Skočiť na obsah

Ficove roky III


game

Odporúčané príspevky

Andrej Danko dnes premrhal svoju životnú šancu ukázať, že dokáže byť politickým lídrom. Jeho politická kariéra po tom, ako si s ním dnes Fico „vytrel zadok“ bude už navždy poznačená karmou ukrivdeného človiečika, ktorý sa v politike snažil o „korektnosť, čestnosť, férovosť, morálku“, ale novinári, opozícia a dnes dokonca aj jeho koaliční partneri, mu hádžu polená pod nohy. Či už by to bola pravda, alebo nie, ale ako politik sa takýmto postojom diskvalifikoval rovnako v opozícii, ako aj v koalícii. Ak by bol situáciu využil, mohol sa od Fica a Bugára dištancovať a v predčasných voľbách kandidovať na premiéra. Ak by sa mu to aj nepodarilo, zachoval by si aspoň imidž rozhodného politika, vrátil by Ficovy poníženie a preferencie jeho strany by narástli. Mohol si klásť podmienky v novej vláde. Na to však Danko „nemá gule“. Vo svojej kariére nemusel príliš bojovať. Už ako študent pôsobil v predstavenstve podniku Lesostav v Revúcej, ktorý sprivatizoval jeho otec. Naproti nemu Fico, ako druhý syn robotníka na vysokozdvižnom vozíku, a Emílie Ficovej, ktorá pracovala ako predavačka obuvi, od mladosti vedel, že v jeho kariére pojmy, ako korektnosť, čestnosť, férovosť, morálka, sú, „útočiskom slabých“. A Fico dnes opäť predviedol, že je silným politickým lídrom.

 

 

Danko sa praveze zachoval tak, ako spravny politik....teda tak, ako sa zachovali k nemu jeho momentalny koalicny suputnici. Cierneho Petra nechcel vziat na seba....ak by spracňvil co ty navrhujes, tak nic nevyhra, a takto zostane v triumvirate a tandem Fico-Bugar uz nebudu moct tak robit veci, co sa doteraz tolerovalo zo strany SNS. RTym nechcem naznacit nejaku necistu hru zo strany SNS, ale kedze v koalicii sa musi robit politika kompromisov, tak tieto "ja na brachu a bracha na mne" uz pravdepodobne skoncilo. Ak by sa SNS rozhodla pre tvrdy (ake to pouzivane slovo v poslednom case) odchod a teda pre predcasne volby, tak by to znamenalo, podla terajsich prieskumov, iba to, ze Smer by volby vyhral a vymenil by SNS za Matovicov cirkus a pri moznej neucasti v parlamente, by Most zastupilo KDH. Naco take volby?...iba by si ten terajsi alfa samec znovu zabezpecil vladnutie o dva roky naviac.....myslis zly scenar? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nemyslím si, že sa nájde ešte nejaký "harakter" ktorý by sa odvážil ísť do koalície so smeráckou svoločou.

 

Smer sa totiž prejavuje jedným typickým znakom - kanibalizmom menších strán. Nikdy v histórii sa nestalo, aby nejaká strana vyšla silnejšia po spolčení so Smerom, vždy si len výrazne uškodila.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes som si prečítal zaujímavú správu, že Fico pripúšťa pád vlády. Zdá sa, že Fico chce, v krajnom prípade, na politickej šachovnici Danka predbehnúť, aby ho mohol neskôr obviniť z rozvratu "funkčnej" vlády. Ak by totiž Danko teraz vystúpil z koalície a dištancoval sa od korupčných afér Smeru, získal by tým pre SNS politický kapitál do nových volieb a korupcia tejto vlády by prischla Ficovi. Danko by sa mohol pasovať, za "bojovníka proti korupcii". A to Fico nemôže pripustiť. Fico, ako skúsený politik, to Dankovi nebude tolerovať a hýbať figúrkami na politickej šachovnici chce iba ON, alfa samec! Je to, ako v partii šachu. Výhrá ten, kto je o krok vpredu. Pád vlády je krajný scenár, ktorému snáď ani Fico neverí a dúfa, že Danko "dostane rozum". Veď ide o „prerozdeľovanie“ balíka euro fondov a Danko má iba pocit, že Fico z tohoto koláča krája nespravodlivo. Pravdepodobne, Fico bude musieť pre Danka odkrojiť väčší podiel z tohoto koláča a bude znova kľud. Je to politika, ktorá v minulosti zdiskreditovala koaličných partnerov v Mečiarovej vláde a rovnaký osud čaká vo Ficovej vláde aj Bugára a Danka. Ficovi voliči sú totiž inertní voči korupčným škandálom Smeru a Fico s tým počíta aj v prípade predčasných volieb. A bohužiaľ sa Fico nemýli, na Slovensku je to tak...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ficovi sa rozliepa zlepenec, ale je dostatočne slizký na to, aby aj z tohto dokázal niečo vytĺcť.

 

Proste väčšieho prašivca v politike ako Fico niet, a na ňom vidíme ako platí účel svätí prostriedky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tono

 

Danko praveze spravil dobre to, co spravil...teda nevystupil z vlady, ale zostal  v tomto nemoznom (paradoxne, ale jedine moznom) politickom "zlepenci". Ak by bol teraz vystupil z akehosi trucu a urazenosti, tak prave v tomto pripade, by mu zostal ten "rad zlatej varesky" a obraz vyrobeny mediama, ktore su stedro dotovane aj Ficovou ekonomickou klikou, by mu bol prischol vacsmi, ako teraz......."SNS zostala verna svojej povesti nenazranosti za peniazmi.....Danko sa urazil za prekazene tendre v skolstve.......SNS znovu siahala iba za prospechom jednotlivcov strane"..... a pod. nezmysli, ktore tak radi "zeru" obcania SR. Iba politicky kratkozraky moze este verit Ficovmu a Bugarovmu sialenstvu. Ja si myslim, ze teraz uz ani Fico a ani Bela uz nebudu moct az tak vyskakovat a budu sa musiet mat na pozore pred SNS a aj Dankom, ako osobou. Ak si len trochu kriticky, tak musis uznat, ze proti SNS a Dankovi, bola od zaciatku vedena v mediach tretia svetova. Do novacika sa vzdy lepsie triafa, ako do ostrielaneho politickeho harcovnika....co bolo aj vidiet s akou nonsalantnostou zmietol Fico a aj Bela, kazdu novinarsku "zarucene" pravdivu informaciu. No Dankovi pri tejto praci viditelne zlyhaval hlas, hoci ta "zarucene" pravdiva sprava sa nikdy nezakladala na pravde ale iba na fabulaciach. Pricinila sa o to aj nasa slavne neslavna opozicia, ktora je tak neschopna, ze zo seba vyrobila debilkov pre tandem Fico-Bugar. Doteraz sa obaja (Fico-Bugar) mohli spolahnut na Danka vo vsetkom, ale teraz uz tam bude taka nedovera voci SNS aDankovi, ze mozno bude zaj iba otazkou casu, komu prvemu prasknu nervy....ja len dufam, ze to nebude Danko resp. SNS, ako celok.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na keďže preferencie ukazujú, že súčasný vládny zlepenec je bez šance vytvoriť nový zlepenec, strany sa určite nejako dohodnú, aby ešte 2,5 roka pri korytách vydržali. Boli by somári, keby si svoj zlepenec mali ukončiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Doteraz sa obaja (Fico-Bugar) mohli spolahnut na Danka vo vsetkom, ale teraz uz tam bude taka nedovera voci SNS aDankovi, ze mozno bude zaj iba otazkou casu, komu prvemu prasknu nervy....ja len dufam, ze to nebude Danko resp. SNS, ako celok.

 

Uvidíme aké dôsledky vyvodí Danko v kauze s eurofondmi na ministerstve školstva. Dôvera sa nezíska rečami, ale skutkami. Odvolanie Plavčana kauzu nerieši. Rovnako recipročná požiadavka SNS https://domov.sme.sk/c/20627593/smer-by-mal-podla-sns-zvazit-odvolanie-richtera.html o odvolanie Richtera, bola len snaha o ukážku sily. Dnes už ani to nie je pravda. Ak skončí táto kauza rovnako, ako všetky ostatné, teda že „skutok sa nestal“, nedá sa veriť, že roztržka a nový konsenzus Fica, Bugára a Danka je o niečom inom, ako spor o podieli koaličných strán na "čerpaní" eurofondov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na keďže preferencie ukazujú, že súčasný vládny zlepenec je bez šance vytvoriť nový zlepenec, strany sa určite nejako dohodnú, aby ešte 2,5 roka pri korytách vydržali. Boli by somári, keby si svoj zlepenec mali ukončiť.

 

Tak skus navrhnut z momentalnej prognozy nejaky iny zlepenec....lebo nieco ine ako zlepenec sa neda vytvorit a mozes pocitat ako chces :)

 

 

Uvidíme aké dôsledky vyvodí Danko v kauze s eurofondmi na ministerstve školstva. Dôvera sa nezíska rečami, ale skutkami. Odvolanie Plavčana kauzu nerieši. Rovnako recipročná požiadavka SNS https://domov.sme.sk/c/20627593/smer-by-mal-podla-sns-zvazit-odvolanie-richtera.html o odvolanie Richtera, bola len snaha o ukážku sily. Dnes už ani to nie je pravda. Ak skončí táto kauza rovnako, ako všetky ostatné, teda že „skutok sa nestal“, nedá sa veriť, že roztržka a nový konsenzus Fica, Bugára a Danka je o niečom inom, ako spor o podieli koaličných strán na "čerpaní" eurofondov.

 

A co mal podla teba robit?.....trucovito odist a nechat od medii a opozicie si na sebe predvadzat opozicne  a medialne  sexualne ukajanie sa?....taktiez neviem okial beries tu istotu, ze Plavcan je za eurofondovou story, ktora je podla mna viac vytvorena mediama a debilkov z opozicie....Plavcan to hlavne nezvladol sposobom ako Fico-Bugar a jeho jedina vina bola v neschopnosti odkomunikovat to, co vlastne bolo prevedene podla zakona.....lebo zatial nebolo nic protizakonneho dokazane.....to, ze akademia bola nespokojna, este neznamena, ze sa nieco protizakonne niekomu pridelilo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak skus navrhnut z momentalnej prognozy nejaky iny zlepenec....

 

Najnovší výskum agentúry AKO dáva predpoklad, že predsa len by sa dala zložiť vláda bez Smeru, Kotlebu, SNS, ale s judášmi z Hídu. Terno to nie je, ale možnosť hej.

 

Ale inak jediné riešenie vidím v tom, že vláda by mala pokračovať. Nezhody a kauzy ju budú naďalej oslabovať, predpokladám, že preferencie by mali klesať, a opozícii by mohli stúpať. Už teraz je jasné, že je prakticky nemožné, aby tu vznikla nejaká vláda, akú vytvoril Smer v rokoch 2012-2016.

 

Politická kultúra je na Slovensku veľmi zlá.

 

Vláda jednej strany, aká to bola pod Smerom, sa zažrala do štátnych štruktúr, čo spôsobilo masívny nárast klientelizmu a korupcie. Škody napáchané Smerom v štruktúrach štátu sa budú odstraňovať minimálne celú dekádu.

 

Keď Smer vládol s SNS a HZDS, dôsledok to malo taký, že tieto strany pod Smerom boli rozožraté, HZDS to neustálo, SNS to poškodilo. Teraz vidíme podobný scenár. SNS pod Dankom je na ceste k úpadku, Danko pôsobí dosť nevyzreto, Híd balansuje na pokraji zvoliteľnosti.

 

Koalícia pravicových strán tiež prináša viacero problémov. Voči skorumpovanému Smeru sa ako tak dokážu zjednotiť, ale SaS a KDH spolu vo vláde, tam by muselo nastať veľa kompromisov.

 

Je to tu zložité, ale verím, že preferencie SaS budú rásť, iná alternatíva tu nie je. SaS nie je tiež niečo ideálne, ale z toho čo tu máme, momentálne nič lepšie nie je. Potenciál má aj OĽaNO, Matovič nech je aký je, Ficovi nakladal dobre a okrem neho je tam ešte pár schopných ľudí, Remišová sa mi pozdáva. Maďarské a polomaďarské strany nepôsobia dôveryhodné, SMK sa blíži k nacionalizmu, harakter Hídu sa prejavil po voľbách. Kotleba má nulový koaličný potenciál, ale Ficko ho rád zoberie, ak by bola možnosť vytvoriť vládu. Pretože ako poznáme Fica a jeho večné omieľanie, že "neexistuje iná alternatíva ako táto vláda", treba to chápať tak, že "alternatíva" znamená akákoľvek vláda, kde bude mať významné zastúpenie Smer. A Ficovi je jedno, čo hovoril o Kotlebovi pred rokom.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A tu je este nieco z kuchyne smetiarov a kedze to podava Drucker, tak to ma aj svoje racio a do znacnej mieri potvrdzuje to, co sy myslim o "kauze" eurofondy v skolstve ....

 

.https://domov.sme.sk/c/20634904/drucker-povedal-som-petrovi-ze-nemal-odchadzat-z-tlacovky.html

 

....je to zamknute, teda kto nema "kluc", tak neprecita :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dvaja cerveny (komunisticky) kohuti, co chcu radit a ukazovat, kam sa maju obcania Slovenska pozerat, sa nevedia  dohodnut na nicom.......

 

 

http://https://dennikn.sk/866863/kiska-a-fico-na-seba-narazili-pri-ministerstve-skolstva-hrozia-aj-dalsie-konflikty/?ref=cl

 

 

.....ani ako sa dohodnut na tom, ako sa nedohodnut :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"Pre mňa je jediná alternatíva. A to je buď dohoda alebo musí prísť vláda odborníkov. Alebo nech sa ľudia zamyslia, aký štát, aké fungovanie chcú," povedal Danko ku koaličnej kríze.

http://tv.hnonline.sk/politika/1018960-danko-pripustil-dve-riesenia-koalicnej-krizy-dohoda-alebo-vlada-odbornikov

 

Je to taka sranda - Danko. On v prvej vete ,ze je jedina alternativa - teda ,ze ziadna nie je. Druha veta uz bud - bud. Teda asi nejaka je - dali to aj do nadpisu a potom tretia veta. Zeby dalsia alternativa?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co nevies stravit?.........momentalne ina alternativa zostavenia vlady neexistuje....ak nastane situacia nemoznosti spoluvladnutia terajsej koalicie, tak sa politicke strany terajsej koalicie pokusia dohodnut a vytvorit vladu z nejakych odbornikov (aj ked ja neviem kde ich vezmu) bez politickych zastupcov ich stran, no a ked aj tento pokus o "zachranu" stroskota, tak ludia rozhodnu vo volbach.....mam dojem ze srandovny si tak trochu ty a nie Danko :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zasa mám obdobie, že mi je domáca politika viacmenej ukradnutá...

teda okrem Danka, a Fica, a Kotlebu, výmeny ministrov, kecy a kecy a kecy... ale nie, vnímam pol okom, ale vlastne nechcem vnímať, mám ich plné kecky, všetkých, koľko ich je.

nadávať pri novinách či správach nepomôže, a ke´d pozerám krajiny okolo v podobných topánkach, ešte na tom ani nie sme tak zle...

to sa utešujem, vlastne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

cca v tom, ako píšem - len keď pozrieme V4, chodia v podobných topánkach.

majú podobnú gardu neschopných a nenažraných politikov a samospráv, nie všetci majú síce v parlamentoch pohrobkov náckov a fašistov, ale zato niektorí majú viac oviec a teliat, niektorí okliešťujú vlastnú krajinu a vlastných ľudí stredovekým konzervativizmom, niekde je chudoba chudobnejšia, niekde stále kvitne kult osobnosti, a porovnávať môžeme donekonečna... viacmenej sú to tie isté topánky, naše možno trochu menej odraté? neviem.

plácame sa v tom všetci.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

My v parlamente mame presne to co sme. V podstate aj Fico je taky a sprava sa tak ako si praju obcania. On tie prieskumi robi dlhodobo. Kasle a pohrda ucitelmi, len preto ,ze v prieskume to tak presne vyslo. Mame 5,ci 6 ministra skolstva za 5,ci 6 rokov? To je Ficova priorita? To je priorita Slovakov? Nie Kalinak je priorita - to je istota - najlepsi minister - toho si zvolte aj o 4 roky. Debilne obyvatelstvo zavidi ucitelovi mizerny plat - tak ho on zvysovat nebude. 

 

Ake to ma nasledky debilnemu obyvatelstvu nikdy nedojde.

 

https://www.etrend.sk/uzavrete-hlasovania-trend/baro-419.html?sorting=answer

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne uz zle nieje z Fica, Bugara ci Danka - ale z ich volicov. Tuto krajinu ovela viac do######a.. oni.

 

--------------------------

U mojho syna- zakladam si na tom aby bol slusny... silny... vzdelany...  podstate mu viem ciastocne pomoct a vychovat v kazdej oblasti. Aj to robim. Ani futbal nieje uz pre mna - tri mesiace sme nekopli do lopty - u nas na zahrade- ale to neznamena - ze je zly ci slaby futbalista, ci sa ma nato vykaslat. NIe on je velmi sikovny futbalista. Ale ak to chce robit musi to robit sam, sam makat. Tri mesiace leptu na zahrade nemal - pre mna je to smutne. Ale na prasiaku cvici kazdy den. Futbal trenoval a trenuje s roznymi ludmi.

 

 

--------------

Inak som zachitil,ze testovanie piatakov nebude,lebo vraj Plavcan...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Informator - ja kludne mozem suhlasit ,ze uroven ucitelov klesa - mozem sa mylit. No a bude to horsie - ak sa to nezmeni - a to nebude len tak.

 

Teda debilnejsi volic - potom dieta aj ucitel a automechanik. Uctovnik. Informator  vynechal som ta? Moja chyba. Ospravedlnujem sa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mas moj suhlas..........ucitelia "vyrabaju" zo svojich ziakov  debilov....teda vsetko na svoj obraz. samozrejme, ze nie vsetci. No staci zopar sialencov a narcistov medzi nimi a priklad je tu.......ked sa tak sprava kantor, tak preco nemozem aj ja....povie si debil ziak :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Trosku malicko nesuhlasim ani neviem - podla mna debilov vychovavaju rodicia. Teda uz dnes rodicia su debili. Inak nechal by si dieta nechat debilovi - ucitelovi? Debil - rodic si to nevsimne. A priklad futbalu  - treneri to robia len tak ze ich to bavi- stat to nezaujima - tak futbalisti nebudu ani maliari ani ja neviem co. Ak nezaplatis trenerov ,ucitelov, vsetkych co maju deti niekam viest .... pomocky ..a podmienky. Tak.. Ja sa na to nestazujem. Dobre je to takto. Ja to beriem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov