Skočiť na obsah

Sociálni pracovníci, súdy a práva na Slovensku


game

Odporúčané príspevky

Barnevernet á la Slovensko ... a toto nie je zďaleka prvý prípad:

 

Malého prváčika násilím odvliekla sociálka rovno z triedy

 

 

článok: http://domov.sme.sk/c/20166487/socialka-zobrala-dieta-nasilim-pred-ocami-spoluziakov.html

 

video: https://www.facebook.com/Monika-Kozelov%C3%A1-chr%C3%A1ni-na%C5%A1e-pamiatky-a-zvierat%C3%A1-956307774462994/

 

toto nie je normálne.

 

a arogancia po telefóne, na sociálnych úradoch a v štátnej správe a na súdoch sú uložení ľudia, ktorí dostali teplú stoličku po známosti a po nás potopa?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pokračovanie tohto konkrétneho prípadu:

 

Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská očakáva vyvodenie zodpovednosti za konanie súdneho úradníka.

 

Strohé opakovanie frázy „výkon súdneho rozhodnutia“ a následne zobratie kričiaceho, hryzúceho a kopajúceho chlapca  pred očami prvákov už preverujú úrady a zaoberajú sa ním aj príslušné ministerstvá.

„Jedna vec je súdne rozhodnutie, druhá vec je jeho výkon, a ten v žiadnom prípade nesmie byť realizovaný bez empatie k dieťaťu. Očakávam, že predseda súdu vyvodí zodpovednosť,“ napísala na Facebooku ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská.

Prvý námestník generálneho prokurátora René Vanek už vydal pokyn krajskému prokurátorovi v Banskej Bystrici, aby celú vec okamžite preskúmal a prijal prípadné opatrenia, tvrdí hovorkyňa Generálnej prokuratúry Andrea Predajňová.

 "Vo veci postupu zamestnanca súdu zabezpečujúceho výkon rozhodnutia súdu, bola vec odstúpená príslušnej súčasti Policajného zboru vzhľadom na to, že vo veci sa javí podozrenie zo spáchania trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa," uviedla.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nedokázala som to video dopozerať celé, ale aj z toho čo som videla, či skôr počula je mi "blivno".

 

To gestapácke vystupovanie "vykonávateľa úradnej moci", ktorý sa choval, ako keby mal pred sebou zločinca najvyššieho kalibru a nie malinke bezbranné dieťa, neovládal ani základné prejavy slušnosti. A ak ešte dnes sedí na svojej stoličke, tak postih si zaslúži aj jeho nadriadený.

Aké má ten úradníček skutočné vzdelanie;

... čo vyštudoval právo v Plzni, v Sládkovičove, či v Hornej Dolnej?!

Nadriadení sa s ním mali "rozlúčiť" hneď po vypuknutí škandálu a všetko ostatné riešiť až dodatočne.

 

Ako takéto jednanie pripustila osoba, ktorá si hovorí matka!

Ani jedna normálna mamina by nepripustila, aby sa takto choval niekto k jej dieťaťu!

 

Tiež by ma zaujímalo ... ako mohla matka so synom bleskovo opustiť Slovensko?!

To mal ten chlapček pas? To naozaj stihla všetko tak bleskovo vybaviť?!

Alebo toto zatiaľ nikoho z kompetentných nezaujíma?

No ... je tu ešte možnosť, že sa mýlim ja, a že "matka" všetky doklady mala.

Dieťa je občanom Slovenska ... to bude teraz sociálka usporiadavať "výjazdy" do Švajčiarska akože na kontrolu starostlivosti o maloletého slovenského občianka? Tu asi na kontrolu starostlivosti o deti na výjazdy nemajú ani čas, ani peniaze, ale na "kontrolu nášho občana" do Švajčiarska sa snáď peniažky nájdu!

 

Aj by som si myslela, že škola bude mať odteraz počas  vyučovania vchodové dvere zamknuté, ale veľa by to asi nevyriešilo. Ak takýto hulvát otrčí papier a zhúkne "maríte výkon súdneho rozhodnutia!", mala by riaditeľka čas, či možnosť zavolať políciu?! Koľko by trvalo kým by tam prišli. Však táto škola nie je v centre veľkého mesta, je to len "zapadnutá" malá školička s pár deťmi.

 

* * *

Dodatočne som sa dočítala, že súdny úradník sa so svojim miestečkom rozlúčil.

http://www.aktuality.sk/clanok/339774/kauza-marco-bude-mat-dohru-chcu-potrestat-sudneho-uradnika/#

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dodatočne som sa dočítala, že súdny úradník sa so svojim miestečkom rozlúčil.

http://www.aktuality.sk/clanok/339774/kauza-marco-bude-mat-dohru-chcu-potrestat-sudneho-uradnika/#

 

pekné ... ale ešte včera mali snahu ho kryť úplne nemožným spôsobom:

„Vyšší súdny úradník podľa informácií z doterajších konaní nepredpokladal, že syn nebude ochotný odísť s matkou,“ píše sa v stanovisku krajského súdu.

 
to znamenalo, že ten chlap ani len netušil o ničom nič, nečítal spis, alebo len bohapusto klamal, alebo bohapusto klamal krajský súd. alebo všetko dokopy.
 

dokonca aj ústredie sociálky sa včera ohradzovalo: (mimochodom, to sa ohradzuje ešte stále)

Ústredie sa ohradilo

Riaditeľka kancelárie generálneho riaditeľa Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny Jana Lukáčová pre agentúru SITA uviedla, že úrad má informáciu o tom, kde sa 7-ročný Marco momentálne nachádza. 

Úrad zároveň tvrdí, že v tomto prípade išlo o výkon súdneho rozhodnutia a orgán sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately si plnil povinnosti, ktoré mu vyplývajú zo zákona. 

 
sociálna pracovníčka tam stála ako tvrdé Y, pritom tam bola od toho, aby bránila záujmy dieťaťa, nie súdneho úradníka.
 
 
a úplne ohromujúca je informácia:
Chlapec je teraz vo Švajčiarsku v dome jeho matky, má vybavené zdravotné poistenie a chodí do školy.
z toho istého článku, a ešte zmnohých ďalších
 
chlapec s poruchami učenia, s ADHD, ktoré mu vraj spôsobila v tehotenstve matka, ktorá ho chcela potratiť, potrat sa nevydaril,
zo soboty na pondelok zrazu už aj chodí straumatizovaný, po nehoráznom psychickom strese, u matky, ku ktorej nemá vzťah,  do švajčiarskej školy ... predpokladám, že podával už v utorok priam premiantské výsledky, v nemčine, taliančine aj francúzštine.
je to divné, no.
 
 
pritom to zďaleka nebol a nie je jediný prípad, len vďaka okamžitej medializácii a pusteniu toho videa do sveta vyšiel okamžite najavo.
a nie je to ani vina len toho jediného úradníka.

Arogancia moci

 
 
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som dokazal dopozerat necele dve minuty.

 

Však ten súdny úradník Mgr. Marián Mádel z OS v Žiari nad Hronom, chlapík má 40 rokov a býva v obci Horné Hámre ( okr. Žarnovica ), absolvent gymnázia v ZH a absolvent právnickej fakulty - fakt elita tejto spoločnosti...Hlupák bez kúska citu, predpokladám, že asi nemá deti ani manželku...Dúfam, že ľudia v dedine mu poriadne vyčistia žalúdok, nech len chodí po kanáloch.

http://www.aktuality.sk/diskusia/339611/komentar-daga-danisa-facebook-verzus-arogancia-moci/4/

.

Ak to .nieje pravda - ze som uviedol ine meno(ja som len citoval - ale ak by to bolo chybne tomu cloveku sa ja ospravedlnujem) sa mu aspon ospravedlnujem. Tomu hajzlovi s kamerou nie) . Ale ak je to  pravdive meno . Treba mu aspon vysvetlit ako by sa mal aspon zakonne chovat. Ked to nechape treba mu to zopakovat. Ako sa ma chovat(proste tomu hajzlovi treba vysvetlit ako sa dodrziava zakon on ho evidentne porusuje  tak mu to vysvetlit - .ako  sa ma dodrziavat - kebz bol kilometer ci desat odomna ja by som    mu dal komentar - ci vysvetlenie a myslim ze som dobry ucitel a pochopil by to aj ten plastova flaska je inteligentnejsia.

 

---

 

Video som dopozeral aj cele spolu so zenou - nech to vidi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

áno, už včera sa začali objavovať prvé správy o tom, že s celou to rodinou je to trochu ináč, ... zrejme milé dobré vzťahy asi ako v polovici slovenských rodín, cca.

 

nič to nemení na tom, čo je na tom videu.

okrem neustáleho snímania rozkroku pána vyššieho súdneho úradníka.

 

to nie je len pochybenie jedného "vyššieho súdneho úradníka" /ktorý mimochodom od skončenia práva robil s exekúciami a vymáhaním dlhov - informácií o tom sú plné médiá, nechce sa mi ich práve hľadať)

vymáhal toho chlapca ako dlh, s recitovaním zákonov.

 

pochybila a hodne sociálna pracovníčka ... nespravila nič, stála a pozerala ako puk. pritom ona tam bola ako "advokát" toho decka, to je jej práca, a takýchto máme úradníkov a takto funguje sociálka, en bloc. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v prvom rade mala socialna pracovnicka poznat situaciu v rodine

a tak isto sud, ktory rozhodoval... nehovori sa tomu nahodou justicny omyl ??? (samozrejme, ak je pravda "niekde inde")

 

a vobec

- kde je otec ?

- nepodarene prerusenie tehotenstva ?

- vazne diagnozy decka ?

- dobre vychovana a slusna mamicka na drogach uspesna vo Svajciarsku ?

- "stara" mama, ktora nevie dat dcere riadnu po pysku ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

bývalá šéfka bratislavského úradu práce a sociálnych vecí prehovorila už včera v tv ktorejsi, tu je dnes rozhovor s ňou:

http://domov.sme.sk/c/20168362/odbornicka-sudny-uradnik-sa-marca-nesmel-dotknut.html

 

 sociálny úrad na rozdiel od krajského súdu ešte stále drží pri svojej pracovníčke, ktorá tam stála ako ypsilon do počtu z povinnosti ako štafáž.

 

nie je to ani zďaleka len vina jedného úradníka, ani vina len jednej pracovníčky, ale keď ani jeden neovláda a nepozná svoju prácu, je to katastrofa.

tento chlapec nebol prvý a nie je posledný, takéto prípady sa občas prevalia, neskôr ... a že ich je požehnane.

to, že rodiny si to spôsobujú samé, je iná vec ... cez deti si robia zle.

 

ale od toho je tam tá slávna sociálka, aby stála pri deckách ... je toho stále viac, čo zo známostí dosadené dámy na sociálkach zanedbali, každú chvíľu sú nejakého prípadu plné noviny.

a súdny úradníci sú nad zákon. tá sociálna pracovníčka bola nekompetentná blbka, ten vyšší súdny úradník idiot.

 

na decká a ľudí sa pri tom pozerá ako na dlh, ako na predmet, ktorý chytím a prehodím do iného šuflíka.

 

problém je, že kto dostane "úrad", je "úradník", vyššia moc. celý systém je zlý.

 

 

najhoršie je, že odteraz sa takéto veci budú diať síce podľa zákona ohlásené 24 hodín dopredu, ale to bude veškerý rozdiel.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1. ak už ten súd rozhodol ako rozhodol, mali ísť najprv za riaditeľkou školy, povedať, čo je vo veci, a potom žiaka zavolať, porozprávať sa s ním, nejako ho na to pripraviť, a nie ho zobrať ako gestapo a odvliecť.

2. ak malého vychovávali starí rodičia, ktorí mimochodom zasa nie sú ktovieakí starí, a mater sa o syna nestarala a ktovie, čo tam vo Švajčiarsku robila, tak tí sudcovia museli byť slepí, alebo ešte lepšie, mater ich podmazala.

3. Štvú ma takéto súdy, ktoré berú deti tým, čo sa o ne dobre starajú, ale zato takým, ktorí na ne len berú prídavky a decká behajú hladné, bosé, špinavé a namiesto školy chodia kadetade, takým ich nepoberú, lebo to už by bol určite rasizmus alebo ak takí nepodarení rodičia nie sú cigáni, tak netuším, čo by to bolo, ale takí vždy narobia kriku že je ich čuť až ku klokanom, veď by prišli o živobytie! Z takej spravodlivosti by som mala chuť zobrať kalašnikova a poslať takých sudcov a úradníkov do večných lovíšť. Alebo aspoň ich strčiť do takej osady, zatvoriť ich tam, nech aspoň mesiac žijú ako tie decká, čo nechávajú takým nepodareným rodičom. Už dávno hovorím, že každému doprajem jeho vlastnej medecíny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vždy ma vie pobaviť ako sa všetci vedia ku všetkemu kompetentne vyjadriť, bez toho aby poznali okolnosti a detaily pripadu, a bez toho aby poznali nazor aj protistrany. Hneď vedia "pravdu", ktora ale pravdou byť nemusi. Na zaklade čoho rozhodol ten sud zle?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zlyhal jednotlivec.....sudny uradnik (vraj byvali vymahac) a socialna pracovnicka, ktora aj ked ma udajne vela prace, tak nechapem, ako moze byt dobrou matkou a ak este nie je, akou bude matkou :(

 

K tym "odbornym" vyjadreniam zenskej casti poslancov z opozicie iba tolko.....zbierajte politicke plusy, pokial je "zelezo horuce" :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nepoznam

polozil som niekolko otazok, ktore su v celej kauze opodstatnene a vyslovil moznost, ze pravda moze byt aj niekde inde, na zaklade clanku, ktory si sa zrejme neunuval precitat

https://www.freespace.sk/tema/6020-soci%C3%A1lni-pracovn%C3%ADci-s%C3%BAdy-a-pr%C3%A1va-na-slovensku/?do=findComment&comment=240650

 

Unuval. O to viac je ta kritika rozhodnutia sudu absurdna.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

U mna je nepochopitelne co sa stalo Nie len kvoli tomu chalanovi ale okoliu.  Detom v triede a tej ucitelke.  Mne je luto aj tej  ucitelky v triede. Ona aky zazila sok. Uci deti ..ma za ne zodpovednost a ti niekto vtrhne do triedy a zoberieti dieta - keby tam bola moja zena a mi zavola pod mi pomoct. desat minut a som tam. Mozno 5.

 

U nas sa to diat nebude - aspon pri mojej zene.

 

Zena neviem ci su to trestne oznamenia - ale s fizlami je kazdy polrok  - ako triedna nahlasuje kto nechodi do skoly a pise to fizlom - ci komu- a fizly to maju potom riesit. Mohla by sa ta n vyje.. ani ja by som to nespravil - ja si svoju zenu vazim.

 

Ona robi co musi a mysli si ze je spravne - ja robim podobne tak isto. Ja tiez musim a dam na sud aj dvadsat dva susedou - ked nieje ziadne vychodisko a inak sa to riesit neda.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Predseda banskobystrického súdu Milan Ďurica navštívil základnú školu, kde sa osobne ospravedlnil riaditeľke a učiteľke prváčikov za nevhodný výkon rozhodnutia zo strany vyššieho súdneho úradníka.

 

Ďurica zhodnotil výkon za nesprávny a nevhodný vo vzťahu k maloletému Marcovi a prijal opatrenia, aby k podobným pochybeniam nedochádzalo.

Toto je dolezite dalej som necital , vsimol som si sladkosti.

Proste aby sa to neopakovalo. Takym sprostym a tupym sposobom - a nielen v tom to pripade a nielen ak ide o deti. Ale ludia aj v tazkych situaciach by sa mali spravat ako ludia. Ked to vacsina vie - je to treba vyzadovat aj od mensiny. Proste ak vie byt slusny autobusar, hasic, tak to chcem aj od sudcu, policajta a opacne. Ak vie byt slysny policajt ,nech je aj obchodnik.

Inak to nejde zmenit. Ak to nechceme zmenit je to len divadlo. A ak ide o divadlo kumu ho hrame?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Aj sa tu bojim cosi napisat :)

ale teda par podryvacnych nazorov

1. Doteraz hlavne sudy nerobili nic,  co je podla mna radovo horsie.  Ak aj rozhodli, tak nikto sa nesnazil to vykonat. 

2.  Ak chcete zobrat dieta z jedneho prostredia do druheho, tak je to vzdy frustrujuce.   Toto bola ukazka ako to nerobit, ale ako to robit ?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som s tym problem zatial nemam a dufam nebudem mat.

 

Ale aj ked som to este neriesil - uvedomujem si ze je to problem.

bod. jeden. Sudy rozhodli, ale nik to nevykonaval - teda predanie dietata - pisem ako laik ,lebo nim som. Sud rozhodol a v minulosti sa to nevykonavalo?

 

Bod.dva. Nepoznam pripad.  Ale ja nechapem preco to museli robit v skolskej triede? Pred detmi? Tam ze niekto prisiel o miesto je to najmenej - inak mal by ist aj ten kto mu to nariadil(lebo ten spoluchuj,ten este vacsi).

 

Nemalo sa to vobec odohravat v skole - preco to ma riesit,ona o tom nic nevie(ona nema sancu nic riesit ona to len zazije - ta ucitelka bola vo vacsom strese ako tie deti priklad) jeho triedna, ci riaditelka - spor je medzi starou matkou a matkou  - nechto riesia tam ,kludne za asistencie policie. Inak to nejde.

 

Este raz ,ak by mi zena zavolala, ze jej z triedy chcu zobrat dieta - co uci - tam nabehnem do pat minut. A sudny uradnik by letel minimalne schodmi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

len uvaha,   doma to moze byt len s policiou, pretoze plati domova sloboda.  Skola je logicke miesto, ale samozrejme ze nie pred triedou,  prusery sa riesili zavolanim do riaditelne. 

 

A v minulosti sud rozhodol ze napriklad dieta sa moze stretavat s otcom ale okrem listu matke sa nic neudialo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja niesom pravnik - ak maju spor stari rodicia s matkou - nech to riesia tam. Aj sudny uradnik, aj socialna kuratorka aj fizly. Preco v riaditelne? Preco v skole? Preco v triede? Co maju oni s tym spolocne? 

 

Ja nechapem  - mne ako ucitelovi donesie dieta XX - co ho tam nosi 4 roky a ja ho z tej skoly vydam nejakemu kravatakovi s lajstrom? Nie nevydam. Dam mu tomu XX co ho do skoly nosil. Ak to chcu riesit tak nech s XX. Kludne 50 metrov od vchodu do skoly.

 

 

Ja chapem na co narazas  - ze otcovia aj tych par - a mozno je ich par -lebo je tu nejaky neschopny system - dostat k svojmu dietatu -naco ma od sudu aj narok - ci sudom pririeknuty narok. Tu keby bol nejaky rozumnejsi system , kludne aj rozvodov by bolo menej.  Proste ze zeny by nemohli vydierat a vyuzivat system. Inak aj tu su najviac poskodene deti.

 

Najdem posledne dva blogy na sme.

 

Na sme blogoch mas dost takych pripadov.

Tento pr.ze ani nedam ale dam.

http://rucka.blog.sme.sk/c/420904/otec-alebo-len-platca-vyzivneho-ii-cast.html

 

 

 

Ale chcel som dat dva ine idem dalej.

 

Nedávno som sledoval jednu diskusnú reláciu českej spravodajskej televízie, kde sa k tejto citlivej otázke veľmi jednoznačne vyjadrila sudkyňa okresného súdu v meste Kolín. Tá sa môže popýšiť dlhoročnou praxou v oblasti rozvodov manželstiev a porozvodovej starostlivosti o maloletých."Ak by som sa mala rozvádzať kvôli všetkým tým veciam, s ktorými manželia prichádzajú na pojednávania, už dávno by som bola rozvedená!"

http://mariansimkovic.blog.sme.sk/c/420460/striedava-starostlivost-posledna-sanca-byt-zodpovednym-rodicom.html

 

Toto je blog co som ani predtym necital - pise to asi laik. Ja neviem ci je dobra striedava starostlivost.

 

Prvy sa mi podaril najst co som chcel.

http://bedova.blog.sme.sk/c/418958/pre-vsetkych-otcov-ktori-odisli.html

 

Nastastie sa mi podarilo najst aj ten druhy blog co som chcel -  ak matka..je blba ,trapi vsetkych v okoli.

 

http://rucka.blog.sme.sk/c/417535/boj-s-veternymi-mlynmi-pribeh-siedmy-ja-som-matka-kto-je-viac.html

 

Inak to bude plodny autor v tejto teme. Mna tato tema zaujima, ja si to vzdy precitam ak na to nadabim.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Este raz ,ak by mi zena zavolala, ze jej z triedy chcu zobrat dieta - co uci - tam nabehnem do pat minut. A sudny uradnik by letel minimalne schodmi.

To by si si velmi nepomohol. Aj tak by ho odvliekli, a aj teba. S minimalne 2 paragrafmi na krku.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov