Skočiť na obsah

Rodičovstvo vs. kariéra


Vilma Flinstonova

Odporúčané príspevky

Mať raz deti a rodinu je prirodzenou túžbou ženy. teda aspoň väčšiny žien. neberme teraz do úvahy možnosť otca na rodičovskej "dovolenke" ani rodičovstvo asociálov a indivíduí idúcich po rôznych príspevkoch od štátu, ktorí jakživ nepracovali a ani nebudú.

Aj my s Flinstonom máme deti, už dospelé, a dokonca aj vnúča. Obe naše dcéry sú pracovití slušní ľudia, ani jedna našťastie nie je žiadny asociál a myslím, že sú prínos pre spoločnosť. Aspoň zatiaľ.

Avšak stretla som sa s pre mňa nepochopiteľným názorom na ženy, ktoré majú deti a venujú sa ich výchove niekoľko rokov, a neletia ozlomkrky do práce. Chodila som nejaký čas do tých diskusií na sme, čo bývali k blogom, neviem, či to ešte je. A chodila tam jedna ženská, už som aj zabudla na jej nick, ale nezabudla som na jej nenávisť k matkám, k ženám, ktoré si dovolili mať deti. Podľa nej všetky ženy, ktoré sa venujú výchove detí, sú paraziti, sama seba tam vynášala za príklad prínosu pre spoločnosť, lebo jej prvoradým a jediným záujmom je práca, a tak by malo byť pre každého, ten, kto sa venuje výchove, nemôže byť pre spoločnosť prínosom a len parazituje a vyciciava aj ju osobne. Jej príspevky boli úplne presiaknuté nenávisťou až odporom ku všetkým matkám s deťmi.

Prinútilo ma to zamyslieť sa nad dilemou: dieťa, alebo práca? výchova, alebo nejaká pestúnka či babka + práca?

osobne si myslím, že každá žena, ktorá vychová slušných a poriadnych ľudí, je prínosom pre spoločnosť už len tým, že jej deti sú prínosom, určite väčším ako tá, ktorá síce v robote robí od rána do večera, ale na deti kašle a vychová z nich kriminálnikov, a že tá ženská buď nemohla mať deti, alebo nebol zo strany mužov o ňu záujem, a tak chrlila síru a oheň na to, čo sama mať nemohla, inak si toľkú nenávisť neviem vysvetliť. Iste, stretla som sa aj so ženami, ktoré nechcú deti, a asi ich ani mať nebudú, hoci by mohli a aj je s kým, ale jednoducho uprednostnili pohodlnejší život a kariéru, ale pritom sa na matky s deťmi nepozerajú tak nenávistne a pohŕdavo. 

Bavme sa teda o dvoch rovinách: "matka, alebo zamestnankyňa", a "ach, ale je to hrozno kyslé, či prečo toľká nenávisť...?" zaujíma ma váš pohľad na tieto veci.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Podľa mňa je to vec každej ženy či chce mať deti alebo nie. Ale ozaj neuznávam také ktoré si nechajú narobit (dajme tomu) 5 detí od 3 chlapov a tí od nich potom odídu a neplatia im alimenty, dlžoby a chlascú, (to sú fakt mamlasi) a ešte plačú do telky koľko málo peňazí majú - to ozaj nemusím.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Klingonka ale to snáď nie je tvoj prípad, keď to tak farbisto opisuješ, že? :zubiska:

 

Avšak stretla som sa s pre mňa nepochopiteľným názorom na ženy, ktoré majú deti a venujú sa ich výchove niekoľko rokov, a neletia ozlomkrky do práce. Chodila som nejaký čas do tých diskusií na sme, čo bývali k blogom, neviem, či to ešte je. A chodila tam jedna ženská, už som aj zabudla na jej nick, ale nezabudla som na jej nenávisť k matkám, k ženám, ktoré si dovolili mať deti. Podľa nej všetky ženy, ktoré sa venujú výchove detí, sú paraziti, sama seba tam vynášala za príklad prínosu pre spoločnosť, lebo jej prvoradým a jediným záujmom je práca, a tak by malo byť pre každého, ten, kto sa venuje výchove, nemôže byť pre spoločnosť prínosom a len parazituje a vyciciava aj ju osobne. Jej príspevky boli úplne presiaknuté nenávisťou až odporom ku všetkým matkám s deťmi.

 

Dotyčná akosi pozabudla na to, že základom prežitia organizmov na tejto planéte je rozmnožovanie. Úlohou ženy, resp. muža a ženy (keďže sú isté činnosti, ktoré vyžadujú spoluprácu) je na svet priviesť aspoň dvoch potomkov, aby mohli sami seba nahradiť a ich potomkovia budú potom ďalším prínosom nielen pre život ako taký, ale aj pre spoločnosť. Tá čúza, čo je tak strašne proti matkám, mala odpovedať na otázku, akým prínosom bude ona, keď prestane pracovať a začne si váľať svoje nikdy nepoužité rodidlá na dôchodku, keďže spoločnosti nezabezpečila žiadnych potomkov, ktorí by pracovali za ňu. Argument, že ona do sociálneho systému odovzdala hromadu peňazí, nie je úplne na mieste. Náš sociálny systém je taký "úžasný", že svojimi odvodmi dotuje súčasných dôchodcov, tak dúfam, že je aspoň v druhom pilieri a dôchodok sa jej bude vyplácať z peňazí, z ktorých si sama odvádzala.

 

Navyše, kvôli takej ako je ona, si Európa nedokáže zabezpečiť budúcnosť a je odkázaná na migráciu z pochybných krajín, ktoré nás zásobujú "novými Cigánmi" a myslia si, že úplne postačí, keď raz za čas zafidlikajú na husliach.

 

 

Čo sa týka kariéry, v podobnej situácii som bol aj ja, moja ex chcela deti, ale ja som sa na to necítil z istých dôvodov (blbé načasovanie vo veľmi zlej dobe a ja zodpovedný človek som chcel najprv zabezpečiť isté veci, nemám vo zvyku robiť decká a potom žiť z výživného ako istá skupina). Síce po čase som si uvedomil, že by sa to dalo "zrobiť", ale už bolo neskoro v tomto smere niečo robiť. Učím sa s tým žiť.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mať raz deti a rodinu je prirodzenou túžbou ženy.

áno :)  môžem z vlastných skúseností, zo svojho života povedať, že je to najkrajšie a najvzácnejšie, čo som dosiahla. byť mamou, rodičom..,  to je najväčšia kariéra, akú som, akú sme..  mohli dosiahnuť.

byť dobrou matkou, to sa  nedá ani porovnávať, ani s tou  najvyššou neviem akou  pracovnou kariérou.

rodičovstvo so všetkým, čo k tomu patrí, nie je to vždy jednoduché, nie vždy všetko ide bez problémov, no  nemenila by som to všetko  za nič na svete. človek, korý venuje s láskou starostlivosť, výchovu, to   prináša ovocie... aj ja som bola s deťmi dlhšie doma, niekoľko rokov..  :)   kopa plienok ( vtedy neboli pampersky, ale sme pekne vyprali, vyvárali, žehlili..)

a skrátka všetko okolo detičiek..., neľutujem ani minútu, ktorú som našim deťom venovala...  prinieslo to len a len pozitívne pre naše už dnes dospelé deti.

deti, rodina.. je u mňa prioritou na prvom mieste. vidieť ich spokojných, šťastných, sledovať ich úspechy ..dnes už v práci, akí sú ...  je pre mńa tým najväčším šťastím, samozrejme aj pre manžela.

  synovia sú dospelí.. :)  ja   mám  prácu,   nič som nezmeškala, kariéra mi neutiekla, som spokojná živnostníčka.. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chcel som mat deti a mam ich - chcel som aby zena nemusela zarabat peniaze a venovala sa im na plny uvazok - nie socialka(ako davky) - ale socialna poistovna(nemocenske - materske) mi to v tych rokoch aj umoznila. Po 5 rokoch zena chcela zacat ucit . SLa.

 

Ale ja mam 4 starych rodicov - 3 sa vedia postarat o deti aj sa starali ked boli chore. Ja mam relativne slusnu skolku a skolu co sa mi o deti stara - preto ja mozem zarabat. Ja aj zena mame pracu - kde ja viem hocikedy odbehnut ci do skol,skolky na trening(tri -4 krat som bol aj u lekarky - ci jeden den v nemocnici). Vpodstate kedy chcem. Ak je to nutne.  Posledne bol posledny termin a som si nasiel 3 hodiny na nakladanie kolegovej motorky. Mokli sme a potom som siel dorobit.

 

 

Teda ja mam relativne dobre podmienky. Viem si predstavit horsie.

 

A detom saa venujeme. Aj my rodicia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 rokmi...

https://www.postoj.sk/114930/vychovna-metoda-alebo-pohodlnost-rodicov

Teraz spia vedla mna moje deti. Obe maju vlastne izby a  v nich postele. Oni spia spolu aj mimo nas. Teda dcera pride do bratovej postele a opacne.

Dnes preco su tu deti ale len som mnou, zena s nami nijee, je pracovne prec.

My normalne sme na tej posteli aj 4ria. CI dvaja na hocijakych posteliach.

Som skusil ,ze chodte do svojich posteli obaja a zmyzli ako gafor,hned.

Dcera tu mala dve seternice ,spali v manzelskej posteli asi vyhodili chalana. Rano k nim prisiel.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov