Skočiť na obsah

Elektronika


Polaris

Odporúčané príspevky

Plustelka ma momentalne akciu 2.99 EUR. Kedze ficim iba na antene, lebo telku skor nepozeram ako pozeram, som ochotna zaplatit nejaky poplatok, minimalny, za TV.

Nemam momentalne zaujem instalovat satelit niekam na stenu na balkone, zaplatit za kartu, platit rocny poplatok za programy ktore mam aj na antene, a priplatit si za pripadny balik. Navyse, ich baliky su mi silno nesympaticke, stale lakaju na desiatky kanalov, ale ked to clovek otvori, zisti ze desat je katolickych, desat detskych, dvadsat su pre Cechy, a zistim, ze realne mi ostane to co mam na antene.

Plustelka ponuka Viasat History, Nature aj Explore. Tietok konkretne ma bavia. Ostatne desiatky ma nezaujimaju. A uz vobec nie za taky poplatok.

 

Ak si raz poviem, ze idem na satelit, potom si ho radsej "hacknem", nez aby som niekomu platila kazdy rok servisne poplatky za nic.


Na túto tému je expert Tomáš, tak ten ti poradí, ja ešte frčím na anténe, ktorú na činžiak natiahli ešte za komunistov :D

 

Prosim Ta, nezasie*aj ine temy niekym, ako je henten to tamto.

Od neho rady naozaj nepotrebujem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

DOLL:

 

fungovať ti to nebude. Plustelka vysiela terestrialne, (dvbt), satelit cez družicu (dvbs). Ten satelitny prijmač, ktory maš, ma len satelitny tuner, ale nema terestrialny.

 

Čiže potrebuješ buď ten CA modul do televizora, alebo kupiť nejaky dvbt setopbox.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

DOLL:

 

fungovať ti to nebude. Plustelka vysiela terestrialne, (dvbt), satelit cez družicu (dvbs). Ten satelitny prijmač, ktory maš, ma len satelitny tuner, ale nema terestrialny.

 

Čiže potrebuješ buď ten CA modul do televizora, alebo kupiť nejaky dvbt setopbox.

 

Dik, aj som si to myslela, len som dufala ze sa tomu mozno len nerozumiem :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na paradu, mam problem.

 

Prisiel mi modul s kartou. CI+ card chcem zapojit do portu CI na zadnej strane televizora, ale vsak ten je o tretinu mensi, to co ma znamenat?? :confused:

 

edit - nasla som na youtube video, a chyba tam "redukcia", idem pohladat do skatule

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

hm, v com moze byt problem, ked sa mi jeden telefon s BT reproduktorom bez problemov sparuje a prenasa, druhy telefon ho nenajde...

 

verzia bluetooth? v telefone to neviem najst

Samsung Galaxy J3 - v pohode

Sony Ericson M4 Aqua - ani ho nevidi

 

na tom repraciku je uvedene BT v. 2.1 EDR

 

m.thx

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

No dobre, tak si sa odreagoval....

;)

 

Kazdopadne z toho, co si napisal vyplyva, ze ako jednotlivec nic neurobis, cize si potvrdil predtym mnou napisane.

Ale z toho automaticky nevyplyva, ze hodime flintu do zita.

 

Nehodil som. Tu sú výsledky mojej spotreby v domácnosti za včerajšok a dnešok. Dnes píšem už aj tento príspevok z energie slniečka.

dnes.pdf

vcera.pdf

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 1 rokom...

Nainštaloval som na strechu solárne panely. Motiváciu nebola úspora, skôr hobby. Nájsť dôvod vyrobiť nejaké hw zariadenie, spraviť si web stránku, databázu... Inštaloval som solárne panely s výkonom „smiešnych“ 2.2 kW. Dodnes (asi rok) som „vyrobil“ 1.43 MWh. Pri cene 0,0682 eur/kWh je to úspora 97,5 eura. Teda nič moc, viac prefajčím za mesiac. Je to ale ekvivalent 405 kg CO2, alebo spálenia 172 litrov benzínu v aute. Takže aspoň dobrý pocit. Priebeh výkonu keď slnko svieti celý deň:  

post-2515-0-40929700-1566331484.png

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kamarat byva na samote bez zavedenej elektriky

tak spravili solar, neviem s akym vykonom, ale uz nevedel co s tolkou elektrikou robit... domace elektrospotrebice, cerpadlo na vodu zo studne a este celu zimu pilil drevo na kurenie elektrickou retazovkou...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kamarat byva na samote bez zavedenej elektriky

 

To je takzvaný "ostrovný systém", kde je nutná batéria. Cena batérie ale predražuje investíciu a je to neekologický prvok. Ale kde nie je elektrina, je to nutnosť. Ja nepoužívam batériu. Prednostne spotrebúvam energiu zo soláru a ak jej nie je dosť, potom automaticky čerpám zo siete. V prípade prebytku nesmiem dodávať energiu do siete. (ak by som to aj robil, môj elektromer by to vyhodnotil ako moju vlastnú spotrebu). Napriek tomu, že mám inštalovaných iba 2,2 kW aj ja mám prebytky. Mikrokontrolér to vyhodnotí a prebytky spotrebujem na predohrev vody v plynovom kotli. Funguje to celkom dobre, žiadne relé, žiadna údržba. Inštaloval som to len ako model, aby som si overil, že to funguje. Ak by som bol mladší, investoval by som aspoň do inštalovaných 6 kW solárnych panelov. Podľa mňa to má budúcnosť, lenže v mojom veku už nemá význam kalkulovať s 15 ročnou návratnosťou. Ešte si dokážem zarobiť za mesiac viac, ako bola celá investícia do soláru, ale už chýba motivácia. Ak by sa to však takýmto spôsobom využívalo masovo, určite to má zmysel.   

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pre mna je to espana dedina; ale viem, ze uz nepouzivaju auto/traktoro baterie, ale nieco modernejsie

 

a masove vyuzivanie? monopol by tomu asi rychlo stipol tipec nejakym obmedzujucim zakonom :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pre mna je to espana dedina; ale viem, ze uz nepouzivaju auto/traktoro baterie, ale nieco modernejsie

 

a masove vyuzivanie? monopol by tomu asi rychlo stipol tipec nejakym obmedzujucim zakonom :(

 

Používajú sa Li-Ion akumulátory. Ale ak si pripojený k sieti, nemá to zmysel. Legislatívne už ZSE ponúkajú takzvanú "virtuálnu batériu".   https://www.zse.sk/virtualna-bateria Prebytky odovzdané do siete sa odpočítajú z vlastnej spotreby. To je síce legislatívne možné (za nejaký poplatok), ale je stým spojená byrokracia, na ktorú ja už nemám nervy. Štát dáva počtom limitované príspevky na solárne panely, ale len ak projekt realizujú určité firmy. Podobne je to aj s "virtuálnou batériou" od ZSE. Typický príklad Slovenského klientelizmu. Ak zariadenie spĺňa normy EU a má certifikát CE, nechápem, prečo ho môžu inštalovať len vybrané firmy. Podľa mňa je práve byrokracia a korupcia najväčšou brzdou využívania solárnej energie. Napríklad v Nemecku to neplatí, ale "na Slovensku je to tak".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov