Skočiť na obsah

Kollár "Sme rodina"


alamo

Odporúčané príspevky

Tono,  spravodlivost  patri Bohu,  ale tu  nie je problem ze je to subjektivne ale ze to robi JEDEN clovek.  Nie je tam ziadne odvolanie, ziadna moznost napravy.   Napriklad milosti, ktore dava prezident moze zrusit NR.  Pri sudoch mas niekolko stupnov, kde o tom rozhoduju  rozni sudcovia atd.

A toto je to prilis silna moznost a jej pouzitie  v tomto pripade to jednoducho neprinieslo pocit ze to slo podla prava.  A test informatorom hovori ze to bolo nespravne.   Pricom to v inych pripadoch skutocne moze naopak priniest spravodlivost,  nie je teda problem v  samotnej moznosti zastavit stihanie. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 25 minútami, tyso napísal:

Tono,  spravodlivost  patri Bohu...

Iste, mňa najviac šokovalo, keď mi právnici vysvetlili, že právo nemá nič spoločné zo spravodlivosťou. Ak právne rozhodnutia nereflektujú morálku, tak ani sudcovia nemôžu byť autoritou. Dohliadajú iba nad naplnením litery zákona. A GP svoju kompetenciu iba využil, v rámci platného zákona.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie je pravda ze pravo nema nic spolocne zo spravodlivostou. pokial vieme co je spravodlive, tak vieme pravo menit tak aby sa jej priblizovala.,To ze su ludia co uz davno stratíli schopnost ju rozoznat, to neznamena ze sme ju stratili vsetci.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 10 hodinami, Tono napísal:

V konečnom dôsledku je vidieť, že neexistuje záruka spravodlivosti v samotnom znení zákona, tá závisí na jeho subjektívnom výklade.

To sice ano, ale konkretne problem s totalitnym paragrafom 363 je znamy uz desatrocia, ze ho budu riesit bolo aj v koalicnej dohode, takuto koncetraciu moci nema ziadna okolita krajina (mozno Ukrajina). Takze toto rozhodne nebol pripad, ze sme mali dobry zakon, ktory bol zneuzity.

Ano, sudca ma osobne presvedcenie, ale ked s nim nesuhlasis, tak sa mozes odvolat, a posudzuje to dalsi sudca, potom uz cely senat sudcov. A zaroven naopak, najvyssi sud nemoze len tak zrusit lubovolne rozhodnutie nizssich sudov, moze rozhodovat iba o tych pripadoch, ktore sa k nemu v ramci odvolavacieho procesu dostali.

Naproti tomu 363 umoznuje jedinemu cloveku  rozhodovat o kazdom procese bez opravneho prostriedku, proti nazoru vsetkych ostatnych.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 14 hodinami, smiley napísal:

to, co uklada, GP teda vela mesiacov hrubo  zanedbavala, ked ignorovala udajne porusenie zakona a "spomenula" si na nho az par minut pred dvanastou...

Ty by si uveril aj tej o Cervenej Karkulke, ze je to realita. Musel by si to sice pocut od tych spravnych ludi, ale nabulikat sa ti da uplne hocico. :zubiska:

 bol vtedy zo strany policie alebo vysetrovatela poruseny zakon?......ak bol, tak GP  porusil zakon......pokial ale dostal od niekoho staznost, pretoze inak konat, z dovodu neinformovanosti zo strany obhajcov, nemoze.....myslis, ze GP sleduje osobitne kazdy vysetrovaci proces?....

a o tej Karkulke pocuvas asi ty a preto mas taku istotu v tom co tvrdis.....inak s tvojej strany ziadny doveryhodny argument nezaznel....samozrejme okrem tvojich snov.... :))))

pred 10 hodinami, tyso napísal:

nie je pravda ze pravo nema nic spolocne zo spravodlivostou. pokial vieme co je spravodlive, tak vieme pravo menit tak aby sa jej priblizovala.,To ze su ludia co uz davno stratíli schopnost ju rozoznat, to neznamena ze sme ju stratili vsetci.

spravodlivost z procesu pocituje vzdy iba jedna strana.....takze Tono ma v tomto pripade pravdu....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 20 hodinami, informator napísal:

 spravodlivost z procesu pocituje vzdy iba jedna strana.....takze Tono ma v tomto pripade pravdu....

Ak sa nemýlim, zákon 363 bol zavedený za Dzurindovej vlády. Na základe zákona 363 boli  na podnet GP Čiznára prepustení z väzby aj aktivisti Greenpeace, ktorí demonštračne vyliezli na komín. Zákon 363 bo až za Ficovej vlády doplnený tak, aby dal GP absolútnu moc.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zilinkovi doveruje 42% ludi, viac ako Lisicovi:

Citát

Žilinkovi podľa sondáže dôveruje 42 a nedôveruje 45 percent opýtaných. Dôveryhodnosť generálneho prokurátora od februára klesla o šesť percentuálnych bodov a o desať sa zvýšila nedôvera k nemu.

Dôvera k Danielovi Lipšicovi sa od februára znížila z 33 na 29 percent a nedôvera vzrástla zo 62 na 65 percent.

https://dennikn.sk/2542338/prieskum-focusu-ludia-veria-viac-zilinkovi-ako-lipsicovi-a-mikulcovi/?ref=top

No to je sila...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, smiley napísal:

A chces aby to Tono iba vysvetlil, alebo ti to vysvetlil tak, aby si to chapal aj ty?

ano, chcem, aby sem dal dovodovu spravu....inak je to iba jeho nazor....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, smiley napísal:

Objednané výsledky prieskumu sa stali politickou propagandou objednávateľa prieskumu. Kto si tento prieskum objednal? Prečo to nie je uvedené?

Na tomto fóre napríklad nemôžem propagovať reklamu na moje produkty. Obísť sa to dá jednoducho tak, že tu zverejním prieskum, či by ich niekto chcel užívať. A ak prieskum ukáže, že väčšina ich chce, tak je to skrytá reklama. 

Možno sa mýlim, čo by však bolo pre budúcnosť Slovenska ešte horšie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no Zilinka si ho asi nedal spravit a ked ho uverejnili v tej medialnej stoke ("N") a v markize, tak je asi podla nich doveryhodny.....ja si osobne myslim, ze v tom prieskume ubrali Zilinkovi min. 10% a Lipsicovi 10% pridali....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tono, ako si zelam, aby si mal pravdu...

Prokuratura uz zacina plnit Zilinkove vyhrazky, ze ich nebude nikdo kritizovat, lebo uvidi. Na dvoch kritizujucich novinarov z Dennika N sa im uz podarilo vyhrabat tri roky prachnivejuci zabudnuty pripad. Lipsic dostal zakaz vyjadrovat sa k paragrafu 363. Na druhej strane Kandera bol za svoju poslusnost pri Pcolinskom potichucky povyseny.

Prokuraturu si rozvracat nedame! Cloveku az tuhne krv v zilach pri tom zavane komunistickej totality... :sad:

A informator a jemu podobni, budu tomu nasene tlieskat - tak ako sa nadsene tlieskalo pri nastupe komunistickej diktatury...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja tomu netlieska, ale kritizujem sposob, ako tito vladny interbrigadisti presadzuju pravo a porusuju zakony pri snahe dokazat niekomu nejake porusenie zakona.....no a zatial mi jednoznacne vychadza, ze GP nic neporusil, ale porusenie zakonneho postupu je dekazatelne iba u tzv. "elitnych" vysetrovatelov a SP je politicka svina a nie justicny pracovnik.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 14 hodinami, informator napísal:

..no a zatial mi jednoznacne vychadza, ze GP nic neporusil,

GP napriklad nespochybnitelne porusila tlacov zakon, ked nepustila novinarov. Akurat ty tomuto poruseniu zakona nadsene tlieskas, lebo ti novinari nie su sympaticki.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a ty mas belmo?......kde este vidis nejakeho novinara?......zurnalista je uz po nastupe liberalnej "demokracie" reinkanovany na politickeho aktivistu a jeho zivotna uroven sa odvija od bohatstva jeho domovskej politickej rodiny....

no a co sa tyka toho porusenia zakona GP, tak to bolo vysvetlene tak, ze tam boli oficialne pozvane TASR a slovenske TV stanice z celostatnym dosahom....ale kludne sa moze GP stihat za porusenie toho zakona co spominas....samozrejme zakonne a nie formou medialnej masaze a vyplachov od medialnych politickych aktivistov...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no dnes to ten moralny suteren, co sedi na cele parlamentu SK dal uplne na "blbouna nejapneho"...to radsej 1 000 ficov, ako par takych "osvietencov" s titulom, ktory je intelektualne este aj na nizsom leveli, ako komunisticky RsDr....asi preto, ze o svojom titule rozhodol ten deviant sam a nepotreboval k tomu svoju rodnu politicku stranu Sme "spodina".....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnesna debata dvoch intelektualnych velikanov vyzerala asi takto:

-co cakame od plagiatorov? otocil sa Fico od pultu na Kollara

-co cakame od mafianov, ze pan Fico? odpovedal z pultu Kollar Ficovi

-lepsie byt mafian ako plagiator, uzavrel Fico

neskor Fico pokracoval:

-starter mafianov, ktory ma rad ciganske pindure nech po mne nevykrikuje

ale Kollar pokracovat moze, lebo Ficovho pindura olizovala Troskova a ta je vieme kto a vieme od koho

Bez ohladu na to, ze pravdu mali obaja, informator si ma koho vyberat vo volbach a nech si uz vyberie kohokovek, bude to rovnako smradlave hovno.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no smradlavejsie hovna, ako je tato mentalne nesposobila vladna zostava, by som uz tazko nasiel.....ale ked tebe vonaju, tak kludne siich daj na noc pod hlavu....

ale pre tvoj dusevny pokoj, tak ja som nemal na mysli tuto tvoju popisanu konverzaciu medzi oboma, ale vystupovanie toho devianta z pozicie predsedu parlamentu k diskutujucmu poslancovi, ohladom konania dalsieho intelektualne bohateho smradlaveho hovna z TT......citat deviatnta predsedu slov. churalu...."pan minister to nedoniesol, tak neporusil ziadny predpis, pretoze p.minister si to vyrobil tu".......taketo vonave hovna ty obdivujes?....:clap:

a co sa tyka Fica a Troskovej, tak ten Fico ma aspom dobry vkus.......ak je to teda pravda, ze mu olizovala.....

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Informator, pobavil si.  Pretoze to sposobil dalsi veleduch slovenskej pravneh vedy, tvoj oblubenec Danko.

Ten vlozil do rokovacieho poriadku zakaz prinasat vizualne pomocky, nie ich pouzivat.    Ale toto hovno ti vonia, ze ?   Tvoj nadherne selektivny pristup je skutocne nekompromisny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, informator napísal:

taketo vonave hovna ty obdivujes?

informator, tipujem, ze mas v hlave jedno koliesko a to ta dalej, ako k uvahe my/oni nepusti. Ja som (na rozdiel od teba) nepisal, ze radsej 1 000 Kollarov ako jeden osvieteny Fico, pretoze (zasa na rozdiel od teba) obidvoch pokladam za zmrdov.  Takze tieto zjednodusene uvahy, ked kritizujem Fica, musi mi vonat Kollar si nechaj pre rovnako nevyvinutych jedincov ako si ty a na mna s tym nechod :smile:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, dead napísal:

informator, tipujem, ze mas v hlave jedno koliesko a to ta dalej, ako k uvahe my/oni nepusti. Ja som (na rozdiel od teba) nepisal, ze radsej 1 000 Kollarov ako jeden osvieteny Fico, pretoze (zasa na rozdiel od teba) obidvoch pokladam za zmrdov.  Takze tieto zjednodusene uvahy, ked kritizujem Fica, musi mi vonat Kollar si nechaj pre rovnako nevyvinutych jedincov ako si ty a na mna s tym nechod :smile:

a ja som nejako velebil Fica?.......pozastavoval som sa nad tym deviantom a tym dementom  z TT s tym, ze pripade volby, tak radsej xy Ficov ako par tychto vymletych clenov z kmena, co teraz vladne na SK.....ty si zacal z hovnama, tak som ti ich aj ja posunul na tacke, ako aj ty mne.....ze ti nechutia, je tvoj problem....ani mne..... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 20. 9. 2021 at 22:11, smiley napísal:

....Lipsic dostal zakaz vyjadrovat sa k paragrafu 363. Na druhej strane Kandera bol za svoju poslusnost pri Pcolinskom potichucky povyseny.

Prokuraturu si rozvracat nedame! Cloveku az tuhne krv v zilach pri tom zavane komunistickej totality... :sad:

A informator a jemu podobni, budu tomu nasene tlieskat - tak ako sa nadsene tlieskalo pri nastupe komunistickej diktatury...

to co za "odbornika" podavalo na sudnu radu staznost?......ze by Kolikovej a Baranikov odbornik?.....a ty sa tu ides roztopit od namahy dokazat, aky si "odbornik".....:))))))

 

Citát

Ten­to ma­te­riál by z hľa­dis­ka od­bor­né­ho vô­bec nes­tál za po­zor­nosť, ak by ne­bol pred­lo­že­ný do súd­nej ra­dy a ne­mal am­bí­ciu stať sa ofi­ciál­nym sta­no­vis­kom súd­nej ra­dy. Je sí­ce správ­ne, že zve­rej­ne­né uz­ne­se­nie ge­ne­rál­ne­ho pro­ku­rá­to­ra je ot­vo­re­né od­bor­nej dis­ku­sii a mož­no ho kri­ti­zo­vať, či schva­ľo­vať, cel­kom ur­či­te by však ma­te­riál pred­lo­že­ný súd­nej ra­de mal mať as­poň mi­ni­mál­nu od­bor­nú úro­veň. Návrh sta­no­vis­ka súd­nej ra­dy ob­sa­hu­je to­tiž ab­so­lút­ne nes­práv­nu práv­nu ar­gu­men­tá­ciu a do­vo­lím si tvr­diť, že ten kto ho kon­ci­po­val preu­ká­zal až po­zo­ru­hod­nú nez­na­losť tres­tnop­ráv­nych pred­pi­sov. Prá­ve pre­to by som chcel niž­šie v texte upo­zor­niť na niek­to­ré vy­slo­ve­ne chyb­né ar­gu­men­ty, kto­ré sa v návr­hu sta­no­vis­ka súd­nej ra­dy vy­skyt­li

http://www.pravnelisty.sk/clanky/a997-k-pochybnemu-navrhu-stanoviska-sudnej-rady-sr-ohladne-uznesenia-generalneho-prokuratora?fbclid=IwAR2QEVdFy0BhWuAm3lEJtsEUaCbIndqmzZaFlVCY36rWKrt_DeBfqyLtfmg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vsetci sme vo velkom napati: podari sa Plackovej kupit si "pochybenia vo vysetrovani" najdene Zilinkom, alebo nepodari?

A ak sa podari, bude vysetrovanie stopnute uplne na zaciatku, este pred vznesenim obvinenia s vtipnym odovodnenim "pre nedostatok dokazov" ako pri NAKA, ale to bude pri Pcolinskom 5 minut pred 12, kedy zrazu GP zisti udajne porusenie zqakona zpred roka (dlhsie licitovanie by mohlo priniest vyssi uplatok)? :zubiska:

Kamarati sa drogovy gang s Kollarovou mafiou alebo nie?

Kauza Plačková: Pervitín varili, kokaín dovážali. Zarobili milióny eur
 

 

  • No neviem, neviem 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov