Skočiť na obsah

Predsavzatia a ich plnenie


Tomáš

Odporúčané príspevky

Humor Tomasa neopusta, napriek vaznym citovym otrasom posledneho vikendu, pozeram :-)

 

A teda k predsavzatiam tolko: najlepsie je si ich nedavat...

pretoze ked clovek nieco skutocne chce dosiahnut, najlepsie je zacat hned, dnes, nikdy nie zajtra...

 

Pozname to zrejme mnohi a vieme.

 

Len neviem, silne pochybujem, ci pochopi preco je to tak aj Tomas....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Presne tak. Napríklad splatiť kreditku, vyrovnať dlhy, hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom. Je to tiež niečo ako predsavzatie, taký môj nesplnený sen... ;-)

 

Ale je to tak. Fajčiari si sľubujú že prestanú a vždy povedia po dofajčení poslednej krabičky, od zajtra, od pondelka atď. Tým si vlastne priznávajú že nechcú prestať. Kto chce prestane hneď a vybavené.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano, tým vlastne priznávaš, že kreditku nechceš splatiť, ani vyrovnať dlhy, ani hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom. Ty proste chceš hrať geroja, ako rozhadzuješ peniaze. Len smelo do toho, takýto životný štýl ťa napĺňa, ako vidím.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Praveze nie. Geroj budem ak dokazem ze budem hospodarit... Len vravim ze to nieje lahke. Zaujimavy paradox je ze zacat s fajcenim, pitim, priberanim, zadlzit sa je ovela lahsie ako prestat fajcit, schudnut, splatit dlhy a sporit, aj prestat cvicit je lahsie ako zacat cvicit. Preco je to tak ze vzdy len tie zle veci je lahsie spravit. Preco by nemohlo byt naopak? Preco mi viac chuti kebab ako mrkva? Preco mi viac chutia malinovky ako voda? Vsak by to mohlo byt naopak. Napriklad mame taky obchod zamerany na zdravu stravu akoze su tam aj sladkosti aj pecivo ale z inych ingrediencii aby to mohli jest aj ti co cvicia a raz som to ochutnal a bolo to otrasne. V tom je cely zadrhel s predsavzatiami. Ak bude zdrava strava chutit rovnako ako nezdrava rad si ju dam. Ak bude sporenie rovnako zaujimave ako minanie rad to spravim. Ak bude chudnutie rovnako prijemne ako priberanie tak sa rad do toho pustim.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pretože je tam cukor, veľa cukru a rôznych Ečiek, ktoré podporujú chuť na jedenie.

 

Úplne stačí, aby si do tých obchodov, kebabizní nechodil. Zádrhel s predsavzatiami je ten, že nie zmena je ťažká, ale rozhodnúť sa pre zmenu je najťažšie a potom pravdaže vytrvať. Máš slabú motiváciu. Nemáš žiaden cieľ. Cieľom by ti mala byť cesta chudnutia napr. Celý ten proces. Nie výsledok. Pretože, ak raz dosiahneš vytúženú váhu, problémom je ako si ju udržať. Preto nefungujú žiadne diety. Dlhodobo. Preto ľudia po čase opäť priberú. Nemáš správne stravovacie návyky. Strava je pri chudnutí 80% a pohyb 20%. Môžeš bicyklovať, behať ako Keňan, ale ak neznížiš kalorie, nedáš telu správnu potravu, neschudneš.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...
26. decembra som zacal s plnenim predsavzati. Odvtedy som spravil 7840 klikov, 7840 brusakov a 7840 krat som kazdou rukou zdvihol 20 kilovu cinku ..a ked som teraz otocil stranku, tak som zistil, ze lubim koniky!

 

post-42-0-56136400-1548277389.jpg

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Lacne jedlo automaticky neznamena, ze sa z neho nepribera. Praveze casto to byva presne naopak.

Viem lebo mame taky obchod ze len zdrave potraviny. Maju tam vsetko pecivo, kolaciky, sladkosti, len vsetko je vyrobene zo zdravsich ingrediencii. Pointa je ze ceny tych potravin su az dvoj troj nasobne oproti beznym. Takze kto sa chce zdravo stravovat tak siahne aj do penazenky ale ked si pozriem kolko miniem na chlopotiny tak by som sa mohol kludne stravovat z obchodu a zil by som aspon zdravsie teda aspon pre telo by som nieco urobil ked uz na ine niesom schopny.

 

Ale jedno specialne predsavzatie mam a motivovala ma k tomu game a to jest ze do 40-ky si precitam horroriadu t.j. tu temu tomasove problemy viackrat celu od zaciatku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tomas to vsetko je bullshit,   ked si das  zdravy kolacik s raw cukru a bio muky  tak je to uplne rovnako nezdrave.    Zdravo sa stravovat nie je drahe,  to chce len trochu sebaovladania ze si nekupis colu kde je polka flase cukor.  A ze si das zeleninu k jedlu, a tak.

Ale tvoja schopnost sebaovladania je na urovni 3 rocneho dietata a nie si ochotny s tym nic spravit

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

RAW je hlupa viera a Bio je marketing.

Poznam typka, co dokazal schudnut sedem a pol kila za dva tyzdne. Vysadil pecivo a cukor. Vlastne ani neviem, ci takto drasticky je to spravne, ale k schudnutiu staci ozaj iba zmenit stravovacie navyky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomas na ten obchod s kvazizdravymi predrazenymi vecami sa vykasli.

 

Jedz skutocne jedlo, ..teda nieco co vyrastlo na poli  a nie co bolo vyrobene v laboratoriu.

ak niecomu v zlozeni vyrobku nerozumies - nejedz to!

kupuj si vyrobky, ktore nemaju pisane zlozenie /nie anonymny kebab..redkovku som myslela :zubiska:

ak je v zlozeni prvy cukor..zahod to...

 

nemas zac... ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov