Skočiť na obsah

Zákonom zakázané ideológie


alamo

Odporúčané príspevky

napríklad tento článok

http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=141901

Požiadajte ministra vnútra aby zakročil proti neonacizmu!

dokolečka sa v ňom opakuje, že šírenie je zakázané a trestné..

čo je asi až taký samozrejmý fakt, že tam ten konkrétny zákon, nie je ani náznakom spomenutý

 

takisto by mala byť zakázaná symbolika, ale zase nijaký konkrétny zákon, ani oficiálny zoznam, na ktorom by bolo "zobrazené to čo je zakázané zobrazovať" (čo znie ako príšerná absurdita, samo o sebe).. nikde nič

 

skúšal som hľadať na internete..

a nenašiel som

možno som hľadal zle

poraďte mi kde hľadať?

..

 

ja považujem islam, za ideológiu v rozpore s demokraciou, ideológiu ohrozujúcu občianske práva a slobody..

propagácia islamu, a šírenie tejto ideológie by malo byť na Slovensku a v celej EU zákonom zakázané a trestné

 

ako by mal, taký zákon vypadať?

ako sa to má vlastne urobiť správne?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je to fakt tragikomické

dá sa od "slniečkárov" čakať, že navrhnú nejaký skutočne funkčný "zákon na ochranu demokracie"

veď neustále požadujú nejaké tie zákroky, proti ľuďom tvrdiacim veci, ktoré sa im nepáčia

lenže oni sami sú marxisti, vykrikujúci o "smrti kapitalizmu", žiadajú čo najradikálnejšie reformy obmedzujúce práva občana, a demokracia je im na prekážku

taký zákon, by "dopadol" aj na nich

 

a potom sú tu taký ako "Konvičkovci" v čechách, lenže to je "hnedá lúza" a "sedlina", a o ochranu demokracie, im nejde ani zbla

recept na islam, je podľa nich "pogrom" (a na židov, a teplošov, a na každého..)

 

takže všetci akurát kecajú

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čo si budeme nahovárať, niekde tu máme tému Islamský extrémizmus a fašizmus, nech si hovorí každý čo chce, sotva niekto obháji, že islam s fašizmom nemá nič spoločné, na wikipedii si každý môže nájsť definíciu fašizmu, body čo sa týkajú islamu si tam už ľahko doplní. Len mi je záhadou, prečo keď je islamská fašistická ideológia v Európe kritizovaná, tak kritici sú automaticky označovaní za extrémistov. Podľa tohto by musel byť extrémistom každý, kto kritizuje Hitlera.

 

Čo sa týka "zákonu na ochranu demokracie", žiadny taký zákon nebude, pretože v súčasných pomeroch je "demokracia" skôr mýtus ako realita. Ak by demokracia mala fungovať, tak sotva by sa sem dovážali nejakí imigranti, keďže väčšina si to neželá. A to je jeden z pilierov demokracie, platí to, čo chce väčšina. Bohužiaľ v Európe demokracia funguje tak, že zvolené strany ako keby mali pocit, že získali monopol na všetko o čom môžu rozhodovať. Nechápu, že v skutočnosti sú len zástupcami tej väčšiny, ktorá ich zvolila. Platí to aj u nás.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je to fakt tragikomické

dá sa od "slniečkárov" čakať, že navrhnú nejaký skutočne funkčný "zákon na ochranu demokracie"

veď neustále požadujú nejaké tie zákroky, proti ľuďom tvrdiacim veci, ktoré sa im nepáčia

lenže oni sami sú marxisti, vykrikujúci o "smrti kapitalizmu", žiadajú čo najradikálnejšie reformy obmedzujúce práva občana, a demokracia je im na prekážku

taký zákon, by "dopadol" aj na nich

 

Zakon na ochranu demokracie?..........a pre koho a pred kym? Demokraciu pre imigrantov a pre domacich ten bic?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja považujem islam, za ideológiu v rozpore s demokraciou, ideológiu ohrozujúcu občianske práva a slobody..

propagácia islamu, a šírenie tejto ideológie by malo byť na Slovensku a v celej EU zákonom zakázané a trestné

Islam nie je ideologia, ale nabozenstvo. Tym padom ho zbytocne porovnavame a konfrontujeme s demokraciou, pretoze s nou nema nic spolocne. Podobne ako krestanstvo, nikto sa ho nesnazi zakazat. 

 

 

takisto by mala byť zakázaná symbolika, ale zase nijaký konkrétny zákon, ani oficiálny zoznam, na ktorom by bolo "zobrazené to čo je zakázané zobrazovať" (čo znie ako príšerná absurdita, samo o sebe).. nikde nič

 

skúšal som hľadať na internete..

 

Pokial viem, tak trestny zakon nedefinuje ziadny zoznam zakazanych symbolov. Jednak je to pri flexibilite extremistov nemozne a predovsetkym, netresta sa za zobrazeny symbol, ale za " podporu a propagaciu hnuti smerujucich k potlaceniu prav a slobod obcanov" Policajti samozrejme maju nejaky zoznamy symbolov, ale o tom, ci ich pouzitie naplnilo skutkovu podstatu trestneho cinu moze rozhodnut iba sud.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď náboženstvo zasahuje do verejného života spôsobom, že káže čo ľudia smú a nesmú, tak už môžeme hovoriť o ideológii. Detto, ak je vyhlásené za štátne náboženstvo, čo je v najmenej 20 islamských štátoch.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"náboženstvo mieru"?

http://echo24.cz/a/wJab5/ceska-xenofobie-media-a-politici-jsou-v-pasti-politicke-korektnosti

Stejně tak prostě není možné dávat nálepku „islamofoba“ každému, kdo si troufne se ptát, zda náhodou není jakýsi problém i v samotném islámu. Standardní odpověď médií zní, že islám je mírumilovné náboženství a jen malý zlomek jeho vyznavačů tvoří fundamentalisté, radikálové a extremisté. Přinejmenším toto tvrzení se však dá vcelku snadno vyvrátit na základě několika studií, které zkoumaly postoje muslimů v zemích EU.

 

Z nich vyplynula poměrně děsivá čísla, jelikož názory, které bychom nejspíše charakterizovali jako fundamentalistické, zastává nadpoloviční většina západoevropských muslimů! Naopak ti, jež bychom označili za moderní, sekulární či liberální (resp. za jakýsi ekvivalent toho, co dnes třeba v křesťanství představuje drtivou většinu), tvoří jen zhruba čtvrtinu až třetinu muslimské populace v Evropě. A co je také hodně vážné, mnoho těchto umírněných muslimů raději mlčí, aby nemuseli čelit útokům radikálních souvěrců.

 

Smutnou skutečností ale každopádně je, že se mainstream islámu (resp. společnosti ve většině muslimských zemí) nalézá ze sociálně-politického pohledu bezmála ve středověku. Neproběhl ekvivalent reformace, neexistuje odluka církve od státu. Převládající podoba islámu nedovede příliš oddělovat veřejnou a soukromou, resp. politickou a náboženskou sféru, kdežto současná Evropa je důsledně sekulární. Pochyby o „kompatibilitě“ islámu s evropskou společností tudíž nejsou projevem „islamofobie“, nýbrž zdravé opatrnosti.

 

islam je "rape kult", a fanatici ako ISIS, nie sú len nejaký krajný výstrelok, ale prejav najvnútornejšej podstaty toho, čo islam je "bez akejkoľvek masky"
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

toto patrí sem

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Deti-vedene-k-vire-jsou-netolerantni-a-agresivni-A-muslimove-nejvice-ze-vsech-rika-vedecka-studie-407072

Děti vedené k víře jsou netolerantní a agresivní. A muslimové nejvíce ze všech, říká vědecká studie

„Celkově je naše zjištění v rozporu se všeobecně rozšířeným předpokladem, že děti z náboženských rodin jsou více altruistické a laskavé k ostatním,“ sdělil jeden z autorů průzkumu publikovaného tento týden v Current Biology. Nijak se tedy nepotvrdilo, že by náboženství představovalo nezbytný opěrný systém pro normální morální vývoj jedince. Děti z náboženských rodin byly agresivnější než děti z rodin ateistických, přičemž se také ukázalo, že čím starší děti byly, tím byly agresivnější. Děti z muslimských rodin pak byly méně tolerantní než děti z křesťanských rodin či rodin ateistických.

 

ja osobne som za slobodu slova, aj pre ľudí ktorých považujem za zlých a hlúpych..

hm..

čo je problém..

pretože aký zmysel má potom "zakazovať šírenie islamu"?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zakazovať niekomu niečo?

blbcovi proste nezakážete, aby bol blbec

 

ale keď mu poviete "si blbec", on by nemal mať právo, žalovať vás za urážku na "cti", z jednoduchého dôvodu povedali ste mu pravdu

 

niektoré veci, by mali byť úradne a oficiálne vyhlásené za kreténizmi, islam ako prvý

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

zaujímavý článok

http://echo24.cz/a/i6SL5/proc-mame-vevrope-sislamem-problem

Proč máme v Evropě s islámem problém?

 

Chceme-li islámu porozumět skutečně, je lepší zamyslet se nad způsobem vzniku tohoto náboženství a rolí, kterou ve společnosti hraje. Na rozdíl od křesťanství, které vzniklo jako náboženství pronásledované sekty a jeho jádrem byla naděje a víra v posmrtnou spásu, základ islámského náboženství je dílem jednoho muže, historické postavy – Proroka Muhammada, který se v 7. století n.l. shodou okolností stal vládcem malého městského státu v západní Arábii. Téměř od samého počátku islám vznikal jako státní náboženství

 

Další podstatnou zvláštností islámu, která rovněž souvisí se způsobem jeho vzniku, je chápání času, respektive společenského pokroku. Vzhledem k tomu, že zakladatel islámského náboženství Muhammad je označován za posledního proroka, který lidstvu doručil závěrečné Božské poselství, jsou on, jeho doba a doba jeho bezprostředních následovníků považovány za dokonalé a jejich příklad za vždy hodný následování. Islám proto nesdílí evropskou osvícenskou představu společenského pokroku ležícího v budoucnosti. Dokonalý svět již přeci existoval v době Muhammadově.

 

a nemá ten "islam", predovšetkým problémy sám so sebou?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

v USA, sa zase zrazu a nečakane, jeden dobrý občan, islámského vierovyznania "nečakane scvokatel", spolu z družkou alebo manželkou nastrojili sa jak Rambo, vtrhli na vianočný večierok..

..tam krágľovali, koho mali na dostrel

 

samozrejme, oni neverili v skutočný islam, povedia "slniečka"

http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/375754-pri-strelbe-v-kalifornii-utrpelo-zranenia-vyse-20-ludi/

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a možno je v tom islam tentoraz fakt nevinne..
on to bol  expert na "zdravú výživu"
možno išlo o odborný spor.. čo ten pojem vlastne znamená..
uvidíme.. možno pri streľbe nekričali "allahu akbar", ale "žerte viac brokolice!"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

dám to sem
zoofilia je predsa u nás trestný čin
hmm.. aspoň zatiaľ

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Islamsky-sex-s-kozou-a-Jiri-X-Dolezal-Radeji-to-nectete-a-v-zadnem-pripade-se-nedivejte-na-VIDEO-415163
Islámský sex s kozou a Jiří X. Doležal. Raději to nečtěte a v žádném případě se nedívejte na VIDEO
Monitorovali teroristy v Afghánistánu. Místo toho však noční kamerou natočili, jak tři domorodci mají sex s kozou. Video je k nalezení na serveru YouTube a svůj komentář k němu připojil i komentátor Reflexu.cz Jiří X. Doležal.

„Proto musíme takové chování afghánských mužů chápat, akceptovat a hájit, neboť se tam zjevně nejedná o sexuální perverzi, ale sociokulturně zformovaný vzorec chování, který v areálu svého výskytu není chápán jako něco nenormálního. Muslimští zoofilové nejsou v našem slova smyslu devianti, jsou jenom kulturně odlišní. A kulturní odlišnosti je přece podle všech zásad multikulturalismu třeba respektovat, akceptovat a vážit si jich. I když se jedná o skupinový sex s kozou,“

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Panenko Svatohorská, ty to vidíš! Tak to je teda dobré, to je ich kultúra! A toto máme k nám infiltrovať???!!! K tomu sa máme stavať s toleranciou a porozumením?  Zanedlho tak budú obhajovať ich sex s malými deťmi, a s deťmi vôbec. Akáže pedofília, akáže perverznosť, ve*ď oni to tak majú vo zvyku, u nich to nie je nemorálne*! Ooooch, do čertovej materi s nimi.

:certisko: :kladivo:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

http://echo24.cz/a/iyi8H/81--lide-v-ankete-al-dzaziry-podporilo-islamsky-stat

81 % lidé v anketě Al Džazíry podpořilo Islámský stát

 

Kolik muslimů skutečně podporuje radikální teroristickou organizaci Islámský stát (IS)? Tuto otázku si nyní pokládá jistě mnoho lidí po celém světě. Například americký prezident Barack Obama je přesvědčen, že 99,9 procent muslimů jsou umírnění. V opačném duchu se ale nesou výsledky některých anket, jako je například ta na arabském zpravodajském serveru Al Džazíra, kde 81 procent hlasujících vyslovilo pro podporu IS.

ja to zinterpretujem po svojom

SÚ TO ROVNAKí ĽUDIA AKO MY!

veď aj u nás "intelektuálne elity" (oni sami sa tak nazývajú.. ľudovo ich nazývame "slniečka") neustále lamentujú, že napriek všetkým im snahám, je 80% občanov "nechutná xenofóbna zberba a hnedá lúza" (tvrdia slniečka)

v islámskom svete, je to rovnaké ako u nás

tak.. zistenie že všetci ľudia na svete sú rovnakí, nech už veria v čo chcú, je síce potešujúce

ale zároveň.. keďže sú to ĽUDIA (banda nechutných hizlíkov), práve preto sa pred nimi treba mať na pozore

 

zo mňa asi "slniečko" nikdy nebude

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ozaj, a preco je (a vlastne vobec je?) povolena ideologia islamu a taka ideologia fasizmu, nacionalizmu.......ci ideologie roznych fobii su zakazane?. Ak sa niekto ohradi, ze islam nie je ideologia, tak nech si precita Koran, s ktoreho jasne vytrca zriadenie spolocnosti podla Mohamedovych sur.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

budeš sa veľmi čudovať, keď sa dozvieš, že korán moslimov stavia v značne veľkej miere na starších zdrojoch - judaistickej tóre  a kresťanskej biblii?
dohľadaj, na google nájdeš xy relevantnýh zdrojov a výskumov. je to mix starších zdrojov v novom šate ...

islam je náboženstvo. kresťanstvo a judaizmus sú náboženstvá, a zároveň samozrejme aj ideológie - každé náboženstvo je svojím spôsobom ideológia.

aj korán, aj biblia sú pravdaže zbierky -
nie sú to jednoliate diela - v Koráne sú také súry, ktorých sa fundamentalisti chytajú, také krvilačné pasáže si nájdeš ale aj v Biblii, dokonca aj v evanjeliách.

cesta svetových náboženstiev zrejme musí prejsť svojimi hrboľmi  ... nezabudnime, že islam je o 600 rokov mladší ako kresťanstvo - to nevysvetľuje všetko, ale pred 600 rokmi kresťanstvo upaľovalo veselo ešte bosorky a inkvizícia kvitla, mali sme za sebou Jeruzalem v krvi po brucho koní ... a Nový svet ešte nevedel, čo ho čaká zo strany kresťanských dobyvateľov.

ešte pred sto rokmi si kresťanstvo vynucovalo poslušnosť hrozbou pekla, dodnes existuje strach z božieho hnevu, x ľudových porekadiel sa naň odvoláva ...
 

nie je také náboženstvo / a budhizmus vlastne nie je náboženstvo - ale aj budhizmus má fundamentalistické frakcie, to by jeden ani neveril /, ktoré by nemalo krvilačnú stránku.

takže preto. dnes to sú celé stáročia staré svetové náboženstvá s miliardami veriacich. keď zakázať, tak všetko. ako ináč by si to chcel spraviť?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prepac, ale neprekrocila si svoj tien v objasnovani fenomenu nabozenstvo.....no co uz. Ale na doplnenie, tak ja som nemal na mysli nabozenstvo ako komunitnu ideologiu. Myslel som ideologiu islamu, ako statneho zriadenia. A to je jasne napisane v Korane, takze zrovnavanie islamu s inou nabozenskou ideologiou, je tu uplne scestne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

budeš sa veľmi čudovať, keď sa dozvieš, že korán moslimov stavia v značne veľkej miere na starších zdrojoch - judaistickej tóre  a kresťanskej biblii?

dohľadaj, na google nájdeš xy relevantnýh zdrojov a výskumov. je to mix starších zdrojov v novom šate ...

 

islam je náboženstvo. kresťanstvo a judaizmus sú náboženstvá, a zároveň samozrejme aj ideológie - každé náboženstvo je svojím spôsobom ideológia.

aj korán, aj biblia sú pravdaže zbierky -

nie sú to jednoliate diela - v Koráne sú také súry, ktorých sa fundamentalisti chytajú, také krvilačné pasáže si nájdeš ale aj v Biblii, dokonca aj v evanjeliách.

 

Nezmenila si svoj nazor na islam po roku? Stale si presvedcena, ze islam je nabozenstvo, ako aj judaizmus resp. krestanstvo? Islam je ideologia, ako nacizmus, fasizmus, komuniznus....posledne udaloti vo svete to dosvedcuju. Tak sa tomu nebran si to priznat, ze je pre teba (a nielen pre teba) jednoduchsie hadzat vsetky nabozenstva do jedneho vreca. Sa to da potom aplikovat aj na diagnozu rozneho typu a nerozlisovat v smerovani defektu....ci uz spolocenskeho alebo medicinskeho  Napr. ak niekto pride do spolocnosti na koncert komorneho orchestra v robe nejakeho pristavneho robotnika a bude vyzadovat, aby ho tam vsetci respektovali, pretoze jeho spolocenske presvedcenie o dolezitosti spolocenskeho bontonu je taketo, alebo taky sexualny uchylaci uz  nebudu uchylaci, ale chory ludia s narokom na liecbu a bude im povinne poskytnuta v ramci potreby...:(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je úplne irelevantné, či ja budem meniť či nemeniť svoj názor.

vyčítaš mi neviem z akého dôvodu niečo, čo je úplne mimo mňa.

 

to, že ty považuješ islam za ideológiu hodenú do jedného vreca s kopou iných ideológií, nezmení nič na fakte, že islam je zaradený oficiálne /a ani len náhodou nie mnou/ medzi tri hlavné monoteistické náboženstvá sveta: kresťanstvo, islam, judaizmus.

štvrtým z pätice hlavných a najpočetnejších je neteistické náboženstvo budhizmus, piatym polyteistické náboženstvo hinduizmus.

 

chápem tvoje myšlienky, ale aj tak je islam v prvom rade náboženstvo. rovnako ako kresťanstvo. až potom ideológia.

 

kade sa jednotlivé náboženstvá môžu uberať, je už iná otázka ... všetky náboženstvá majú ab ovo v sebe prvky ideológie, a cestou a vekom naberajú prirodzene ďalšie.

ani budhizmus nie je bez viny a bez ideológie, dokonca ani len ten toľko ospevovaný ezotericko krištáľovo čistý tibetský ... takže nikto nepopiera, že prvky akejkoľvek ideológie sú možnou súčasťou akéhokoľvek náboženstva či filozofie. nič to nemení na tom, že Islam je počtom veriacich druhé najväčšie monoteistické náboženstvo.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prečo vlastne rozlišujeme náboženstvo od "ideológií"?

 

Len preto, že moderné ideológie nepočítajú s nadprirodzenými silami? Čo na tom záleží?

 

Nie je každé náboženstvo vyjadrením idey, ideí?

 

Všetko napokon je vyjadrené v ideách, ktoré sa aplikujú na ľudský sociálny život. Či demokracia nie je tiež "ideológiou" (v zmysle slova "idea")?

 

Všetko sú to systémy na upravenie sociálneho života, medziľudských vzťahov a vzťahov k okoliu. Náboženstvá majú túto oblasť okolia rozšírenú aj na božské bytosti, ku ktorým tiež definujú "správny" vzťah človeka. Moderné sociálne systémy vynechávajú bohov a stavajú len na človeku ako na jedinom abstraktnom "bohu".

 

Takže Islam by kľudne mohol byť ako náboženstvo (čo mu nikto neupiera) braný ako nebezpečná ideológia (nebezpečná pre demokraciu západného typu).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je úplne irelevantné, či ja budem meniť či nemeniť svoj názor.

vyčítaš mi neviem z akého dôvodu niečo, čo je úplne mimo mňa.

 

to, že ty považuješ islam za ideológiu hodenú do jedného vreca s kopou iných ideológií, nezmení nič na fakte, že islam je zaradený oficiálne /a ani len náhodou nie mnou/ medzi tri hlavné monoteistické náboženstvá sveta: kresťanstvo, islam, judaizmus.

štvrtým z pätice hlavných a najpočetnejších je neteistické náboženstvo budhizmus, piatym polyteistické náboženstvo hinduizmus.

 

Ja som sa pytal na tvoj zmeneny-nezmeny nazor a nie na to, kde je zaradeny islam v oficialnej „prirucke“. Som nevedel, ze potrebujes na moznu zmenu svojho nazoru na nieco, nejake oficialne povolenie od „mentora (?)“. :( Teda asi nemas problem z islamom, ako nabozenstvom, ale s moslimama aplikujucimi toto nabozenstvo. Ja zasa naopak....ja nemam problem s moslimama aplikujkucimi toto nabozenstvo, ale mam problem z islamom a jeho hlasanim o tom, kam patria a ako sa treba spravat k nevercom a inovercom. Mne osobne to pripomina tie ideologie, co som spominal hore vyssie. Aj v nich sa jednoznacne popisuje sposob boja proti ludom  s navodom (ak ho nedodrzis, tak budes potrestany/a/), co nie su s nami, su proti nam.

 

 

Prečo vlastne rozlišujeme náboženstvo od "ideológií"?

 

Len preto, že moderné ideológie nepočítajú s nadprirodzenými silami? Čo na tom záleží?

 

Takže Islam by kľudne mohol byť ako náboženstvo (čo mu nikto neupiera) braný ako nebezpečná ideológia (nebezpečná pre demokraciu západného typu).

 

Ozaj preco?.....rozlisujeme  politicke smery aj nabozenstva na zle a uznavane(dobre?). Islam patri medzi tie uznavane(dobre?) aj ked ma v „stanovach“ predpisy odporujuce ludskym pravam, ktore su zakotvene v drvivej vacsine statov ustavnym zakonom. Pstrosia politika od tzv. politickych elit (Kisku nevinimajuc) a lavicovych intelektualov

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov