Skočiť na obsah

alamo

Odporúčané príspevky

americké Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) po dlhodobej analýze dospelo v súvislosti s vírusom zika k záverom, že zika je o trochu desivejšia, než sa pôvodne myslelo.

- vírus zika skutočne spôsobuje mikrocefáliu o novorodencov - doteraz sa o súvislostiach len špekuľovalo, dokonca sa našli štúdie, ktoré tieto dve skutočnosti nedávali do súvislosti, alebo dokonca dávali do súvislosti priam s postrekom proti komárom

 

- vírus zika ale spôsobuje aj ďalšie mozgové poruchy

 

- môže byť nebezpečný aj pre dospelých v spojitosti so zápalom mozgu, poškodením nervov a ochrnutím

 

Potvrzení souvislosti mezi zikou a mikrocefalií pomůže expertům s vývojem vakcíny nebo léku. Protilátka zatím není známa, se zikou se dosud bojuje hlavně likvidací komárů, kteří nemoc přenáší.

http://tn.nova.cz/clanek/potvrzeno-virus-zika-zpusobuje-mikrocefalii-na-vakcine-se-pracuje.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

treba googliť. koľko médií, toľko informácií, ale roku 2014 bolo podchytených konkrétne v brazílii 147 prípadov, čo je cca 0,006 % z ročného prírastku obyvateľstva,

na rok 2015 a prvé mesiace 2016 je podchytených cca 5300 prípadov, čo je cca 0,22 %, čo je označované ako pomerne veľký nárast.

v samotnej Brazílii pravdepodobne nie sú nahlásené všetky prípady, čo stupňuje chaos, Brazília je obrovská krajina, zika zatiaľ nepostihuje zrejme všetky oblasti, očakávaný nárast na rok 2016 je 0.36%, čo je označované za veľký nárast.

približné čísla, možno niekde vygoogliš presne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

 

Nie že by som Ziku podceňoval  (hlavne to postihnutie plodu), ale 5300 prípadov ochorenia pre celú Brazíliu je celkom bezvýznamné číslo. Borelióza môže tiež postihovať centrálnu nervovú sústavu a viesť k trvalej invalidite. Len v Česku  http://tn.nova.cz/clanek/premnozena-klistata-utoci-vime-jak-na-lymeskou-boreliozu.html registrovali 3800 nakazených. Neexistuje proti nej očkovanie a v chronickom štádiu je neliečiteľná. Propaganda dokáže divy. Začína turistická sezóna a s ňou spojené riziko infekcie kliešťom. Keby mala borelióza rovnakú publicitu, ako Zika, asi by sme radšej zostali doma? Kto bol dnes na prechádzke v lese? Ja áno a po prechádzke som zo seba zozbieral 10 kliešťov. Našťastie ešte neprisatých.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

treba googliť. koľko médií, toľko informácií, ale roku 2014 bolo podchytených konkrétne v brazílii 147 prípadov, čo je cca 0,006 % z ročného prírastku obyvateľstva,

na rok 2015 a prvé mesiace 2016 je podchytených cca 5300 prípadov, čo je cca 0,22 %, čo je označované ako pomerne veľký nárast.

v samotnej Brazílii pravdepodobne nie sú nahlásené všetky prípady, čo stupňuje chaos, Brazília je obrovská krajina, zika zatiaľ nepostihuje zrejme všetky oblasti, očakávaný nárast na rok 2016 je 0.36%, čo je označované za veľký nárast.

približné čísla, možno niekde vygoogliš presne.

 

Aj ked ti to uz Tono hore okrajovo popisal, tak sa este pokusim sem dat svoj pohlad na "metlu" ludstva.....virus Zika. Pozri v takej Brazilii virus roznasajuci komar postipe kolko obyvatelov? Podla mna su to miliony....moze byt aj takych minimalne 50% populacie Brazilie?....urcite ano. Porodnost (rocna) je tam aka? U nas je na 5 milionov obyvatelov cca 50 000 porodov. V Brazilii pri pocte (dajme tomu) 100 milionov obyvatelov, je to (ratajuc podla porodnosti u nas) cca 10 milionov porodov. Takze tym komarom to asi nebude a to % postihnutej populacie bude mat skor pricinu postihnutia v niecom inom. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie že by som Ziku podceňoval  (hlavne to postihnutie plodu), ale 5300 prípadov ochorenia pre celú Brazíliu je celkom bezvýznamné číslo. Borelióza môže tiež postihovať centrálnu nervovú sústavu a viesť k trvalej invalidite. Len v Česku  http://tn.nova.cz/clanek/premnozena-klistata-utoci-vime-jak-na-lymeskou-boreliozu.html registrovali 3800 nakazených. Neexistuje proti nej očkovanie a v chronickom štádiu je neliečiteľná. Propaganda dokáže divy. Začína turistická sezóna a s ňou spojené riziko infekcie kliešťom. Keby mala borelióza rovnakú publicitu, ako Zika, asi by sme radšej zostali doma? Kto bol dnes na prechádzke v lese? Ja áno a po prechádzke som zo seba zozbieral 10 kliešťov. Našťastie ešte neprisatých.

 

... ale ani ju nepreceňujeme, jednoducho o nej píšeme, lebo je to tu kategória epidémie a píšeme tu o epidémiách ... minulý rok eskalovala ebola, má svoju tému, tento rok zika, hoci sme o nej už minulý rok písali mimo, len tak všeobecne, alamo založil novú tému, tak píšeme o zike v jej téme ...

 

kľudne môžeme založiť tému na boreliózu, môj bývalý učiteľ na ňu nedávno zomrel ... je o čom písať aj tam.

mimochodom, odkedy som bola pred mnohými rokmi tehotná, a v lese na konvalinkách mi po nohách liezli po celých desiatkach kliešte, som nebola v nezimnom lese ... má to aj pokračovanie, aj zlé, aj komplikované, ale to vážne patrí do témy o borelióze ... takže kto sa bojí vlka, nejde do lesa, platí na stopro, viem o lymskej borelióze a kliešťoch dosť, tak nejdem do lesa : )

 

 

Aj ked ti to uz Tono hore okrajovo popisal, tak sa este pokusim sem dat svoj pohlad na "metlu" ludstva.....virus Zika. Pozri v takej Brazilii virus roznasajuci komar postipe kolko obyvatelov? Podla mna su to miliony....moze byt aj takych minimalne 50% populacie Brazilie?....urcite ano. Porodnost (rocna) je tam aka? U nas je na 5 milionov obyvatelov cca 50 000 porodov. V Brazilii pri pocte (dajme tomu) 100 milionov obyvatelov, je to (ratajuc podla porodnosti u nas) cca 10 milionov porodov. Takze tym komarom to asi nebude a to % postihnutej populacie bude mat skor pricinu postihnutia v niecom inom. 

 

info, stačilo zagoogliť, tie čísla pre Brazíliu sú rádovo úplne iné, a súhlasím, v percentách to nie je veľa. číslo 5300 detí bez vršku hlavy, ktoré sú dokonale vyvinuté a životaschopné, len z nich nikdy nebude kompletný človek, je pre mňa dosť. natalita, nenatalita.

 

ale neviem, čo mi vlastne vyčítaš,  pol slovom som nikde nikdy nenapísala, že je to metla ľudstva, len o tom píšem, lebo ma to zaujíma. lebo pohľad na deti s plochými hlavami, a ja keď ich je za rok LEN v Bra 5300, je dosť údesný.

áno, viem, že sa občas rodia a rodilitieto deti, bez ohľadu na ziku, a ešte s kdejakými inými deformáciami, celým radom, viem o tom.

 

ok, kľudne, či je pôvodcom komár Aenes Aegypti, stále skúmajú, a stále je to otázkou výskumov a diskusií, obvinené už boli od body po postreky kdečo ...

a  v čom teda podľa teba má zika príčinu?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

 

Ľudia sú evolučne nastavení tak, že dokážu reagovať na nebezpečie dosť iracionálne. Počet útokov žraloka za rok, sa dá na celom svete spočítať na prstoch jednej ruky. Počet úmrtí pri havárii lietadla, radí leteckú dopravu k najbezpečnejšiu. Počet úmrtí v cestnej premávke ju radí k potenciálne najnebezpečnejšej aktivite vôbec. Nikto však nemá problém, sadnúť do auta. Fajčenie radia lekári na prvé miesto príčiny rakoviny. Slovensko sa zaradilo na chvost v počte vyfajčených cigariet http://www.aktuality.sk/clanok/329672/vlada-vymami-dalsie-peniaze-od-fajciarov-cigarety-opat-zdrazeju/ a počet rakoviny u nás stále stúpa. Díselové autá produkujú 200x viac karcinogénnych látok, ako benzínové. Kto sa tým pri kúpe auta riadi? Sme selektívni a počúvame to, čo sa nám páči a ignorujeme to, čo nekoreluje s našou potrebou. Ale aby som nebol pesimistický, ešte niečo k borelióze.
„Našťastie“ globálne oteplovanie „pracuje“ v neprospech kliešťom. Nie zvyšujúca teplota, tá presúva hranice výskytu kliešťov do vyšných polôh, dokonca až do Vysokých Tatier. V týchto lokalitách sa v minulosti vôbec nevyskytovali. Extrémne sucho, ktoré sa začína pravidelne opakovať, je pre kliešťov zničujúce. Kliešte sa v nížinách objavujú iba do konca mája, teda v období, keď tu spadnú ešte aké také zrážky. Potom nastanú suchá a ich aktivita klesne takmer na nulu. Je to „povzbudzujúca“ prognóza pre nížiny, ale smutná predpoveď pre stredné a vyššie polohy. Ale práve tie sú centrom záujmu turizmu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tono,

ale toto sú veci, o ktorých vieme. teda myslím, že dnes už pre nikoho nie je tajomstvom, že sa to deje.
je to presne tak, už roky.

endemity sa zmenou klímy sťahujú rýchlejšie, než sme si pred dvomi-tromi desaťročiami dokázali predstaviť, týka sa nielen nepríjemnej chrobače, roznášajúcej pliagy, ale komplet fauny a flóry.

 

no áno :)  ono to o tých zrážkach a kliešťoch znie zaujímavo, otázka je, či o tom skutočne ale čítali aj kliešte ... tu u nás priniesol sused kliešťa domov v zime ... teda tej našej, nížinnej zime, bez snehu, ľadu a mrazu a bez zrážok ... a nebol jediný, v posledných rokoch sa to sem tam deje, a to len čo sa dozvieme.

 

svet sa mení.

 

to nič nemení na tom, že kdejaké epidémie sa odkedy ich človek nejakým spôsobom zaznamenáva, diali, dejú, a budú diať. a keď sa nejaká zrazu dostane do popredia, či pre uhorkovú sezónu v novinách, či preto, že sa rozhoreli nové ohniská, či preto, že sa niečo udialo a skokom preskočila niektorá epidémia istú svoju doterajšiu hladinu ... bude sa o tom písať a hovoriť.

 

aj o kliešťoch sa hovorí, aj o borelióze, o encefalitíde, o nerozpoznanej smrteľnej meningitíde, zápale mozgových blán, vracaní sa starých chorôb pre nerozum ľudstva, tam o sars, hentam o ebole, ebolu zatiaľ potlačili, tu o zike, o zike sa debatí, a debatí vo veľkom, pretože je, existuje, skočila, a pôvod a dôvod je otázka.

... to všetko vieme.

 

ale možno nám informator povie, v čom je príčina ziky, ktorá od roku 1947 podriemkavala, a teraz sa zdá sa trochu prebudila :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tono,

veď som písala, že aj tie počty som zháňala kdekade po google. - teda nie počty detí s mikrocefáliou, ale infomator bol lenivý googliť, pýtal sa na percentá mňa, tak som googlila ja - čísla a percentá, čo sa týka pôrodnosti a natality v Brazílii.

aj to som tam vyššie napísala, že tie počty chorých detí sú jednotné ... v tých sa jednotlivé médiá nelíšia.

ale vo všetkom ostatnom, aj keď len v detailoch, ale rozdiely sú, a nielen v médiách ... aj v serióznych správach o serióznych výskumoch ...

 

počty detí narodených s mikrocefáliou sú stanovené, a v zdrojoch sedia. pôvod, dôvod, príčina vyšších čísel, každú chvíľu vážnejšie následky, ani zďaleka to nie je len mikrocefália, sa zdroj od zdroja menej či viac líšia.

osel. cz je jeden z tých pekných konšpiračných, ktoré tak milujem.

 

aj preto čakám na informatorov zdroj :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

info, stačilo zagoogliť, tie čísla pre Brazíliu sú rádovo úplne iné, a súhlasím, v percentách to nie je veľa. číslo 5300 detí bez vršku hlavy, ktoré sú dokonale vyvinuté a životaschopné, len z nich nikdy nebude kompletný človek, je pre mňa dosť. natalita, nenatalita.

 

ale neviem, čo mi vlastne vyčítaš,  pol slovom som nikde nikdy nenapísala, že je to metla ľudstva, len o tom píšem, lebo ma to zaujíma. lebo pohľad na deti s plochými hlavami, a ja keď ich je za rok LEN v Bra 5300, je dosť údesný.

áno, viem, že sa občas rodia a rodilitieto deti, bez ohľadu na ziku, a ešte s kdejakými inými deformáciami, celým radom, viem o tom.

 

ok, kľudne, či je pôvodcom komár Aenes Aegypti, stále skúmajú, a stále je to otázkou výskumov a diskusií, obvinené už boli od body po postreky kdečo ...

a  v čom teda podľa teba má zika príčinu?

 

Taky je zivot......ludia sa vzdy budu (a nieken ludia) rodit, ci uz postihnuty niecim a tiez bude existovat detska umrtnost. Tomu sa jednoducho neda zabranit. Riesis jedno a vyskytne sa nieco ine. 

A nic ti nevycitam, iba som reagoval na medialne besnenie o dalsej "metle" ludstva. 

No a o tom, ze virus roznasa menovany komar momentalne nie je pochybnost, ale ja som mal na mysli, co si asi zjavne nepochopila, nieco ine. Ak je komarom (teda virusom) napadnuta drviva vacsina populacie, tak je minimalne smiesne robit paniku s komara a Ziky, ked sa postihnutie prejavilo u tak malej casti obyvatelov. Preto som aj napisal, ze to bude asi v niecom inom, ako len komarom a Zikou. 

 

 

ale možno nám informator povie, v čom je príčina ziky, ktorá od roku 1947 podriemkavala, a teraz sa zdá sa trochu prebudila :)

 

Neviem co mas tymto na mysli, ale ak nasledky tohoto virusu, tak tie su uz teraz predsa presne popisane a urcene a mam dojem, ze su popisane uz pekne dlho.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takze tym komarom to asi nebude a to % postihnutej populacie bude mat skor pricinu postihnutia v niecom inom. 

 

No a o tom, ze virus roznasa menovany komar momentalne nie je pochybnost, ale ja som mal na mysli, co si asi zjavne nepochopila, nieco ine. Ak je komarom (teda virusom) napadnuta drviva vacsina populacie, tak je minimalne smiesne robit paniku s komara a Ziky, ked sa postihnutie prejavilo u tak malej casti obyvatelov. Preto som aj napisal, ze to bude asi v niecom inom, ako len komarom a Zikou. 

 

preto píšem, že čakáme na tvoje riešenie. zjavne máš svoj názor, v čom inom je príčina postihnutia, len tu tajomne narážaš na kdečo, tak daj do pľacu,

podebatíme : )

ktorú a kde konkrétne paniku máš na mysli? a nemýľ sa, chápem, čo máš v ktorom tvojom príspevku na mysli, dokonca aj tie počty som pochopila, a to som vážne blondína : )

 

ok, takže zika ... :)

 

je tu jedno čerstvé stručné zhrnutie od WHO k vírusu zika, jeho šíreniu, počte krajín, malformáciám, ktoré spôsobuje novorodencom a pokračujúcemu výskumu, potvrdeným prenosom z osoby na osobu ...

WHO - situačná správa 14.4.2016 /en/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dobre, teda tie moje pocty........50 000 000 ustipnutej populacie a s toho "iba" 5 000 +- postihnutej novonarodenej populacie. Ten "ostatok" ma liek? Neviem ci si zachytila informaciu, ze mnozstvo odobratych vzoriek od ludi bolo pozitivnych na ziku, ale ich potomstvo bolo zdrave. Preto sa cudujem, ze sa to jednoznacne dava za "vinu" komarom siriacim ziku. To bolo zistene aj teraz poslednou "skuskou spravnosti" v USA.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov