Skočiť na obsah

Fotografovanie


Andulqa

Odporúčané príspevky

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 2 mesiacmi...
  • Pred 2 týždňami...

Spot News foto č. 3 od jedného autora - Gleb Garanich, Ukraine, Reuters. Georgian conflict

Stories č. 3 od iného autora - Wojciech Grzedzinski, Poland, Napo Images for Dziennik. Georgian conflict

 

je to tá istá fotka z iného uhla, čo je trochu podivné pre galériu víťazov World Press Photo

 

toho istého pána, keď na google budeme hľadať Reuters, CNN, či Georgian conflict, War in Georgia, nájdeme ešte na niekoľkých fotkách, na rovnakom mieste, v iných pózach ... nechcem rušiť pietu, ani bolesť, len je to divné ...

našla som aj takúto stránku, cielene som hľadala, pretože táto tvár prebehla médiami a netom už minulý rok hneď po konflikte :

 

http://war.georgia.su/media-lies.htm

 

ako to vlastne je ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ako sa tam píše, nič nie je nemožné... ale foto so "zraneným" chlapcom je príliš silné cafe...

a tie čerstvé bagetky v pozadí, no neviem, vyzerá to tam skôr ako na pľaci ako po výbuchu, minimálne je to veľmi veľmi divné

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Môžu ísť o fotomontáže. Na tej poslednej fotke, ten text má pravdu. Zakrvanené nohavice signalizujú ťažké zranenie. Chlapcova tvár je ale neskrivená, nevyžaruje žiadne negatívne emócie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tá tvár sa mi zdá skôr zvedavá ... ani plač, ani slzy, ani bolesť, tak ťažko zranená noha neviem či by zvládla opičí sed ...

okrem tých jedných nohavíc sú všetky šaty a obuv čisté .... na nikom zranenie

 

na nete bola ešte jedna sada fotografií, z toho istého miesta, hlavná postava ten plačúci muž, mŕtvoly sa premiestňovali, niektoré aktéri tiež ... nemôžem o tom hovoriť, keď to už nemám ... maximálne to skúsim nájsť

rozhodne by mi bolo ľúto, keby World Press Photo skončila so skvelými reportážnymi fotkami ... keď sú tieto fotky fake, je to nepekné ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na Discovery som raz videl dokument o bolesti.

Mozog má akýsi obranný mechanizmus ktorý sa spúšťa pri určitom stave organizmu.

Napríklad lev napadne gazelu tá uteká čo jej sily stačia, ale v momente keď sa jej zakúsi do hrdla ostane nehybne stáť. Žiadne kŕčovité pohyby od bolesti, proste ani stopa po bolesti a či stave ťažkého umierania, samozrejme nie vždy. Aj človek má tento mechanizmus a určite ste už počuli o tom ako niekto bez akejkoľvek ťažkosti a bolestivej grimasy zvládol ťažký úraz.

Dokonca prešiel aj niekoľko sto metrov a až po nejakom čase sa začal na ňom prejavovať úraz, teda grimasa od bolesti, slabosť, odpadnutie či dokonca smrť.

Takže či sú tie fotky autentické, či je to len divadlo, si netrúfnem posúdiť.

Jedna vec je istá, vojna je hrôza a ja osobne obdivujem ľudí čo dokážu riskovať vlastný život preto, aby sa o tom dozvedeli aj iný.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

o takych krajovych pripadoch ako spomina sani som este nepocula... ale na skole nam nasa ucitelka nieco podobne spominala... castokrat sa clovek zrani, zlakne sa, a ako sa obzera, nevidi ziadnu ranu... a ked sa skludni jeho organizmus, zrazu sa objavi bolest a zacne tiect krv... i tak si nie som tak celkom ista, ci ide o ten isty pripad... predsa len na tej foto ten typek vyzera byt VAZNE zraneny, a nasa ucitelka nam iba spominala pripad, ked si clovek poreze prst... a to je podstatny rozdiel :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 1 rokom...

Ja som si onehdá všimol,ako sa pri fotení všakovak xichtíme.Nedalo mi to a nacvakal som zopár záberuchtivých turistov.

Obrázok

A aby to bolo trochu zaujímavejšie,skúste uhádnuť,pri akej turistickej atrakcii je to fotené.

Pomôckou bude,že som týchto fotografov nacvakal za 10min. a kópia atrakcii je na jednom snímku zostavy.

:D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chrust,

 

mne to pripadá takmer ako orloj, ale to by boli oduchovnelejšie ksichtíky ... :D

takže buď tam práve prechádza kópia Lady Godivy nahá na koni, alebo to bude Manneken Pis :D

 

 

 

doll,

to je pekná fotka, aj s tou úpravou

milujem prastaré reklamy, ktoré prežili socizmus, a ešte keď slúži účelu, super vec je to :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...
  • Pred 4 mesiacmi...
  • Pred 4 týždňami...

cizy - podstatne je, aby si mal vo fotaku aj druhu (prazdnu) cievku, na ktoru sa bude film navijat; dalej to uz ma logiku :mexickavlna:

i ked si uz neviem vybavit, ako sa ma presne manipulovat s tym papierovym ochrannym prebalom... nerobil som to uz asi 30 rokov

 

pred tyzdnom som v malebnej obci Skalica odfotila toto :ozrani:

 

Doll, aky si tam pouzila soft a filter ? celkom zaujimava uprava; Photoshop ? Zoner ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hej hej, vcera som si nasiel navod a som to tam nejak nakoniec dal, a mam este jeden film

 

ibaze to nema ziadny expozimeter tak neviem ci to budem vediet odhadnut...

aj ked nasiel som nejaku kvazi expozicnu tabulku, tak podla toho skusim

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Veľmi pekný fotoaparát. Hádam je ho na fotenie aj škoda ... pri dnešných možnostiach a cenách digitálov.

Ja by som si ho niekam umiestnil ako dekoráciu a ak by sa momentálne nehodil, tak do skrine pre strýčka Príhodu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

Sice to nie je fotografia v pravom zmysle slova, ale sekvencne video, pozostavajuce z viacerych fotografii.

 

http://a.s1.sk/category/video/2010/05/29/sekvencne-video/

Zaber robil kamarat z Astronomickeho ustavu na Skalnatom plese, smerom na budovu lanovky a hotel Encian.

 

Nevies, ako kamarat pri tvorbe sekvecneho videa postupoval? Je nejaky specialny soft na finalizaciu? Pride mi, ze ta budova je nejako upravovana, aby sa prilis nemenila, ked na nu svieti/nesvieti slnko.

 

Fotim kazdy den stavbu, chcel by som z toho spravit sekvencne video. Skusal som si to len tak pustat za sebou a pride mi, ze najviac do oci prave to, ze slnkom nasvietena stavba vyzera uplne inac ako ked je zamracene. Zisiel by sa aj nejaky softwerovy stabilizator, kedze kazdy zaber fotim od oka a niektore su trochu posunute. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov