Skočiť na obsah

Ficove roky III


game

Odporúčané príspevky

:zubiska:

Mne je to už v mojom veku v podstate jedno.  Aky mas vek? Inak aj mne je to uz jedno.

 

Priemerný vek dožitia mužov na Slovensku je 73 rokov. Podľa http://www.tvojesrdc...vplyvy-fajcenia "Ten, kto neprestane fajčiť, si v priemere skracuje život o 13 až 15 rokov" Podľa

https://www.aktualit...eukazali-vedci/

"Pitie alkoholu skracuje život o vyše 20 rokov, preukázali vedci". Takže tu už v dávno nemám čo hľadať.

 

Otec ma 83 rokov a pol roka som ho vpodstate nevidel,ani nepotreboval. Si prisiel pre nadobky od solviny. Ide sadit paradajky a papriky. Zase v aprili,maji mi matka zavola po pol roku aby som tam v skleniku zapaloval sviecky. To je to najmenej prenasat tie solviny s rastlinami zo sklenika do garaza.

 

Neviem, ak to dobre nacasoval, a ma posluchol minuly rok som mu povedal  o 3 tyzdne neskor sad. 

 

On pil(viac ako ja) a o polovicu menej falcil(dnes na zahrade si da dva cigarety,ked je leto a na zahrade je) ako ja. Ale vystresovany bol mozno aj viac ako ja.  Zije. Ak na neho nieco nepride - podla mna aj o 10 rokov bude si chodit pre solvinu nadobky  a pestovat papriky a paradajky. Skor tie papriky, paradajky asi dostane ci kupuje. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak

 

Dožiť sa v zdraví vysokého veku tiež nie je terno. Ak niekto mentálne degeneruje rýchlejšie, ako je to schopný sám na sebe spozorovať je šťastný. O jeho blízkych sa to už ale nedá povedať. Ak mentálne degeneruje pomalšie, je to ten horší prípad, lebo si to sám uvedomuje.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem co si chcel povedat, lebo prva a druha veta mala pre mna zmysel, Uz som porozumel aj poslednej. Dalo mi to zmysel aj pre poslednu. Moji rodicia maju len v priemere 75 rokov. 

Oni su sebestacni, ved vravim polroka som ich nevidel. Deti a zena knim chodia kazdy tyzden. Deti u nich spia.  Ved cez vianoce tam boli aj ine deti.

 

Vek 83 , pre niekoho co sa pestuje - pracou a sportom, cigaretami a alkoholom. Myslim si, ze otec bude nieco pestovat aj o 5 rokov. Na jar(o dva mesiace) to asi opat spolu zoreme, raz som ho vynechal urobil to so zenou. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako keby som počul Danka. Politiku do toho neťahajme, naším krédom je "hrdo, odborne a slušne"... Alebo, ako povedal Fico v roku 2013, https://www.webnoviny.sk/ficovci-budu-makat-ako-certi-prislubil-premier-slovakom "budeme makať ako čerti od rána do večera..." A výsledky ich čertovskej práce sa dnes už nedajú odškriepiť.

ste raz sa ta teda opytam.....co ma spolocneho politika (lebo Fico...lebo Danko atd.) s nedostakom lekarov?.....podla mna lekarov na fakultach studuje dost, ale nie su v terene.....to je problem a nie lebo Fico...lebo Danko...a cojaviemktoeste.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ste raz sa ta teda opytam.....co ma spolocneho politika 

 

Načo je potom ministerstvo školstva? Ono predsa môže ovplyvniť počet absolventov lekárskych fakúlt. Ak je lekárov nedostatok a navyše, ak na lekárskych fakultách študuje zhruba 1/3 cudzincov, tak to má v kompetencii ministerstvo školstva. Fakulty nie sú nezávislé, sú platené z daní cez ministerstvo a to je politika. Pelegríni na situáciu reagoval, že chce zvýšiť počet absolventov lekárskych fakúlt. Podľa teba je jeho výrok vlastne nekompetentný, lebo  "co ma spolocneho politika (lebo Fico...lebo Danko atd.) s nedostakom lekarov?"  Podľa mňa je za nedostatkom lekárov odporúčanie Slovenskej lekárskej komory, ktorej nedostatok lekárov vyhovuje. Nedostatok je tromf pri vyjednávaní platových a pracovných podmienok. Podľa ich doporučení je lekárov určite dosť. "Treba radšej zvyšovať počet absolventov pedagogických fakúlt". Pedagogické fakulty generujú toľko absolventov, že ich zamestnanie stratilo spoločenský kredit. Ale štúdium pedagógov si rovnako platíme z daní, ako štúdium lekárov. A väčšina absolventov pedagogických fakúlt nakoniec ani nepracuje v školstve.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem co si chcel povedat, lebo prva a druha veta mala pre mna zmysel, Uz som porozumel aj poslednej. Dalo mi to zmysel aj pre poslednu. Moji rodicia maju len v priemere 75 rokov. 

Oni su sebestacni, ved vravim polroka som ich nevidel. Deti a zena knim chodia kazdy tyzden. Deti u nich spia.  Ved cez vianoce tam boli aj ine deti.

 

Vek 83 , pre niekoho co sa pestuje - pracou a sportom, cigaretami a alkoholom. Myslim si, ze otec bude nieco pestovat aj o 5 rokov. Na jar(o dva mesiace) to asi opat spolu zoreme, raz som ho vynechal urobil to so zenou. 

 

Ten príspevok o mentálnej degenerácii je výsledok sebareflexie. Vždy keď tu píšem, na druhý deň nechápem prečo to robím. Ako pes, ktorý sa vždy vráti k vlastnému zvratku, s tým neviem prestať.    

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Načo je potom ministerstvo školstva? Ono predsa môže ovplyvniť počet absolventov lekárskych fakúlt. Ak je lekárov nedostatok a navyše, ak na lekárskych fakultách študuje zhruba 1/3 cudzincov, tak to má v kompetencii ministerstvo školstva. Fakulty nie sú nezávislé, sú platené z daní cez ministerstvo a to je politika. Pelegríni na situáciu reagoval, že chce zvýšiť počet absolventov lekárskych fakúlt. Podľa teba je jeho výrok vlastne nekompetentný, lebo  "co ma spolocneho politika (lebo Fico...lebo Danko atd.) s nedostakom lekarov?"  Podľa mňa je za nedostatkom lekárov odporúčanie Slovenskej lekárskej komory, ktorej nedostatok lekárov vyhovuje. Nedostatok je tromf pri vyjednávaní platových a pracovných podmienok. Podľa ich doporučení je lekárov určite dosť. "Treba radšej zvyšovať počet absolventov pedagogických fakúlt". Pedagogické fakulty generujú toľko absolventov, že ich zamestnanie stratilo spoločenský kredit. Ale štúdium pedagógov si rovnako platíme z daní, ako štúdium lekárov. A väčšina absolventov pedagogických fakúlt nakoniec ani nepracuje v školstve.

 

ano, vyrok pelegriniho o navyseni poctu studentov je nekompetetny, pretoze to sa neda docielit na rozkaz......ako navysis pocet, ak nebude sa tam hlasit kvantita....ved je lahsie ist studovat na socialny resp. nejaky humanitny odbor....dolezutejsie je v tej slovenskej malomastiackej povahe, mat absolvovanu nejaky, hoci aj inflaciou kvality postihnutu vys.skolu a potom sa uvidi...urady prace nerozlisuju, kto ma ake vzdelanie a prijmu kazdeho....takze jedine riesenie, je to, co navrhuje Fico.....bud si studium zaplatis a mozes ist potom pracovat kam chces, alebo tu odrobis dohodnuty pocet rokov a tym splatis obcanom naklady za studium.....

 

a s tym vyznacenym textom sa da suhlasit a ma aj logiku.....ale ked si pomyslim, kam sme sa to dostali s lekarstvom, tak mam s toho zly pocit.....v politike lebo Fico....danko....Kotleba....a u lekarov lebo eurace.....teraz neviem, co je vacsie a horsie zlyhanie.... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ako navysis pocet, ak nebude sa tam hlasit kvantita....ved je lahsie ist studovat na socialny resp. nejaky humanitny odbor....

 

 

Súhlasím, ak by prijali všetkých, ktorí úspešne spravili príjmacie testy. Kedysi to bolo tak, že uchádzač mohol spraviť testy, ale v dôsledku nedostatku kapacít nebol prijatý. Ale to bolo dávno, neviem, ako je to dnes. Že by sme ako národ osprosteli?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

skor sa zhorsila kvalita vyucby na skolach....myslim celkovo.....ak by teda bol problem nedostatku v tomto....hm....ale skor si myslim, ze pocet studentov je dostatocny, ale vystudovany lekar da radsej prednost peniazom, ako sa snazit pomahat tu ludom, vdaka ktorym vystudoval za minimalne naklady....som niekde zachytil reakciu nejakej damy...mozno je matkou lekara...., ze robit v plesnivych nemocniciach sa medikom nechce,,,,tak som jej odpisal, ze potom by ale tiez mali odmietnut aj studium na technicky nevybavenych a plesnivych skolach na SK....takze za nedostatkom lekarov skor vidim problem ich vidiny lepsieho zarobku a ignorovanie podstaty poslania, ako lekara.....teda many-many-many-prasule a tak.... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informátor

 

To len potvrdzuje, že je málo absolventov. Takže si môžu klásť vyššie nároky. Keď som začínal študovať v 1972 na SVŠT, na elektrotechnickej fakulte nás začalo 600. Predpokladám, že rovnaký počet bol na strojárine, stavebnej a chemickej  fakulte. A to bol počet  len Bratislave. Títo absolventi si nemohli klásť žiadne podmienky, boli to vlastne robotnícke povolania. Keď som po škole nastúpil, museli sme povinne odpracovať hodiny vo výrobe, pri lisoch v 3 semennej prevádzke. Do podniku nastúpil aj právnik a závodný lekár. Tí mali celkom iné privilégiá. Prečo asi? Lebo nás inžinierov tam bolo dosť. A keď mal riaditeľ nejaké zdravotné problémy, alebo v rodine, neobrátil sa na inžiniera. Podobné privilégiá mali lekári aj počas vojenskej služby. No ale veď sme vtedy všetci svorne "chránili mier". Subordinancia hodnosti bola rovnaká, ale kto si to chce rozhádzať s lekárom, či nie...  Ak vtedy lekár desiatnik vŕtal zub majorovi, subordinancia išla do riti. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A k tým vynaloženým prostriedkom na absolventa. Načo sa na Slovensku študuje kvantová fyzika? Alebo mikroelektronika. Veď na Slovensku nie je jediná firma, v ktorej sa dajú tieto vedomosti aplikovať v praxi. SAV možno zamestná absolventov, ktorí sa dajú spočítať na prstoch jednej ruky. Ale základný výskum nie je prax a absolventi sú "odsúdení" odísť pracovať do zahraničia. Mám pocit, že štúdium týchto odborov je len kvôli tomu, aby mali pedagógovia zamestnanie. Ak je v dotazníku na zamestnanie len rubrika "absolvent VŠ" , tak je skutočne jedno, čo si študent vyberie. Najlepšie to najľahšie štúdium. Napríklad na Poľnohospodárskej univerzite v Nitre. Inžinier, ako inžinier. Hlavne, že má titul. Úpadkom úrovne školstva svoj titul považujem za biľag a po revolúcii 1989 som ho už nikdy nepotreboval, ani nikde ani neuviedol.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v tom case, co popisujes, bolo vsetko inak....vtedy boli skor preferovane ine odbory ako teraz....to ale aj tiez potom potvrdzuje (ako pises ta hore), ze uz aj za socializmu fungovala aka taka konkurencna politika.....coho bol prebytok, tak to stagnovalo...ako teraz tzv humanne odbory a pod. nezmysli....a lekari boli vtedy asi takym ziadanym artiklom, ako a jteraz...no vtedy lekara si bez problemov zabezpecil kazdy MNV resp. fabrika.....lekar sice bol zaisteny na domacom poli, ale ak ho chcel pre seba nejaky okres alebo fabrika, tak dostal byt a bolo vymalovane.....a co sa tyka tych nadbytocnych odborov (kvantova fyzika a pod), tak to je ako zo sportom......mame tu tolko sportovych cinnosti, ze ani rozpocet nestaci na ich dofinanncovanie,,,,,pretoze tu je to tak.....o pricine sa mozem iba domnievat....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 tak to je ako zo sportom......mame tu tolko sportovych cinnosti, ze ani rozpocet nestaci na ich dofinanncovanie,,,,,pretoze tu je to tak.....o pricine sa mozem iba domnievat....

 

V tom s tebou súhlasím. Nedávno som čítal, že treba investovať verejné prostriedky do športových škôl, aby náš hokej bol tým, čo v roku 2002, keď sme boli majstri sveta. No potom by malo platiť to isté, čo chce Fico. Najprv si musí odohrať 10 rokov v lige a až potom do USA. Ak je však naozaj dobrý, tak ho ľahko vykúpia za tých smiešnych 50 tisíc eur hneď. Tam sa točia trochu iné sumy. Investovať do zvyšovania kvality úrovne zápasu medzi Košicami s Bystricou je podľa mňa kontraproduktívne. Ale tomu ja nerozumiem, Slovensko má vychovávať kvalitných hráčov pre NHL?.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

rozdiel ale v tom plateni skolneho je v tom...myslim student prava, lekarstva, ing. a nasledne student nejakeho sportoveho zamerania, je ten, ze vsetky naklady na sportove potreby, ako aj naklady na prevadzku takeho treningu na ladovej ploche si platia rodicia decka.....moj syn chodil v TO do sportovej triedy (hokejistov) a ja som platil celu jeho vystroj a aj polamane hokejky....a to nepisem, ze sme sa museli este aj skladat na autobus, ked isli niekde hrat nejaky turnaj....takze toto porivnavat s terajsou poziadavkou od Fica nie je dobre riesenie, ako argument....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

....moj syn chodil v TO do sportovej triedy (hokejistov) a ja som platil celu jeho vystroj a aj polamane hokejky....a to nepisem, ze sme sa museli este aj skladat na autobus, ked isli niekde hrat nejaky turnaj..

 

Ale prečo si chcel, aby tvoj syn hral hokej? Jasné, športom sa získava disciplína, húževnatosť, fyzická kondícia. Kolektívne športy budujú zmysel spolupatričnosti a obetavosti pre kolektív. To sa dá dosiahnuť aj na lokálnej úrovni a štát by na to mal vynakladať prostriedky. Ale výčitkou bolo, že v svetovom hokeji už nepatríme k špičke. Lenže svetová špička už nie je šport, ale biznis. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale prečo si chcel, aby tvoj syn hral hokej? Jasné, športom sa získava disciplína, húževnatosť, fyzická kondícia. Kolektívne športy budujú zmysel spolupatričnosti a obetavosti pre kolektív. To sa dá dosiahnuť aj na lokálnej úrovni a štát by na to mal vynakladať prostriedky. Ale výčitkou bolo, že v svetovom hokeji už nepatríme k špičke. Lenže svetová špička už nie je šport, ale biznis. 

 

on si vybral hokej sam od seba...mne to bolo srdecne jedno....akurat to ranne vstavanie, ked chodil do pripravky (o 4:30) mi robilo problem....jemu nie....a co sa tyka toho biznisu v hokeji, tak tem som vtedy vobec neriesil, nakolko som bol prasvedceny´ze on sa hokejom zivit nebude....ked skoncil zakl. skolu a isiel do PN na strednu, tak s tym skoncil.....aj tam bol sice klub, ale moje finanncie uz mali dost zbytocnych vydavkov.....ale tym som nechcel povedat nic ineho, ako to, ze ked si poukazal na tie sportove skoly, tak som ti naznacil, ze na rozdiel od lekarov si "sportovci" platia kopec veci sami a neviciciavaju rozpocet statu....akurat tak rodinny....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Materska pre otcov. Kamaratovi som povededal ake ma Smer priority. 13 dochodok ,zvysenie rodicovskeho prispevku (22 euro na dvojnasobok) a 55000 pre lekarov za opustenie hranic.

 

Ja som vtedy ked som mu rozpraval ani nevedel o co ficovi ide pre rodiny, a kamarat , no teraz mam dvoch na materskej. Z desat ludi ma dvoch na materskej a to chlapov. 

 

Aspon sa zacnu vyrovnavat rozdiely medzi chlapmi a zenami. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://slovnik.aktuality.sk/pravopis/slovnik-sj/?q=pr%C3%AD%C4%8Detn%C3%BD

 

Opozicii neda hlasy pricetni slovenski volic,lebo sa na nich nemoze pozerat. 

 

https://www.ta3.com/clanok/1175867/tb-p-pellegriniho-a-d-sakovej-o-volbe-zo-zahranicia.html

 

15 minuta - tam hovori o pricetnom slovenskom volicovi, co voli Petka.

 

Mna to viac poburilo ako o bratislavskej bubline a za hranicami zijucim Slovakmi,co si tu chodia robit len zuby. Len trochu menej. lebo niesom bratislavska bublina a zahranicny slovak nestarajuci sa o chrup. Som domaci. Podla Petrika nepricetny.

 

Toto povie celozivotna vyzirka byvajuca v 450k byte na bratislavskom nabrezi, ktoremu "musel" ku kupe pomoct kamarat, ktory od neho kupil ako 25 rocny halu. To sa mi uz aj zivotny pribeh krstneho otca Smeru zda autentickejsie spaty s "pracujucimi". Ale kazdy smeracky drist je len dalsim klincom do jeho rakvy, takze za mna spokojnost.

 

https://domov.sme.sk/diskusie/dpl/28074779/bratislavcania-ziju-v-bubline-a-zahranicni-slovaci-si-sem-chodia-len-opravit-zuby-tvrdi-premier.html

 

--------------

Toto cele je len na dokreslenie kto tu polarizuje spolocnost. Som pozrel do slovnika polarizovat -znamena nieco sposobovat. Ale sposobovat mozes nieco aj pekne(polarizujuca atmosfera na stadione Slovava,dobre to je v Bratislave tak v Trencine) alebo ako Petrik. A o desat minut bude kritizovat tych kto to tu polarizuje. Sam som nevedel co to slovo znamena. Zrejme som nikdy to slovo nenapisal na fore.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://dennikn.sk/1756632/newsfilter-pellegrini-opat-ukazal-ze-je-len-imitaciou-svojho-predchodcu/?ref=tit1

 

 

Podla mna je Fico ovela slusnejsi clovek ako Pellegriny. Lebo ovela slobodnejsi.  Pellegriny ,ze je buzna ale on je aj rohoź. pre hocikoho snim hocikto pozameta. 

 

A natliacha , vpodstate ako Fico hocijake blbosti. Neviem ci Fico to musi, ale ,ze ######iny tliachat musi Pellegriny som si isty.

 

 

-----------

Byt skaredsi ako Fico - nato treba mat zaludok. A rad to tak robit ako Pellegriny. Obaja su psychopati.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

„Dnes sa zistila chyba pri počítaní,“ poznamenal. Pokračoval, že objednali 200-tisíc balíkov a nie kusov, ako si pôvodne mysleli. Aj s tým podľa jeho slov súvisí vyššia suma objednávky. Zdôraznil, že spoločnosť okamžite kontaktujú a objednávka sa upraví.

https://www.postoj.sk/52912/syn-kajtana-kicuru-mal-kupit-dva-byty-v-centre-bratislavy-bez-hypoteky

 

Ze sa neboji,ze nejaky pozostaly sa s nim bude chciet porozpravat. Vysetrovatel,obcan. Sudca,prokurator. Ak ludia budu umierat. Najviac nakazenych je z Bratislavi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

O pocasi.

 

https://www.aktuality.sk/clanok/775933/komentar-daga-danisa-zlyhania-kicuru-a-pellegriniho-treba-vysetrit/

 

Pellegrinimu, ktorý sa tu hral na ministra zdravotníctva, by sa žiadalo poradiť to, čo on múdro radí Kičurovi. Predtým, než si sadne na stoličku podpredsedu parlamentu, by mal počkať na výsledky preverovania.

 

Na tlacovke Kicura,povedal, ze predvcerom mi(Matovic) na na vlade povedal,že ma medialne zarežu.Tak teda ma medialne zarežu. A ze je o tom zvukovy zaznam - asi sa tam vsetko zachytava. Cas 25:48 - chcel by som si to vypocut. Ci to ozaj povedal,ja by som mu dal rok za kazde jedno klamstvo co povedal. Pellegrinimu mu tiez. Pracovnikom uradu tiez(aj na ministerstve zdravotnictva -co stym nieco mali). A je mi jedno ci to ti zamestnanci urobili,povedali umyselne ci neumyselne. Ci je to v anglictine ,ci Cinstine. Ci im to povedal taky dodavatel,ci onaky. Za kazde klamstvo rok. Basy.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/546367-vlada-ma-prijat-dalsie-kroky-proti-sireniu-koronavirusu/

Tu je tlacovka na pravde - myslim,ze je cela.

 

 

A ak chce Matovic medialne zarezavat - vyhodil by som ho z uradu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V roku 2017 deklaroval zárobok 37 686 eur, no ušetril 54 542 eur. Z hľadiska sporenia bol podľa priznaní pre Srogončíka najúspešnejší rok 2016. Vtedy sa mu podarilo ušetriť až 71 107 eur, pričom z funkcie sudcu mal príjem 36 932 eur.

Srogončík však tvrdí, že závratné sumy neušetril a ide o chybu vypĺňania majetkového priznania. 

https://www.aktuality.sk/clanok/772961/obvineny-sudca-srogoncik-podla-priznania-usporil-dvojnasobok-platu-malo-ist-o-chybu/

Preventivne davat 10 rokov takymto. Ak bude chciet povedat pravdu si ho vypocut.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov