Skočiť na obsah

Kto inicializuje rozchod?


Sniper

Odporúčané príspevky

Asi pred necelým mesiacom som sa preklikal na článok na nejakej stránke pre ženy, kde sa riešili dopady rozchodov z pohľadu ženy. Bolo logické, že to bolo z pohľadu ženy, keďže išlo o stránku pre ženy, ale pri gúglení som si všimol, že veľká väčšina (ak nie drvivá väčšina) takýchto podobných článkov je písaných výlučné z pohľadu žien. A samozrejme, preto je v nich plno viet samých útech, ako ženy veľmi trpia rozchodom, aké strašné svine sú tie muži, že tak bezcitne tie anjelské stvorenia odkopnú, ale žiadny článok sa nikdy nezaoberal mužom samotným, v celom článku bola len jedna veta v tom zmysle, že "muž sa nemá ani kedy čas trápiť, lebo ten hneď skočí do nového vzťahu". Najprv som sa zasmial, ale potom vytočil, to musela písať nejaká feministka.

 

Proste, celé mi to pripadalo, ako keby sa rozchádzali výlučne len a len muži. Vo svojom okolí však pozorujem úplne iný trend, rozchod inicializujú ženy a "kopačky" dostávajú takmer výlučne muži. To, že chlap sa rozišiel, poznám len jeden prípad, ale ona chlastala a flákala sa, tam to bolo jasné. A preto ma zaujíma, vo svojom okolí aké trendy pozorujete, kto sa skôr rozišiel s kým?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Velmi individualne.

 

Osobna skusenost - vzdy som sa rozchadzala s muzmi ja. Ale to som bola este mlada, to ani nepovazujem za vztahy.

 

Posledna skusenost, chcela som to pri poslednom vztahu urobit znova, minuly rok, ale bol to uz dlhy vztah, vazny vztah, spolu sme byvali, spolocny zavazok, a vravim si, ze vsak klud, mame vela veci spolocnych, "uskromnim sa" a bude to fajn ked dvaja chcu. Tak som si povedala tento rok, ze budem takou, aku by ma chcel mat.

Tento rok to vsak vzal chlapec do vlastnych ruk, tri dni po zaplateni spolocnej dovolenky mi mailom napisal, ze nam bude lepsie s niekym inym. Bez osobneho stretnutia. Na dovolenku vzal svoju nepriamu podriadenu, ktora je od neho o 13rokov mladsia.

 

Za tych 5rokov nepovedal makke f, lebo introvert. Sok pre mna, pre rodinu, pre priatelov, vlastne, pre kazdeho :) Este ze som nasla A4 papier s mojimi pozitivami a negativami, a takisto s tymi jej :D Lebo vsak vztah je vzorec, nie? :)

Bola som nanho dobra, to dnes uz nestaci, tak asi trpel.

 

A trpi nadalej, rozchod ho stal 20k EUR :)

 

Tolko zo sukromia doll :D

 

 

Axel, a nie, nechlastala som, neflakala som sa, ani nymfou som nebola :D Len sem tam potrebuje zena pocut, ze muz po nej tuzi, ze sa mu paci, ze jej to dnes rano sekne....

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A trpi nadalej, rozchod ho stal 20k EUR :)

 

To čo, jak? :D

 

Kokos, to sa už platí aj za rozchody, nielen rozvody? :unsure: :D

 

 

Tento rok to vsak vzal chlapec do vlastnych ruk, tri dni po zaplateni spolocnej dovolenky mi mailom napisal, ze nam bude lepsie s niekym inym. Bez osobneho stretnutia.

 

 

Presne toto je ten prípad, že to príde zrazu z ničoho nič, len s tým rozdielom, že oveľa častejšie si to všímam zo strany žien.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

možno je to tým, že si chlapec ... všímaš si to zo strany mužov, ženy zo strany žien

 

ale čo si všímam dlhé roky okolo seba, v posledných rokoch asi ťahajú za kratší koniec muži, akoby tých opustených mladých mužov bolo viac, ale možno skutočne zdanie, vidím a mám okolo seba viac opustených mladých slobodných mužov, než žien.

ale v skutočnosti je to asi viacmenej aj tak vyrovnané.

 


 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To čo, jak? :D

 

Kokos, to sa už platí aj za rozchody, nielen odvody? :unsure: :D

 

 

vyporiadanie spolocneho "zavazku"

 

 

Ano, je mozne, ze to tak vnimas, a je mozno aj tym, ze zeny zacinaju byt samostatnejsie, resp maju na to moznosti. Nie su ako kedysi, vacsina zien odkazane na plat muza, zatial co ony sa starali o domacnost. Dnes si zeny nedaju skakat po hlave, proste sa zbalia a idu prec.

 

Mozno ani tu muzsku neveru uz tolko netoleruju ;) :P :D ehm, rypem

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kokos, to sa už platí aj za rozchody, nielen rozvody? :unsure: :D

 

Toto som musel opraviť, namiesto rozvody som tam mal odvody, neviem prečo to slovo mi stále behá po rozume, asi preto že tak strašidelne znie.

 

 

a je mozno aj tym, ze zeny zacinaju byt samostatnejsie, resp maju na to moznosti. Nie su ako kedysi, vacsina zien odkazane na plat muza, zatial co ony sa starali o domacnost. Dnes si zeny nedaju skakat po hlave, proste sa zbalia a idu prec.

 

Ano ale to je v drvivej väčšine prípad tých, ktoré si môžu dovoliť pokým sú slobodné a hlavne bezdetné. V poslednej dobe sú trendom tzv. slobodné mamičky, ktorých poznám celkom dosť a hlavne na všelijakých možných zoznamkách v profiloch vidím samé "mám 1 dieťa", "mám 2 deti" atď. S tými čo sa poznám, tak každá sa zdôverila, že dieťa im úplne od základu zmenilo život, viaceré kvôli deťom museli odísť z práce, iné sa zase nevedia dočkať výživného, a to je potom na slučku. Ženy samé s deťmi to majú zložité, to myslím, že mi dá za pravdu každá čo si tým prešla.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Do domacej polievky nikto nevidi, ale zeny sa rozvadzaju preto, lebo im je po rozvode lepsie.... urcite je lepsie sudne si vymoct alimenty, ako doma nedostavat pri zlom muzovi nic a este aj na nejakeho prizivnika robit a zivit ho...... mnohe zeny su na  tom po rozvode financne lepsie, pretoze im ubudne zivenie jedneho hladneho krku


nehovoriac o tom, ze nemusia skakat okolo muza a stale varit a este aj na neho robit

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aaaaaaaaano, ale netulam sa po zoznamkach, dieta uz v podstate nemam, lebo je uz dospele a zarobkovo cinne a vlastne som sa od rozvodu nikdy nestazovala.... to len ludia maju taky zvyk sa neustale stazovat, oni by sa stazovali aj keby sa nerozviedli, stazuju sa aj ked sa rozvedu, stazuju sa aj ked im je dobre...proste niektori ludia maju stazovanie ako narodny sport a nie je to len domena muzov ci zenatych alebo rozvedenych alebo slobodnych....:_)))

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja to nepoznam - jedna znama sa rozviedla - zistila ,ze jej manzel ju 10 rokov podvadzal mal pararelnu rodinu.

 

Ale nato by bol prieskum - preco sa ludia nechcu viazat(myslim nechcu mat manzelstvo). A mne tu sedliackym rozumom vychadza ze muzom.  Aky dvovod ma na to zena? 

Preco sa zena bude chciet viazat a ist do manzelstva ... chce mat pekne biele saty, ak donho ide - chce mat dieta - chce aby sa o nu ak nebude mat prijem vacsi ako rodicovskyprispevok niekto financne postaral - chce mat aj kde zit - byt ... niekedy sa hodi aj pozostalostny dochodok.

 

Teda komu sa to nehodi - muzom - preco? To je ina odpoved - ale myslim je to odpoved na Axelovu otazku

 

-----------

Teda aby som to zhrnul a pochopili co som chcel povedat - to ze je menej manzelstiev - je kvoli tomu ze vacsinou to muzi nechcu. A preco to suvisi s axelovou otazkou. Neveria zenam.

 

--------

Na druhej strane -moze tu byt alkoholizmus - podvadzanie - bytky ... dnes je to menej tolerovane. A zeny maju vacsi prijem a nechcu mat deti -- to vsetko spolu suvisi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

manzelstvo chcu vacsinou mlade zeny, lebo maju o tom romanticke predstavy, zeny po 30 ke manzelstvo nechcu, pretoze hlavne zene to zmeni markantne zivot, zena, ktora sa vyda, nema cas uz na kamaratky, seba, nema peniaze svoje, nema nic.... je proste ako keby "vo vazeni"... nepoznam zenu, ktora by sa chcela uz neskor vydavat...kazda predsa zaraba, doma nemusi vyvarat a ofukovat ritulu manzelovi, ide si kam chce, kde chce...a peniaze, co zarobi nejdu na manzela, ale na nu...

myslim, ze to vyhovuje obom..... pretoze vydata zena je vlastne chudera... stara sa o decka a rodinu ako vol, ale to jej nikto neplati, ale peniaze potrebuje... nikto jej pracu a starostlivost neoceni, opacne, posle ju do kelu a ona je bez penazi.... ak sa nevyda, robi karieru, sama si kupi byt, dom.... sama seba zivi a ma pokoj, nikomu nerobi sluzku, na sex si najde kde koho za par minut

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

manzelstvo chcu vacsinou mlade zeny, lebo maju o tom romanticke predstavy, zeny po 30 ke manzelstvo nechcu, pretoze hlavne zene to zmeni markantne zivot, zena, ktora sa vyda, nema cas uz na kamaratky, seba, nema peniaze svoje, nema nic.... je proste ako keby "vo vazeni"... nepoznam zenu, ktora by sa chcela uz neskor vydavat...kazda predsa zaraba, doma nemusi vyvarat a ofukovat ritulu manzelovi, ide si kam chce, kde chce...a peniaze, co zarobi nejdu na manzela, ale na nu...

myslim, ze to vyhovuje obom..... pretoze vydata zena je vlastne chudera... stara sa o decka a rodinu ako vol, ale to jej nikto neplati, ale peniaze potrebuje... nikto jej pracu a starostlivost neoceni, opacne, posle ju do kelu a ona je bez penazi.... ak sa nevyda, robi karieru, sama si kupi byt, dom.... sama seba zivi a ma pokoj, nikomu nerobi sluzku, na sex si najde kde koho za par minut

 

:zubiska:

ehm..hovor za seba, zlatko, to, ze si ty natrafila na debila nemusi byt celovesmirna pravda

 

ja som sa vydavala po tridsiatke /a biele saty fakt nebol dovod/ a nic z toho tebou pisaneho sa ma netyka.....klop klop  :happyroll:

 

 

no kua, to sa po 25 rokoch manzelstva dozvedam, ako to spravidla (ne)funguje ?

lebo v nasej rodine to vobec nevyzera tak, ako tu popisujete...

 

 ta vidis D´Ady...budeme tu za exotov :zubiska:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

manzelstvo chcu vacsinou mlade zeny, lebo maju o tom romanticke predstavy, zeny po 30 ke manzelstvo nechcu, pretoze hlavne zene to zmeni markantne zivot, zena, ktora sa vyda, nema cas uz na kamaratky, seba, nema peniaze svoje, nema nic...

 

A mužovi nie? Keď chcem ísť s najlepším kamarátom von, tak ho musím vypýtať od ženy, jak v škôlke :D

 

pretoze vydata zena je vlastne chudera... stara sa o decka a rodinu ako vol, ale to jej nikto neplati, ale peniaze potrebuje... nikto jej pracu a starostlivost neoceni, opacne, posle ju do kelu a ona je bez penazi....

 

Platí to muž, ktorý zarába, aby rodinu uživil.

 

 

nepoznam zenu, ktora by sa chcela uz neskor vydavat...kazda predsa zaraba, doma nemusi vyvarat a ofukovat ritulu manzelovi, ide si kam chce, kde chce...

 

a zúfalo pozerá na kamarátky, ktoré kočíkujú a keď je toho na ňu moc, tak sa vráti do prázdneho bytu.

 

 

na sex si najde kde koho za par minut

 

No vidíš ako vám je dobre, žena si na sex nájde kde koho za pár minút a ešte si za to často nechá aj zaplatiť. Poznáš takého muža? Ja nie :)

Este najst nejakeho exota.... :-P

 

Ak exota, tak choď na Pokec, tam sa to nimi priam hmýri :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pridávam sa k exotom...aj ked si dakedy na Flinstobna pofrflem - ale v podstate si neviem pri sebe dakoho iného predstaviť.

 

K téme: ja už som taká stará, že rozchody mám už daávno za sebou, raz nechal on mňa, inokedy ja jeho, skrátka keď som zistila, že ten vzťah nie je to, čo som od vzťahu očakávala, šla som od toho. Ale to som bola ešte mladá, moc mladá. Vôbec si neviem predstaviť, ako by som reagovala, keby zo dňa na deň Flinstone vyhlásil, že podáva žiadosť o rozvod. keby k takému dačomu došlo, musela by som sa s tým dajako popasovať, ale ani som nad takou možnosťou neuvažovala. Vydávala som sa ako 26-ročná. Podľa dnešných "kritérií" je to mladá, podľa vtedajších už nie najmladšia, a pamätám sa, keď nejaká mamkinej známej dcéra sa vydávala ako 30.-ročná, nevedela som sa vynačudovať, kde taká stará našla súceho chlapa... :)

Ono je to individuálne. Kopačky dávajú jedni aj druhí a dôvody sú rôzne (najbizarnejší dôvod k rozxchodu, aký som ja zažila, bolo, že vraj brat mu zakázal, ale to sme mali tuším 16, boli sme deti). 

Ale nech je to už tak či onak, si myslím, že vo všeobecnosti okašlané ženy viac trpia rozchodom ako okašlaní muži (ak len neberiem do úvahy chlapskú ješitnosť, hovorím tu o citoch), predsa len chlap sa skôr otrasie a ide ďalej.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No vidíš ako vám je dobre, žena si na sex nájde kde koho za pár minút a ešte si za to často nechá aj zaplatiť. Poznáš takého muža? Ja nie :)

 

Tomuto nie uplne rozumiem :D

Akoze mas pocit, ze ak chce mat zena sex s muzom (kymkolvek ktory nema status jej priatela), tak je to platene? :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

manzelstvo chcu vacsinou mlade zeny, lebo maju o tom romanticke predstavy, zeny po 30 ke manzelstvo nechcu, pretoze hlavne zene to zmeni markantne zivot, zena, ktora sa vyda, nema cas uz na kamaratky, seba, nema peniaze svoje, nema nic.... je proste ako keby "vo vazeni"... nepoznam zenu, ktora by sa chcela uz neskor vydavat...kazda predsa zaraba, doma nemusi vyvarat a ofukovat ritulu manzelovi, ide si kam chce, kde chce...a peniaze, co zarobi nejdu na manzela, ale na nu...

myslim, ze to vyhovuje obom..... pretoze vydata zena je vlastne chudera... stara sa o decka a rodinu ako vol, ale to jej nikto neplati, ale peniaze potrebuje... nikto jej pracu a starostlivost neoceni, opacne, posle ju do kelu a ona je bez penazi.... ak sa nevyda, robi karieru, sama si kupi byt, dom.... sama seba zivi a ma pokoj, nikomu nerobi sluzku, na sex si najde kde koho za par minut

tak to si vedle jak ta jedle. Flinstone mi nikdy nezakazoval kamošky, vždy ochotne ostal s deťmi, ak som chcela ísť dakam s kamoškami, nejaký čas som ešte aj v zbore spievala a on to vtedy komentoval tak, že nechce, aby som bola nešťastná a že vie, že bez toho zboru by som bola, a ja mu tiež nebránim ísť na go a nebránila som  mu ani na pivo s kolegom. A kasu sme mali spoločnú, pekne obaja sme tam dali svoju výplatu do obálok na to, na tamto, na ono, na železnú rezervu, a dačo sme si každý nechali na svoje osobné potreby. O rodinu a decká sme sa starali obaja, každý po tej stránke, v ktorej bol lepší. necítila som sa ako slúžka, ale ako pani domu. A verím, že aj Flinstone sa cítil obdobne. A takých dvojíc určite existuje spústa, ale väčšinou kričia tí, čo sú nespokojní, a nie tí, ktorí v podstate majú to, čo chceli.

Nikdy som neoľutovala, že som sa vydala, že mám rodinu, a aj keď boli deti malé, nikdy neboli pre mňa príťaž. tešilo ma sledovať ich pokroky, ich rekacie na nové podnety, tešila ma ich šikovnosť a aj to, z čoho mi vtedy tiekli nervy a tuhla krv, som oceňovala ako niečo, čo sa IM raz zíde do života. Viem, trocha O.T. - ale nedalo mi nezareagovať.

tým exotom doll asi myslí niekoho ako Dady a ľudia žijúci v  podobnom dlhodobom pokojnom zväzku, ak sa nemýlim...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nahodou....chvilku som bola na pokeci, a hovorim si, ze ked tu je take skromne krasne mudre stvorenie, preco by tu nemali byt mne podobni, ktori si o sebe myslia to iste :D :D :D

Jedneho takeho som mala tu cest stretnut ... ale potom ked som zistila, ze asi ano, ze tam je prevazna vacsina exotov, odmietala som byt toho sucastou :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Akoze mas pocit, ze ak chce mat zena sex s muzom (kymkolvek ktory nema status jej priatela), tak je to platene? :D

 

Poznáš ženu, čo by platila za sex? ;) Ale čo si budeme nahovárať, je to tak ako píše čučoriedka, keď žena chce sex, tak sa hneď niekto nájde, muži to majú ťažšie, keď chce muž sex, tak ten je len vtedy ak chce aj žena. A keď nie, tak väčšinou si za to muž musí zaplatiť.

 

Ten Pokec je dobrý príklad, keď muž napíše, že chce sex, tak sa mu neozve nikto, no možno nejaký buzik. Žena keď napíše, nestačí mazať erpéčky.

 

 

tým exotom doll asi myslí niekoho ako Dady

 

No tak teraz som zvedavý na jeho reakciu ................. :zubiska:

 

 

Nahodou....chvilku som bola na pokeci, (...) ze tam je prevazna vacsina exotov

 

a neskutočne veľa odrbov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vilma, tak to ma tesi, aj ja take poznam, ale je ich malo.... ja som nepisala na nikoho osobne, aby ste si to osobne nebrali, ja len pozeram dnesny trend a skutocne sa ludia nechcu ani zenit a ani vydavat, okrem mladych, ktore maju romanticku predstavu....a pise sa tu o rozchode, cize ja z toho vynimam aj manzelstva, ktore su fungujuce, ved tie by sa predsa nerozchadzali.....:-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov