Skočiť na obsah

Ficove roky III


game

Odporúčané príspevky

prekvapenie...

 

Vládna koalícia sa začína odkláňať od priorít a premiérovi Petrovi Pellegrinimu (Smer) sa to nepozdáva.

Chce, aby jeho kabinet pracoval odborne a profesionálne, a pokiaľ to tak nebude, treba si podľa neho v koalícii povedať, ako ďalej.

Rád by doviedol Slovensko do riadnych parlamentných volieb, ale nevylúčil, že to nemusí vyjsť.

Pellegriniho prekvapila podpora Čaputovej zo strany Most-Híd

 

rozpadáva sa to už dávno, toto je len vyhrotenie. Fico chodí strhaný a šedý ako svojho času Mečiar, keď cítil, že mu ide o krk, prinútiť Šefčoviča kandidovať nemusel byť ten najlepší nápad... na rozdiel od informatora spústa ľudí toh človeka spoznala až keď ho predstavili.

darmo Pellegrini hovorí, že ponúkli kvalitného kandidáta... na poslednú chvíľu a tlakom na kandidáta smeráčiť nebol najlepší nápad.

celé zle.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://domov.sme.sk/diskusie/dpl/27303173/Kocner-na-Kuciaka-nic-nemal-preto-ho-dal-zavrazdit-Planoval-aj-utek.html

 Nepriesiel som tu diskusiu,ale ak by to bola pravda,ci len co som cital na Sme, DenikN to publikoval clanok. Su tam v podstate politici(to denik N nedal asi - ten anonym,nemam dennikN predplateny) , nejaky prokurator Ciznar,ale vacsinou politici. Ti policajti budu mat zabavu. Ak je to pravda prokuratorov a sudcov az na niektorych,ktorych chcel dat zabit mal inak spracovanych.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja s tym suhlasim.  

 

Len s vrazdou Kuciaka a Kusnirovej. 

 

https://www.ta3.com/clanok/1150959/tb-r-fica-o-mediach-i-talianskej-stope-v-pripade-kuciak.html

Preco to rozprava? On klame skoro vzdy. Cas dvanast minut tridsat sekund.

 

Kto ma blizsie k vrazde ja ci ona? Samozrejme on - viedol takto stat. Ale ona myslel Hascaka. Mohol klamat ako vzdy. Moze byt na neho nahnevany ,nevysli mu s nim ksefty, ci ho aj zatiahol do Gorily.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

alebo este takto?....

 

 

Mnohí cítime, že je životne dôležité pre túto krajinu, aby skončila éra Fica, strany Smer a vládnucej garnitúry, ktorá sa okolo nich vytvorila. Marazmus, ktorý plodí súčasná garnitúra spôsobuje stagnáciu, znemožňuje zmysluplnú spoločenskú diskusiu, vytvára nedôveru v štát, centruje pozornosť na jedného presluhujúceho politika a bráni celej krajine posunúť sa ďalej.

V tejto situácii je veľkým pokušením využiť každý spôsob, ktorý je k dispozícii, aby Slovensko Fica a jeho družinu konečne poslalo raz a navždy do minulosti. Takým pokušením je aj Kočnerova komunikácia z aplikácie Threema. Mám z toho však rozpačitý dojem. Obávam sa, že teraz je to práve tá „naša“ strana, bublina, časť politického spektra, či ako to presne nazvať, ktorá sa oddáva prílišnému prívalu emócií, skĺzava k manipuláciám a konšpiračnému mysleniu. Je totiž jasné, že Kočner je človek, ktorému sa nedá veriť a veriť sa mu nedá o to viac, keď sa v súkromí naparuje pred svojou hlupučkou „asistentkou“. Do okamihu kým veci, ktoré odzneli v Threeme nedokážeme dôveryhodne potvrdiť z iného zdroja, je správne vnímať celú komunikáciu ako maximálne nedôveryhodnú. Napriek tomu sa tu deje niečo zvláštne.

Nová opozícia na základe tejto nedôveryhodnej komunikácie zvoláva tlačovku, vzniká nový termín "Kočnerova generácia politikov", Kočner sa vykresľuje ako človek, ktorý ovládal celé Slovensko a ťahal zo zákulisia politikov za nitky, jeho komunikácia sa vydáva za najlepší opis reality na Slovensku. Nemyslím si to. Jeho komunikácia vytvára obraz predovšetkým o jeho vlastnej osobnosti, o absencii morálky a citov, o nenažranosti jeho ega a často aj strate reálneho obrazu o vlastnej moci a vôbec o svete okolo neho.

Kočnerova komunikácia potvrdzuje obraz, ktorý o tomto človeku máme už dlhšie – vieme, že dokázal zbohatnúť podvodným spôsobom, dokázal zo seba robiť celebritu, pôsobiť svojou charizmou na povrchných ľudí a dokázal uveriť pocitu vlastnej výnimočnosti a neohrozenosti. Existuje závažné podozrenie, že za smiešnu sumu niekoľko desiatok tisíc nechal zavraždiť rukami nájomných vrahov dvoch nevinných a bezbranných mladých ľudí, dokázal spolupracovať s pochybnými existenciami typu Tóth, dokázal si kúpiť informácie, výhody a ochranu od určitých osôb u polície a na súdoch. To je to, čo o Kočnerovi, slovenskom mafiánovi, vieme.

Na druhej strane, jeho schopnosť zásadne ovplyvňovať fungovanie štátu a riadiť politickú situáciu v krajine zatiaľ presvedčivo zdokumentovaná nebola. Kočner nedokázal vybaviť ani zaregistrovanie vlastnej politickej strany, nedokázal zabrániť svojmu obvineniu, zatknutiu, nedokáže sa dostať z väzenia. Jeho príbehy o tom, ako zabránil na Maledivách pádu vlády sú nedôveryhodné a chýbajú dôkazy (Bugár mal dosť vlastných dôvodov prečo nepoložiť vládu, plus sú tu svedectvá zo strany Most-Hid, ktoré nepodporujú Kočnerove chvastanie), jeho vplyv na politikov, ktorým sa rád oháňal nebol doposiaľ dostatočne preukázaný a overený z nezávislých zdrojov.

Keď vidím Fica, ako na tlačovke Trubana nazýva dílerom drog, sám prepadám pokušeniu dopriať Ficovi rovnakú medicínu. Keď Fica nedokázali položiť fakty a preukázané skutočnosti, tak nech ho teraz dajú dole Kočnerove bludy, konšpiračné teórie a vybičované emócie. Kto akou zbraňou bojuje, takou zbraňou zahynie. Zdá sa to byť fér.

Ale potom príde obava, čo to urobí s nami, ak použijeme túto zbraň, ak na slovách nedôveryhodného a morálne skazeného človeka postavíme svoj boj proti Ficovi a politickej kultúre, ktorú stvoril. Obávam sa, že na chvíľu to môže byť účinná stratégia, ale skôr či neskôr sa to vráti ako bumerang. Lebo ak v tejto krajine vidím ešte niečo nebezpečnejšie a hrozivejšie, ako je Fico a jeho spôsob vládnutia, tak je to deštruktívna sila konšpiračného myslenia, emocionálnej hystérie, tupej propagandy a účelového narábania s faktami. Preto budem ku všetkému čo napísal Kočner svojej "asistentke" pristupovať s maximálnou opatrnosťou a nebudem z toho vyvodzovať závery do okamihu, kým sa skutočnosti v nej uvedené, nebudú dať overiť z iných, dôveryhodných zdrojov.

 

 

 

....kto je Ritomsky si zisti sam....ale mozem ti napovedat...je to "dopisovatel" SME.....to len na okraj  :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To ja dúfam, že zostane, lebo ten tej skorumpovanej strane už viac škodí ako je osohom. A prečo je stále najsilnejšia na to by vedeli odpovedať východniari, ktorým po 12 rokoch vlády odkázal, že tam nič nie je. Na to by sa tiež dala nájsť diagnóza.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator, hm a co si tam vycital ze citis potrebu to zdielat ?   Ci ti to tvoji pani prikazali ?

 

 

mas, ako samozrejme vzdy, problem s chapanim podaneho....ja som reagoval na prispevok od experta na slivovicu a dalsie rozne destilaty......iba som naznacil, ze "pravdomluvne" denniky..."N" a "SME".....su obycajne konspiracne media a dokazal to svojim prispevkom aj ten ich dopisovatel Ritomsky...nic viac a nic menej....treba to prekvapilo, ze tieto, pre teba top media, sa takto verejne predvadzaju a informuju viditelne zavadzajuco ak nie doslova klamlivo?.....asi to tazko nesies, ale taka je realita....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aha, cize nechapes text co napisal Ritomsky.  Ale ti ho odporucili ako dokaz.    Vsjo jasno. 

A mozes povedat v com zavadzaju media ?

 

Citujem Ritomskeho : "Existuje závažné podozrenie, že za smiešnu sumu niekoľko desiatok tisíc nechal zavraždiť rukami nájomných vrahov dvoch nevinných a bezbranných mladých ľudí, dokázal spolupracovať s pochybnými existenciami typu Tóth, dokázal si kúpiť informácie, výhody a ochranu od určitých osôb u polície a na súdoch. To je to, čo o Kočnerovi, slovenskom mafiánovi, vieme. "

 

Toto si tam nasiel ?    A toto pisu aj media,  keby si teda vedel citat s porozumenim.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som ten clanok bral ako jeden celok a nechcel som vytrhavat nejake casti...ty si zacal...takze je tam aj toto....

 

 

 

 

Na druhej strane, jeho schopnosť zásadne ovplyvňovať fungovanie štátu a riadiť politickú situáciu v krajine zatiaľ presvedčivo zdokumentovaná nebola. Kočner nedokázal vybaviť ani zaregistrovanie vlastnej politickej strany, nedokázal zabrániť svojmu obvineniu, zatknutiu, nedokáže sa dostať z väzenia. Jeho príbehy o tom, ako zabránil na Maledivách pádu vlády sú nedôveryhodné a chýbajú dôkazy (Bugár mal dosť vlastných dôvodov prečo nepoložiť vládu, plus sú tu svedectvá zo strany Most-Hid, ktoré nepodporujú Kočnerove chvastanie), jeho vplyv na politikov, ktorým sa rád oháňal nebol doposiaľ dostatočne preukázaný a overený z nezávislých zdrojov.

 

 

.......a to je podstatnejsie, ako ten nic nevraviaci uryvok od teba, pretoze sa tam pise iba o zavaznom podozreni a nie o dokazanom fakte.....ci teba taka dolazna procedura nezaujma a uz mas urceneho objednavatela vrahov a skratka Kocner ovladal cele slovensko?      s tvojej strany ubohe chapanie reality.... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mam zavazne podozrenie ze nevies citat,  co by bolo dokazom ?  :),     ved to co pises pisu aj media.   Napriklad  Marec : Možno sa totiž Béla Bugár s Marianom Kočnerom naozaj stretol náhodou a možno naňho naozaj nenahučal — s určitosťou však vieme povedať, že keď sa Béla Bugár z dovolenky rýchlo vrátil, urobil presne to, čo Marianovi Kočnerovi vyhovovalo. Nepoložil vládu.

 

Ale ved ked nerozumies co pisu noviny, tak sa spytaj :).    Media teraz pisu o tom ze Kocner sa snazil ale riadit vladu bolo nad jeho moznosti, to maju na starosti ini.   Kocner je egolobysta,  ziskaval informacie a obchodoval s nimi. A platil svojich policajtov, sudcov, prokuratorov aby kryli jeho podvody.   A vyznamne precenil svoj vplyv, podobne ako Al Capone.   Ale ze tvoji kmarati mu dovolili nejaky cas fungovat, to je ta tema ktora trapi Fica.   Bez suhlasu Kalinaka to nemohlo fungovat, ci tomu chapes alebo nie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chod niekam...ja tu neobhajujem Kocnera,m ale obvinujem tu media (hl. "N" "SME" portal aktuality) z konspiracnych snah, pretoze vytahuju veci z kontextu a podsuvaju to verejnosti......priklad.....ked ja niekde stretnem znameho policajta a prehodim s nim par viet, tak pri najblizsej "lupezi" bude ten policajt prvy na odstrel, lebo....ale uz radsej koncim na tuto temu, lebo.... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sic "obvinujem tu media (hl. "N" "SME" portal aktuality) z konspiracnych snah, pretoze vytahuju veci z kontextu a podsuvaju to verejnosti" 

 

Tak cituj kde sa to deje, ci to sa na tvojich "zdrojoch" nepise ?  Tak sa spytaj nacelnika  Rovnako si sam nenasiel blog Ritomskeho, ten zobral Blaha a posunal konspiracny webom a tak sa dostal k tebe.  Ficis teda na komunistickych zdrojoch, pretoze Blaha je komunista a hrdo sa k tomu hlasi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov