Skočiť na obsah

Nespravodlivo rozdelené výhody


Tomáš

Odporúčané príspevky

Nadčasy sú riešenie, ale ostatné uvedené už na mňa nesedí. Potom ďalšia vec vyžarovanie, ako keby ľudia na mne videli že som ,,taký iný" lebo mi nezvyknú dôverovať... Neraz som zažil poznámky typu ,,daj sem radšej to spravím ja" alebi ,,ty to radšej nerob lebo..." či ,,toto by si nezvládol" neveria mi ľudia aj leď ma menej poznajú... Už len pozrú a vidia že mamľas... To sú veci ako reč tela, prejav atd. Už ma základe toho ma väcšinou odsúdia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hm, tak toto je dalsia zahada,  napises romulus a remus ( a toho druheho si malokto pamata) a pytas sa co zalozili ( na to by za sekundu odpovedal ujo google). 

Mne to nesedi,   podla mna si z nas robis srandu, 

 

A  navyse ani tato tema nesedi psychologicky.  Ak  si nevyrastal v uplne patologickej rodine, tak ludia svoje naroky podmienuju niecim inym ako len tym ze su chudobni.  Takyto pohlad maju jedine lavicovy intelektuali ktori to ziadaju pre inych, nie pre seba.

Ak clovek ziada pre seba, tak to zdovodnuje sucitom, alebo svojou pracou.

 

Ja teda mam stale vazne pochybnosti o realnosti Tomasa,  ale na druhej strane  kto by sa takto bavil roky ?

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No idem sa aj ja stažovať. Prečo ja vzdelaný človek musím platiť zdravotné poistenie 60€ mesačne a za horora so základným vzdelaním platí zamestnávateľ pár eur, ale obaja dostávame rovnakú zdravotnú starostlivosť?


Mne to nesedi,   podla mna si z nas robis srandu,

 

Tiež začínam mať pocit, že on túto tému má na sebaukájanie.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takze tema je povodne o tom ze su socialne vyhody rozdelene nespravidlivo kedze zle definovali skupinu chudobnych ludi... Niekto si mysli ze na zlavy su odkazani len dochodci, ztp, studenti i ked mnohokrat ma tato skupina vyssi prijem ako zamestnani co na nic zlavy nemaju a ked to zoberieme matematicky ze cloveku co ma prijem 500€ a daju mu zlavu a cloveku co ma prijem 350€ nedaju zlavu... Preto je to nespravodlivo rozdelene... Ono by sa to malo posudzovat podobne ako socialne davky davat podla vysky prijmu aka je situacia toho cloveka ako byva, koho zivi, aky ma majetok atd...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale ty stale nechapes, ze dochodca nema vyhodu kvoli slabemu prijmu. Dochodca ma vyhody za celozivotny prinos spolocnosti. Tie vyhody si zasluzil rokmi prace.

Podla mna je to spravodlivo rozdelene. A s tym pristupom co mas, by som ti zobral este nezdanitelne minimum. pretoze ty fnukas. Nie teraz, cele roky len fnukas a lutujes sa. 10rokov dozadu, na post fore, sme do teba cela grupa hucali - rob na sebe, zdokonaluj sa, venuj sa sebe. Co si za tych 10 rokov spravil? Kam si sa pohol? Nikde, si ten isty horror, ako si bol pred 10timi rokmi, nikde si sa nepohol, v nicom si sa nezdokonalil. A miesto toho, aby si hladal sposoby, ako by si sa ty mohol mat lepsie, hladas sposoby ako by sa ostatni mohli mat horsie. By ma roztrhlo, keby mnou tazko zarobene peniaze isli na podporu tvojho "neda sa, nic neviem, nic ma nebavi" zivotneho stylu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takze tema je povodne o tom ze su socialne vyhody rozdelene nespravidlivo kedze zle definovali skupinu chudobnych ludi... Niekto si mysli ze na zlavy su odkazani len dochodci, ztp, studenti i ked mnohokrat ma tato skupina vyssi prijem ako zamestnani co na nic zlavy nemaju a ked to zoberieme matematicky ze cloveku co ma prijem 500€ a daju mu zlavu a cloveku co ma prijem 350€ nedaju zlavu... Preto je to nespravodlivo rozdelene... Ono by sa to malo posudzovat podobne ako socialne davky davat podla vysky prijmu aka je situacia toho cloveka ako byva, koho zivi, aky ma majetok atd...

 co uz , cely svet je nespravodlivy  :agree:

sice tu operujes s vyhodami pre tych co to podla teba nepotrebuju a maju cca 500 eur

by si videl ake vyhody maju ti, co zarabaju cez 2000-3000 eur :zubiska: ..to by sa ti fakt pacilo

 

ta daco so sebou rob :smilieee:  :ahooj:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuz  takto :   vsetky balicky su malo adresne,   ale  tu sa pletu dve veci :

1.  Jedna je pomoc socialne odkazanym, teda ludom ktori sa nemozu o seba postarat. Ide o dochodcov, invalidov, matky s detmi a pod.

2.   Zakladna zachranna siet pre vsetkych, aby tu ludia nezomierali na hlad. 

 

Tomas je priklad niekoho kto sa dokaze sam o seba postarat a nema narok na socialnu pomoc,   to ze nevie ako alebo nechce je jedno.   Ma zabezpecenu zivotnu uroven vyssiu ako 90 % ludi na svete,  a  z rastom nasej zivotnej urovne sa moze dvihat aj zachranna siet.  Ale nepatri medzi skupiny, ktore spolocnost mieni podporovat viac.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dochodca ma vyhody za celozivotny prinos spolocnosti. Tie vyhody si zasluzil rokmi prace.

 

Teba baví stále dookola písať to isté? Je evidentné, že on nie že nevie to pochopiť, on to nechce pochopiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prenechal som vám tému že nech plní svoj účel, bavte sa medzi sebou všeobecne a berte to ako jednu z mnohých diskusií ekonomického charakteru. Píšte si medzi sebou nie len o dôchodcoch, hnevajte sa na rómov čo poberajú nespravidlivo rodinné prídavky alebo to zneužívajú... Téma je všeobecná o chudobe a sociálnej pomoci...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aaaano, pane :D :D

 

Ale ty stale nechapes, ze dochodca nema vyhodu kvoli slabemu prijmu. Dochodca ma vyhody za celozivotny prinos spolocnosti. Tie vyhody si zasluzil rokmi prace.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...a ty si este do systemu z daleka neodovzdal tolko co ten dochodca za tie roky...

 

Ale uz sa nebavime o mne pokracujte si temu vsak urcite sa najdu aj ine veci okolo socialnych balickov atd.

 

Napriklad preco ma jedna mensina vyhody ako narok na byt zadarmo, moze mat postavenu chatrc nacierno na cudzom pozemku atd... A druha mensina nema narok?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale ved ani student este neodviedol ani tolko co Tomas. Ale nespravodlivo rozdelene ani nie vyhody mas pri hocicom. Nie vyhody ale podmienky.

 

Mas rozdielne podmienky pri zdanovani, z odvodneni a ja neviem v com este podla druhu prijmu a je to nahlavu a niekto by to obhajoval - co zaviedol Smerak. Priklad ak si spolocnik(konatel) mozes platit do aleluja poistenie v nezamestnanosti- ale ak nemas prijem(to jej jedno) ta ani na urad prace nezaregistruju. Teda davky v nezamestnanosti nedostanes. Narok na odpocitatelnu polozku zo zdravotneho ma len zamestnanec na pracovny pomer - nie dohododar, nie SZCO aj ked nema prijem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aaaano, pane :D :D

 

Ale ty stale nechapes, ze dochodca nema vyhodu kvoli slabemu prijmu. Dochodca ma vyhody za celozivotny prinos spolocnosti. Tie vyhody si zasluzil rokmi prace.

no, a teraz skus nieco o studentoch ;)

 

oops - sme sa so slimakom stretli v case...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pre spolocnost je prinosnejsie (ak si teraz odmyslime vsetky pseudo-univerzity, co tu mame), aby sa student venoval prioritne studiu a aby nebol tlaceny do hladania prace na ukor studia. Tym, ze je student, nie je velky predpoklad, ze sa zamestna na plny, alebo ani len polovicny uvazok. Pritom u vysokoskolsky vzdelaneho cloveka je predpoklad, ze bude vykonavat pracu s vysokou pridanou hodnotou a tym bude ja vacsim prinosom pre spolocnost.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:)  pre kazdu skupinu najdes dovod preco by to slo.  Ale vysledok je absurdny,  pri nulovej cene rastie prudko dopyt.   Ja som bol vzdy za adresne prispevky, nie za plosne.

Nejdem teda branit tieto balicky, nesuhlasim s nimi.

 

Ale vsetci sa zhodneme ze nech je to akokokolvek, tak tomasovi sa nechceme skladat na dopravu zadarmo :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Napriklad preco ma jedna mensina vyhody ako narok na byt zadarmo, moze mat postavenu chatrc nacierno na cudzom pozemku atd... A druha mensina nema narok?

Zadarmo urcite nie. A nemaju ani narok na stavbu na cudzom pozemku.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso, najprv som celkom suhlasil ze niesi za celoplosne delenie ale adresne, ved o tom hovorim aj ja ze naco to davaju dochodcovi co ma prijem ako jedenapol vyplaty pracujuveho? Tak nech to daju tomu co je chudobny. O tom je humanita, ti bohatsi sa skladaju chudobnejsim. Keby mi dali plat 1000€ tak kludne doprajem dpchodcovi co ma 500 dopravu zadarmo... Ale aby sa clovek co zaraba malo skladal na dopravu tomu co ma vacsi prijem to je absurdne! Humanita je o tom ze bohatsi pomahaju chudobnejsim a nie chudobni bohatsim.

 

K tym studakom: ved oni maju zlavy takisto na obedy ci dopravu, ale zase by sa to nemalo robit celoplosne lebo deti bohatych maju viac vreckoveho ako moj zarobok tak ten neni na zlavy odkazany. Ako vravim adresne kazdemu komu nepresahuje prijem 350 nech to ma a ten kto ma vacsi prijem tomu to zobrat a je to vybavene... Zazobanec taku pomoc nepotrebuje.

 

K tym daniam, jak to funguje ze v samsungu kolegovia co robili na tej istej pozicii ako ja za ten isty plat im vratili ked sa robilo danove priznanie a ja som nikdy nedostal naspat dokonca som aj doplacal... A pokial viem tak tu staromladenecku dan zrusili.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keby sa davky davali adresne, tak ty, tomas, si ten posledny, kto by ich dostal. Preco by ti mal hocikto prispievat na tvoj zivot? Tebe, co si lenivy aj mame pri domacich pracach pomoct a radsej sa ides flakat na sidlisko. Ze ta hanba nefackuje, nic si cely zivot pre zlepsenie svojej situacie nerobil a len cakas ze ti daju. Za co? Tak ja sa obraciam 9+h hodin v praci, a 20rokov som studoval na to, aby si sa ty mohol aj po triciatke flakat ako pubertiak? Tak to teda nie moj zlaty. Tvoja predstava o solidarite je hodne pokrivena.

A ty sa nikomu na nic neskladas, resp. len minimalne zarabas minimalnu mzdu a teda sa ledva vysplhas nad nezdanitlne minimum. Ty sa nezaujimas ani o to, ako je deleny tvoj prijem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Už len pozrú a vidia že mamľas... To sú veci ako reč tela, prejav atd. 

 

Skúšal si sa vo voľnom čase venovať nejakému športu? Stačí rekreačne, hodinka-dve denne. Napríklad cyklistika, po roku budeš mať nohy jak kick-boxer a do chôdze sa ti nenápadne vkradne gepardia elegancia. Ale pozor, má to aj nevýhody! Keď vlezeš do miestnosti plnej zadaných párov a dámy na teba hodia kradmé pohľady, vyvolá to u frajerov a fotríkov zúrivú žiarlivosť! :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov