Skočiť na obsah

Fotografovanie


Andulqa

Odporúčané príspevky

btw. poradte nejaky program na panoramy.

Inak neviete ako spravit efekt ze fotka bude ciernobiela, iba urcita farba bude vystupovat? :lol:

spravis to v Adobe Photoshop...postup pisal tomask na post fore, ako sa to robi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 11 mesiacmi...

faaaaaajn, prave som tu objavil tuto temu tak sem prispejem... :lol:

 

Ja osobne fotografujem velmi rad, venujem sa tomu uz asi tak vyse 3 rokov! Kedze rad cestujem, tak tuto vasen spajam aj s fotografovanim - su to vzdy krasne spomienky, takze najradsej fotografujem miesta kde som - takze kulturno-historicke pamiatky a prirodne zaujimavosti... v poslednej dobe fotim rad aj ludi, no a este aj zvierata a kvety, no a samozrejme ak nieco neobyvkle uvidim tak aj to! A naopak nerad fotim len take obycajne veci, ako oslavy a pod. fotograficky nezaujimave prilezitosti!

 

a ked uz som tu... chcem sa spytat ci nepozna niekto nejaku virtualnu webovu foto-galeriu kam by som mohol umiestnit moje fotky, a nech to tam ma kapacitu aspon 100 MB? Viem ze aj tu na fore mame galeriu, ale chcem si spravit dost velku vystavu fotiek, tak nechcem sem zbytocne davat obrovske mnozstvo fotiek... Dakujem za rady :)

 

MAJTESA!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chcem sa spytat ci nepozna niekto nejaku virtualnu webovu foto-galeriu kam by som mohol umiestnit moje fotky, a nech to tam ma kapacitu aspon 100 MB?

FSP má k dispozícii 5 GB z ktorých je zaprataných 16% takže nevidím v tom problém. Ak ide o fotky na ktoré sa dá pozerať tak ich môžeš uploadnúť aj tu :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel... myslim ze niektore su celkom dobre, a dost ich je zase takych obycajnych... tak to zase nechcem sem davat aj take tie obycajne, tak ale mozem sem hodit nejaky ten best of :lol: a este taka otazka, ked mam album, a po case do neho obnovym dalsie fotky, tak potom ten album preskoci vsetky ktore sa vytvorili ako nove medzi casom? no to len taka otazka informacna... DIKY zatial

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak máš na mysli zoznam albumov tak nie, v kategóriach sa albumy radia podľa toho kedy boli vytvorené (takže najnovší je prvý, staršie sa odsúvajú do úzadia), ale v zozname najnovších fotografií budú samozrejme tie, ktoré sa uploadli naposledy.

Nie je, ale, problém vytvoriť kategórie pre albumy s fotografiami z cudziny, pre lepšie roztriedenie.

Ak máš ešte nejaké technické otázky tak sa pýtaj v kategórii Diskusie o Fóre :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Hm, snaha bola za hranicou unosnosti a furt to bolo nejake roztoto na rozdiel od fotografii vonku alebo v miestnostiach....

ak pouzivas plnoautomaticky kompaktny digital(prepokladam) tak jedina vec co mozes spravit je nastavit si rezim nocnej fotografie. bezpodmienecne pouzit stativ ak mas moznost ak nie cokolvek na co mozes aparat polozit. nastav si samospust (bolo by idealne keby si mal dialkovu spust o com pochybujem) a hlavne ho nedrz v ruke lebo expozicny cas bude dlhsi. ak to bude rozmazane skus si nastavit ISO na vyssiu citlivost, v pohode 800 aj max ale za cenu digitalneho sumu.

 

ak budes chciet fotit bez blesku a hrat sa s osvetlenim co tam maju skus si prepnut expoziciu na bodovu a pri zaostrovani sa sustred na plochu ktora je najviac osvetlena. aparat to vyhodnoti ako CELU scenu osvetlenu tym padom zvysi rychlost expozicie a vysledok by mala byt tmava fotka s dominantnou castou ktora je osvetlena. tak isto je bezpodmienecny stativ.

 

ak mas zrkadlovku tak daj vediet, je to skoro to iste len sa tam da hrat s clonou, rychlostou korekciou expozicie a tak.

 

 

hahaha teraz som si vsimol ze som rok pozadu. neva, tak pre buducnost. alebo to zmazte.

 

 

zabudol som dodat s tym nocnym modom, to za predpokladu ze tam je fest tma len sem tam nejake to svetielko. ak nie a bude to osvetlene viac tak nechaj kludne auto mod len bude potrebny stativ a mozno zvysenie citlivosti ISO. treba sa s tym hrat, skusat to. zla fotka sa da vzdy vymazat horsie je to ked fotis na 35mm a nasekas z jednej sceny 10 kusov s rozlicnym nastavenim aby si mal istotu :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A naopak nerad fotim len take obycajne veci, ako oslavy a pod. fotograficky nezaujimave prilezitosti!

nahodou aj take oslavy mozu byt fotograficky zaujimave, nemyslim ani tak take to obycajne pozovanie (aj ked ak ma clovek ochotnych pozovacov, tak aj tu je priestor na kreativitu a neobvykle fotky), ale hlavne potom, snazit sa zachytit zaujimave momenty, byt nenapadny a fotit, sledovat ludi a vo vhodnom okamihu cvaknut :lol: mozu z toho vzist dobre veci :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ak pouzivas plnoautomaticky kompaktny digital(prepokladam) tak jedina vec co mozes spravit je nastavit si rezim nocnej fotografie. bezpodmienecne pouzit stativ ak mas moznost ak nie cokolvek na co mozes aparat polozit. nastav si samospust (bolo by idealne keby si mal dialkovu spust o com pochybujem) a hlavne ho nedrz v ruke lebo expozicny cas bude dlhsi.

Presne takto fotím s digitálom, jedine tak tie fotky stoja za niečo. Skoro všetky fotografie z albumu Rôzne variácie oblohy som týmto postupom "vyrobil":

 

[gallery=album]11[/gallery]

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

len komu sa ten statív chce vláčiť...

keď sme boli na dovolenke v zahraničí, ľudia po mne kukali akoby som spadla z jahody keď som nosila so sebou stále statív, kameru som mala na krku a na statíve foťák... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

áno, áno, ja viem, ale statív je predsa len najlepší...

 

keď som chodievala na audiovizuálny, tak nám to profesor vysvetľoval a dával nám tipy ako si pomôcť... ak si nemáš kde aparát položiť, je dobré sadnúť si do indiánskeho sedu a lakťami sa zaprieť do kolien... dá sa to využiť aj pri fotení, aj pri pri kamerovaní...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď mám po ruke foťák,tak rád fotím...a fotím všeličo,zvyknem fotiť svoju priateľku :lol: ,na autosálone v BA každý rok...a chcel by som hlavne fotiť viac vtáčikov a zvierat všeobecne :) ...lenže žial toho času s foťákom veľa nemám,keďže otec si kompaktný digitálny foťák berie do práce(jediná možnosť je cez víkend,ale ten foťák je fakt kompaktný,takže veľa toho sa nedá s ním) a doma mám už len klasický jednoduchý foťák na film a ešte v mobile,ale tak to je o ničom :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale aj s klasickou kompaktnou 35mm masinkou sa daju spravit uzasne fotky. ide o to ako sa dokazes na vec pozerat-doslova. je to len otazka fantazie a citu pre kompoziciu. nic viac. ja poznam chalana co ma stroj za 40 papierov a objektivy za dva krat tolko-len preto lebo je pri peniazoch a pouziva to mamlas ako ty mobil. frajerina. a poznam kocku co foti starou ruskou masinou na kinofilm a ked to vidim co ma doma na stene tak len mlaskam....

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No hej,ono máš pravdu,ja ani nechcem zrdkadlovku(to by mi ani nekúpil,ani na to nemám)stačí,aby som mal vlastní foťák a aby som sa zdoknalil a častejšie mohol fotiť a experimentovať :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja by som velmi chcela digitalnu zrkadlovku raz, kukame obcas ci nenajdeme nejaku dobru pouzitu, ale aj tak je to velmi drahe :lol: a potom by som k tomu chcela makroobjektiv :) preto som si aj kupila canon a85 lebo on ma vela nastaveni, je to sice kompakt, ale da sa s nim celkom dobre pohrat kedze ma aj manualny rezim :)

 

ja nemam stativ a dokazem v ruke udrzat dost vela, 1/8 uplne v pohode a ked sa velmi snazim tak aj menej sa da, tak ako arwiel pise, nejako si zapriem ruky o seba, alebo o nieco aby sa nehybali a ide to ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov