zlyhanie jednotlivca ?

ulohou systemu by malo teda byt zlyhaniu predchadzat a nie(len) ho odhalovat a trestat

 

kto je ovsem tvorcom a sucastou systemu ?

jednotlivci, ktori mozu zlyhat...

 

System, na zabezpecenie toho, aby jedinec nezlyhal, sa neda nikdy naordinovat. To je vacsia utopia ako tysove zive bunky vyrobene v labakoch :)

 

Jedinec, ak chce dat do prevadzky svoje pudy, tak oklame hocijaky system. Pokial ten jedinec nema nejake vnutoirne samonastavitelne bariery, tak je samozrejme, zýe prve co zacne produkovat bude planovanie toho, naco vlastne do tej ktorej pozicie naozaj prisiel.....este stastie, ze drviva vacsina jedincov ma samonastavitelne bariery v prevadzke a robi to, co sa od nich ocakava a aj na takej moralnej urovni.  Preto tvrdim, ze za vsetkym su relativizovane hodnoty a to hlavne od tej akoze elit :(

 

 

............záleží na tom, čo sa deje s deťmi v domovoch a podobných centrách?

 

Jasne ze zalezi, ale ked nemas zalobcu nemas ani sudcu.....ale ten zalobca musi byt v prvom rade klientom, pretoze iba ten je ten opravneny podat staznost Potom sa rozbehne vysetrovanie, ale ako vies taketo vysetrovania su tak tazko vysetrvatelne a dokazovanie je uplna rubikova kocka, ze to nevedie k nicomu a preto si soc. sluzby robia co chcu. Najviac je to vypukle v DD a roznych ZSS pre seniorov. ram povacsine vladne strach a stazovanie sa je prakticky nemozne :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to bola z mojej strany nie skutočná, ale rečníčka otázka...

 

nikto nepopiera, že je xy ľudí, ktorí robia prácu v v ktorejkoľvek oblasti sociálnej starostlivosti ľudsky, s empatiou a úprimne.

 

obrovská spústa ich ale je, pre ktorých je to v krajine, kde je nezamestnanosť a je dobre sa niekde strčiť do zamestnania, kamkoľvek, len zamestnanie. našiel mi kamarát, robí tam rodina, tak ma tam pretlačia ...

/máme tu obrovský domov sociálnych služieb, a robí tam spústa ľudí z okolia, to, ako sa tam mnohí a mnohé dostali a ako pracujú, a ako mnohé sociálne pracovníčky, zdravotné sestry a aj miestny lekár pracujú s postihnutými, chorými a starými ľuďmi, sa neutají - na to sú priveľmi v meste ... sodoma gomora ... a tiež nastane dočasný poprask až vtedy, keď sa niečo stane a niekto sa z príbuzných domáha/

 

a smerom nahor je to stále horšie - politici na všetkých úrovniach a kdejaké dozorné rady a štátni úradníci a masy ľudí, ktorí sa priživujú na starých, chorých a deťoch.

 

a keď sa zrazu prevalí nejaká podobná kauza, ako sa prevalilo, ako sa odoberajú deti rodičom, či ako vlastne fungujú detské domovu, domovy dôcjodcov, domovy sociálnych služieb a resocializačné centrá ... zrazu je to politická kauza, kde sa kaurát opľúvajú kompetentní navzájom, a vždy sú desne prekvapení a narýchlo kontrolujú, čo malo byť kontrolované pravidelne, zrazu sa hýbe polícia v prípade, ktorý mal byť dávno prešetrený a nie odložený ad acta, len preto, že tam figuroval kámoš, a v domovoch sociálnych služieb by nemohli nájsť starenku po troch dňoch po smrti, a odobranie dieťaťa za tak príšerne stresujúcich podmienok by sa nemohlo konať bez porady minimálne s detským psychológom, nie za asistencie chudery zamestnankyne sociálky, ktorá tam stojí ako tvrdé y, a resocializačné zariadenie pre deti by nemohlo celé roky  fungovať bez dohľadu odbornej pomoci a nemohlo by v tom samom dvore držať pubertiačky pod dozorom akože vyliečených mladých mačov ... súdy by malo zaujímať dieťa, nie papiere a tvrdenie nejakých ženičiek o sociálky, ktoré podávajú súdu len vlastné domnienky, často bez akéhokoľvek poznania pozadia či domácnosti, atd atd atd.
celé zle.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov