Skočiť na obsah

Elektronika


Polaris

Odporúčané príspevky

Je tam S0 rozhranie (zaplombovane vnutri), ktore sluzi dialkovu komunikaciu, je ale otazka je ci tam mas pripojeny aj nejaky bazmek, ktory tie data posiela. Ale to su drahe srandy, tak pochybujem.

 

Dalsia vec, pisu ze ten elektromer ma energeticky nezavislu pamat, tak je mozne ze to ma nejaku baterku. A ma to opticke rozhranie (ten magneticky kruzok), tak tam vie pripojit opticku sondu, ktora odcitava bliky tych led co tam su. Tak mozno typek normalne chodi. Neviem ale ako to maju elektrarne poriesene, to len hadam.

pri poslednej fakturacii mi napisali spravne konecny stav elektromeru, takze to mudeli vediet nejako odcitat

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 10 mesiacmi...

V poslednom čase mám depresie, keď okolo seba vidím biomasaker http://biomasaker.wolf.sk/. Mnoho ľudí, by bolo ochotných postaviť si vlastný zdroj solárnej energie, bez subvencovania kWh štátom. Ale administratívne bariéry to znemožňujú, ak to nie je "ostrovný systém", teda úplne odpojenie sa od verejnej siete. Je technicky celkom jednoduché postaviť pár fotovoltaických panelov s meničom, ktoré sú schopné hradiť časť elektrickej energie domu, počas slnečného svitu. Problém je, ak fotovoltaické panely vyrobia viac energie, ako ich domácnosť spotrebuje. Energia, ktorá sa nespotrebuje v dome, by v tomto prípade „tiekla“ do verejnej siete. Na tom by samozrejme nebolo technicky nič zlé, skôr naopak. Elektromer by mohol túto energiu odčítať od spotreby domácnosti. No podľa súčasnej legislatívy je to trestný čin. Ekologickú loby, ktorá zarába na subvenciách štátu do „zelenej“ energie, (a tieto subvencie platíme my, v cene elektriny) založenej na spaľovaní drevoštiepky, z holorubov našich lesov, štát podporuje. Ale prebytok elektrickej energie, ktorú by občan dodal do siete, považuje legislatíva nášho štátu za trestný čin. Je to prejav totálnej zvrátenosti, ktorý nemá nič spoločné s ekológiou. Takáto lokálne vyrobená energia, ktorá by nezaťažovala distribúčne vedenia, lebo by sa spotrebovala na mieste vzniku, predstavuje pre distribúčne firmy stratu zisku. Je to iba sprostý biznis finančných oligarchov. Pre lobing a korupciu, žiadna iná, legislatívna alternatíva výroby elektrickej energie, samozrejme neprejde v parlamente. Občan je na poslednom mieste, legislatíva podporuje iba oligarchov. To nie je totiž biznis pre Ficových  "hovienčíkov" a Křetínského, ktorí vidia hlavný pseudoproblém spotreby elektrickej energie v inštalovaných ističoch.

 

Chcem si inštalovať cca 1kW solárnych panelov, ktoré cez deň pokryjú konštantnú spotrebu cca 250W v mojej domácnosti. Server, wify, se-top-box, chladnička, Najväčší technický problém, ktorý musím vyriešiť je ten, aby žiadna energia neprúdila do verejnej siete. Túto energiu, dodanú do verejnej siete, by v súčasnom stave moje hodiny započítali paradoxne do mojej spotreby. 

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

premeň prebytočnú elektrickú energiu na mechanickú - napr. prečerpávaj vodu, alebo vyťahuj do výšky závažie. Naopak, keď budeš mať náhodou nedostatočný výkon solaru, pusti vodu, alebo závažie nazad. Alebo primontuj ešte ohrev vody, to ten 1 kW minieš raz-dva.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Individuálne je neefektívne premieňať najušľachtilejšiu energiu – elektrickú, na teplo. Fotovoltaický panel má účinnosť premeny energie cca 13% a kolektory na ohrev vody cca 80%. Dnes je investícia do fotovoltaiky návratná iba zo štátnou dotáciou, ktorú nakoniec platia všetci. Okrem byrokracie si musí vlastník vybrať iba štátom určeného dodávateľa, čo je skrytá korupcia na prerozdelenie dotácie zo štátu, na štátom určené firmy. Je omnoho jednoduchšie, zmeniť legislatívu tak, aby domáci elektromer nezapočítaval dodanú energiu do siete, ako spotrebu domu, ale odpočítal. Ak by sa energia do siete odpočítala, nebolo by treba žiadnu štátnu dotáciu ani byrokraciu a korupciu. Keď elektrárne nie sú ochotné energiu dodanú do siete odrátať, aspoň by sa nemusela pričítať k spotrebe domu a nebolo by to v rozpore so zákonom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jediným rozumným a ekologickým riešením by bola zmena legislatívy. Energetické monopoly ovládajú finančné skupiny ako EPH, Kretinský a spol. V ich záujme nie je znižovanie spotreby el. energie, ale opak. Dohľad štátu, v podobe URSO zlyhal. Ficov Holienčík sa ukázal, ako obhájca monopolov a nie občanov. Dodávatelia elektrickej energie si vo vláde presadzujú byrokratické zákony - prekážky, ako zamedziť občanom využívanie potenciálu, ktorý dnes predstavuje energia z fotovoltaických panelov. Podľa dnešnej legislatívy, ak si namontujem 10W solárny panel, dodávajúci energiu do siete, musím požiadať elektrárne o povolenie, umožniť im vstup a kontrolu v mojom dome. Ak nie, hrozí mi pokuta 30 000 eur. Tu sa nejedná o kontrolu  technických parametrov, podobne ako v nedávnej "kauze ističe" a podobné nezmysli. Akýkoľvek asynchrónny motor pri brzdení, zotrvačnosťou hmoty na hriadeli, rekuperuje energiu späť do siete. To im samozrejme už nevadí. Riešenie je úplne odpojenie od dodávateľa, teda ostrovná prevádzka off grid. Táto varianta je cenovo neefektívna, lebo k nej je nutná batéria, ktorá predstavuje neekologický prvok. Druhou variantu je  prevádzka on grid. V tejto prevádzke je nespotrebovaná energia dodávaná späť do siete zadarmo, bez odpočtu elektromera, teda grátis pre EPS. Väčšina ľudí odchádza z domu o 7 hodine a vracia sa o 17 hodine. To je paradoxne doba, keď svieti slnko, fungujú solárne panely, ale elektrina „prúdi zadarmo“ do siete monopolov. Ak chce EU skutočne podporovať ekologické zdroje, v tomto prípade aj záujmy občanov, musí legislatíva vytvoriť podmienky, ktoré nevyhovujú iba monopolom. A jedinou cestou by bolo, ak občan platil iba rozdiel dodanej a vyrobenej energie. To však už nie je iba o biznise, ale o budúcnosti tejto planéty. Bez autority štátu a legislatívy EU, nikto monopoly k tomu nedonúti. Potom si ale postavme otázku, komu slúži tento štát, občanom, alebo monopolom? Nie som naivný, odpoveď na túto otázku na Slovensku pozná každý. Občania zo svojich daní na Slovensku subvencovali výstavbu jadrovej elektrárne v Mochovciach sumou, ktorá je už dnes väčšia, ako celá hodnota elektrickej energie, ktorú táto elektráreň do konca životnosti vyprodukuje. Ak je toto možné, možné je teda všetko. Viem, že ja na tom nič nezmením, môj príspevok je iba poukázaním na cynizmus, ktorý je mottom dnešnej "ekologickej politiky", podporujúcej drancovanie prírody, holoruby končiace spaľovaním drevoštiepky z kvalitnej suroviny a podobné „bohumilé“ aktivity.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No dobre, tak si sa odreagoval....

;)

 

Kazdopadne z toho, co si napisal vyplyva, ze ako jednotlivec nic neurobis, cize si potvrdil predtym mnou napisane.

Ale z toho automaticky nevyplyva, ze hodime flintu do zita.

Pracovne aj v tretom sektore mame moznost sa angazovat, ci uz konkretnymi aktivitami alebo aspon vyjadrenim svojho obcianskeho postoja. Staci kvapka v mori, v mojom veku nepotrebujem byt radikal.

Ale v konkretnom pripade pokladam za najucinnejsie ignorovat nezmyslenu legislativu. Technicky sa to urobit da.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

D´Ady, toto si dúfam napísal ako vtip :D

 

zbežne som prebehol popis toho "technického zázraku", a môžem zodpovedne prehlásiť, že sa jedná o šunt, ktorý by mohli predávať na predvádzacích akciách naivným dôchodcom, spolu s antikorovými hrncami a prikrývkami z "pravej" ovčej vlny :yes_yes:

ďalší potenciálni zákazníci by mohli byť ľudia užívajúci Savo, ako univerzálny všeliek, alebo ešte Rakúšania, ktorí si tiež kupujú do domácnosti filtre zabezpečujúce, že sa im do domácnosti nedostane elektrina vyrobená v jadrovej elektrárni :P

 

dala by sa k tomu sersámu napísať aj analýza prečo to nemôže v domácnosti ušetriť prakticky žiadnu el. energiu, ale však načo, ani lekári nepíšu posudky o liečivých účinkoch Sava :D

 

je síce pravda že zariadenia na podobnom princípe /tzv. Aktívne Filtre/ sa používajú napríklad v niektorých priemyselných aplikáciach, a v napájaní veľkých datacentier, ale ich účel je primárne iný, a na rozdiel od bežných domácností, ich použitie v daných aplikáciach má svoj význam...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

D´Ady, toto si dúfam napísal ako vtip :D

 

zbežne som prebehol popis toho "technického zázraku", a môžem zodpovedne prehlásiť, že sa jedná o šunt, ktorý by mohli predávať na predvádzacích akciách naivným dôchodcom, spolu s antikorovými hrncami a prikrývkami z "pravej" ovčej vlny :yes_yes:

ďalší potenciálni zákazníci by mohli byť ľudia užívajúci Savo, ako univerzálny všeliek, alebo ešte Rakúšania, ktorí si tiež kupujú do domácnosti filtre zabezpečujúce, že sa im do domácnosti nedostane elektrina vyrobená v jadrovej elektrárni :P

 

dala by sa k tomu sersámu napísať aj analýza prečo to nemôže v domácnosti ušetriť prakticky žiadnu el. energiu, ale však načo, ani lekári nepíšu posudky o liečivých účinkoch Sava :D

 

je síce pravda že zariadenia na podobnom princípe /tzv. Aktívne Filtre/ sa používajú napríklad v niektorých priemyselných aplikáciach, a v napájaní veľkých datacentier, ale ich účel je primárne iný, a na rozdiel od bežných domácností, ich použitie v daných aplikáciach má svoj význam...

Súhlas, je to úplna blbosť.

 

Ale k téme solárnej energie. Podľa legislatívy musíš požiadať o súhlas na pripojenie zdroja elektrickej energie na distribúčnu sieť, teda aj pripojenie 1W meniča, inak ti hrozí 30 000 eur pokuta!!! Samozrejme takéto pripojené zariadenie ti automaticky neodsúhlasia. Ich argument je logický, prečo sa do siete nemôžeš pripojiť inak, ako iba s ich schváleným meničom. Lebo tento, atestom schválený menič, v prípade výpadku distribučnej siete, s 99% pravdepodobnosťou, odpojí tvoj zdroj, pri výpadku distribucnej siete. Je to z dôvodu bezpečnosti pracovníkov EZS, ktorí potenciálne môžu pracovať na odpojenej sieti. Ak by sa tvoj menič, pri výpadku distribučnej siete z nejakého dôvodu - poruchy neodpojil, ohrozil by si pracovníkov, ktorí pracujú "na odpojenej" sieti. Preto som sa na to vykašlal, nechcem riskovať.. To sú ale technické problémy, ktoré sa dajú vyriešiť schváleným typom meniča. Otázka, prečo si súkromná osoba nemôže akumulovať energiu do siete, namiesto neekologickej batérie, nie je technickou otázkou, ale otázkou biznisu súkromných distribučných spoločností. V kapitalizme je to jasné. No podobný problém slobodného podnikania distribúčných spoločností je aj v prípade zdravotných poisťovní. Aj toto podnikanie sa dá chápať, iba ako biznis. V duchu čistého, štátom nekontrolovaného biznisu teda nechajme nekontrolovane vypíliť a predať všetky lesy, veď prečo nie, ak to prinesie zisk. Iba štát je schopný stanoviť mantinely biznisu. A ekológia bez štátnych zásahov nemôže fungovať. No legislatívu v ekológii, v podobe štátnych dotácií, namiesto rozumných riešení, pochopili štátni úradníci, ako další spôsob korupcie. Načo sú štátne subvencie, ktoré platíme všetci v cene "ekologickej" elektriny, keď by si solárna energia dokázala vystačiť už dnes, aj bez subvencií. No to by politikov nesmeli ovládať finančné skupiny, vlastniace distribučnné monopoly.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Som si takmer isty, že systém akumulácie solarnej energie, produkovany z individualnych - domácich elektrární, bude najprv legislatívne uzakoneny v nejakejakom severskom štáte, kde sú paradoxne, pre solárnu energiu, najmenej výhodné podmienky. No čím južnejšie, tým väčšia birokracia a korupcia. Mentalita juzanov je: "zaujíma ma iba to, čo je moje". A čo je verejne, je pre mňa zaujímavé iba v tom prípade, ak z toho mám nejaký osobny prospech.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

tomuto dnes syn nevedel odolať... a keď som na to pozrela, akože vážne... nevedela som smiechu odolať ani ja, boľavému, ale smiechu :)

keď mám bolesti a idem sa nejakým spôsobom zložiť, v posledné dva týždne aj s novým tabletom to okolo mňa vyzerá takto.

všetko pripravené:

kamarátka zvykne volať na pevnú linku, máme hovory zadarmo, nech sa nemusím zviechať a plaziť sa pre telefón,

na mobile zvyčajne hovorím s mamou, máme hovory zadarmo, plus zvyčajne na ňom nakuknem, čo nové na fóre,

čítačka ide so mnou všade a vždy, bez pardonu,

a tablet je novinka - našla som pred časom jednu super stránku s kopou seriálov /a kopce krimi aj zo starších čias/, tak pozerám na tablete, keď ovšem neblbne wifi.

 

technologický pokrok á la boľavý človek:

post-3-0-44443300-1499453156.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Má význam takéto zapojenie? Ak hej, ktoré?

 

 

1/ Zásuvka ~~~~~~~~~~~~ Prepäťová ochrana ~~~~~~~~~~~~ Prepäťová ochrana ~~~~~~~~~~~~ PC

 

alebo

 

2/ Zásuvka ~~~~~~~~~~~~ Záložný zdroj ~~~~~~~~~~~~ Prepäťová ochrana ~~~~~~~~~~~~ PC

 

alebo

 

3/ Zásuvka ~~~~~~~~~~~~ Prepäťová ochrana ~~~~~~~~~~~~ Záložný zdroj ~~~~~~~~~~~~ PC

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel

 

Prepäťová ochrana by mala chrániť to, čo je za ňou. V prvom prípade máš viacstupňovú ochranu. Má to význam, ak sú prepäťové ochrany navrhnuté na rôzne úrovne prepätia. V druhom prípade chrániš PC, ale záložný zdroj môže "odísť". Mne sa zdá najrozumnejšia varianta č. 3. Teória a prax porepäťovej ochrany sú však často dve úplne rozdielne reality. Pri blízkom zásahu blesku môže na PEN vodiči vzniknúť špičkové napätie niekoľko stoviek voltov. Ak je k PC galvanicky pripojené externé zariadenie,(sériová linka RS232, RS 422, ethernet, USB) ktoré nie je napájané zo siete cez tú istú prepäťovú ochranu, tak prúd, ktorý tečie v dôsledku rôzneho potenciálu na PEN vodiči, môže vstupne obvody PC zničiť, aj keď je PC chránené prepäťovou ochranou. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Momentálne mám prvý variant. Ale uvažujem nad tým tretím, Potrebujem záložný zdroj, ktorý mi bude zálohovať dáta a zároveň PC sa nevypne pri výpadku prúdu. Samotný záložný zdroj by mal mať aj prepäťovú ochranu.

 

 

Ak je k PC galvanicky pripojené externé zariadenie,(sériová linka RS232, RS 422, ethernet, USB) ktoré nie je napájané zo siete cez tú istú prepäťovú ochranu, tak prúd, ktorý tečie v dôsledku rôzneho potenciálu na PEN vodiči, môže vstupne obvody PC zničiť, aj keď je PC chránené prepäťovou ochranou. 

 

Všetko ide z jednej zásuvky cez dve prepäťové ochrany. Jediná vec, ktorá je mimo toho je ethernetový kábel, ktorý vedie od providera internetu do routeru. Napájanie routera je tiež samozrejme chránené prepäťovou ochranou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Myslím, že to máš takto pre interiér dostatočne chránené. Je ale fakt, že prepäťová ochrana routeru a prepäťová ochrana PC nie je spojená v jednom bode. To znamená, že pri blízkom údere blesku vytvori vyrovnávací prúd napätie medzi vodičom  PEN rotera a PEN PC potenciál. Router a PC majú spínací zdroj galvanicky oddelený od siete a tento potenciál by ich nemal ohroziť, ak neprekročí hodnotu izolačného napätia. Izolačný odpor spínacieho zdroja je bežne asi 1000V. Ethernetový LAN kábel, okrem plášťa je tiež galvanicky oddelený malými toroidnými jadierkami od ethernetového rozhrania PC. No ich izolačný odpor už asi nie je spomínaných 1000V. V súbehu s iným vedením môže vzniknúť indukované napätie aj na dátových vodičoch. Ak by bol ethernetový kábel dlhý desiatky metrov, viedol by mimo interiér (povala), použil by som ešte prepäťovú ochranu pre siete Ethernet, teda na koniec ethernetového kábla pri PC. Každá prepäťová ochrana galvanického prepojenia má však limity a 100% ochranu nezaručuje. Čím kvalitnejšia, tým drahšia. Úplne spoľahlivé riešenie je viesť ethernet optickým káblom. Plastové multimódové optické  spojenie, je často lacnejšie, ako niektoré typy prepäťových ochán. Napríklad niečo, ako http://datacomp.sk/tp-link-mc200cm-konvertor-1x1000m-rj45-1-x-multi-mode-sc_d184853.html , by stálo aj s optickým káblom niečo viac, ako 100 eur. Určite by si našiel aj lacnejší na ebay. To by malo ochrániť aj pri priamom úderu blesku.Ja som pracoval v obore, kde sme navrhovali a prevádzkovali zariadenia, ktoré mali strategický význam z hľadiska výpadku.Pôvodne sme používali zariadenia komunikujúce sériovou linkou, galvanicky oddelené optickou väzbou. Desiatky zariadení boli rozmiestnené po celom území SR. Za 18 rokov prevádzky nebolo bleskom zničené ani jedno zariadenie. Po nástupe ethernetu, ako komunikačného protokolu v priemysle sa neuvážene nakúpili nové zariadenia s prepäťovou ochranou. Každú sezónu vypadlo po búrke a bolo zničených niekoľko zariadení s prepäťovou ochranou. A to nie obyčajnou. Prepäťová ochrana bola drahšia, ako samotný počítač a komunikačné zariadenie.Po zavedení optiky už ani jedno. Je ale samozrejme nutné zvážiť, na aký účel je dané zariadenie použité. V spomínanom prípade by výpadok komunikácie znamenal miliónové škody v penáloch.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja mám zavedený optický internet, ale myslím, že je to riešené tak, že do činžiaku vedie optika, ale z ústredne už idú klasické káble. Aspoň tak sa mi zdá, že to bolo riešené. Pýtal som sa ich, čo by sa stalo v prípade búrky, ale že vraj nehrozí nič, lebo mimo činžiaku nič nemajú z kovu. Všetko umelé vlákna alebo čo.

 

Je potrebné ešte vybrať nejaký vhodný UPS. Ak zdroj v PC má 350W, predpokladám, že minimálne toľko by mal mať aj záložný zdroj alebo treba viac?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som mal na mysli optické ethernetové prepojenie tvojho rutra s PC. Samozrejme iba ak je toto vedenie nejako ohrozené prepätím. V byte to samozrejme nemá význam.

 

Záložný zdroj musí mať výkon minimálne, ako príkon PC a periférne zariadenia, napríklad monitor , ktoré potrebuješ počas výpadku siete. Príkon PC závisí od zaťaženia procesora, grafickej karty, chladenia, periférii. Zdroje sú často predimenzované, ale považoval by som ich výkon, ako smerodajný pri výbere UPS. A hlavne si zváž, ako dlho potrebuješ zálohovať. Teda kapacitu batérie záložného zdroja.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pozrel som si bežné UPS,  ale veľa informácií som sa o kapacite batérie nedozvedel. Uvediem príklad. Počítač má zdroj s výkonom 350W. Pri bežnom používaní nech má PC reálny príkon 180W. LCD monitor  nech má príkon 30 W. Celkový príkon je 210W. Zdroj UPS má účinnosť asi 85%. Batéria UPS musí uhradiť výkon 247W. Ak chceme zálohovať PC a monitor z UPS na dobu 10 minút, potrebujeme 12 V batériu s teoretickou kapacitou minimálne 4 Ah. Kapacita batérie časom klesá a po 4 rokoch môžeme počítať s jej 65% kapacitou. Takže batéria UPS, by mala mať kapacitu minimálne 6 Ah. Kapacita 12V batérie bežne dostupnej 720W UPS  je asi 9 Ah.Takže máš maximálne asi 15 minút na to, aby si po výpadku sieťového napájania bezpečne uzatvoril všetky otvorené súbory a programy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Su aj prepatovky, ktore okrem zasuviek maju a rj45, takze to nie je problem chranit aj datovy kabel.

Co sa 100% ochrany tyka, tak to samozrejme nema ziadna prepatovka, ale u niektorych vyrobcov mas poistenie proti poskodeniu pripojenych zariadeni. Taky Belkin napr. (nie u vsetkych modelov) ti opravi alebo vymeni poskodene zariadenie. A na samotnu prepatovku je dozivotna zaruka.

A na ups-ka maju nejaku zaruku obnovy dat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je jasné, že nič nie je na 100%, mne ide hlavne len o to, aby mi nevyplo počítač, keď dôjde k výpadku a následne k obnove prúdu. Minule mi takmer vyhoreli komplet poistky kvôli skratu a to čo sa dialo v byte, to bol masaker, všetko iskrilo, svetlá zhasínali a znovu sa zapínali, počítač dostal zabrať, tlačiareň sa poškodila (ako tak ešte funguje) a práve kvôli tomuto potrebujem, aby sa PC udržal v stave zapnutia, keď k takému podobnému výpadku náhodou príde.

 

Tono, ak dôjde k výpadku, stačí mi tak 5-7 minút v prípade dlhšieho výpadku, takže pohoda. Ide mi hlavne aj o to, aby sa nevypol počítač pri náhodnou výpadku prúdu, v poslednej dobe sa mi to tu stáva akosi často, že prúd vypadne na pár sekúnd.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Nejdem zakladat kvoli jednej otazke novu temu, tak som si dovolila prispiet do tejto temy.

 

Mam zaujem zatial fungovat na platenom baliku Plustelky (mam sice v garazi tanier, aj prijimac, ale nemam zatial zaujem investovat do karty a poplatkov, napr skylink).

 

K dispozicii mam TV so zabudovanym DVB-T2 tunerom (SAMSUNG UE48J6272) a antenu.

Podla eshopu Plustelky je potrebne koncove zariadenie (do ktoreho bude vlozena pristupova karta), a to bud:

- bezkartovy modul SMIT (pre TV so zabudovanym DVB-T2 tunerom), alebo

- digitalny terestrialny prijimac v pripade ak nie je TV so zabudovanym DVB-T2 tunerom - takze toto sa ma netyka

 

Moja otazka je: K dispozicii mam satelitny prijimac FS-9105 HD PVR. Na prednej strane pod krytom je "citacka pristupovych kariet Conax, cidlo dialkoveho ovladania, 2xCI pre vlozenie CAM a kontektor USB".

Neviem vsak z tohto vycitat, ci mi bude fungovat ich karta, "vhodná pre použitie v CA moduloch Irdeto alebo v príjimači s Irdeto čítačkou".

 

Ak nie, budem nutena kupit bezkartovy modul, ktory pojde rovno do TV. Chcela som sa vsak vyhnut nakupom nejakych koncovych zariadeni, s cielom mat lowcost providera.

 

Vdaka za pomoc.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nebude to patrit do tejto temy, ale ak by som uz isiel platit za televiziu (akoze momentalne neplatim) zaplatil by som si trebars u Skylinku balik Flexi. Za 10 eur mas viac programov, HD programov, dalsich 7 si mozes vybrat podla svojho gusta a hlavne bez viazanosti, mesiac zaplatis a cojaviem tri mesiace nezaplatis. Mozno maju aj ini operatori podobne ponuky, nemam prehlad.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov