Skočiť na obsah

Nespravodlivo rozdelené výhody


Tomáš

Odporúčané príspevky

... Aj na urovni samospravy ze prerabali park a vyfakturovali cenu za kovove kandelabre ale v skutocnosti to boli nejake lacne plastove na oko na nerozoznanie...

 

Pokiaľ to nie je informácia agentúry JPP má každý, kto má podozrenie na "prešľapy" v hospodárení napísať o získanom poznatku prednostovi/starostovi/primátorovi a šetrenie SA začne. Výsledok šetrenia sa pisateľ dozvie.

 

Samospráva má povinnosť pisateľa o výsledku informovať, ale pisateľ musí uviesť svoje meno a adresu ... a v tomto býva problém. Ľudia radi kritizujú, navzájom si posúvajú neoverené informácie a ak aj sťažnosť niekam pošlú, radšej ju pošlú anonymne, akoby sa za svoje meno hanbili.

Hovoriť, kritizovať, nadávať, "posúvať zaručené informácie" ako anonym, to SA nosí.

Ísť ale "s kožou na trh", na to "zrazu" ľudia odvahu nemajú.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Odhalili to dokonca novinári ktorí to aj zmedializovali ale ako to fungujo v skorumpovanom štáte tak sa nikomu nič nestalo a to funguje tak aj vo veľkom... Všetci vedia že sa kradne ale nikdy nikoho za to neodsúdia, teda občas menšie ryby aby sa nepovedalo...

Posledná známa kauza bola z kaštiela keď rozkradli eurofondy na obnovu, bolo to ešte aj v celoštátnych televíziách ako NAKA zatkla pár ľudí zo samosprávy a nakoniec ich pustili, je ticho a ututlá sa to...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tyso

 

Myslím, že typ kamery, ktorý testovali, sa na Slovensku dá dostať za 535 eur. Nechcem tu uvádzať typ, aby som nerobil reklamu. Na ebay stojí tento typ 299 dolárov No nech je to, ako chce, blahoželám Číňanom. Naša pridaná hodnota je len zdanenie. Takáto politika určite naštartuje vedecko-technologický pokrok u nás. Je zjavné, že v tomto sektore nám už dávno „ušiel vlak“, no ešte stále môžeme riešiť grantové úlohy s globálnym významom, ako napríklad život hlodavcov vo Vysokých Tatrách, alebo závislosť dĺžky dážďoviek, od nadmorskej výšky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pozrite si http://www.nsrr.sk/aktualne-vyzvy/

 

Ak úspešne vyriešime tieto problémy (o čom nepochybujem, s plnou dôverou k naším akademikom), staneme sa lídrom svetovej ekonomiky. Už len názvy projektov nikoho nenechajú na pochybách, o čo tu ide. Číňania sa môžu iba závistlivo pozerať na naše vznešené ciele. Na dosiahnutie týchto cieľov budeme síce musieť využiť technológiu (počítače, servery, komunikačnú infraštruktúru, sieťové komponenty internetu, mobily) vyrobené v komunistickej Číne, ale účel svätí prostriedky. Hlavu hore, budúcnosť patrí nám!!!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jedine riesenie je asi to, nechat to vstko na samospad a ked sa vyvolenci nabalia mozno potom sa dostane aj na veci podobneho razenia, ako sa tu hore vyssie popisuju....chce to sice cas, ale trpezlivost ruze prinasa....vyvolencom teraz a ostatku neskor :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Preto ze som chudobny a chudobnym sa ma pomahat... O tom je charita a socialne citenie.

 

Máš bohovské šťastie, že tento príspevok som našiel až teraz, a aj tak som to musel predýchať. Toto je typická rétorika sockára: "som chudobný, dajte mi viac". Keby si bol chudobný v tom zmysle, že ti vyhorí chalupa a prídeš o všetko alebo sa ti kvalitné šmyknú kolená a máš 4 decká naraz, že všetky financie musíš venovať im alebo na vlastné náklady prevádzkuješ útulok, tak by som to ešte pochopil. Ale ty si chudobný z úplne iného dôvodu, z akého to ti nepoviem, lebo to by som sa už musel začať vyjadrovať vulgárne a k takým ako ty, sociálne cítenie nebudem mať nikdy. Len toľko.... ty si chudobný preto, lebo si lenivý, pohodlný a nemáš záujem pracovať na sebe.

 

Kamarat v anglicku za take iste roboty ake robievam ja berie 8 eur na hodinu a benzin aj elektronika je tam lacnejsia... Zarobi trojnasobok a este si lacnejsie kupi PC a robi to iste co ja...

 

A prečo sa sťažuješ tu a nejdeš do Anglicka, kde by si pracoval ako ten tvoj kamarát za 8 eur na hodinu a mal všetko lacnejšie???

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ok,   tak  povedzme ze ano.   Darujme nieco chudobnym, otazka je kolko ?   V ramci solidarity by chudobni nemal zahynut hladom ani mrazom.   Cize peniaze na zakladne potraviny a zadarmo ubikaciu na noc.  

To Tomas uz ma,  podla mna teda nie je chudobny.   Nie je bohaty ale chudoba vyzera inak.  


tono :).   ok   ta cena vyzera uz uveritelnejsie, ked k tomu pridam montaz, ( klips :) )) ,  nejaky servis atd, tak ide o standartne predrazenie.    Ale pokial si viazaany verejnym obstaravanim, tak  zazraky nedokazes robit. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A ja na to reagujem tak ze na jednej strane je pravda ale na druhej hrabica chudoby je urcina na sumu ktoru ja nezarobim tak preto sa povazujem za chudobneho. Ja som si to nevymyslel je to oficialne tak. Len neviem preco dali sumu 350 ako hranicu chudoby ked z tychto penazi sa da bohato zabezpecit to aby clovek mal co jest a nebol na ulici...
 

Súčasná výška minimálnej mzdy je preto v priamom rozpore s jej definíciou, ktorá hovorí, že ide o „najnižšiu cenu práce zamestnanca, ktorá by mu mala zabezpečiť primeraný životný štandard aspoň na minimálne uznanej spoločenskej úrovni“.

 

 

„Nesmieme v tomto štáte podporovať fenomén pracujúcej chudoby,“ argumentuje prezident Konfederácie odborových zväzov Jozef Kollár.

 

 

Specialne pre axela a spol:

 

Podľa šéfa Konfederácie odborových zväzov skôr firmy ľudí v tejto zlej ekonomickej situácii zneužívajú. „Stále si zvyšujú podiel vlastného zisku na úkor miezd, v posledných troch rokoch im vzrástol o 12 percent. A neobstoja ani ich večné argumenty, že nízke mzdy sú dôsledkom slabej produktivity práce. Tú sme už totiž zvýšili na 75 percent priemeru Európskej únie, sme lepší ako Česi a patríme k špičkovým štátom,“ pokračuje.

 

 

A ja vlastne chcem len to co mi pravom patri:

 

Prijatím Európskej sociálnej charty sa Slovensko zaviazalo, že sumu minimálnej mzdy zvýši na 60 percent priemernej mzdy.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Len neviem preco dali sumu 350 ako hranicu chudoby ked z tychto penazi sa da bohato zabezpecit to aby clovek mal co jest a nebol na ulici...

 

Tak čo sa potom stále dookola sťažuješ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nuž, keď nie si schopný si nájsť lepšie zamestnanie, tak sa musíš spoliehať na to, že "sa to nejako spraví" a ty budeš skákať od radosti, keď ti zvýšia plat o 20€.

 

Toto mi silne pripomína jednu diskusiu z fóra na Profesii, kde jeden týpek namiesto toho, aby venoval čas a energiu tomu, aby si hľadal prácu, radšej trávil celé hodiny nad zákonmi, ktoré by mu potvrdili, že úradníčke na ÚP stačí doniesť kópiu odoslaného emailu so žiadosťou o zamestnanie, namiesto toho, aby musel doniesť potvrdené tlačivo, že si aktívne hľadá zamestnanie.

 

Takže ty si schopný hnať Slovenský štát pred trestný tribunál do Haagu len preto, že zarábaš o 20€ menej, ako ti "právom patrí". Keby si zdvihol riť a hľadal si lepšie platené zamestnanie, tak by si spravil lepšiu vec.

 

Ale zabudol si na jednu vec. Písal si, že na účet ti chodí asi 332€, plus dostávaš stravné lístky, v hodnote.... koľko to bolo? 36€? To je dokopy takmer 370€, čo je viac ako tých 350 čo si spomínal.

 

Holt smola hochu, tvoj príjem je NAD hranicou chudoby, takže plačeš nad nesprávnym hrobom.

 

Ďalšia vec:

 

A neobstoja ani ich večné argumenty, že nízke mzdy sú dôsledkom slabej produktivity práce. Tú sme už totiž zvýšili na 75 percent priemeru Európskej únie, sme lepší ako Česi a patríme k špičkovým štátom,“ pokračuje.

 

Na toto sa ty moc neodvolávaj, 75% je priemer, ale ty si hlboko pod tým priemerom, prosím ťa ako môžeš zvyšovať produkciu prácou v SBS?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vzdy budu aj mizerne platene zamestnania,   tak ako sa dviha priemer, tak sa budu aj tam dvihat platy ale ak niekto chce viac penazi, tak si musi najst robotu kde prinasa zamestnavatelovi vyssi zisk.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Toto mi silne pripomína jednu diskusiu z fóra na Profesii, kde jeden týpek namiesto toho, aby venoval čas a energiu tomu, aby si hľadal prácu, radšej trávil celé hodiny nad zákonmi, ktoré by mu potvrdili, že úradníčke na ÚP stačí doniesť kópiu odoslaného emailu so žiadosťou o zamestnanie, namiesto toho, aby musel doniesť potvrdené tlačivo, že si aktívne hľadá zamestnanie.

 

Ale pozor neporovnávaj neporovnateľné lebo ľudia čo sa vyhýbajú tomu aby vôbec šli pracovať je úplne iná vec, tých sa nezastávam. Ale ja pracujem od vyučenia a vyskúšal som viacerých zamestnávateľov a všade to bolo o tom istom čo sa platu týka... Darmo im ja hovorím že by som chcel viac keď oni povedia že zajtra nemusím chodiť keď sa mi niečo nepáči... A viem že zmena roboty to nevyrieši lebo som to skúšal (viz. príbeh)

 

Takže ty si schopný hnať Slovenský štát pred trestný tribunál do Haagu len preto, že zarábaš o 20€ menej, ako ti "právom patrí". Keby si zdvihol riť a hľadal si lepšie platené zamestnanie, tak by si spravil lepšiu vec.

 

 tak sa budu aj tam dvihat platy ale ak niekto chce viac penazi, tak si musi najst robotu kde prinasa zamestnavatelovi vyssi zisk. 

 

To som už robil. Nestačí že mám v papieroch že som mal 20 zamestnaní? Nestačí že trikrát za rok mením zamestnanie? Všade platia rovnako lebo viac nikto nedá, sám si vysvetloval prečo lebo nemá z čoho dať alebo nechce dať...

 

Holt smola hochu, tvoj príjem je NAD hranicou chudoby, takže plačeš nad nesprávnym hrobom.

 

V poriadku vyhrali ste pán cisár... Huni nebudú okupovať rímsku ríšu. Ave Ceasar!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nestačí že mám v papieroch že som mal 20 zamestnaní?

 

Mňa ako tvojho zamestnávateľa by toto odradilo. 20 zamestnaní na tvoj vek je veľa. To tiež o niečom hovorí, najskôr o tom, že ako zamestnanec si nespoľahlivý alebo málo výkonný, či nespokojný a čo je dôležité, záleží aj na tom, čo to bolo za zamestnania. Mať napísaných 20 firiem, kde si robil pomocného robotníka, nie je žiadne terno. Firmy nerady zamestnávajú ľudí, od ktorých im hrozí vysoká fluktuácia.

 

 

ak niekto chce viac penazi, tak si musi najst robotu kde prinasa zamestnavatelovi vyssi zisk.  

 

Toto sa mu snažím od samého začiatku vysvetliť, že od práce v SBS nemôže očakávať nejaký progres, keďže nejde o žiadnu výrobnú činnosť, ale z nejakého mysteriózneho dôvodu tomu nechce porozumieť.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A ja zade vysvetlujem ze sa zajtra zamestnam vo fabrike ktora ma vyrobnu cinnost a tu zmluvu s nastupnym platom 380€ vam oplieskam o hlavu... Robil som vela inych robot ako sbs aj som makal na stavbach atd a nikde viac nedali! Mam vam sem prefotit pracovne zmluvy alebo co aby ste to pochopili??? ANDE VIAC NEDAJU!!!!!!!!!!!!!!

Nedaju viac ani keby som robil ine vsak vsade bol slaby plat preto som ich tolko vystriedal lebo som si myslel to co vy ze pojdem inde bude lepsie a nebolo...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tomas,  kedze inym daju viac, tak problem bude inde :),    pomocny robotnik zaraba vsade priblizne rovnako,     nesamostatny,  malo zrucny, vyzadujuci kontrolu pracovnik  je urceny pre prace kde je mala pridana hodnota.  A moze robit hoci aj v banke, viac mu nedaju. Lahko sa nahradi,  jeho pridana hodnota je  mala, casto  je vobec otazna. 

Takyto ludia ako prvi prichadzaju o pracu, ak ma niekto v zivotopise 20 zamestanani za poslednych 5 rokov, tak by som ho nebral ani na pohovor.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nedaju viac ani keby som robil ine

 

tyso ti to už vysvetlil, nakoniec aj sám to potvrdzuješ v tvojej téme:

 

Fabrika: postavia ma k cnc stroju vysvetlujú čo a ako, ja si z toho nezapamätám ani polovicu pre mňa je to španielska dedina, tak sa pýtam že ešte toto a ešte tamto, treba mi to 10x vysvetlovať a na to nemajú nervy ani čas, tak ma tam nechali že vyrábaj, ja som stále chodil za majstrom že toto ako, a hento ako

(...)

Prišiel som do fabriky s pásovou výrobou: Táto robota ani nebola zlá lebo nechceli odomňa nič zložité len montáž komponentov do výrobku, nemusel som nič organizovať na vlastnú päsť a potom čakať ako to dopadne ale všetko mi ukázali, a robil som... Avšak som nestíhal tempo, za smenu museli 20x zastaviť linku kvôli mne, tak ma preredili dvakrát na inú pozíciu a keď som nikde nezvládal tempo, prepustili ma opäť pre nespokojnosť...

(...)

Poslali ma kosiť trávu a ja som ani nevedel ako sa zapína kosačka v živote som s tým nepracoval, tak mi to ukázali ale už len prekrúcali očami že jaaaj jaj chlapče aha takto... Potom mi pokosenie trávy čo je vraj na tri hodiny trvalo dva dni. Furt sa niečo stalo že skapala kosačka, nevedel som ako sa menia nože, došiel benzín atď... Proste bol som pre nich nedostatočný

(...)

potom som vyložil nesprávne jablká lebo pre mňa je jablko ako jablko ale oni mali všelijaké golden delicius a melody a čojaviem čo... Takže nakoniec ma aj tam prepustili pre nespokojnosť...

 

 

Si jednoducho zlý zamestnanec, mantavé poleno, čo sa nevie nič naučiť a divíš, prečo všade zarábaš málo. Nikto ťa nechce zaplatiť. lebo nikto nebude platiť niekoho, kto nevie nič pochopiť ani na 10 pokus. Ty stále vidíš chybu inde, ale nie v sebe. Preto buď rád, že ťa niekto aspoň na nejaký čas zamestná za minimálnu mzdu. Ja už fakt neviem, či sa z teba smiať alebo plakať. Sám potvrdíš aké si poleno a ešte budeš aj pindať, že ťa nikto nechce zaplatiť. Ty si fakt člen :D

 

Už chápete? Niesom lenivý

 

Na základe toho, čo som si prečítal v tej téme, tak môžem s čistým svedomím prehlásiť, že problém skutočne nie je v tvojej lenivosti, ale v tom, čo som odcitoval vyššie. A k tým litániam čo si tam popísal sa ešte vyjadrím, ale až večer, lebo to bude na dlhšie.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nemusíš, je to jasné končím s touto debatou... To čo napísal tyso z tým sa stotožňujem je to tak... Proste ja chcem pracovať ale jednoducho platí to písal tyso... Keby som sa zamestnal aj Microsofte dali by mi zametať parkovisko za minimálnu mzdu...

 

Takže už fakt naposmedy napíšem to ako som to s názvom témy skutočne myslel... Nechcem byť egoista voči dôchodcom nemám nič proti nim ale vyjadrím sa v číslach... Definícia sociálneho zvýhodňovania je vlastne pomoc chudobným a že tá pomoc nejde vždy k správnym osobám... Takže ideme na to v číslach...

 

Máme dochodcu Jana čo poberá dôchodok 450€

 

Máme pracujúceho Fera ktorý zarába 350€

 

Idú do vývarovne kde si dôchodca teda Jano môcže dať obed za 1,70 a pracujúci Fero za 3€...

 

Ktorý z nich by ľahšie zaplatil to jedlo? Predsa Jano! Tak aká je v tom logika že človeku čo má 450 dáme zlavu a človek co má 350 nedáme zlavu? Toto chcete nazvať pomoc chudobnému? Však zlavu dali tomu kto má vyšší príjem teda neni na to odkázaný?

 

Takže zhrnme si to: Kto si môže ľahšie dovoliť obed za tri eurá? Ten kto má 350 alebo ten kto má 450? Matematika nepustí!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale mozno ten Jano predtym ako isiel do dochodku poberal plat 800eur v cistom a na zaklade tohoto platu si vybudoval nejaky zivotny standard, tento zivotny standard si Jano zasluzil. Z akeho dovodu mu chce ty na tento standard sahat? Mas plnu hubu toho, kolko je minimalna mzda v inych krajinach. To ti pride ako strasna nespravovidlost. Ale to, ze dochodok je v tychto krajinach tak isto vyssi, to ty uz nevidis. Nevidis nasi dochodcovia su v porovnani s nemcami a anglicanmi chudaci, ale ty by si im najradsej zobral aj to malo, na co maju v tejto krajine narok.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Máme dochodcu Jana čo poberá dôchodok 450€

 

Máme pracujúceho Fera ktorý zarába 350€

 

Idú do vývarovne kde si dôchodca teda Jano môcže dať obed za 1,70 a pracujúci Fero za 3€...

 

Ktorý z nich by ľahšie zaplatil to jedlo? Predsa Jano! Tak aká je v tom logika že človeku čo má 450 dáme zlavu a človek co má 350 nedáme zlavu? Toto chcete nazvať pomoc chudobnému? Však zlavu dali tomu kto má vyšší príjem teda neni na to odkázaný?

 

Takže zhrnme si to: Kto si môže ľahšie dovoliť obed za tri eurá? Ten kto má 350 alebo ten kto má 450? Matematika nepustí!

 

V kazdom socialnom programe, ktory existuje, je vzdy niekto "postihnuty" a citi nespravodlivost v tej ci tej vyhode, pre poberatela. Podla mna by sa skor mal ozvat dochodca s prijmom 350 euro a porovnavat svoj dochodok s tym, co ma vyssi od neho o nejake to euro a pobera tie iste vyhody. Neviem pochopit, preco to rozoberas ty, co mas do dochodku este (asi) dost dlhy cas. Odporucam ti porovnavat sa iba s tou castou zamestnanej populacie, co ma taku istu alebo podobnu pracu, ako ty. Taky dochodca ma uplne ine naklady na svoju existenciu, ako ty. Porovnavas neporovnatelne.   

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Suhlas porovava sa neporovnatelne... Inac zaujmava je ta vebstranka niekde som nahodou narazil na link a ze mozem tam zadat plat, pracovne zaradenie, ono to zbiera statistiku od ludi a potom sa mozete pozriet ze vo vasom odbore kolko maju platy ostatny... Mne vyslo ze som pod priemerom vo svojej kategorii co mi nesedi lebo co som pocul aj od ostatnych tak na tejto pozicii su minimalne rozdiely. Mam starsi udaj ale to by zas axel vedel vypocitat ze aka inflacia, valorizacia ze v Bratislave co tvrdia ze su lepsue platy v rokoch 2002-2005 som maval okolo 6500 korun v cistom a cestovanie ma vychadzalo okolo 1500 korun a v Galante som zarobil okolo 6000 korun ale odpadlo cestovanie... Takze do Bratislavy sa oplati chodit za pracou lekarom, pravnikom, programatorom, taxikarom atd. Pokial ide o prace bez pridanej hodboty ktore robim ja tie nezaplatia o moc lepsie ani v Bratislave...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak podme tuto hru hrat dalej.    V skutocnosti som nepoznal nikoho kto by bol natolko neschopny aby bol odkazany na takuto pracu.    

Musi existovat oblast kde je Tomas taky dobry ze nie je pod priemerom.  

Ake mas Tomas zaujmy, co ho bavi ?  V com ma svoju konkurecnu vyhodu ?  

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takáto pracovná psychológia je na to zameraná kde určia čo by človek mohol vedieť robiť. Ako prednosti mám len tú poriadkomilovnosť že vo všetkom mám systém čo kde mám položené atď. To ľudí občas mýli čo sa týka aj prejavov lebo nie preto píšem pekne a upravene že som dobrý zo SJ ale len v rámci puntičkárstva kladiem na to dôraz. Nemám dôvod písať štýlom ako niekto že CH nahradí s X alebo nenechá medzeru za interpunkčným znamienkom atď. V ničom niesom dobrý lebo napríklad viem opravovať bicykle ale len na takej úrovni že mám nejakú starú esku či libertu a treba tam občas niečo pritiahnuť alebo namontovať svetlo. Ale keby mi niekto doniesol zložitejší horský bicykel s grip shiftovou prevodovkou, už by som nevedel. Potom také drobné veci že keď som mal starú škodovku a uvoľnil sa nejaký plast v interiéri tak som ho prilepil naspäť. Ale to sa stále dostávame len k tomu že to sú veci puntičkárske že proste mne vadí že tam niečo hrká tak to pripevním...

 

Ale viem na čo narážaš. Napríklad že niekto má od malička zálubu a venuje sa tomu od základky. Že ho baví fotenie tak ako 10 ročný sa zapísal na krúžok, na strednej dostal na vianoce svoj prvý kvalitnejší foťák, v dospelosti už začína fotiť v rámci fušky a časom z poloprofesionality prejde do profesionálneho fotografa na živnosť... Ale ja som nikdy nemal ani doteraz nemám žiadny taký sen čo by som chcel robiť. A nemám ani nejakú konkrétnu zálubu čo by ma uživila. Chodím len do roboty, občas nejaké brigády, chodím s károu po meste a zbieram kovošrot ktorý po spracovaní odovzdávam do zberných surovín, vo voľnom čase pozerám TV alebo píšem hlúposti na diskusné fóra... Takže vlastne nič také čím by sa dalo živiť.

 

Takže najlepšie bude ako to už bolo povedané že prispôsobiť sa vždy platu aký mám, nezadĺžiť sa, a keď sa zamerám len na to aby bolo kde bývať a mať čo jesť tak vlastne stačí minimum peňazí. A v mojom prípade to aj má logiku lebo vlastne aj potenciálnej priatelke by som nemal čo ponúknuť ani materiálne ani duševne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v rokoch 2002-2005 som maval okolo 6500 korun v cistom a cestovanie ma vychadzalo okolo 1500 korun

 

To je dosť nízka mzda, vzhľadom k vtedajšej priemernej mzde, ale v jednoduchej výrobnej sfére to býval bežný plat. V roku 2002 som robil vo firme, kde som zarábal dokonca ešte menej. Ale rýchlo som zistil, že porovnávaním sa s dôchodcami, fňukaním a sťažovaním mi ten plat sám od seba nepovyskočí, tak som začal pracovať viac a robiť nadčasy a na tej výplate to bolo cítiť. A čo bolo dôležité, v tej firme som robil na pozícii, na ktorej mohlo pracovať len málo ľudí, pretože okrem mňa tú prácu vedeli vo firme možno ešte 2-3 ľudia (bolo nás tam asi 60), takže aj keď sa prepúšťalo, tak na zozname som nebol nikdy. Keby som bol mantavé poleno, čo nevie ani stroj zapnúť, všetko mu musia 10 krát vysvetliť a aj tak kvôli nemu budú stále pozastavovať výrobu, lebo nestíha, tak by ma vyhodili hneď. Pamätám ako keď som nastúpil, tak majstra sme mali takého dosť prísneho, on mal u análu nejakú skúšobnú dobu, povedal mi, že mi dáva mesiac-dva a uvidíme či niečo zo mňa bude. Po pár dňoch prišiel za mnou, keď videl, koľko som toho spravil a navyše to bolo spravené dobre, tak len uznanlivo pokýval hlavou a už viac za mnou neprišiel. Pracoval som tam 6,5 roka, potom som sa pohol ďalej.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov