Skočiť na obsah

Aké témy zvoliť?


Tomáš

Odporúčané príspevky

... prediskutujú s veľkými mĺkvymi prestávkami film :)

 

pre začiatok pre dvoch hanblivých ideálne ... :)

presne tak som to myslela. Viem, čo je to, keď sa jazyk zauzlí a nie a nie rozumného slova vypraviť, kým som bola rpesvedčená, že väčšia ohava odo mňa po zemi nebehala a nemôže si ju nijaký mne sympatický fešák všimnúť, presne taká som bola - hoci som nemala problém povedať k čomukoľvek svoj názor, pred chalanmi som bola hanblivá, najmä pred tými, ktorí sa mi páčili. Možno že som vyzerala nafúkaná - a v skutočnosti som bola plachá a nemožná v ich prítomnosti. Jediné, o čom som vedela rozprávať do úmoru, bol hokej, tam som bola "doma".

To sa zmenilo až v 3. ročníku na strednej, ale to už nejdem tu pitvať.

Ono sa to potom nabaľuje, dišputa o filme a prejsť môže do reálneho sveta. *Možností je X - Y.

 

Príprava témy nem dopadne dobre. Už som tu písala, ako sme s kamoškou vymysleli bojový plán, presne sme všetko naplánovali do detailu - a dopadlo to celkom inakšie... B)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zaujímavo kombinujete... Tak dvaja hanblivý ešte môžu lebo aj keď ticho vždy lepšie ako si skákať do reči ako je to v prípadoch s dvomi nehanblivými ktorý sa len prekrykujú a skáču si do reči, každý chce povedať svoje a je len miš maš. Najlepšia kombinácia je hanblivý a nehanblivý lebo ten čo vypráva môže vyprávať a ten hanblivý zase má čo počúvať a nebude sa nudiť... Teraz nemyslím seba kto len unavuje rečami ale tak že sú ľudia ktorých je radosť počúvať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mas nespravnu predstavu o stretnuti dvoch nehanblivych...kedze si nieco take neabsolvoval.

Za mna, nehanbliva a hanblivy..cista nekompatibilita, nesuhlasim, nechcem, nepodporujem ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

presne o minútu  si ma predbehla, doll ...

práve som chcela napísať, že tu máme teda povolené diskutovať, ale o čom vlastne?

tie situácie treba zažiť, a v podstate si ich každý musí odžiť sám. keď k tomu príde, vtedy uvidím, čo je ten druhý za človeka ... a čo som za človeka ja, a či moja prirodzenosť a jeho prirodzenosť sú vôbec kompatibilné.

viem, znie to hrozne vznešene (alebo len hrozne), ale v preklade to znamená: buď si sadneme alebo si nesadneme. také je to jednoduché.

ale ľudia sa aj vyvíjajú, ja som introvert, mlčiaci. a kedysi som bola ešte viac, dnes je to podstatne lepšie, ale chcelo to roky  - bola som takmer úplne mlčiaci introvert.

ale to neznamená, že by som priveľmi zniesla vedľa seba človeka, ktorý ma nepustí k slovu vôbec ...

 

okrem toho je tam tisíc a jedna ďalších vecí, ktoré nejdú naplánovať.

otázka je : aké témy? ako došľaka to máme vedieť dopredu pri cudzom človeku?

vtedy sú najlepšie rozhovory, zvyčajne, keď to človek vôbec neplánuje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som mix . :)  viem byť tichá, ale aj ukecaná, introvert aj extrovert, hanblivá aj smelá. :smile3:

keď vnímam v svojej blízkosti človeka s  pozitívnou energiou,  prirodzene nechám rozhovor plynúť, rada rozprávam, aj počúvam,  teším sa z prítomnosti, vychutnávam si každú chvíľu, čas vtedy veľmi rýchlo plynie, až tak, že by som rada  ten čas zastavila, vychutnávam si to, teší sa myseľ, tešia sa  oči, ústa,  srdce, asi aj každá bunka v tele. pri takom stretnutí, je  stále čo povedať, aj bez slov si rozumieme. pri "lúčení"  má  človek príjemný pocit, hreje to. pri ďalšom stretnutí pokračujeme tam, kde sme skončili.  spriaznenosť duší, kamarátstvo, priateľstvo, vzťah  na rovnakej vlnovej dľžke. nedá sa to naučiť, naplánovať,  to sa zažíva, cíti. :priatelia:

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...ja som introvert, mlčiaci. a kedysi som bola ešte viac, dnes je to podstatne lepšie, ale chcelo to roky  - bola som takmer úplne mlčiaci introvert.

ale to neznamená, že by som priveľmi zniesla vedľa seba človeka, ktorý ma nepustí k slovu vôbec ...

 

...

podľa tvojich pekným štýlom napísaných príspevkov na to nevyzeráš.

ja som uplny introvert,   nie som hanblivy len nerad rozpravam :)   Ale naucil som sa pretvarovat.

tak sa tváriš, ako ťa baví rozprávať, a rečníš do úmoru? :)

ja som mix . :)  viem byť tichá, ale aj ukecaná, introvert aj extrovert, hanblivá aj smelá. :smile3:

keď vnímam v svojej blízkosti človeka s  pozitívnou energiou,  prirodzene nechám rozhovor plynúť, rada rozprávam, aj počúvam,  teším sa z prítomnosti, vychutnávam si každú chvíľu, čas vtedy veľmi rýchlo plynie, až tak, že by som rada  ten čas zastavila, vychutnávam si to, teší sa myseľ, tešia sa  oči, ústa,  srdce, asi aj každá bunka v tele. pri takom stretnutí, je  stále čo povedať, aj bez slov si rozumieme. pri "lúčení"  má  človek príjemný pocit, hreje to. pri ďalšom stretnutí pokračujeme tam, kde sme skončili.  spriaznenosť duší, kamarátstvo, priateľstvo, vzťah  na rovnakej vlnovej dľžke. nedá sa to naučiť, naplánovať,  to sa zažíva, cíti. :priatelia:

tiež tak nejak, v mladosti som bývala skôr hanblivá - výnimku tvorila moja klavírna partia, tam som bola celkom iná osoba, nič mi tam nezväzovalo ústa ani oči. Pomohlo mi, že som sa dostala do partie rovesníkov, kde ma uznávali, a pomohli mi dvaja spolužiaci, ktorí ma "objavili" - rpesnejšie to, čo som ja považovala u seba za niečo úplne samozrejmé, pre nich bolo mimoriadne, a vytiahli to na svetlo božie - a zo šedej myši zrazu bol NIEKTO...a ústa sa rozviazali, oči sa rozhliadli okolo seba - a svet skrásnel.

A ke&´dze nemám dokopy nič také, pre čo by som sa mala hanbiť, nemám problém rozprávať či písať svoje príbehy zo záhrobia i z nedávnych dôb o svojich dávnych či nedávnych zážitkoch a skúsenostiach a zmenách, názoroch, aj trapasoch i omyloch a chybách, víťazstvách či prehrách... ja už nepotrebujem vyzerať lepšia a krajšia ako som, buď ma berte, alebo neberte - ako hovorila moja mamka, komu sa nepáči, nech sa nedíva :).

Ale niekto iný sa môže poučiť a aj to nie je na zahodenie, nie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vilma, ked som balil baby, tak som sa tvaril ako extrovert, ale inak skutocne skor mlcim, maximalne prispejem bonmotom. ale ak treba tak samozrejme nemam problem rozpravat:) ale to ze vacsinu casu mlcim, to mi vycitali vsetky :)

ale som pozorny posluchac:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Najväčšia haluz je keď niekto dá do RP že daj tému to je úplne že brutál lebo každý by si mal uvedomovať že otvárame diskusiu s novými neznámymi ľuďmi ale zároveň každý ide na diskusný server obvykle diskutovať takže aj rátajú s tým že budú oslovení, nie ako na ulici keď sa niekto len tak prihovorí môže to znieť úchylne. Ale aby sme moc neodbočili téma mala naviazať len na tú jovzin-ovu že ako osloviť, no a keď sme už oslovili ako pokračovať a to je... Na diskusných serveroch toto odpadá, oslovenie a byť oslovený je samozrejmosťou ale potom príde to daj tému a čo na toto odpovedať? Oveľa prirodzenejšie je že beží na ploche diskusia a človek sa do nej pridá a potom ak je nejaký užívateľ sympatický pošle sa mu tzv RP (niečo ako súkromný chat tých dvoch) a tu sa to stretáva, rovnaká pozícia či už máte rozkliknuté chatovacie okno alebo oslovená spolucestujúca ide sa na to že o čom sa baviť aby to protistranu aj ohúrilo. Veľmi sa mi páčili axelove príspevky v tej jovzinovej téme o oslovení, pobavili a to je účel. Diskutujúci sa cíti príjemne. Ako oslovujem rad radom ľudí ale nie len potenciálne objekty na flirt ale normálne hocikoho starých, mladých, ženy, mužov, šoféra autobusu, sprievodcu vo vlaku, proste skúšam diskutovať s každým a tak testujem reakcie. Vidím aké sú rôzne povahy ľudí. Sú ochotnejší, menej ochotnejší, otvorenejší, uzavretejší... Tak si len trénujem veselosť. Keď idete v taxíku mlčíte alebo konverzujete s taxikárom? Padne to dobre keď sú ľudia otvorení a dá sa s nimi kecať je to sociálnejšie. Nebaví ma to byť ticho a len tak stáť. Tak aby som vysvetlil že dám si prestávku s riešením báb ano tak neriešim vzťah len diskutujem, učím sa spriateliť s ľuďmi akýmikoľvek. Cestoval som minule cez Trenčín do Bánoviec taká trasa ktorú nechodím pravidelne a dal som sa do reči s dievčinou čo mala psa, ale úplne bezcieľne, alebo v buse som sa spýtal spolucestujúcich kedy zhruba dorazíme do Bánoviec ale naozaj som to chcel vedieť a potom som videl reakcie že odpovedia s úsmevom s takými očami dobrými tak som sa dal do konverzácie len tak bezcieľne. Už sa to učím vidieť na ľuďoch niekto len tak bezducho odpovie že za 20 minút a otočí sa naspäť, niekto úplne veselo že už vidím tie reči tela to veľa napovie. A už mi dvaja ľudia povedali že v Laugariciu je strašne dobré takže tam v lete s kamošom zájdeme a skúsime.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Najväčšia haluz je keď niekto dá do RP že daj tému to je úplne že brutál lebo každý by si mal uvedomovať že otvárame diskusiu s novými neznámymi ľuďmi ale zároveň ......

 

V tom momente by som volila "ixko" umiestnene v takychto oknach zvacsa vpravo hore  :zubiska:  :ahooj:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vilma, ked som balil baby, tak som sa tvaril ako extrovert, ale inak skutocne skor mlcim, maximalne prispejem bonmotom. ale ak treba tak samozrejme nemam problem rozpravat:) ale to ze vacsinu casu mlcim, to mi vycitali vsetky :)

ale som pozorny posluchac:)

a veď to je fajn :)  človek hned tak nestretne niekoho, kto by rád počúval a neskákal do reči, neopravoval a nechcel vec dorozprávať, ale zasa nie je úplne nemý.

... Keď idete v taxíku mlčíte alebo konverzujete s taxikárom? Padne to dobre keď sú ľudia otvorení a dá sa s nimi kecať je to sociálnejšie. Nebaví ma to byť ticho a len tak stáť. Tak aby som vysvetlil že dám si prestávku s riešením báb ano tak neriešim vzťah len diskutujem, učím sa spriateliť s ľuďmi akýmikoľvek. Cestoval som minule cez Trenčín do Bánoviec taká trasa ktorú nechodím pravidelne a dal som sa do reči s dievčinou čo mala psa, ale úplne bezcieľne, alebo v buse som sa spýtal spolucestujúcich kedy zhruba dorazíme do Bánoviec ale naozaj som to chcel vedieť a potom som videl reakcie že odpovedia s úsmevom s takými očami dobrými tak som sa dal do konverzácie len tak bezcieľne. Už sa to učím vidieť na ľuďoch niekto len tak bezducho odpovie že za 20 minút a otočí sa naspäť, niekto úplne veselo že už vidím tie reči tela to veľa napovie. A už mi dvaja ľudia povedali že v Laugariciu je strašne dobré takže tam v lete s kamošom zájdeme a skúsime.

to aj u kaderníčky - niektoré sú mĺkve, človeka ostrihajú, niektoré vyzerajú ako keby sa hnevali na celý svet, no, ak ma dobre podstrihnú, tak konverzácia nie je nuitná. A iné zas začnú nezáväznú konverzáciu o hocičom a vyznie to úplne prirodzene, ako keby ste sa poznali. Podobné je to aj na kozmetike, jedna mladá baba si raz dokonca odo mňa pýtala radu do života po tom, čo mi vyrozprávala, čo ju kvárilo...vidíš, Tomáš, veď choď ku kaderníčke a skús tam šťastie, hádam ti neodstrihne kus ucha. :) A dokonca niektorí chlapi chodia aj na kozmetiku, znie mi to síce čudne, ale vraj chodia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako oslovujem rad radom ľudí ale nie len potenciálne objekty na flirt ale normálne hocikoho starých, mladých, ženy, mužov, šoféra autobusu, sprievodcu vo vlaku, proste skúšam diskutovať s každým a tak testujem reakcie. 

 

Ja som nikdy nemala rada tie zaciatky, kedy bolo citatelne, ze chlapec napisal jednu spravu a rozposlal ju 100zenskym bez rozmyslu a uz len cakal, ktora odpise. 

Takych som ignorovala, to mi nestoji ani za reakciu zo slusnosti. Neoriginalita, to ja nemam rada.

 

Ale 100 ludi, 100 chuti, pri vsetkom, tak ako je to spominane v kazdej podobnej teme. Tak ako kamoska nechapala, co je zle na obycajnom "ahoj" .. je to obycajne, tuctove, prazdne. Jej to vyhovuje, mne nie. Mozno som zmeskala prilezitost spoznat uzasneho cloveka, holt, som s tym zmierena :)

 

Moja skusenost je taka, ze ten, ktory ma oslovil originalne, s tym sme si sadli, a pokec bol velmi fajn, boli sme na podobnej urovni, v kazdej oblasti. A divil by si sa, niekedy je mozne to vycitit z par slov ;) 

 

Niekedy ked tak po sebe citam, sakra, ja budem asi stara dievka :D  :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som nikdy nemala rada tie zaciatky, kedy bolo citatelne, ze chlapec napisal jednu spravu a rozposlal ju 100zenskym bez rozmyslu a uz len cakal, ktora odpise. 

....

 

Ale 100 ludi, 100 chuti, pri vsetkom, tak ako je to spominane v kazdej podobnej teme. Tak ako kamoska nechapala, co je zle na obycajnom "ahoj" .. je to obycajne, tuctove, prazdne. Jej to vyhovuje, mne nie. Mozno som zmeskala prilezitost spoznat uzasneho cloveka, holt, som s tym zmierena :)

 

...

uff, to čumím, a ako sa teda zdravíš? Nazdar, servus, čau, zdravíčko, česť práci, alebo ako...?

U nás v robote s jednou takou veselou kolegyňou sa zdravíme "Servis" a odpovie sa "Server" alebo naopak :)

a ako decká sme sa zas zdravili "serehus" (husi chovali aj jej rodičia a aj moja babka a chodili sme ich občas pásť)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

S Tomasom sa bavime o diskusnych forach, konkretne o pokeci hovoril. Kde ma oslovi uplne cudzi clovek, o ktorom viem prt makovy, vieeees? :)

 

A odpisat stovke chlapov, ktori napisu AHOJ, PEKNA FOTO, to je take ... vsak niektorym zenskym to asi vyhovuje :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

S Tomasom sa bavime o diskusnych forach, konkretne o pokeci hovoril. Kde ma oslovi uplne cudzi clovek, o ktorom viem prt makovy, vieeees? :)

 

A odpisat stovke chlapov, ktori napisu AHOJ, PEKNA FOTO, to je take ... vsak niektorym zenskym to asi vyhovuje :)

ehm, na pokec nechodím a skoro nič o ňom neviem. Stovke chlapov by sa ani mne nechcelo odpisovať, ak by som každému mala napísať niečo iné. A to ani napriek mojej grafománii. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov