Skočiť na obsah

Kollár "Sme rodina"


alamo

Odporúčané príspevky

pred 55 minútami, game napísal:

navráťme sa na moment k tomuto Kollárovi, ktorému je venovaná téma - dnes mi v novinách padol zrak na článoček, po nehode operovaný, stav naďalej vážny
https://www.ta3.com/clanok/1195934/je-to-s-nim-vazne-ministra-sa-pytali-na-kollarov-zdravotny-stav.html

co je to vazny stav?....ja, ako obcan, to chcem vediet, kedze ten mafiansky parazit je verejny cinitel s postavenim druheho(?) kompetencne silneho postavenia v SR....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Podla ministra socialnych veci a rodiny Krajniaka sme zaznamenali jav, ktory sa neda vysvetlit a treba otvorit kostoly, lebo:
 

Citát

Máme aj jeden overiteľný historický príklad. V roku 1710 koncom jari zasiahol mesto Trnava mor. Prvá obeť bola zaznamenaná 19. júna 1710. Nasledovali mesiace a mesiace tvrdého lockdownu, ale nepomáhali. V novembri 1710 bola Trnava stále “zavretá”, ale mor sa šíril ďalej a kosil bohatých aj chudobných. Zúfalí občania sa rozhodli v spoločnej modlitbe prosiť o pomoc Pannu Máriu. 21. novembra 1710 sa celé mesto zhromaždilo v Dóme sv. Mikuláša pri zázračnom obraze Panny Márie. Potom po modlitbách v procesii obišli námestie a Trojičný stĺp a za hlaholu všetkých zvonov v meste sa vrátili naspäť do Dómu sv. Mikuláša. A stal sa zázrak. Od toho momentu mor skončil. Od toho momentu už v Trnave nikto na mor nezomrel.

Podla ministra socialnych veci a rodiny Krajniaka sme zaznamenali jav, ktory sa neda vysvetlit
(a je to stale nedostatocna odpoved na otazku, ako sa so svojim predsedom vobec vyskytol v politike)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1. Krajniak priznal totalnu neschopnost terajsieho momentalne mentalne naruseneho vladneho gangu styroch opic spravovat veci verejne....

2. Boh zasa prostrednictvom tohoto naruseneho gangu styroch opic ukazal mentalny stav byvalej opozicie.....to by vysvetlovalo, preco sa Krajniak a jeho predseda (minimalne) vyskytli v politike....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no tak takych bolo viac, ale s tym rozdielom, ze Krajniak je minister a ma priamy dosah na kopec veci a napr. ten Kufa je iba poslanec bez priameho dosahu na zmenu a preto je ta iniciativa s Pannou Mariou iba jeho sukromny nazor.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja priznám že som volil stranu sme rodina, ale ešte raz by som ich už nevolil ani za svet. Stačí to že naslubovali že nebudú rušiť tie sociálne balíčky z predchádzajúcej vlády a pekne potichu zrušili už skoro všetko.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dakujem cenzorovi za zmazanie prispevku, ktorym som reagoval na prispevok deada pred cca 4,5 hod.........naplnal niecim protispolcensku cinnost?....ked uz mame predsedu tejto organizovanej kontroly..... :((((

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

https://index.sme.sk/c/22620917/vyssie-statne-prispevky-na-mzdy-stale-nefunguju.html

Najrealnejsi dovod jeho demisie.

Ja verim Kriziakovi,ze by rad rozdaval. A ze dosli peniaze. Ze by bol za zvysenie pandemicky OCR a PN. Len ako kritizovala Nicholsonova, pripomenul kriziak a obhajovala sa Remisova. Tie peniaze co ministerstva nevycerpu neboli ochotni pustit cez kriziaka ludom. Co by z toho mali?

Teda kludne = coskoro skonci prva pomoc,nebudu peniaze. A preto odisiel kriziak. Nezamestnanost zacne rast.

 

Z diskusie

 

Citát

 

Neobhajujem nikoho..Pomoc pre SZČO ide ďalej aj sa platí. Páni boli by ste prekvapení koľko peňazí sa vypláca a aké sumy vo výkaze na výpočet poklesu tržieb zadávajú. Napr. 20€ porovnanie s 0€ pokles o viac ako 80% dostanete 810€

https://index.sme.sk/diskusie/dpl/29150063/podnikatelia-cakaju-na-vyssiu-pomoc-marne-chyba-ziadost-aj-vykazy.html

 

Je to trosku pritiahnute za vlasy,ale nie daleko od reality. Nebolo to ani pri SZCO spravne nastavene. Pokles prijmov. Ti co sa snazili a investovali mozno pokles prijmov nemaju,alebo do 20 percent za co dostanu 270 eur,ale straty mozu mat daleko vacsie. 

Priklad su podnikatelia co postupne tlmia svoju cinnost(alebo prirodzene prichadzali o trh,boli sikovnejsi),uz su ci pomaly budu dochodcovia, oni v 2019 mohli mat ani nie vrcholy svojich prijmov,uz mohli byt v poklese aj 5 rokov, ked im zavru prevadzku maju samozrejme 0 a pokoj. A 810 a nemaju nejake uz fixne naklady. 

Ti co v roku 2019 boli v strate ,nemaju ziaden narok na dotaciu(pritom on investoval,odpisoval,mal naklady, nevedel ze ma spekulovat a nebyt v strate, jemu aj mozu rast prijmy, ale nie tak ako si myslel teda rastie mu strata). Proste to urobili tie podmienky na loteriu. Niekto mal stastie a niekto smolu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

Matky, pripravte sa na zmeny od ministra Krajniaka: Zavádza sa rodičovský bonus, TAKÉTO budú po novom dôchodky!

 

Citát

BRATISLAVA - Milan Krajniak (Sme rodina) ako minister práce, sociálnych vecí a rodiny chystá od roku 2023 veľké zmeny v prípade dôchodku pre rodičov. Najväčšou odlišnosťou od predchádzajúcich reforiem bude zrušenie stropu 64 rokov pre odchod do dôchodku. Navyše dôchodkový vek sa bude zvyšovať podľa toho, ako bude stúpať stredná dĺžka života.

 

Deti vraj podľa ministra budú môcť navyše prispieť na penzie svojich rodičov bez toho, že by ich to niečo stálo. Novinky sa ale dotknú až budúcich seniorov, ktorí budú žiadať o penziu až po januári 2023. "Dnes je systém nastavený tak, že ak vychováte deti, ktoré pracujú, štát sa vám za to ‚odmení‘ nižším dôchodkom. Preto systém otočíme z hlavy na nohy a bude to fungovať nasledovne: Vychovali ste deti, ktoré teraz pracujú? Tak dostanete vyšší dôchodok," stručne zhrnul Krajniak, ktorý má na nový model nachystanú aj tabuľku.

https://www.topky.sk/cl/10/2159225/Matky--pripravte-sa-na-zmeny-od-ministra-Krajniaka--Zavadza-sa-rodicovsky-bonus--TAKETO-budu-po-novom-dochodky

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ten dôchodkový strop bol populistický nezmysel z dielne Smeru (ktorý ale na bežný plebs fungoval dobre), bohužiaľ súčasní voliči Smeru by sa už nedožili dôchodkového kolapsu, ktorý by sa zavedením stropu skôr či neskôr dostavil. Ak je potrebné udržať verejné financie na uzde, tak sa musia robiť nepopulárne opatrenia, ku ktorým ľavičiari nikdy nepristúpia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 týždňami...

Prokuratura ovaldana SME rodina, zastavila trestne stihanie proti Pcolinskemu: https://domov.sme.sk/c/22732469/ako-generalna-prokuratura-znemoznila-sudny-proces-s-pcolinskym-otazky-a-odpovede.html

Toto je hrozne, ja som si myslel ze tato hrozna legislativna diera bola uz davno zaplatana: aby vedenie prokuratury mohlo zastavit akekolvek trestne stihanim pred podanim zaloby na sud. Ten kto ma pod palcom prokuraturu, moze tym svojim garantovat beztrestnost, staci zastavit trestne stihanie...

Tato udalost by mohla byt zlomova v boji s korupciou - v zmysle, ze boj z korupciou je prehraty.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V ktorom storočí žijeme, keď jediný človek má tu moc zastaviť trestné stíhanie a proti jeho rozhodnutiu už niet odvolania. Možno vo feudalizme to bolo výsadou najvyššej šľachty. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 20 minútami, informator napísal:

prave ta slachta teraz vladne a svoje cinny okomentovala ako vlada zmeny....

No ja si skôr myslím, že toto rozhodnutie GP mnohých predstaviteľov súčasnej vlády postavilo "do pozoru". Samozrejme okrem strany Sme rodina. A očakávam, že navrhnú zákon, aby sa už takéto feudalistické praktiky nemohli uplatniť v modernej demokratickej spoločnosti. A to by sa malo týkať aj práva prezidenta, udeľovať amnestiu.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

s tym zrusenym amnestovanim by som suhlasil, ale zbavit prokuratora dohliadat na prava v pravnom state, je ako vratit sa do tej tebou spominanej doby feudalu....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 19 hodinami, informator napísal:

ale zbavit prokuratora dohliadat na prava v pravnom state, je ako vratit sa do tej tebou spominanej doby feudalu....

Iste, dohliadať na uplatnení práva v právnom štáte je súčasťou demokracie. No aplikovať uplatňovania práva, založenom na absolútnom rozhodnutí jedinej osoby je ohrozením demokracie. To by fungovalo za predpokladu, že GP je etalón spravodlivosti, čestnosti a neskorumpovateľnosti. Reálne však nájsť takýto etalón morálnych hodnôt v jednej osobe je idealizmus. Životaschopnosť demokracie je v tom, že takéto takéto privilégium moci sa snaží eliminovať. Takéto praktiky sú atribúty monarchie, alebo totality.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

statny zastupca sa moze drzat a iba konat v ramci toho, co mu uklada resp. dovoluje zakon....tym sa riadi aj policia a ake mas riesenie?....vytvorit nejaky zbor poverenikov ktory bude dohliadat na zakonnost?......to ako by fungovalo?....prebehlo by medzi nimi hlasovanie o tom, co je zakonne a co je protizakonne?.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takto nejak to citim aj ja: 31. august je čiernym dňom spravodlivosti : https://blog.sme.sk/lubosdobrota/spolocnost/cierny-den-spravodlivosti

Prokuratura ma dohliadnat na dodrziavania prava, a samozrejme vysetrovanie moze byt za urcitych okolnosti zastavene. Ale je nemyslitelne, abyt sef prokuratury mohol nezvratitelne zastavit akekolvek vysetrovanie bez padnych dovodov alebo vysvetlenia, ktore v tomto pripade uplne chybaju: vysetrujuci prokurator uz dokoncaoval podanie zaloby a sudy dva krat vyhlasili, ze vysetrovanie je opravene.

Neviem, ci ten zakon tam zaniesol Meciar, alebo tam ostal od socializmu, ale je to hrozna hanba, ze ho sucasna vlada nestihla zrusit. Po tomto kusku sa uz nemozu ani tvarit, ze boj s korupciou a mafiou je ich priorita. SME rodina sa tymto identifikovala ako mafia.

Toto je bohuzial jasny signal pres svedkov aby sa nesnazili svedcit a pre vysetrovatelov, aby sa nesnazili vysetrovat, pretoze mafian bude aj tak oslobodeny a oni z toho budu mat este problemy. Vychechctany Pcolinsky este bude ziadat odskodne za vysetrovaciu vazbu a my sa mu na to poskladame... :confused:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takze dovody sa uz uviedli, akurat nie su relevatne: udajne porusenie zakona a nedoveryhodne vypovede svedkov.

Pcolinskeho obhajca by to nepovedal lepsie. Porusenie zakona nebolo konkretizovane (sudy ziadne nenasli) a doveryhodnost vypovedi svedkov moze posudit len sud, rozhodne nie generalny prokurator. V tejto faze sa predsa nerozhodovalo o vine, ale len o tom, ci je trestne stihanie zmyslupne - co pri svedeckych vypovediach a peniazoch najdenych v jeho luxusnej vile rozhodne je.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

OLaNO nie su, ani nikdy neboli protikorupcnym hnutim, Matovic len vyuzival prilezitosti (tych mu predchadzajuce vlady davali neurekom) a komunikoval pred volicmi kauzy, ktore odhalil niekto iny. Konar, na ktorom bol zaveseny obraz protikorupcneho hnutia si pod sebou zacal pilit hned po volbach, ked zobral Kollara, Krajniaka a spol. do vlady. Dalo by sa povedat, ze pocas volby generalneho prokuratora bol konar davno odpileny a na zem padali uz iba posledne listy. Ked si uvedomime, komu vsetkemu je Zilinka vdacny za funkciu, mozeme sa si premietnut buducnost. Pre zaciatok si okrem Pcolinskeho mozu vydychnut aj Hascak s Kollarom (Zoroslavom) a dalsi maju generalneho prokuratora natreteho na chlebe. Po pripadnych predcasnych volbach sa rysuje koalicia Smer, Hlas, Sme rodina (ked bude treba, kludne zoberu aj fasistov) a pragmatizmom zvalcovani politicki amateri od Matovica a Sulika budu otvarat usta dokoran.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vsak ja netvrdim, ze OLaNO su protikorupcni, ale ze po tomto pocine sa uz naozaj nemozu na to ani snazit hrat. Pokial sa pamatam, tak diera v spravodlivosti spocivajuca v  kompetenciach generalneho prokuratora, nebola takto demostrativne zneuzita ani za Fica a Meciara.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Za Meciara alebo za Fica su iba menovatele toho, co sa tu dialo, deje ..a bude diat. Je to sucast nasej politickej DNA. Ked budu Kollarovi klesat percenta, vytiahne pre tych blbcov co ho volia nejaku populisticku temu a bude zahojeny. Je to osvedceny postup. Zilinku by sa mohli spytat, preco zrusil obvinenie napriek verdiktu deviatich sudcov a preco ho zrusil tesne pred zaciatkom pojednavania, ale to je otazka, ktoru plebs nebude riesit.

Inak Kollar vyhrava na celej ciare. Mafianska strana ma svojho generalneho prokuratora a prave dala signal, ze ho dokaze ponuknut aj ostatnym gaunerom. Zilinka je Kollarov obchodny artikel a pojde na dracku.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov