Skočiť na obsah

Predsavzatia a ich plnenie


Tomáš

Odporúčané príspevky

Tomas. Je uplne prirodzene, ze pribudajucim vekom sa metabolizmus spomaluje. To znamena ze stravujem sa rovnako, ale napriek tomu zrazu priberam. Treba metabolizmus znova nastartovat.

Ano ze ludia sa cuduju ze jedia vlastne to iste ako ked mali 20 ze stereotyp a ajtak priberaju lebo to metabolizmus kazdych 10 rokov spomali (ako aj tu vyssie spominali ze po 40-ke) tak isto aj po 30-ke. Takze su dve moznosti pribudajucim vekom stale uberat z jedla alebo nastartovat metabolizmus a to ma zaujima. Takze ako sa to startuje?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nerátaju sa tam anomálie. Niektorí nevedia pribrať a majú to oné neviem ako sa to povie po slovensky [pajžmiriď] čo sa na endokrynológii vyšetruje a tí nepriberú môžu jesť hamburgery, čokolády a nič to snimi nespraví. Majú pokazené to ukladanie tukov a potom je druhý extrém keď priberú aj na 200kg. V normálnych prípadoch si to telo reguluje že má nejaké minimum a maximum a v tom sa to drží aj kamoši čo chudli (zdravá strava, šport) išli na nejaké minimum a viac už nevedeli ísť dole. Aj keď pokračovali ten životný štýl. Ja som zase zastavil okolo stovky a to sa hýbe furt kilečko horedole. Najmenej som mal 73 a to sa stabilne držalo až do 30-ky pri rovnakej životospráve. Kamoš má pri podobnej výške 68kg a nevie pribrať on by zase pribrať chcel a nevie! Lebo zase na chlapovi už nevyzerá dobre keď je tintítko tak ho aj chápem. A ten druhý kamoš čo chudol je rovnako vysoký a tiež mal aj cez 90kg a podarilo sa mu vrátiť na 75. Takže k predsavzatiam toľko že on si to predsavzal a aj to dokázal. To je o tom prdsvedčení že niekto má takú vôlu že povie odteraz nefajčím/nepijem/nehrám a prestane navždy.

 

U fajčiarov to už bolo horšie. Notorický fajčiar sused prešiel na elektronickú cigaretu ale nechutila mu a vrátil sa ku klasickým... To je asi niečo také ako nahradzovať Cocacolu citronádou proste to už nieje tá chuť... Boli takí že vydržali mesiac aj pólroka ale vždy si zapálili a postupne sa vrátili k fajčeniu. Najlepšie sa drží brat čo prestal a zapáli si príležitostne a aj vravel že ináč vydrží keď je sám aj mesiace ale jakmile je v spoločnosti tak si s ostatnými zapáli. Tomu sa vyhnúť nedá lebo v každej spoločnosti sa fajčí ja som ešte nezažil že by sa niekde vôbec nefajčilo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 .......Najlepšie sa drží brat čo prestal a zapáli si príležitostne a aj vravel že ináč vydrží keď je sám aj mesiace ale jakmile je v spoločnosti tak si s ostatnými zapáli. Tomu sa vyhnúť nedá lebo v každej spoločnosti sa fajčí ja som ešte nezažil že by sa niekde vôbec nefajčilo.

ale  čoby sa nedalo, stačí povedať "Nie, vďaka" keď kamoši ponúkajú s cigaretami.

ked som ja prestala s fajčením, kamošky najprv že "čo ti šibe, ty chceš prestať???" a vynukovali o 106, ale o pol roka to už nebolo "čo ti šibe", ale "ako si to spravila?" - a dokonca otázka, či mi nebude prekážať, keď si oni zapália.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

môj príbeh nájdeš v téme Nefajčiari a polepšení fajčiari,

 

viackrát popísaný vo viacerých príspevkoch, lebo vždy sa tam na to niekto pýtal... , napríklad dosť obšírne aj tu

 

https://www.freespace.sk/tema/1440-nefajčiari-a-polepšení-fajčiari/?p=164535 ... odvtedy to platí stále. až do konca témy, a až dodnes.

 

a aby sme tu zostali pri téme predsavzatia - žiadne predsavzatia. nikdy v živote som si nedávala predsavzatia, a to som tu už tiež veľakrát napísala.

poznám sa, na mňa predsavzatia neplatia, tak si ich ani nedávam.

 

natoľko by sa mal poznať každý, aby vedel, či sa oplatí dávať si predsavzatia ... či aspoň raz v živote aspoň jediné dodržal ...

zvyčajne je to tak, že buď to v človeku dozreje, alebo nedozreje, predsavzatia sú nanič. málokomu vydržia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dakujem za link, idem to studovat... Kamos ma dobry styl ze chce si nieco kupit tak si vyrata ze ak kazdy den odlozi 5€ tak to za rok bude mat. Tak ma krabicku na ktoru napise ze co chce a dava do nej 5€ denne co by ajtak minul na kavicky a tak. A to ho motivuje ze pozre do krabicky ze aha uz tan mam stvrtku sumy uz len dvakrat tolko a budem v polke... A jak mu to pribuda o to viac sa tesi a motivuje ho to neminut a vydrzat... Ja som naopak zacal by som sporit a zistil by som ze jaaaj sakra este poool rokaaa to je moooc to nevydrzim idem radsej na kebab to je realnejsie to mozem mat hned... U mna by to dopadlo tak. Neni vydrz pevna vola to je zaklad vsetkeho.

 

Poviem priklad dnes som minul desinu a uvazoval som ze si ju odlozim... Ale ak by som chcel napriklad tu rekvalifikaciu na profivodica tak to je 200 kusov takych desin a to by som musel tak odkladat aj dva roky a to by som nevydrzal. Tak radsej ju minem v bufete a mam pozitok z toho jedenia hned. Ta dlzka sporenia demotivuje lebo keby som vedel nasetrit 2000 za 4 mesiace tak este ujde ale ze aby som si odriekal nejake dva roky to si neviem predstavit. Potom preto som stale na mieste nemam sa ako pohnut lebo nikdy nemam potrebnu sumu na rekvalifikaciu.

 

Bavili sme sa aj o tom ze nedavat si nerealne ciele ze preco hned 2000€ je ciel. Ale bohuzial ide o to ze taka je cena tej veci a lacnejsia nebude kvoli mne. Kazdy kto sa chce stat kamionistom a lepsie zarabat ako upratovacka musi tu sumu mat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

čiže si nedávaj žiadne predsavzatia, pretože je to u teba úplne zbytočné.

 

mimochodom, v témach, kam si písal - o sporení a šetrení - som ti ja napísala podobných návodov, ako robí tvoj kamarát, niekoľko, a ostatní fórumáci kopu ďalších podobných nápadov ...

ja som ti tam popísala, ako som začala sporiť pred nejakými desiatimi - jedenástimi rokmi dvadsaťkoruny ... všetko je to tam popísané, ten super pocit, ako sa kopia v obálke ...

 

aj to sme ti tam písali, a veľakrát, že keď chceš začať sporiť / či chudnúť /, začni okamžite, hneď a teraz.

 

toto je dôkaz:

 Ja som naopak zacal by som sporit a zistil by som ze jaaaj sakra este poool rokaaa to je moooc to nevydrzim idem radsej na kebab to je realnejsie to mozem mat hned... U mna by to dopadlo tak. Neni vydrz pevna vola to je zaklad vsetkeho.

Poviem priklad dnes som minul desinu a uvazoval som ze si ju odlozim... Ale ak by som chcel napriklad tu rekvalifikaciu na profivodica tak to je 200 kusov takych desin a to by som musel tak odkladat aj dva roky a to by som nevydrzal. Tak radsej ju minem v bufete a mam pozitok z toho jedenia hned.

 

ty si nemôžeš dávať predsavzatia, na teba neplatia, si ten typ človeka.

keď ti nepomôže to, že juj, ako krásne sa mi tam sporia 50 centy, či eurá, a už je tam kopa, a to je paráda ... tak ti absolútne žiadne predsavzatia nikdy nepomôžu.

nedávaj si ich. a myslím to vážne. nedokážeš to.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pockaj este s odpovedou. Medzitym jak si pisala odpoved som este editoval jako ma postupne dodatocne napadli veci...

 

Teda ze dopisal som ze to nie ja som vymyslel tie sumy co pri mojom prijme su nerealne ale su to skutocne ceny tych veci co potrebujem na zlepsenie zivota.

 

Chapete ze dobre nech davam na bok 50 centovky pri mojich moznostiach, ale ked vodicak na nakladiak zacina pri 650€ + prives naves 250€, karta vodica 600€, psychotest 90€, tak potom mam setrit do 60-ky? Vsak kym to nasporim budem penzista...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemusím čakať s odpoveďou, pretože v téme  Darí sa vám sporiť?

sme toto všetko už preberali, a dobre by bolo, keby sme to preberali znovu tam - u teba predsavztia nezaberajú - a neber si to osobne ... pretože ja sama som o príspevok vyššie o sebe napísala, že ani na  mňa predsavzatia nezaberajú.

 

tak si ich ani nedávam, je to úplne zbytočné, rovnako, ako u teba.

 

a k tomu, čo si tam dopísal:
toto si písal veľakrát už v téme Darí sa vám sporiť.

 

ty prehliadaš jedinú vec, a veľmi zjavne:

 

ja nehovorím o sporení vo veľkom, nehovorím o tom, že si behom roka našetri 2000 eur, lebo je to kravina.

prečítaj si ešte raz a pozorne, čo som písala - ja som šetrila po dvadsať korunách, akonáhle sa mi dostala do peňaženky dvadsaťkorunáčka, išla bokom do obálky /a to som písala v téme o sporení a nie raz/

a v tvojom prípade píšem o sporení 50 centov, odkladaní jednoeuroviek ... 50 centy je u teba reálnejšie.

 

v tej téme sme dali x iných návrhov, nastavených na tvoje možnosti, desať eur, dvadsať eur mesačne a kdečo.

keď si chceš dať predsavzatia, tak si daj také: odteraz odložíš každý 50 cent, ktorý sa ti ocitne v peňaženke. napríklad. budeš mať desať eur našetrených, ani sa nenazdáš.
ale také ty ani nečítaš.

 

dokážeš to?  nedokážeš. sám o tom tu píšeš dokola, že to nedokážeš. to nehovorím ja ... to hovoríš ty, Tomáš. prečítaj si po sebe : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dosť to je prepojené lebo vlastne predsavzatia úzko súvisia s chudnutím, sporením, prestávaním fajčiť atď. ale keďže na všetko máme tému tak táto bude o čom vlastne? Žeby pre tých čo si dajú predsavzatia že tento rok vyleziem na Mount Everst a tak...?

[emoji1]

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

o predsavzatiach, milý Tomáš.

 

kto ako je na tom s predsavzatiami, o tom sme tu debatili vlastne aj doteraz.

 

dáš predsavzatie, dodržíš, nedodržíš, dokážeš, nedokážeš, kto ako dokáže čo so svojimi predsavzatiami. dá sa tu diskutovať o x veciach bez toho, aby sme rozoberali dokola úplne to isté, ako v téme o sporení.

 

to je u teba totiž jeden z najväčších problémov, preto to odkazujem do témy o sporení, lebo tam je návodov už aspoň tri tucty k tvojmu sporeniu aj jeho nezdarom, a je tam toho veľa, rozoberať to znovu všetko v ďalšej téme je zbytočné.

znovu sa to vrtí okolo tvojho sporenia, a stále tu rozoberáme to isté, čo sa už písalo tam ... takže poďme s tým späť do sporenia.

 

 

---------

 

k predsavzatiam: obdivujem ľudí, ktorí ich dokážu dodržať.

vo váhe je to môj syn ... ale nedával si žiadne mimoriadne predsavzatia, jednoducho večer dojedol, ráno sa naraňajkoval a na obed už jedol striedmo. a robí to už pekne dlho, schudol, športuje, a drží sa, čo vážne obdivujem ... ja som poľavila, a je to vidieť.

 

toľko k mojim predsavzatiam ... ja si ich nesmiem dávať. musí to vo mne dozrieť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game, akurát som chcela odpovedať, že na fóre sú aj iní exfajčiari ako napríklad ty. :)

Presne si to vystihla, musí to rozhodnutie dozrieť. Tiež som si žiadne predsavzatie nedávala, len som si na jednu špeciálnu príležitosť kúpila také tie fajnové cigarety, ani neviem, či ich ešte vyrábajú, aj som už zabudla ich značku, boli dlhé a tenké. A z ničoho nič som si povedala, že táto krabička bude posledná. A bola. V októbri tomu bude 15 rokov. Švagor, ten je o 2 roky lepší.

Ale sú aj veci, ktoré nesplním. Našťastie, z tých sa "nestrieľa" a ich odloženie nie je žiadna tragédia a nikoho tým neohrozujem. napríklad že ráno vstanem o hodinu prv a pôjdem o hodinu prv do roboty.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Vilma ja sa potesim ked pride den ze bude na fore expalacinkar, exnutelak, exlangosak, extrdelnikovy, exkebabovy, exzakuskovy, excolovy clovek v jednej osobe. To by bola radost.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak brouku, aby si vedel, Vilmuš si aj iné splnila. A to nemala 34 či koľko máš ty, ale 15, keď začala.

I pridám príbeh zo záhrobia trvajúci v podstate dodnes.

V 8. triede som mala výšku 160 cm a 43 kíl, rebrá mi trčali, kostičky priam hrkotali...nijako som nezmenila svoje zvyky, ale asi to bolo hormónmi, skrátka som dospievala. Behom roka som do výšky nenarástla, ale pribrala som, takže v 9. triede už som vážila 58 kíl...a to už bolo  čosi. Vtedy som také veci neriešila, ale cez prázdniny som šla do tábora (skvelý tábor, super vedúci, kolektív na bulenie na konci, tábor ako má byť!), a jeden chalan na mňa zavolal "Hej, ty tlstá!" Poobzerala som sa, na kohože to volá, a tam nikto, len on a ja. I spýtala som sa ho, že komu to hovorí, a on že mne...Nebola som z tých, čo sa hneď urazia, ale bežala som sa pozrieť do zrkadla, či je to so  nou naozaj také zlé, a zrkadlo mi veru ukázalo ...všetko to, čo sa mi nepáčilo...nuž, musela som uznať, že chalan má pravdu. Pokračovanie prišlo v 1. ročníku na strednej, jeden spolužiak začal vychvaľovať moje vnady a moju postavu, a ja som bola presvedčná, že si zo mňa UťAHUJE A Už MA TIE MOJE TUKY PEKNE šTVALI. (až keď sa o 2 roky na škole objavila jeho segra s podobnými krivkami ako boli v prváku tie moje, som pochopila, že jemu sa to naozaj páčilo a že si nerobil srandu). Ale poďme k môjmu problému. Aby mi dal pokoj, rozhodla som sa, že tie kilá a špeky musia preč. Mamka síce nebola nadšená, že už sa nevrhám na jej skvelé večere, ale si dám radšej malý okružtek chleba s nejakým syrom a paradajkou či paprikou, ale skrátka večere som podstatne obmedzila a po 7. večer do mňa nikto okrem pitia nič nedostal, mohli sa všetci aj  rozkrájať. Raňajky som tiež skresala na polovicu, obed dtto, a desiate sme mali v škole mliečne, tak to som  nechala bez zmeny. Samozrejme že prišlo do môjho jedálnička veľa ovocia. vylúčila som sladkosti, výnimkou boli len oslavy narodenín či menín, čo azs nebývalo tak často. A začala som cvičiť. nevedela som, ako na to, ale ráno som vstala o pol hodiny skôr, pustila som si rádio alebo magnetofón, a sama som si urobila takú zostavu, dnes sa tomu hovorí aerobic, akosi inštinktívne som cítila, že takto je to ono. Potom prišla sprcha, ľahké raňajky a poďho do školy. Niekedy som si šla zabehať na školský dvor. mamke sa to spočiatku nepáčilo, ale zyvkla si, ba dokonca sa neskôr pridala ku mne a aj ona robila niektoré tie "moje" cviky...Chudnutie nebolo rýchle, ale riť už mi viac nenarástla a už nikdy mi nikto nepovedal "ty tlstá". Začala som s tým ako  15-ročná - a asi rok trvalo dostať sa najprv na 50 kíl a 2. rok na 48 kíl...tie som si udržovala bez väčšej námahy (pohyb sa stal nedeliteľnou säčasťou môjho života, s partiou sme pridali ešte turistiku) až kým som neotehotnela a po materskej už som 48 kíl mala len v čase nervového vypätia, ale 50 som si držala skoro doteraz - teraz zasa dochádza k hormonálnym zmenám a kilá trochu idú hore, ale nie je to žiadna tragédia.

Takže aj s váhou som si poradila. Skús to aj ty a hneď sa budeš lepšie cítiť. Neskôr pridám aj čosi o zvýšení sebavedomia. ČO si myslíš, že ja som vždy bola taká opica ako teraz? Veru nie...ale o tom zas inokedy.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

fíha, ja si teda cizyho pamätám ako štíhleho šuhajka, bez pretekárskeho pupku...lenže z fóra som nikoho (okrem kolegov) nevidela už aspoň 7 rokov. Možno aj viac...

a chválim mu zmenu v preferencii nápojov :)

 

ved ja som stale stihly :D 186/73

ale starneme vsetci a ten spomaleny metabolizmus citim (bohuzial) :P

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kedy davno som aj ja mal cizyho miery (takmer). Tie 3 cm na vyske neurobia vela a vaha bola presne rovnaka. Ale kedze niesme v teme chudnutie ale v predsavzatiach tak som si zhruba pred par tyzdnami nieco predsavzal a dnes som to porusil. Hadajte o co islo. Axel to da na prvu ranu a ked nie tak game ci doll budu vediet.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale predsavzal som si nieco :-) To je hlavne. Ze aj snaha sa ceni. Len axel vravi ze naco snaha ak je marna. Vanitas vanitatum. Dobre tak presun do mojej temy tam je to moje prerusenie predsavzatia vyzradene.

 

Ale moje dalsie predsavzatie bude ze sa zacnem lacno stravovat a pit cistu vodu. Dokazem to! Naozaj. (ze to bude kvoli financiam ste akoze nevideli).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nedám to na prvú ranu, lebo ty si tých predsavzatí mal už toľko, že je šanca 1:100 000, že by som to trafil.


pit cistu vodu. Dokazem to! Naozaj. (ze to bude kvoli financiam ste akoze nevideli).

 

Toto fakt nemusíme vidieť, však všetci dobre vieme, že nemáš ani na slanú vodu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  pit cistu vodu. Dokazem to!  

 

som sa nasrala..laskavo tu nedehosnestuj moj pitny rezim /a tiez pitny rezim vacsiny ludi/

to je co za hrdinstvo pit cistu vodu? 

 

si to vtlč do gebule 

PIT CISTU VODU JE NORMALNE!!!   :vynadaj:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aby aj game videla že ju počúvam tak si dávam predsavzatie že týždeň pred výplatou pravideľne každý mesiac budem piť vodu z vodovodu a veľmi lacno sa stravovať. Tým pádom nebudem ani priberať alebo aspoň zastavím pribúdanie váhy. (komentáre poprosím do svojej témy). 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aby aj game videla že ju počúvam tak si dávam predsavzatie že týždeň pred výplatou pravideľne každý mesiac budem piť vodu z vodovodu a veľmi lacno sa stravovať.

 

kééécáááš, Tomikám, to nie je predsavzatie, to je tvoja nemohúcnosť a rozhodnutie z nutnosti.

ja som po tebe takéto predsavzatie nikdy nežiadala, a ani nikto iný :nono:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov