Skočiť na obsah

Ficove roky III


game

Odporúčané príspevky

práve pred chvíľou som po dlhom výpadku, keď som prestala sledovať dianie na našej scéne, pozrela... v samotnom článku je aj časť videa,

takže tu neobstojí námietka o vymýšľajúcich si novinároch a podobne... snem Smeru

z každého z najväčších médií, ab to nebolo jednostranné:

https://dennikn.sk/1320491/fico-na-sneme-vynadal-mediam-sam-nacal-gorilu-napomenul-pellegrinho-a-polutoval-troskovu/?ref=top

 

https://domov.sme.sk/c/22004033/snem-smeru-zacal-fico-vystupi-s-vyse-hodinovym-prihovorom.html?ref=njct

 

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/494490-delegati-smeru-na-sneme-v-trencine-schvalia-priority-strany-na-koniec-volebneho-obdobia/

 

https://www.postoj.sk/38668/smer-sd-chce-opaet-zaviest-pravo-na-odpoved-pre-verejnych-cinitelov

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takže tu neobstojí námietka o vymýšľajúcich si novinároch a podobne

 

To myslis na mna,ze si vymyslam, ze ci v clanku Mira Kernu v citacii prezidenta bolo napisane co nepovedal?

 

Ci vies ako sa vyriesila Lajcakova demisia? Videl som text,ze prezident(jeho hovorca) zaznamenal list Lajcaka z piatku,kde si rozmyslel abdikacny list z predchadzajuceho piatka..

 

Ty si myslis,ze to je vyriesene? 

 

Videla si nejaky nazor? Aj politikov, nemyslim Sulika z utorka, ci aj SNS - ze to maju nejaku ustavne vyriesit.

 

Je vyriesena Lajcakova demisia?

 

----------

Ak ano. Si viete predstavit, co to bude znamenat pre buducnost?

 

Robert Fico o Miroslavovi Lajčákovi, ktorý podal demisiu a potom ju stiahol: „Trochu nám pomotal hlavy z hľadiska ústavnoprávneho,“ povedal v TA3. Je vraj rád, že Lajčák zostáva ministrom, a to, že by ním mal byť on, vraj nikdy nebolo témou.

https://dennikn.sk/minuta/1320847/?ref=mpm

 

Asi to co znamena?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuz zjavne nechapes co sa vlastne stalo, tak od zaciatku. vazba nie je trest, sud o treste este nerozhodol. vazbu navrhuje prokurator a moze svoj navrh stiahnut. na rozdiel od sudov je prokuratura riadena centralne a tak nadriadeny moze rozhodnut inak, GP ma takuto pravomoc a pouziva ju, napriklad ked zabili filipinca tak prokutator vazbu neziadal ale gp ano. ulohou sudu je posudit ci su splnene zakonne poziadavky. sud sam od seba neziada o vazbu ani ju neukoncuje. a teraz k podmienkam: su tri dovody: ak hrozi ze bude pokracovat. a to musi byt podlozene faktami. v tomto pripade je kazdemu jasne ze ostraha objektu si uz da pozor a tak nie su ani naznaky ani moznosti ako by mohli pokracovat. druhy dovod je moznost ovplyvnovat svedkov, k cinu sa hrdo priznavaju, neviem o indiciach ze by ovplyvnovali a tak tento dovod je zrejme tiez vyluceny. a tretim je moznost uteku. zase chybaju aj indicie uteku. no zvonku to naozaj nevyzera na opravnene dovody. v obdobnych pripadoch sa vazba neziadala, je teda skoro iste ze krajsky sud by ju zrusil a vysledok by bol ze stat bude platit nahradu. nuz prokurator zakon neporusil ale bol trochu menej pricetny, zato sudkyna je fakt mimo.

 

a ty chapes co sa stalo?.......zjavne mozno tiez nie......ked mna teda podozrievas ze ja neviem co sa stalo....podla teba je teda v poriadku, ked, ako pises,.......je teda skoro iste ze krajsky sud by ju zrusil........sa takto, na zaklade PREDPOKLADU Ciznara, teda jeho rozhodnutim, ktore on pravoplatne nevydal, ale ho pravoplatne vydal sudca, zrusi vazobne stihanie niekoho?....moholl by si sem dat svoj odborny posudok?...vdaka...

 

a co sa tyka toho konania tej "ekoteroristickej" skupinky, tak teda ak sa ja pod vplyvom nejakej omamnej latky posadim za volant a pokial nikomu neublizim, tak som netrestatelny?....toto ale je iba taky vedlajsi produkt a neme nic spolocne z pravnym statom podla liberalnej demokracie, v ktorej si, ako je vidiet, moze GP rusit pravoplatne rozhodnutia sudov.....to sme dopadli :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ved hovorim, mozes robit dankovi skolitela:), prokurator moze kedykolvek rozhodnut o prepusteni s vazby, pozri si trestny poriadok. to je tak ked fasista rozprava o pravnom state. a citanie ti stale nejde, trestne stihanie nie je zastavene, nie su netrestalni.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie som asi taky expert na pravo v liberalnej demokracii ako ty, ale aj tak nechapem, ze okresny prokurator potrebuje suhlas sudcu na vazobne stihanie niekoho  a Ciznar nepotrebuje na to zrusenie vazobneho  stihanie vydane sudcom na zaklade podkladov od toho "nesvojpravneho" okresneho prokuratua, suhlas od sudcu vyssieho rangu....podla teba staci predpoklad, ze krajsky by to aj tak zrusil?.....no pri tvojom vnimani pravneho statu, aj takto sa da uplatnovat pravo v liberalnej demokracii....mne, ako zastancovi parlamentnej demokracie, to vadi.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prazdna-bublina-Kdyby-mohl-navozi-na-Slovensko-tisice-migrantu-Fico-v-televizi-nebyvale-tvrde-zautocil-na-Kisku-562644

Prázdná bublina. Kdyby mohl, navozí na Slovensko tisíce migrantů! Fico v televizi nebývale tvrdě zaútočil na Kisku

Sranda vec..

Ale minister zahraničných vecí Lajčák, ktorý sa otvore prihlásil k tomu že chce "to isté", Ficovi nevadí..

Dokonca z Lajčák vraj plánuje urobiť kandidáta na prezidenta..

A v čom má byť tá zmena?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuz su take zaklady prava platne tisicky rokov, ktore tebe nic nehovoria, nemas v sebe ani ten moralny zakon a tak skoda cokolvek dodavat.

 

tu by som s tebou suhlasil, ak by sa aj dnes, ako pred 1000 rokama, posudzovala vina a trest na zaklade predpokladov...vlastne sa to deje, tak prepac, ale v tomto pripade sa pravo vratilo do toho predhistorickeho vykladu....takze liberalna demokracia fungovala aj vtedy....len teda naco mame tie vyssie "instancie", ktore by mali rusit rozzhodnutia nizssich "instancii"?.....ahaaaa, tie fungujum iba v pripade GP, ktory moze rusit aj rozhodnutia sudcu.....hm....tak treba zrusit hierarachiu sudnictva a ponechat ich vsetkych na jednej vykonnej urovni....ideologia je vyssie pravo, ako pravoplatne rozhodnutie sudcu.....ozaj sa vracaju casy nedavno minule....alebo ozaj tie spred t000 rokov?...to je jedno, pretoze norma je na jednej "pravnej" urovni.... :(

 

Sranda vec..

Ale minister zahraničných vecí Lajčák, ktorý sa otvore prihlásil k tomu že chce "to isté", Ficovi nevadí..

Dokonca z Lajčák vraj plánuje urobiť kandidáta na prezidenta..

A v čom má byť tá zmena?

 

Lajcak je obycajny karierny potentat a Fico politik, takze obaja podvadzaju a klamu podla toho odkial im "fukaju" nejake vyhody....Lajcakovi v kariere a Ficovi v preferenciach....na rozdiel od nich je ale Kiska usvedceny neplatic dani a pozemkovy podvodnik....teda klame z dovodov pachanie nejakeho trestneho cinu.....tym ale nechcem podavat klamanie Lajcaka a Fica na nejaku ospravedlnejsiu uroven.....no je rozdiel klamat a klamat....ci nie?... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuz, kedze stale nechapes ze vazba neposudzuje vinu a trest, tak o com ideme hovorit ?   Ty nerozumies tomu co sa deje, si mimo reality a nenechas sa nou vyrusit.  Tak zopakujem,  vazba sluzi na ucely vysetrovania a kedze mame od cias magny charty pravidlo ze o obmedzeni slobody moze rozhodnut len sud,  tak prokurator musi ziadat sud. Ale o jej zruseni uz sud nerozhoduje, to moze aj sam prokurator, ide totiz o konanie v prospech obvineneho  a plati ze plati zasada presumpcie neviny.  Toto su take zaklady prava, ktore tebe chybaju.

 

Sud bude rozhodovat az pride obzaloba a az potom bude rozhodnutie sudu vo vine a treste.    Ci u teba predstava ze o vine rozhoduje prokurator je bezna ?   To si nedovolil ani Vysinsky, ty "demokrat".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja len tak so srandy by som sa spytal,ako si vysvetlujete? Teda ako chapete? A teda viete povedat aj nazor? Ze Bastrnak podaroval vsetky svoje nehnutelnosti v Bratislave, Aj dve byty v Bonaparte. Len jedna mu ostala - v tej co byva Fico.

 

---------

Ano v sobotu som pocul,ze Kiska je vraj pozemkova mafia - to je skoro citacia Fica. 

 

----------

Ale este raz - nemusite mi odpovedat - Bastrnak,vsetko niekomu daroval co vlastnil,nechal si len byt co prenajima ficovi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuz, kedze stale nechapes ze vazba neposudzuje vinu a trest, tak o com ideme hovorit ?   Ty nerozumies tomu co sa deje, si mimo reality a nenechas sa nou vyrusit.  Tak zopakujem,  vazba sluzi na ucely vysetrovania a kedze mame od cias magny charty pravidlo ze o obmedzeni slobody moze rozhodnut len sud,  tak prokurator musi ziadat sud. Ale o jej zruseni uz sud nerozhoduje, to moze aj sam prokurator, ide totiz o konanie v prospech obvineneho  a plati ze plati zasada presumpcie neviny.  Toto su take zaklady prava, ktore tebe chybaju.

 

Sud bude rozhodovat az pride obzaloba a az potom bude rozhodnutie sudu vo vine a treste.    Ci u teba predstava ze o vine rozhoduje prokurator je bezna ?   To si nedovolil ani Vysinsky, ty "demokrat".

 

Pochopil som....,prezumpcia neviny, je zodpovedna za to, ze ked policia prichyti vodica pod vplyvom navykovej latky, tak mu preventivne vezme "vodicky", lebo predpoklada (na zaklade zakona o prepoklade viny), ze dotycny moze sposobit niekomu skodu resp. ho ohrozit na zivote...rozdiel medzi vniknutim na cudzi pozemok a nasledne ohrozenie urciteho poctu ludi v danom objekte narusitelmi, v porovnani s narusitelom podmienok "soferovania", je liberalne posudzovana na zaklade akehosi predpokladu mozneho ohrozenia...

 

a co sa tyka toho tvojho vysvetlenia o tom, ze GP moze zrusit vazobne vysetrovanie niekoho aj bez suhlasu vyssie postaveneho sudcu, beriem ako informaciu od odbornika na trestne pravo....len pootm by nas vrchny kovboj (Ciznar) mal konat a urychlene poslat toho nekompletneho okresneho uradnika na skolenie minimalne do Marakessu.......ak nie, tak GP mari vysetrovanie....

Ja len tak so srandy by som sa spytal,ako si vysvetlujete? Teda ako chapete? A teda viete povedat aj nazor? Ze Bastrnak podaroval vsetky svoje nehnutelnosti v Bratislave, Aj dve byty v Bonaparte. Len jedna mu ostala - v tej co byva Fico.

 

---------

Ano v sobotu som pocul,ze Kiska je vraj pozemkova mafia - to je skoro citacia Fica. 

 

----------

Ale este raz - nemusite mi odpovedat - Bastrnak,vsetko niekomu daroval co vlastnil,nechal si len byt co prenajima ficovi.

 

tak zo srandy.....prezumpcia neviny....podla prokuratora nie su dovody na zabavenie majetku....presnu formulaciu si pytaj od tysa..

 

ze je Kiska danova a pozemkova hydra nevravi iba Fico, ale aj vsetci slusny ludia na slovensku.....

 

a to je dobre....ci nie?....ved ked mu zabavia ten komplex kde byva Fico, tak ten sa odtial bude musiet vystahovat....hm....a mozno bude nakoniec vdaka tomu aj bezdomovec... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator, nie nepochopil a zjavne nemozes.  Ale si hrdy na svoje "demokraticke citenie",  ach boze a toto ma volicske pravo. 

 

ale pochopil...co zjavne ty nemozes pochopit, lebo tvoje liberalno-fasisticke bloky to nestravia :)

 

a ja, na rozdiel od teba, nemam pravo volit, ale povinnost (asi dedictvo po komunistoch)....pravo volit je u teba, kedze povinnost ti nic nevravi....holt liberalkovia su jedna a ta ista strana mince z fasistama... :(

 

len tak:

niekto ( áno, zrejme novinári) zozbieral perličky pána Fica zo snemov Smeru... tá fackovacia je tak rozkošná :)

 

attachicon.gifsnemy smeru.png

FB, pôvodný zdroj neviem nájsť

 

ten vypis je dobry a ak ho ozaj dali do systemu novinarske hyeny, tak je asi aj pravdivou spravou a ja s tym Ficovim hodnotenim medii suhlasim, pretoze posledne "vyvazene" komentare a spravy od nasich medialnych "baronov" ma presvedcili, ze ma pravdu...aj ked ho dvakrat nemusim....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto iba potvrdzuje Ficovo tvrdenie o novinaroch....vlastne je to uz verejne znamy fakt....

 

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/495816-reporter-spieglu-roky-vytvaral-clanky-s-falosnym-obsahom/

 

.....no uz len cakam na ohlasy z nasej medialnej obce.....urcite budu argumentovat.....treba toho "nepoctivca" verejne potrestat, pretoze znehodnotil novinarsky moralny kredit....a podobne nezmysli...ved to robia iba medialne hyeny a nie ta pravdomluvna strana novinarskej "pospolitosti"....nas-at....nas-at...tak nejako znie refren v piesni K.Kryla...veru tak :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Tak si povedzme kde sme. Tato koalicia nema alternativu, Rozpadla sa po mesiaci? Hradza proti extremizmu, stability, bugarovi sa vnej najlepsie pracovalo.

Rozkradacky na kazdom kroku. Vrazda.

 

Fico uteka na ustavny sud. Teda tie klebety pred vrazdou boli pravdive. Uz vtedy sa to rozpadavalo mozno -vrada je dosledkom. Nevladnutia.

 

Madaric odstupil ako prvy, potom Fico s Kalinakom aby zabranili tragedii.Predcasnym volbam. Kazigraf chce davno sa vyparit,nakoniec aj ktomu sa priznal.

Kalinak zlozil poslanca pred koncom roka - podla mna sa mu uz nechcel priznavat majetok. Lajcak nechce byt prezidentom, vcera aj Kubis chcel byt prezidentom. Dnes zobral ine miesto.

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/497931-jan-kubis-sa-stal-novym-osobitnym-koordinatorom-osn-pre-libanon/

 

Rozmysla vraj Sefcovic. Daj pozor nech na teba nevytiahnu spinu - opozicnici. Chcel som skontrolovat ci som jeho meno napisal spravne dal som stranku Pravdy ale tam nieje. Asi odmietol.

 

Vraj buducim predsedom ma byt Pelegrini.

 

Tato koalicia je to najlepsie co dosiahol nas prezident. Nech si vybera ci nevybera koho chce za ustavnych sudcov. Dalsi prezident? Bugar.

 

Parodia na stat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Smer ide do prezidentskych volieb postavit Sefcovica a hned dumaju, ze:
 

 

 

"V prvej fáze kampane chce Smer zvýšiť poznateľnosť Šefčoviča medzi voličmi"

 

Toto je pochopitelne asi iba na Slovensku. Najsilnejsia vladna strana musela najst takeho kandidata, ktoreho volici nepoznaju.. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

Zsuzsová komunikovala za posledné roky s viacerými vplyvnými ľuďmi. Ako informoval denník N vyplynulo to z vyšetrovania prípadu.

 

Zsuzsová mala komunikovať s námestníkom generálneho prokurátora pre netrestný úsek Reném Vankom, či podpredsedom parlamentu a členom predsedníctva Smeru Martinom Glváčom. Komunikáciu s týmito mužmi si archivovala a nie je vylúčené, že ju mohla používať aj na ich vydieranie.

https://www.aktuality.sk/clanok/656924/zsuzsova-si-pisala-s-viacerymi-vplyvnymi-politikmi/?AT=wgt.hp_hp-najcitanejsie-3hod.c.x...A.

čiže, Kočner si svojho času platil generálneho prokur(v)átora, tamtá jeho rozhoďnožka zbierala kompromat na ďalších, a to pravdepodobne ešte ani zďaleka nie je všetko, čo sa v jeho zbierke nachádza ...

toto nie je štát, ale žumpa :bad:

 

len by ma zaujímalo, kto je reálnym zadávateľom objednávky na Kuciaka - komu povolili nervy... lebo tak to vyzerá, že aj Kočner bol len sprostredkovateľ, a to, čo sa teraz objavuje, sú len jeho "poistky". komu povolili nervy, alebo chybne vyhodnotil situáciu, keď inicioval vraždu, ktorá rozhodila dlhoročný zabehnutý systém? komu a pre čo to stálo za to riziko?

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tohto roku dve zmeny.  Zmeny podnikatelia(zamestnavatelia) o tom ani nevedia,a asi je to aj dobre. Inak by mozno skoncili.

 

 

Od januára 2019 preto platí novela zákona o službách zamestnanosti, ktorá zamestnávateľom pridáva ďalšiu povinnosť.

 

Všetci, ktorí hľadajú zamestnanca, musia o tom informovať aj úrad práce. Ak si povinnosť nesplnia, hrozí im pokuta do 300 eur.

Čítajte viac: https://ekonomika.sme.sk/c/22028517/kto-hlada-zamestnanca-musi-zverejnit-inzerat-inak-mu-hrozi-pokuta.html#ixzz5chN4GrbD

 

 

 

Druhy ja som sa len nahodou o tom dozvedel. Dnes vyprsal cas.

 

Kukam nato ako  Danko.

 

1. Formulár nie je možné stiahnuť a uložiť. Ako mám postupovať?
Informácie o postupe vyplnenia a zaslania formuláru sú uvedené v usmernení k vypĺňaniu a k odosielaniu elektronického formuláru OZNAMOVANIE KATEGÓRIE PRÁCE 2, ktoré nájdete na internetovej stránke
https://www.uvzsr.sk/docs/info/ppl/Usmernenie_k_formularu_Oznamovanie_kategorie_prace_2.pdf 

2. Kto je zodpovedný (povinný) za vypĺňanie elektronického formulára pre 2. kategóriu - zamestnávateľ alebo PZS?
Podľa § 30 ods. 1 písm. k) zákona č. 355/2007 Z. z. je to povinnosť zamestnávateľa, nie PZS.

3. Kto môže zaslať elektronický formulár (poverený zamestnanec, asistentka,..)?
Zákon č. 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov, § 30 ods. 1 písm. k) ustanovuje povinnosť zamestnávateľa oznámiť údaje týkajúce sa zamestnancov vykonávajúcich prácu zaradenú do druhej kategórie k 31. decembru predchádzajúceho kalendárneho roka. Neupravuje, kto môže zasielať elektronický formulár.

4. V elektronickom formulári, v časti "Subjekt" je potrebné vyplniť mailový kontakt. Kto je kontaktnou osobou?
Zákon č. 355/2007 Z. z. uvedenú otázku neupravuje, a teda rozhodnutie je vecou zamestnávateľa.

5. Vzťahuje sa oznamovacia povinnosť aj na zamestnávateľa, ktorý ku dňu 31.12. 2018 zaniká?
Vzhľadom ku skutočnosti, že k dátumu splnenia povinnosti, t. j. 15.01.2019 už zamestnávateľ nebude existovať, a teda ani ku dňu nasledujúcemu kedy by sa mal správneho deliktu dopustiť, nie je možné vyžadovať plnenie oznamovacej povinnosti. Zamestnávateľ si povinnosť môže dobrovoľne splniť do dňa zániku.

6. Je možné zmeniť názov súboru, ktorý vznikne uložením vyplneného formuláru Oznamovanie kategórie práce 2?
Áno, zmena názvu súboru je možná.

7. Je možné odoslať viacero elektronických formulárov (pre viacero spoločností) z jednej e-mailovej adresy?
Áno, je možné zasielanie z jednej adresy pre viac spoločností, názvy súborov je potrebné odlíšiť.

8. Vzťahuje sa oznamovacia povinnosť na celkový počet zamestnancov v danej profesii za celý rok?
Vzhľadom k tomu, že počet zamestnancov sa počas roka mení, sa oznamovacia povinnosť vzťahuje na aktuálny počet zamestnancov zaradených do 2. kategórie práce k 31.12. 2018.

9. Požadovaný postup zasielania elektronického formuláru cez prílohu v e-maili je komplikovaný. Je možné zjednodušiť postup zasielania priamo cez funkciu odoslať?
Zjednodušenie zasielania elektronického formuláru momentálne možné nie je. Informácie o postupe vyplnenia a zaslania formuláru sú uvedené v usmernení k vypĺňaniu a k odosielaniu elektronického formuláru OZNAMOVANIE KATEGÓRIE PRÁCE 2, ktoré nájdete na internetovej stránke
https://www.uvzsr.sk/docs/info/ppl/Usmernenie_k_formularu_Oznamovanie_kategorie_prace_2.pdf 

10. Elektronický formulár OZNAMOVANIE KATEGÓRIE PRÁCE 2 je pre moju spoločnosť príliš komplikovaný z dôvodu veľkého počtu zamestnancov, pracovísk i profesií. Je možné hromadné vkladanie a zjednodušenie oznamovania?
Veľká väčšina zamestnávateľov v SR sú malí a strední zamestnávatelia, preto je elektronický formulár prispôsobený jednoduchej a početnejšej forme organizačnej štruktúry zamestnávateľov. Veľkých zamestnávateľov je menej a vzhľadom na svoje existujúce evidencie, resp. informačné systémy sa ľahšie prispôsobia štruktúre formuláru, ako by to bolo naopak. Našou snahou bolo zohľadniť možnosti čo najväčšieho počtu zamestnávateľov a s pripomienkami, možnými úpravami a zmenami na uľahčenie opakovaného vypĺňania sa budeme snažiť v budúcnosti pracovať.

11. Nakoľko sme firma, ktorá má väčšie množstvo zamestnancov, pripadá mi neefektívne vkladať tieto údaje ručne do Vášho formuláru. Môžeme Vám poslať údaje v excelovskom súbore s tým, že by ste si ich prekonvertovali?
Nie je to možné. Sme si vedomí toho, že každý zamestnávateľ má inú štruktúru evidencie v exceli.

12. Je možné v prípade viacerých pracovísk skopírovať názvy a kódy profesií z vyplnenej karty "Pracovisko" do ďalšej karty?
V elektronickom formulári bude počet kariet "Pracovisko" zhodný so skutočným počtom pracovísk, pričom budú mať odlišné adresy a PSČ. Spôsob vypĺňania údajov je možný aj kopírovaním údajov z formátu xml.

13. Vzhľadom k tomu, že sme veľká organizácia a zamestnávateľ má zaslať iba jeden elektronický formulár v prílohe, nie je možné fyzicky zvládnuť zadať také množstvo údajov v jednom počítači. Chcem sa informovať, či nie je možné zaslať viac elektronických formulárov aby sme údaje zadávali na viacerých počítačoch naraz a potom to zaslali spolu v jednom maili?
Formulár sa ukladá vo formáte xml. Ak viacerí ľudia vypĺňajú viaceré formuláre pre jedného zamestnávateľa, treba výsledný xml „spojiť". Pri tak veľkom počte zamestnancov máte určite kolegov z IT, ktorí si s tým budú vedieť poradiť.
Jednou z možností je použiť bezplatnú aplikáciu Notepad++ a plugin XML Tools. Na uložené formuláre použite príkaz Plugins - XML Tools - Pretty print (XML only - with line breaks), následne použite View - Collapse Level - 2. Kopírovaním pospájajte sekcie viacerých xml do jedného xml.

14. Po zadaní cca 70 pracovných pozícií sa nedajú dohodiť ďalšie, vyskakuje okno Upozornenie: skript nereaguje. Čo mám robiť? Naši IT nás upozorňovali, že tento program nie je nastavený prijať taký veľký objem dát. Potrebujem dohodiť ešte cca 180 pracovných pozícií.
Formulár bol testovaný na viac záznamov ako požadujete. Na načítanie priebežne uložených dát treba počkať, ale samotný formulár je možné vypĺňať aj s takýmto množstvom dát. Podľa fotky obrazovky (Print Screen), ktorú ste priložili, používate zastaraný operačný systém a tým pádom aj internetový prehliadač v ktorom vypĺňate formulár, je už neaktualizovaný (pozrite si prosím bod 14 z usmernenia na vypĺňanie). Poprosíme, pre účely vypĺňania takého množstva dát, použite aktualizovaný počítač s dostatočným výkonom.
V prípade, že to z Vašej strany nie je technologicky možné, použite postup spájania formulárov jedného zamestnávateľa:
Formulár sa ukladá vo formáte xml. Ak viacerí ľudia vypĺňajú viaceré formuláre pre jedného zamestnávateľa, treba výsledný xml „spojiť". S tým bude musieť pomôcť Váš IT odborník, čo pri tak veľkom počte zamestnancov pravdepodobne nebude problém.
Jednou z možností je použiť bezplatnú aplikáciu Notepad++ a plugin XML Tools. Na uložené formuláre použite príkaz Plugins - XML Tools - Pretty print (XML only - with line breaks), následne použite View - Collapse Level - 2. Kopírovaním pospájajte sekcie viacerých xml do jedného xml.

15. Pod akým faktorom na formulári mám zaškrtnúť senzorickú záťaž v kategórii 2?
Pri oznamovaní kategórie 2 postupujte v súlade s posudkom o riziku a kategorizáciou prác, ktoré má mať zamestnávateľ vypracované v spolupráci s pracovnou zdravotnou službou podľa § 30 zákona č. 355/20207 Z. z.
Senzorická záťaž nie je samostatný faktor práce, teda sa nekategorizuje. Kategorizácia prác sa nevykonáva náhodným odhadom, ale v súlade s vyhláškou MZ SR č. 448/2007 Z. z. a ďalšími súvisiacimi právnymi predpismi, preto je potrebné, aby zamestnávateľ pri posudzovaní rizika pri práci a pri kategorizácii prác postupoval v spolupráci s pracovnou zdravotnou službou.

16. Prosím dajte mi spätne vedieť či zaslaný formulár vo formáte xml prišiel v poriadku, zatiaľ sme nedostali potvrdenie o doručení.
Ak sa Vám nevrátil mail s oznamom o nedoručenej správe, považujte ju za doručenú. Potvrdenia budú zaslané v súlade s bodom 12 usmernenia.

SK ISCO-08:

17. Kde je možné nájsť štatistickú klasifikáciu zamestnaní SK ISCO-08?
V elektronickom formulári sa v časti "PROFESIA v kategórii 2 na uvedenom pracovisku" nachádza veta Link na SK ISCO 08. Po kliknutí na vetu prehliadač otvorí štatistickú klasifikáciu zamestnaní SK ISCO-08 (vyhláška ŠÚ SR), z ktorej z tabuľky vyberiete 7-miestny kód príslušnej profesie, alebo významovo najbližšej profesie, pretože nie všetky existujúce sú tam uvedené.

18. Na karte "Štatistická klasifikácia zamestnaní SK ISCO 08" je potrebné zadať 7-miestny kód príslušnej profesie, no niektoré profesie obsahujú len 4-miestne kódy a formulár následne hlási chybu. Ako mám ďalej postupovať?
Profesie obsahujúce 4-miestne kódy označujú hlavné skupiny profesií a zabezpečujú prehľadnosť. Na štatistické účely sa využívajú 7-miestne kódy, ktoré podrobnejšie upresňujú danú profesiu.

19. Aký kód mám použiť pri týchto povolaniach: hlavný kuchár v školskej jedálni, školník, ekonómka v škole, upratovačka, konštruktér na stavbe atď.
Máme za to, že výber kódu SK ISCO-08 je vecou konsenzu u zamestnávateľa. V prípade, že v databáze SK ISCO-08 nie je k dispozícii presné znenie profesie, je potrebné vybrať najbližšie vhodné k danej profesii.

20. Prosím o upresnenie políčka „Názov profesie, ktorý používa zamestnávateľ". Naša pracovná zdravotná služba vo vypracovanej kategorizácii prác definovala u nás názov profesie – pracovné zaradenie do troch kategórií (pracovník ústredia, pracovník pobočky a investičný špecialista). Nakoľko do formuláru musíme uvádzať kódy profesií podľa SK ISCO 08, neviem či mám uviesť len Pracovník ústredia alebo názov funkcie podľa SK ISCO 08 alebo názov pozície podľa pracovnej zmluvy (pretože aj dve rôzne pozície v našej spoločnosti môžu mať rovnaké zaradenie podľa SK ISCO 08).
Požiadavka vo formulári je jasná:
Názov profesie, ktorý používa zamestnávateľ - uvediete oficiálny názov profesie u zamestnávateľa, ktorý je v zmluvách, v personálnej a mzdovej evidencii. Názvoslovie profesií by malo byť rovnaké vo všetkých dokumentoch zamestnávateľa a jeho subdodávatelia (napr. PZS) by ho nemali meniť. Oznamované profesie v kategórii 2 by mali byť logicky tiež v súlade s posudkom o riziku a s kategorizáciou prác. Odlišnosť názvov profesií v jednotlivých dokumentoch zamestnávateľa nie je v kompetencii úradov verejného zdravotníctva, je to vecou zamestnávateľa.
Štatistická klasifikácia zamestnaní SK ISCO 08 - uvediete 7-miestny číselný kód zhodnej alebo významovo najbližšej profesie podľa vyhlášky na priloženom linku, neuvádzate názov.
Rovnaké SK ISCO-08 nie je problém, budú na odlišných kartách Pridať profesiu.

21. Je možné pri vypĺňaní elektronického formuláru zlúčiť práce administratívnych zamestnancov, napriek rôznym názvom profesií s rôznymi SK ISCO kódmi, do menšieho počtu skupín?
Názvoslovie profesií, ich zlučovanie, resp. zmeny oproti organizačnej štruktúre nie sú predmetom zákona č. 355/2007 Z. z., teda sa k nim nevyjadrujeme, je to vecou zamestnávateľa. Profesie zaradené do kategórie práce 2 sa uvádzajú do formuláru podľa toho, čo je uvedené v posudku o riziku.

Rôzne miesta výkonu práce:

22. Zamestnanci nemajú trvalé pracovisko v priestoroch firmy a pracujú počas roka na rôznych miestach (kvalifikovaní pracovníci a remeselníci). Ako mám vyplniť kartu "Pracovisko"?
Na kartu "Pracovisko" uvediete názov a adresu sídla zamestnávateľa, vrátane PSČ.

23. Zamestnanci vykonávajú pracovnú činnosť formou home office. Ako mám vyplniť kartu "Pracovisko"?
Na kartu "Pracovisko" sa v prípade vykonávania pracovnej činnosti formou home office vyplní adresa príslušnej „kamennej" prevádzky schválenej príslušným regionálnym úradom verejného zdravotníctva, alebo sídla spoločnosti (ak nie je iná bližšia prevádzka), vrátane PSČ.

24. Ako mám postupovať v prípade, keď má spoločnosť so zameraním na distribúciu a predaj tlače v regióne viacero predajných bodov (stánky/trafiky)? Je potrebné do karty "Pracovisko" uvádzať každý predajný bod osobitne?
V prípade stánkov a trafík je možné na jednej karte "Pracovisko" uviesť stánky v jednom meste, ktoré spadajú pod rovnaké poštové smerovacie číslo (PSČ), pričom uvediete adresu pracoviska, prípadne adresu jedného z predajných bodov. Pri počte zamestnancov zohľadňujete zamestnancov zo všetkých uvedených trafík (predajných bodov) na danej karte "Pracovisko".

Kto je zamestnanec:

25. Vzťahuje sa oznamovacia povinnosť aj na samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO)?
Oznamovacia povinnosť sa na SZČO nevzťahuje.

26. Vzťahuje sa oznamovacia povinnosť na spoločnosť, v ktorej práce vykonávajú samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO)?
Oznamovacia povinnosť je povinnosťou zamestnávateľa. Táto povinnosť sa na SZČO nevzťahuje.

27. Vzťahuje sa oznamovacia povinnosť aj na zamestnancov na materskej či rodičovskej dovolenke, zamestnancov na dohodu či agentúrnych (dočasne pridelených) zamestnancov?
Zákon č. 355/2007 Z. z. uvedenú otázku neupravuje, avšak zamestnanci na materskej či rodičovskej dovolenke sú zamestnancami a sú v pracovnoprávnom vzťahu so zamestnávateľom, na ktorého sa povinnosť vzťahuje. Podľa Zákonníka práce ako aj podľa § 2 ods. 1 písm. zb) zákona č. 355/2007 Z. z. je zamestnancom aj pracovník, s ktorým má zamestnávateľ uzatvorenú dohodu (dohoda o vykonaní práce, dohoda o pracovnej činnosti, dohoda o brigádnickej práci študentov).
V prípade dočasne pridelených zamestnancov sa uplatňuje § 30 ods. 9 zákona č. 355/2007 Z. z.: Povinnosti zamestnávateľa uvedené v odsekoch 1 až 3 a 6 sa počas dočasného pridelenia vzťahujú na užívateľského zamestnávateľa vo vzťahu k dočasne prideleným zamestnancom. Teda dočasne pridelených zamestnancov v kategórii práce 2 oznamuje užívateľský zamestnávateľ.
Zamestnávateľ oznamuje profesie a počty zamestnancov exponovaných kategórii 2 v súlade s posudkom o riziku, ktorý má mať vypracovaný v spolupráci s pracovnou zdravotnou službou (§ 30 ods. 1 písm. B) zákona č. 355/2007 Z. z.).

28. Vzťahuje sa oznamovacia povinnosť aj na študentov vysokej školy a žiakov strednej školy pri praktickej výučbe? Ak áno, komu prislúcha oznamovacia povinnosť?
Áno, oznamovacia povinnosť sa vzťahuje aj na vyššie uvedené osoby, nakoľko zamestnancom pre účely zákona 355/2007 Z. z. je fyzická osoba, ktorá je so zamestnávateľom v pracovnoprávnom vzťahu alebo obdobnom pracovnom vzťahu a tiež žiak strednej odbornej školy pri praktickom vyučovaní a študent vysokej školy pri praktickej výučbe. To, komu prislúcha oznamovacia povinnosť (škola / zamestnávateľ), zákon č. 355/2007 Z. z. neupravuje.

29. Vzťahuje sa oznamovacia povinnosť aj na pracovníkov, s ktorými spoločnosť spolupracuje formou rámcovej zmluvy (majú vlastnú spoločnosť)?
Zamestnávateľ je povinný splniť si oznamovaciu povinnosť vo vzťahu k zamestnancom, nie iným podnikateľom. Pre účely zákona č. 355/2007 Z. z. je zamestnancom fyzická osoba, ktorá je so zamestnávateľom v pracovnoprávnom vzťahu alebo obdobnom pracovnom vzťahu. Zamestnávateľ oznamuje v elektronickom formulári tie profesie, ktoré má v posudku o riziku uvedené s expozíciou faktorom práce v kategórii 2.

http://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=3681%3Aoznamovanie-kategorie-prace-2-odpovede-na-asto-kladene-otazky-faq&catid=222%3Akategoria-prace-2&Itemid=143

 

Na zaklade tychto otazok a odpovedi si myslim - ci tapem. A nechapem. Teno stat zrusit.


Zaujimave otazky a odpovede su po strnastej otazke.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chacha...

k tomu slimakovmu odkazu tak trochu off topic, ale vlastne aj nie...

 

 

Vlastník stránky www.uvzsr.sk nakonfiguroval svoju stránku nesprávne. Kvôli ochrane vašich údajov pred odcudzením blokuje Firefox pripojenie k tejto webovej stránke.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sranda je ze. Ono to nieje prvykrat. Zakon(nemyslim,len tento zakon) sa porusuje a porusovat bude, lebo je aky je.

Vzhľadom na to, že táto povinnosť sa uplatňuje prvýkrát, úrady verejného zdravotníctva budú uvedenú povinnosť považovať za splnenú, ak bude elektronické oznámenie odoslané najneskôr 30.06.2019.


Ak v prípade otázok nenájdete odpovede nižšie v „Usmernení na vypĺňanie“ a v „Odpovediach na najčastejšie otázky“, kontaktujte Úrad verejného zdravotníctva SR na e-mailovej adrese uvedenej v Usmernení na vypĺňanie ppl@uvzsr.sk prípadne na telefónnych číslach 02/49 284 241, 02/49 284 361 a 02/49 284 248.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ina hlupost.

 

https://blog.etrend.sk/lubica-navratilova/co-to-stvara-socialna-poistovna.html

 

Vymysleli hlupost, otec na materskej. OK realne je odhadnem ,ze 500 chlapov je na materskej a matka v praci,ci zdrhla(teda ten chlap sa musi postarat o dieta). Teda pre nich to bol dobry zakon. A s nim suhlasim. Teda oteckovia sa realne celodenne staraju o babatka. ja som odhadol,ze ich moze byt 500. A teda nemozu zarabat. Preto im iste patri materska. Nahrada za to ,ze nemozu robit.

 

Len ze dnes je na materskej cez dvanastisic muzov. A socialnej poistovni sa to nepaci - lebo im musi platit aj viac ako zenam - nechce plati. U zien je priemerna materska 600 eur u muzou 800. Ale samozrejme ti muzi chodia normalne do roboty - nestaraju sa o deti celodenne.

 

Dnes som aj zachytil, ze zeny co su doma a chlapy poberaju matersku - ze si maju platit zdravotne poistenie. Ze za nich to nema platit stat.Ja stym suhlasim,ale ja neviem ako to tie zdravotne poistovne zistia.

 

Dvanastisic chlapov na materskej. Narodi sa asi 50 000, desatisic ma otcov romov. Ja neviem materska je nieco viac ako 6 mesiacov. Teda sa da povedat - vacsina mladych oteckov su na materskej.  :zubiska:  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Najvacsie absurdum v praxi. Neviem ci to je pravda - ani ma to nezaujima,len som si to precital.

 

Vojaci neplatia socialne poistne do socialnej poistovni. Sa dobrovolne prihlasia na nemocenske socialne poistnenie(na 9 mesiacov).  A na materskej su aj ked oddidu na 6 mesiacov na Cyprus. Ja im to za zle nemam. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čo sa týka vojakov u nich funguje iný systém sociálneho zabezpečenia.

 

A čo sa týka toho potkana, tak sa bavím na ňom ako sa snaží utiecť na Ústavný súd, aby získal na 12 rokov imunitu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov