Skočiť na obsah

Fotografovanie


Andulqa

Odporúčané príspevky

Ide predsa najme o to, čo chce človek povedať - keď momentky - stačí aj digitálny aparát, a keď ide o umenie - treba ís ku klasike. Ešte nebola a dlho nebude v kvalite prekonaná. A dá sa občas aj v bazároch získať kvalitné vybavenie - a fotoproces je intímna vec každého umeleckého fotografa.

 

Takže deskáč, 6 x 9, kinofilm... :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

..mne sa páči model z nižšej rady Nikon D40.

:lol:

 

Nikon vyrába dva modely s označením D40, jeden je D40x a ten má novší snímač, má viac megapixelov a je rýchlejší. (a drahší : )

 

nedávno som videl v ponuke tento fotoaparát aj s dvomi objektívmi, doteraz sa predával len s jedným.

 

zistil som jednu maličkosť: Nikon nemá optickú stabilizáciu obrazu zabudovanú vo fotoaparáte ako napríklad Panasonic, ale v objektíve. preto sú ich objektívy aj o čosi drahšie, ale zase je možnosť vybrať si drahší objektív s vymakanou stabilizáciou, alebo lacný, základný. ponuka je široká.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na fotky som zvedavý. najlepšie ukážu v plnom rozlíšení a najvyššej kvalite, ale to by asi axel rýchlo zatrhol.

 

prajem príjemné čítanie manuálu, je tam toho dosť na pol roka, hlavne než to človek všetko zvládne použiť aj v praxi. s týmto fotoaparátom sa však dajú robiť parádne kúsky, je to kvalitná mašinka.

 

andulqa, keď sa s tým foťákom trocha zoznámiš, opíš dojmy. : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...
  • Pred 3 týždňami...

sani fotky sú síce pekné, ale toto nie je galéria, toto je téma o fotografovaní. Link do galérie sa nachádza vpravo hore, onedlho ti bude umožnené pridávať fotografie do galérie (to záleží od tvojej aktivity a kvalitych tvojich príspevkov).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ryan Giggs

 

Pred dvoma mesiacmi som dostal do daru FujiFilm FinePix S5800. Ešte som nepreskúmal všetky jeho taje, ale zatiaľ som spokojný.

Keďže nemá optickú stabilizáciu, len elektronickú – čo je vlastne len skrátenie času expozície, tak používam statív a fotím s manuálnym nastavením uzávierky a clony. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Šak hej, optická stabilizácia, aj tú som mal v pláne okrem väčšieho ISO, dlhších snímacích časov a manuálneho ostrenia, ale čo už, darovanému koňovi na zuby nepozerám.

:)

Ešte dodám.

Ja som dúfal v nejaký Canon, tak do desať tisíc, ale človek mieni a pánboh (príbuzný) mení.

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Väčšie iso je pri ultrazoome na riť, je tam dosť veľa šumu, aj keď pri klasickom rozmere fotky to veľmi nevadi.

 

Ja som dúfal v nejaký Canon, tak do desať tisíc, ale človek mieni a pánboh (príbuzný) mení.

Mi hovor, zhodou okolnosti som aj ja (pred par dňami) dostal ultrazoom, takže ma to chytilo. Zatiaľ nemam čas niečo nafotiť, tak sa snaď čoskoro najde. Tiež by som si vybral iny, ale aj tak som spokojny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov