Skočiť na obsah

Kollár "Sme rodina"


alamo

Odporúčané príspevky

Ono by to bol vlastne este ten lepsi pripad, keby slo len o ochranu kamarata mafiana Pcolinskeho. Ten horsi je, ak Pcolinsky bol pouzity ako nazorna demostracia, ako vie Kollar zabezpecit hocikomu beztrestnost na dalsich 7 rokov (mandat Zilinku) , aby si v buducej koalicii so Smer+Hlas zabezpecil dobru poziciu. Lebo pre Fica ma momentalne moznost vyhnutia sa trestnemu stihaniu priam nevycislitelnu hodnotu.

Dost sa diskutuje, kto a preco zvolil Zilinku do GP, ale podla mna otazka je skor preco uz davno nebol zruseny ten pochybny paragraf predstavujuci legislativnu dieru do systemu spravodlivosti.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a co takto vziat opravnenie vozidlam s prednostou jazdy na tuto zakonnu normu?....

a tu je cela tlacovka od Zilinku....kto chape pravo ako laik, tak aj to musi pochopit, ze GP konal tak ako mal...sudy nemaju rozhodovat o nejakych pochybeniach pri vysetrovani, ale sa riadia dokazovym materialomco pripravy vysetrovatel a odobry dozorujuci prokurator.....

https://www.youtube.com/watch?v=08nv9_d1TeU

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zilinka nezvolal tlacovku, prehovoril len pre nim vybrane media, co si uz davno nikto nedovolil.

GP by v prvom rade mala velmi dobre vysvetlit, preco sa vobec zaoberala prave tymto pripadom, kedze zdaleka sa nezaobera vsetkymi pripadmi, a uz vobec nie vsetkymi pripadmi SP.

Jeden kamarat Pcolinskeho, ktory sa pripadom zaoberat nemal, ma opacny nazor ako vsetci ostatni, ktori sa pripadom zaoberat mali: specialny sud, najvussi sud, prokurator a SP prokuratora ako celok - ale informator ani na chvilku nezapochybuje na ktorej strane je pravda.

pred 50 minútami, informator napísal:

a co takto vziat opravnenie vozidlam s prednostou jazdy na tuto zakonnu normu?....

To inac vobec nie je zly napad, mnohe demokraticke krajiny ako napriklad USA to tak maju, povinnost davat prednost papalasom sme podedili z totality...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 hodinami, informator napísal:

kto chape pravo ako laik, tak aj to musi pochopit, ze GP konal tak ako mal...sudy nemaju rozhodovat o nejakych pochybeniach pri vysetrovani, ale sa riadia dokazovym materialomco pripravy vysetrovatel a odobry dozorujuci prokurator.....

Generálny prokurátor de facto zobral Pčolnskému možnosť, očistiť svoje meno na súde. V akej pozícii je teraz Pčolinský na verejnosti? GP nemohol zo svojej funkcie rozhodnúť, či je vinný, alebo nie, to môže iba súd. Mohol len zastaviť konanie, preto, že bol presvedčený, že dôkazy, podľa jeho názoru, nie sú dostatočné a že počas vyšetrovania došlo k  procesným chybám. Možno Pčolinskému takéto rozhodnutie GP stačí, možno si bude nárokovať na odškodné za väzbu. No zastavením konania, rozhodnutím jedinej osoby, sa tohoto biľagu už nezbaví. A to je naozaj chyba paragrafu 363, ak je Pčolinský nevinný. Za to už neexistuje odškodné a paragraf 363 by mal aj preto zúžiť právomoc GP.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, tyso napísal:

mame test informatorom, bolo to svinstvo. 

vrat sa uz do liecebne....to je moj pravny nazor na tvoje vseobjimajuce vedomosti..

 

smiley

ja nezastavam GP, ale mam problem pochopit, preco tie media, ktore udajne GP vyradil z tlacovky tak vehementne ho kritizuju a podsuvaju verejnosti nazor, ze by sa mal nejako okresat alebo doporucaju zrusit ten paragraf, co urcuje povinnost konat GP v pripade, ked je nejako poruseny, alebo nejak inak obideny zakonny postup, zo strany policie, alebo vysetrovatela....to potom akoze bude mat moznost  nad obvinenym policia resp vysetrovatel, alebo aj dozorujuci prokurator, zakonne pouzivat prostriedky prebrate a teda legalizovane, z lenneho prava ci z prava utrpneho?....

a ja som nemal na mysli prednost jazdy nejakych papalasov, ale auta z oznacenim POLICIA, HASICI, SANITKY.....alebo by sa malo zakonom zrusit moznost nejakeho odvolania sa na vyssi instanciu, ktorej by tiez mala byt vzata moznost vratit nejaky proces na doriesenie z dovodu pochybenia nizsej instancie....inak si neviem predstavit potom scenu, ze GP to vezmeme, ale inemu to nechame.....kocurkovo, ako v logike tysa jedinecneho.... :((((

 

 

pred 11 minútami, Tono napísal:

Generálny prokurátor de facto zobral Pčolnskému možnosť, očistiť svoje meno na súde. V akej pozícii je teraz Pčolinský na verejnosti? GP nemohol zo svojej funkcie rozhodnúť, či je vinný, alebo nie, to môže iba súd. Mohol len zastaviť konanie, preto, že bol presvedčený, že dôkazy, podľa jeho názoru, nie sú dostatočné a že počas vyšetrovania došlo k  procesným chybám. Možno Pčolinskému takéto rozhodnutie GP stačí, možno si bude nárokovať na odškodné za väzbu. No zastavením konania, rozhodnutím jedinej osoby, sa tohoto biľagu už nezbaví.   

nic mu nevzal.....to je iba odrb populistov.....ako si mas ocistit meno, ked si vlastne obvineny za cenu nezakonneho postupu....ved ty si tam ako obvineny ani nemal ci figurovat....kua....to je co za pravo, ked ja sa mam ocistit z niecoho, co sa dokazuje nezakonnym sposobom??!!!!....ved toto nerobili ani za bolsevika....max tak v 50 -tych rokoch, ked isli budovat svetle zajtrajsky.....to sa ma teraz uplatnovat metoda Urvalkov vtedajsieho pravneho systemu?....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 minútami, informator napísal:

to je moj pravny nazor

:zubiska:

v § 3 tlacoveho zakona sa napriklad pise:

Právo na informácie

Orgány verejnej moci, nimi zriadené rozpočtové organizácie a príspevkové organizácie a právnické osoby zriadené zákonom sú povinné na základe rovnosti poskytovať vydavateľovi periodickej tlače a tlačovej agentúre informácie o svojej činnosti na pravdivé, včasné a všestranné informovanie verejnosti

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to ti zacalo prekazat az teraz?....co ja viem, tak v nedavnej minulosti sa urcite media resp. novinari nevpustali na tlacovky, alebo im nebololo umoznene klast otazky....aj ty preferujes "nasich ludi"???.....a nakoniec to GP aj oddovodnil nedostakom miesta  v  miestnosti k predpisom o pandemickom sialenstve....:))))

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator, si nevzdelanec a hlupak. Tvoj nazor je teda nepodlozeny. Ale mas neuveritelny nos na kazde svinstvo a okamzite ho branis. V tomto si uplne dokonaly.

A k veci, uplne presne si popisal v com je problem, len si to znegoval. Kazdy prokurator moze zastavit stihanie ak nema dokazy. Ale u kazdeho ineho je to mozne zvratit prave generalnym prokuratorom. Ale tu rozhodol gp a ziadne vyssia instancia nie je. A teda prokurator si mysli ze ma dokazov dost aby siel na sud a zrazu gp v zastupenii rozhodne inak, napriek tomu ze je to uplne v rozpore s doterajsou praxou. A neexistuje ziadny opravny prostriedok, pri sude je ich dost.  Ani prezident uz nema take pravo, po tom ako to zneuzil meciar.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja nezastavam GP, ale hajim jeho kompetencie, co sa tyka kontroly nad zakonnostou...ze to ty nechapes, je uz tu znama vec...aj ziskavanie dokazov sa musi diat zakonnym sposobom....ze ty mas svoje krutenie prava zamrznute v dobe Urvalkov, za to nikto nenesie zodpovednost, iba tvoje hlupost....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 4 hodinami, informator napísal:

a tu je cela tlacovka od Zilinku....

https://www.youtube.com/watch?v=08nv9_d1TeU

Tak som si zobral tabletky na vysoky tlak a pretrpel tu hodinovu sracku.

Zilinka sa zaciatku rozzuril na politikov, ze ako sa po nom opovazovali ziadat vysvetlenie, ze ako si o nom dovoluju nieco pisat media, vysvetlil co o nom media pisat maju a pohrozil, co urobi, ak o nom nebudu dobre pisat. Uz som len cakal, kedy si vyzuje topanku a zacne nou trieskat o stol, nech mame ten zavan starych dobrych casov kompletne.

Aby som mu ale nekrivdil, povedal jednu rozumnu vec a sice vykrikoval "ze on tam (na poste generalneho prokuratora) byt nemusi, ked sa opovazuju takto napadat" - to naozaj nemusi, ale toto bohuzial asi nedodrzi.

Poskok Kandera bol kludnejsi (ocividne mu chybalo skolenie z Moskvy), ale nejak sa preriekol, ze hodnovernost vypovedi sa vyrazne znizila - teda neboli uplne vyvratene - v tom pripade ale mali pripad podstupit sudu, aby posudil ich hodnovernost.

Obidvaja sa situovali do pozicie polobohov:  ti vsetci dookola, co rozhodli inac, boli zaujati, len im sa podarilo konecne spravodlivo rozhodnut.

Nedoporucujem pozerat detom do 30 rokov a ludom trpiacimi zdravotnymi problemami (samozrejme pokial nie su ako informator). A tym ostatnym len na vlastne nebezpecenstvo...

pred hodinou, informator napísal:

preco tie media, ktore udajne GP vyradil z tlacovky

Ake UDAJNE, ty klamar? Zilinka ich vyradenie na konci tlacovky sam potvrdil a vysvelil, ze to boli vyradeni kvoli malym priestorom GP a covidu - ocividne mal prestudovane, v ktorych mediach je covid najrozsirenejsi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, informator napísal:

kua....to je co za pravo, ked ja sa mam ocistit z niecoho, co sa dokazuje nezakonnym sposobom??!!!!....ved toto nerobili ani za bolsevika....

Za bolševika prebiehali monster procesy, ktoré s právom a spravodlivosťou nemali nič spoločné. No súdny proces sa snažil aspoň navodiť ilúziu legitimity práva. Ani bolševici si nedovolili rozhodnúť na základe názoru jedinej osoby. Inscenované procesy boli založené na dôkazoch, ktoré sa vynucovali u obžalovaných násilím a mučením. Fico tvrdí, že podobné praktiky sa dejú aj dnes. No ani bolševici si nikoho nedovolili obžalovať, alebo oslobodiť bez súdu, aj keď verdikt súdu bol už vopred nadiktovaný.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 13 minútami, tyso napísal:

a poznas take slovo “sud”? 

ano poznam, ale ty mas asi predstavu o tomto organe, ze  je to nejaky falus a nie organ ktory rozhoduje o vine treste a nie akym sposobom sa postupovalo pri obvineni a vysetrovani...

smiley

spravne sa rozhorcil a dufam, ze sa nezlakne dnesnej besniacej skupinky, ktora sa riadi tezou, ze ked je spolocenska objednavka, ktoru vytvoria presstituti v "nasich" mediach,  tak ju treba splnit aj za cenu porusenia zakona....ono sa to potom casom zakonne upravi...ozaj daj sem stat v EU, v ktorom organ podobny nasej GP, nema uzakonene aj nieco, ako ja nasa 363-jka.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, informator napísal:

spravne sa rozhorcil a dufam, ze sa nezlakne dnesnej besniacej skupinky, ktora sa riadi tezou, ze ked je spolocenska objednavka, ktoru vytvoria presstituti 

No ja keď som sledoval tlačovku GP, tak ma až zamrazilo. Doslova mi nahnal strach, ktorý som už od roku 1989 nepocítil. A to som si nie vedomý, že by som porušil nejaký zákon.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 14 minútami, Tono napísal:

Za bolševika prebiehali monster procesy, ktoré s právom a spravodlivosťou nemali nič spoločné. No súdny proces sa snažil aspoň navodiť ilúziu legitimity práva. Ani bolševici si nedovolili rozhodnúť na základe názoru jedinej osoby. Inscenované procesy boli založené na dôkazoch, ktoré sa vynucovali u obžalovaných násilím a mučením. Fico tvrdí, že podobné praktiky sa dejú aj dnes. No ani bolševici si nikoho nedovolili obžalovať, alebo oslobodiť bez súdu, aj keď verdikt súdu bol už vopred nadiktovaný.  

takze by sa to nemali dovolit ani teraz?....potom aky vidis rozdiel medzi vtedy a tvojou obhajobou prokuratury v dobe, co spominas?...je ti smutno za pravnym systemom komunistov?....aj ked si myslim, ze to, co sa stvara dnes, boli komunisti slabym odvarom... :(((

to chces, aby politici rozhodovali o tom, co je zakonne a co nie,  vo vysetrovani?....mna zasa mrazi s toho, co stvaraju terajsi sialenci....a tym nezastavam tie minule "elity", ale je pravdou, ze toto som nezazil v tom ich  case....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, informator napísal:

preco tie media, ktore udajne GP vyradil z tlacovky tak vehementne ho kritizuju a podsuvaju verejnosti nazor, ze by sa mal nejako okresat alebo doporucaju zrusit ten paragraf, co urcuje povinnost konat GP v pripade, ked je nejako poruseny, alebo nejak inak obideny zakonny postup, zo strany policie, alebo vysetrovatela....

Tak si este pohadzem trochu hrachu o stenu. Uz roky hovoria experti o tom, ze je tento zakon je achilova pata slovenskej justicie a nie ze teraz nejake media.  A preco? Kazdy prokurator ma moznost zastavit trestne stihanie pri poruseni zakona. Problem je, ze mas jedineho cloveka, ktory vladne vsetkym, moze zastavit akekolvek vysetrovanie bez ohladu na to, k akym vysledkom sa prokurator dosetril - co bolo aj nazorne demostrovane zrusenim tesne pred podanim zaloby na sud. Na jeho rozhodnutie navyse neexistuje ziaden opravny prostriedok.

Navyse neslo o porusenie zakona, ale o svedecke vypovede, ktore sa GP  "nepacili". Prokuratura by bola opravnena zastavit stihanie, ak by napriklad svedkovia vypovedi boli fiktivne osoby. To, ze sa Kanderovi nepacili, naozaj nie je dostatocny dovod na zastavenie stihania, navyse u podozrive nachytaneho vo svojej vile z horami bankoviek.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prestan trepat....nepis tu o moznosti zastavit GP, ale o povinnosti konat, ak sa nejakym sposobom pri vysetrovani porusi nejaky zakon-predpis z radov policie alebo vysetrovatela...predsa ak by GP nekonala, tak sama porusuje zakon...ked to GP vykona, tak si to musi aj oddvodnit na zaklade coho to spravil...to znamena, ze to musi byt pravne dokazatelne a nie iba mokry sen GP...ja by som ale navrhoval taku pravnu upravu, ze ak nejaky policajt alebo vysetrovatel nieco porusi pri vysetrovani a tym padom ja-ty sa dostanes do nejakej koluznej vazby, alebo nebodaj aj do vykonu trestu, tak by mal dostat ten statny zamestnanec duplovany trest, aky hrozil jeho vinou nezakonne obvinenemu resp. odsudenemu....to by sme potom asi kludne mohli aj zrusit GP ako celok...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Súd musí mať svoju vážnosť a autoritu, ak jeho rozhodnutia majú mať exekutívnu moc. Autorita exekutívnej moci je ale vždy delegovaná konkrétnou osobou, ktorá túto moc uplatňuje. A tu je vždy dilema. Od subjektu - osoby, ktorý má právo exekutívnej moci sa apriórne predpokladá, že má morálne kvality, ktoré ho k tomu oprávňujú. No tento predpoklad kvality nie je ničím zaručený a ad hoc  sa predpokladá, že po dosiahnutí kvalifikácie a praxe ho automaticky nadobudne.

GP bol na túto funkciu delegovaný politickým konsenzom. No politici nie sú morálnym etalónom a ich mandát je iba výsledkom volieb a koaličných dohôd. Demokracia by mala preventívne počítať s tým, že idealizovať jedinca, ako etalón morálky je prežitkom feudalizmu a neumožniť jedincovi uplatniť absolútnu moc. Šokovalo ma, keď GP povedal, že čím by bol, keby túto moc nemal.    

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sud je viac, sud je system. Moze  sa mylit ale su tam obe strany a moznost napadnut rozsudok.    GP je obhajca aj sudca v jednom,  ale nemoze trestat len odpustat.   A tak ked sa rozhodne ze "nasi" su nedotknutelni, tak to moze vykonat.  Teraz sme nedostali moznost pocut obzalobu, obhajobu a rozhodnutie sudu.   A to co vsetko vieme, to sotva vyzera ako spravodlivost.  Vysvetlenie nic nevysvetlilo,  naopak.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 19 minútami, tyso napísal:

 GP je obhajca aj sudca v jednom,  ale nemoze trestat len odpustat.

Ale tým, že GP "odpúšta", zastaví stíhanie, nedokáže nikoho zbaviť viny, alebo neviny. Akú budúcnosť má takýto "omilostený" občan, ak sa chce v budúcnosti spoločensky alebo politicky angažovať? Iba ak spoločnosť rezignuje na všetky morálne hodnoty.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pozri na informatora,  velka cast spolocnosti to uz davno spravila.  Moralka mu uz nic nehovori, spravodlivost tiez nie.  A takych je polovica naroda.  A ked po rokoch konecne nevyhraju  volby tak sa tam dostane multiotecko a zase sme dole. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No a ty tyso, mi vyčítaš, že moje názory sú prejavom depresie. Ale kde mám brať optimizmus. Ten som mal do roku 1989, keď som počúval stanicu Slobodnú Európu. Vtedy som veril, že Slovensko a Slováci sú obetou dejín, spečatenou Jaltskou konferenciou. No dnes si svoj osud volíme v slobodných voľbách. A výsledok volieb od roku 1989 ma zbavuje všetkých ilúzií. Už nikdy viac nebudem voliť a som rád, že moja budúcnosť sa dá spočítať na prstoch jednej ruky. A dúfam, že moje vnúčatá zo Slovenska emigrujú.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 10 hodinami, smiley napísal:
pred 12 hodinami, informator napísal:

preco tie media, ktore udajne GP vyradil z tlacovky

Ake UDAJNE, ty klamar? Zilinka ich vyradenie na konci tlacovky sam potvrdil a vysvelil, ze to boli vyradeni kvoli malym priestorom GP a covidu - ocividne mal prestudovane, v ktorych mediach je covid najrozsirenejsi.

Zilinka klamal aj v tomto, pretoze ked prave nemusel vysvetlovat pouzitie 363, tak male priestory v covide bohate stacili. Takze porusil zakon aj v tomto a to jeho vykrikovanie o tom, ako dodrziava moze brat vazne len informator.

Ale na druhej strane si ani media nie su uplne bezmocne. Staci , keby sa spojili a povedali: "Pan Zilinka, bud pustite vsetkych, alebo nikoho. Az budete dodrziavat zakon a pustite vsetkych, tak si vas vypocujeme, skor nie."

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov